Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   443 / 588
(#) vision61 válasza sany hozzászólására (») Dec 29, 2021 / 1
 
Szinte mindegyik háztartási porszívó villásdugója ilyen, a vájatban nincs érintkező a védővezetőhöz. Meg még sok más kettős szigetelésű készüléknél.
DE, amint azt Skori is írta, az elosztóban lévő védőérintkezők miatt ez így életveszélyes, megtéveszti a felhasználót.
(#) sany válasza vision61 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Ez igaz.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Itt van lista az utóbbi években lebukott veszélyes termékekről...bizonyára van is köztük hasonló hosszabító is. Nem néztem végig a 145 oldalt. 2015-ig meg itt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Ez sem stimmel teljesen, mert teljesen hivatalos a 3 polusu schuko stekker, de a másik végén csak 2 lyuku IEC dugo van. Azaz be sem lehet dugni a 3 polusu foglalatba. Az ember nem mindig érti miért van ez igy…

Tudod ha nem kellett volna ilyen agymenésekért napokig dolgozni, akkor nem szolok egy szot sem. Egy nagynevü német gyár gyönyörü plexi dumapultokat szállitott egy konferenciára, bépitett mikrofonnal, köhögö gombbal, piros villogoval meg alul egy felragasztott 230 V elosztoval a hosszabbito végén.
A biztonsági szaki meg leszereltette velünk az összes elosztót egy nappal a kongresszus elött. Persze ez nem ment nyom nélkül. Erre a gyárto küldött öntapados cégcédulákat, hogy lefedjük a ragasztás maradványait. Abba meg a rendezö kötött bele, mert ugye az reklám. Ugy hogy azt is le kellett szedni. Nem maradt más hátra, hoztak vagy 20 m öntapados tapétát abbol vagdaltuk ki a darabokat eltakarni a maradványokat.
(#) uniman válasza vision61 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
A "szinte" igaz, bár inkább ehhez hasonlókkal találkozunk.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Nem is vitatom, hogy nem lenne sok veszélyes cucc a kereskedelemben és nem csak a kinai termékek ilyenek. Csak azt, hogy sok mai szabály teljesen értelmetlen és idejemúlt, és egyfolytában csak gondot okoznak. Pl amikor még nem volt CE jelzés, de volt import vizsgálat, a méregdrága amerikai berendezéseket átdrotoztatták, mert a berendezésen belül a védö kábel zöld volt és nem zöld sárga.
(#) Epu2 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
A képen lévőn van földelés, a dugón is, csak a kábelből felejtették ki. Itt az átverés.
(#) sany hozzászólása Dec 29, 2021 /
 
Tessék itt a videóban látszik a villásdugón a földelés, ami nem létezik.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) majkimester válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Így van, a dugó teljesen korrektnek néz ki, megvan a földelő érintkező, az aljzatokban, szintén, csak a kettő között nincs vezeték. A réz 1/3-át megspórolták a vezetékben. Van CE jelölés meg max 16A és 3500W. A sodrott vezeték átmérője kb 0,5mm, keresztmetszet kb 0,2mm2. Áramsűrűség 80A/mm2.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Pontosan, ott van a "föld" érintkező az elosztóban, látszatként, de a spórolós gyártó a szointén "föld" érintkezőkkel rendelkező dugótól már csak két szálú vezetéket rakott az elosztóhoz ‒ ilyet még viccből sem lenne szabad forgalomba hozni.
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Ez tulajdonképpen "lapos" dugó, csak ki van kerekítve, hogy jobban megálljon a kerek aljzatban ‒ teljesen szabályos, a mi porszívónkon is ilyen van.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2021
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Azért szerintem, csak piacon vásárolt elosztó esetén nagyobb az esélye, hogy ilyet vesszünk.
(#) Rosszmáj válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Igen, csak azon szerintem nincsenek földcsatlakozónak látszó fémdarabkák. Legalább is az én Eta-mon.
(#) erbe válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2021 / 1
 
Az ipari szerszámok nagy részén is ilyen dugó van, ráadásul 5 mm vastag csappal, hogy ne lötyögjön a földelt aljzatokban. Kéteres vezeték földelő érintkező nélküli dugó. De ott legalább látszik.
(#) sany válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2021 /
 
Igen, nagyon jó minőségben. A villásdugóknál is vannak kirívó esetek.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Y2K
(#) erbe válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Micsoda felhajtás volt ezzel az Y2K-val annak idején. A sok szemét gyártót be kellett volna záratni. 286-ostól 486-osig minden gép tudta kezelni a 2000-es dátumot, de a Pentiumok legtöbbje nem. Nekünk jól jött, mert a főnök több új gépet tudott eladni, én meg végigjárhattam sok önkormányzatot, iskolát a megyében, "ellenőrizni" a gépeiket. A Netware hálózatokban meg tovább használták a 286, 386-osokat, mert arra a feladatra megfeleltek továbbra is.
(#) Hp41C válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Nem kell sokat várni a 2038 január 19. 03:14:07 -ig.
Ekkor ugyanis a 32 bites UNIX time fordul át 0 -ra. Year 2038 problem
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Nem épp hipermodern technika, de hogy a leg biztonságosabb vasúti átjáró, az biztos.
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Egy ilyen átkelö van kis hazánkban is…igaz ott csak egy oldalon kell letekernie a kalauznak a 2 sorompot.
(#) sargarigo hozzászólása Jan 1, 2022 /
 
Lakhatási gondokra: Bővebben: Link
Itthon nem tudom milyen engedélyekre lenne szükség egy ilyennek nekimenni!
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Nem gránit a hegyoldal az biztos.
(#) proba válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 1, 2022 /
 
Egyszer olvastam, Miskolc környékén rengeteg barlanglakás volt a szegényeknek, de oly módon egészségtelen volt a magas páratartalom miatt, hogy minden ottlakót kitelepítettek. Komoly statisztikák voltak az alacsony várható életkor, és a megbetegedések nagy számára vonatkozóan.
Bár a Meteoráknál Görögországban lehet még a szerzetesek ilyen lakásokban laknak magasan a hegyoldalban.
(#) Epu2 válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Rokonaim laktak ilyen barlanglakásban, ami most múzeum Budafokon.
(#) Udvari Zsombor válasza erbe hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Idézet:
„286-ostól 486-osig minden gép tudta kezelni a 2000-es dátumot, de a Pentiumok legtöbbje nem.”
Van egy Intel Pentium processzoros gépem eredeti telepítőről feltett Win98 rendszerrel. Nem kapott Y2K "kezelést", soha, a dátumot így is tökéletesenkezeli még most is! Akkor most mi van (volt)??
(#) erbe válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ezt írtam:
Idézet:
„... de a Pentiumok legtöbbje nem.”
Ezek akkoriban 75-90-100 MHz-es Pentiumok voltak.
Ha már egy gép eredetileg nem kezelte, azon már semmi nem segít. Csak ellenőriztük a képességeiket. Amelyik nem volt jó, kuka, vagy mehetett olyan munkakörbe, ahol nem volt fontos a helyes dátumkezelés. Egyébként manapság is fennáll a probléma. Párom 16 éves telefonja már nem tudja a 2020-at. Nem ekkora élettartamra tervezték.
(#) sany hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 5, 2022 /
 
Ez a videó igaz vagy kamu?
Bővebben: 3d hologram
(#) Pethical válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 5, 2022 /
 
Nem igazi, de ügyes.
A valóságról is lehet videót találni, de abban nincs semmi futurisztikus dolog, csak ünnepség meg fények.
Következő: »»   443 / 588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem