Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   60 / 112
(#) zsozso72 hozzászólása Nov 18, 2021 /
 
Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem ha volna valakinél elfekvőben legalább 1 db upc1237HA ic.
Tudom hogy lehet boltban kapni, és azt is hogy nem olcsó. Természetesen ha nem ingyenes a felajánlás és belefér a keretbe az még nem gondot.
Köszönöm.
(#) Rosszmáj hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Speciális igény. Keresek olyan - lehetőleg mp3 - sztereo hangfájlt, ahol a két csatornán két különböző frekijű hang van egy időben.
(#) Kera_Will válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 2
 
Gyártßál le olyat amilyet akarsz ... audiocity a teprogramod erre a celra.
(#) Rosszmáj válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 19, 2021 /
 
Kösz. Csak bepróbálkoztam a könnyebb úttal
(#) lazsi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Egyszer valakivel utaztam kocsiban, és az egyik zene kapcsán felmerült, hogy kik játszák. Én ismertem a sok évvel korábbi változatot és otthon lelkesen csináltam a zenékből egy olyan vágást, ahol időnként az egyik csatornából az egyik, a másik csatornából a másik szól. Gyakorlatilag ütemre pontosan azonos a két szám, csak jelentősen eltérő a hangszerelés (Kraftwerk - Ramstein).

Ugye, nem tudom, milyen célra kell ez neked, de ha érdekel, elküldöm: írj privátban e-mail címet.
(#) dB_Thunder válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Kicsit pontosíthatnád az igényedet!
Mai digitális világban ezt elég gyorsan le lehet gyártani...

Akár le is tölthetsz androidra, Winre, Linuxra jelgenerátor progit, és már van is olyan amit te akarsz!
(#) Busz hozzászólása Nov 22, 2021 /
 
Epson stylus sx210 nincs valakinek otthon elfekvőben, beszáradt fejjel?

Én is kaptam egyet beszáradt fejjel, kiáztattam de most meghalt.

Vagy melyik az a nyomtató amivel lehet fotót nyomtatni és olcsó hozzá a tinta?

A 4 patront ( 3szín+fekete) 1000Ftért kaptam hozzá.

Gondolom most nincs már ilyen a piacon, pláne 1000Ft alatt... xd
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2021
(#) NGY válasza Busz hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Én Canon Pixma IP7250-et használok, nagyon szépen nyomtat. Használtan vettem 3e Ft-ért.
4+1 patron kell bele (CMYK+PGBK), 150...180 Ft darabja. De lehet kapni színhelyes utántöltő tintát is, 5x100 ml-t 5000 Ft, ami kb. 15 töltésre elég.

Idézet:
„beszáradt fejjel, kiáztattam de most meghalt.”

Epsonoknál a piezo meghajtó szokott kihalni, a beszáradt fej miatt. Ha szerencséd van, csak a két komplementer teljesítmény tranzisztor, rosszabb esetben az azokat meghajtó műveleti erősítő, ami viszont nem nagyon beszerezhető.
(#) Udvari Zsombor válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Keress rá Google-ben, bogy "signal generator", általában van balansz csúszka is az ilyeneknél - tehát kétszer nyitod meg, külön-külön fülön, és beállítgatod a balance csúszkákat.
Vagy az Audacity is tud generálni adott frekvenciájú, adott típusú jelet, adott időtartamra. Legeneráltatsz két különböző mono jelet, az egyiket bemásolod a másik alá, külön sávra, a két sáv balansz csúszkáit beállítod, hogy az egyik csak bal, a másik pedig csak jobb oldalon szóljon. Az így kapott eredményt pedig kiexportálod.
(#) Busz válasza NGY hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Ez egy jó tipp, most vettek egyet használtan a jófogásról 8 ezerért.

Most rendeltem 2 ezerért egy sx215-öt, bár az is be van száradva. De ilyeneket használtan szinte csakis beszáradtan lehet szerezni.
Szóval vagy vagyse..

De hiába veszek valami mai csúcsmodellt azokba még az utángyártott tinta is drága.


Nem tudom mi ment tönkre benne, de az érdekes hogy sokszori próbálkozásra elindult és működött. Majd rendszeresen x időnként produkálta ugyanazt a hibát.
Most megint nem akar jólenni, de a próbálkozások eszik a patront.

Teli patron volt benne, aztán 5-6 ki/bekapcs és kiírja hogy cseréljem ki.
A vészmegállásra szerintem sok tintát könyvel el a gép.
Szóval inkább veszek másikat.

De ez is teljesen be volt száradva a fekete része, úgy lett nyomtatva vele hogy a színeseket használtam. Aztán meguntam hogy így is venni kell bele a fekete patront hogy nem is tudom használni így beáztattam. Teljesen jó lett egy 24 órás vödrözés után.

Se a pumpa, aceton, fecskendő stb semmi nem használt. 1 nap vödör víz kompletten... megoldotta. De utánna jött az E01 hibakód indításkor vagy nyomtatáskor. 1 évig így is bírta.
Tehát bármi a rossz, inkább kontaktos a gép de nem tudom hol, a fejet nem tudtam annyira szétszedni hogy a szalagkábelt kihúzzam belőle.
A patronok és a pozíció szalagkábele kijött de a fúvókákéhoz nem fértem hozzá.

Akkor Canon Pixma IP7250
Epson sx210, 215
ezeket vadászom.
(#) NGY válasza Busz hozzászólására (») Nov 22, 2021 /
 
Idézet:
„Se a pumpa, aceton, fecskendő stb semmi nem használt. 1 nap vödör víz kompletten... megoldotta.”

Teszkós ablaktisztító spricni, a jobbik fajta, amiben van ammónia. Vajasdobozba alulra négyrétegben papírtörlő, azt addig spricceled amíg lucskos nem lesz, utána óvatosan ráállítod a nyomtatófejet. Végül felülről a beszívónyílásoknál is jól megspricceled, hogy álljon rajta. Így hagyod egy éjszakát, másnap langyos vízzel leöblíted, addig csurgatod bele, amíg alul már csak tiszta víz jön. Ha van, olajmentes kompresszor, max. 1 bar, óvatosan átfújatod, csak a tinta normál haladási irányában, nem visszafelé. Ha már teljesen száraz, mehet vissza. Induláskor legalább egy mélytisztító program, hogy töltse fel a fejet. Ha mindez nem segít, akkor már a fej is sérülhetett, pl. a fúvókák be/megégtek.
(#) user1914 hozzászólása Nov 23, 2021 /
 
Szevasztok!
Keresek bontásból TWISTER kapunyitó elektronikát. A következő link-en látható a kép róla. Valójában egyszárnyas, és v1.21 verziós csipp is lehet elegendő lenne a részemre. De ha bármilyen van valakinek (jó, rossz, alkatrész), kérem jelezze, megegyezünk.
Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv. M.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Nov 23, 2021 /
 
Sikerült kiszednem a fejet is minden mindegy alapon.

Meg volt égve a szalagkábel vége.

Próbáltam rövidebbre vágni, megcsiszolva visszadugni, a hiba maradt pont ugyanaz.

Lehet azért égett meg a kábel mert maga a fej a zárlatos. Néha feloldódott a zárlat.

Már nem akar, meg 2 garnitúra új patront kinullázott már.

A kérdés, sx210 és sx215 között mi lehet a különbség?

https://www.druckerchannel.de/techinfo.php?m[]=2573&m[]=2550

SX210-em van, 215 jön postán mert csak azt tudtam szerezni de az 4 éve be van száradva és úgy használták.
Szerintetek belemerjem rakni a mostani fejemet, rögtön kiderül hogy az-e a zárlatos még mindig?

Mert az a fej szépen nyomtatott amíg be nem halt valami.
(#) ha6qt hozzászólása Nov 28, 2021 /
 
Keresek egy, a képen látható kivitelű termosztátot. Csak ilyet keresek.

Ha új lenne, vagy keveset használt, annak nagyon örülnék, mert félig retro lakásfelújításhoz kellene.

Termo.JPG
    
(#) neogeo2 válasza ha6qt hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Most 2 hete raktam ki lomtalanításkor egy ilyet.
(#) FAZ1 válasza Busz hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Most sem sokkal drágább az Epson-ba a 4db. színpatron - a Bakáts téri nyomtatóboltban.
(#) FAZ1 válasza ha6qt hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Anyósomnál voltak ilyenek, amíg villanyfűtés volt nála a házban, oszt amikor átállt a konvektoros gázfűtésre, ezek mint a falon maradt. Csak hát időközben Covid vírusban elhunyt, és ezért eladtuk a házát, tehát nem tudom, hogy az új tulaj mit csinált vele?
Mellesleg - van egy hasonló szabályzóm, ám az német Junkers TR21-es, de hiányzik az alja.
(#) FAZ1 válasza Busz hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
De bizony van, viszont manapság az utángyártott tintapatron már 490 Ft/db.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 4, 2021 /
 
Van valakinek elfekvőben ventis hősugárzója? Tudom hogy nem nagy összeg de ha úgyis a lomiba végzi akkor inkább elfogadom.
(#) sargarigo válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Na pont ezt kerestem én is egyet a kereskedő oldalakon, de a legtöbb ameddig jutottam hogy van. És kész. Pedig én még nem is ingyen akartam..

Tehát ha van valakinek Kecskeméten vagy a közelében, akkor nekem is kellene egy
(#) vision61 válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Szia!
Ha ilyet keresel, akkor az előző héten (is) volt a Lidl-ben akciósan. Nálunk még mindig van, 3.999 Ft-ért.
(#) még1MbR válasza vision61 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Ezeknek a kapcsolója elég trágya, hamar tönkremegy. Jobban jár az ember, ha egy kapcsolható dugaljat tesz rá és úgy kapcsolja ki-be.
(#) sargarigo válasza vision61 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Tudom hogy nem drágák, de ha nem muszáj akkor nem termelnék több elektromos hulladékot, mint amit feltétlenül szükséges. Ezért gondoltam használtat, hogy a potenciális felajánlónak ne kelljen kidobni. Természetesen ha nincs senkinek, akkor veszek majd egyet. Egy próbát megért
(#) Udvari Zsombor válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Annyi a hátránya, hogy az újabbakat már nem lehet csak úgy felakasztani, mert van az aljukon egy kapcsoló tappancs, amit a készülék súlya nyom be, hogy üzemeljen, így aki felakasztva szeretné használni, az kicsit gondban lehet. De kellő erősségű ragasztószalaggal leragasztható "benyomott" állapotban a kapcsoló tappancs az alján.
Mi jópár éve használunk egy ilyen "ventillátoros hősugárzót", egyenlőre még semmi jele annak, hogy bármi lenne a kapcsolójával, nyilván gyártója válogatja, hogy milyen a minőség...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2021
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
He ez megfelel, akkor Karácsony előtt (granpa függő az időzités) házhoz is viszem (járok arra úgyis).
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Zsír!

Köszönöm szépen!
Mekkora ennek a vastagsága? Az a tervem hogy bedugom a kocsi alá, hogy reggel fújjon egy kis meleget a motornak, hátha könnyebben veszi az indulást. Ha befér.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Ezt mértem:
14,5 x 18 x 29 cm

Ez még rá van irva:
250 V
1 500 W
Szarvasi Vas-Fémipari Szövetkezet
Letakarni tilos!
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Aranyos vagy hogy megmérted nekem! Úgy néz ki hogy vissza kell lépjek, mert a hasmagasságom szűk 14cm, és még a levegőt is szívnia kellene valahonnan. Nem lesz jó

Azért köszönöm!
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Akkor jön a "B" terv, jani1987, ha kell neki.
(#) granpa válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Arra már kitalálták a "zsírgyertyát", a "körmös" (meg a ZIL alá) is jó volt.
Következő: »»   60 / 112
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem