Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   172 / 208
(#) jdani válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Szia. Elég csak a vezérlő IC protection lábáról levenni a kondit, és ratenni pl egy ledet. Milyen IC van benne? Lehet öreg cső, hibás trafó, vagy egyéb, ami miatt letilt az IC.
(#) vladcepes válasza jdani hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Szia. Holnap -holnap után fogom szétszedni. Esetleg a video amit linkeltem? Mert ugyan azt a hibát követi el a tv.
(#) jdani válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Én is kB pont ilyen Samsungot csináltam, ugyanúgy trafó hiba volt. Én nem cseréltem trafót, nem volt mire, kiiktattam a védelmet.
(#) vladcepes válasza jdani hozzászólására (») Jan 7, 2022 /
 
Köszi. Nos ha szét szedem írok. Köszi!
(#) endi01 hozzászólása Jan 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy kijelző törött LG 42LB650V 3D Smart TV.
Az volna a kérdésem, hogy a 3D típusokba valamilyen speciális kijelző való, vagy sima 42"-os LCD panellel is működik?
Esetleg valakinek elfekvőben egy ehhez való LCD kijelző?
Köszönöm.
(#) antiktelefon válasza endi01 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Ez nagyon nem úgy működik, hogy sima 42"-os kijelző, a típussal komtaibilis kell és típuson belül is van többféle, csak olyan tudja megmondani, akinek van típusismerete az adott darabhoz.
Gazdasági totálkár még akkor is, ha valakinek lenne kijelzője. Add el alkatrésznek, ha szerencséd van valaki elviszi.
(#) KBal76 válasza endi01 hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
A másik kérdésre pedig, ha passzív a 3d szemüvege akkor speciális az LCD, minden második oszlop polarizációja fordított. Ha aktív a szemüveg (pl. Samsungok néhány éve) akkor a kijelzô képét villogtatja nagy sebességgel, meg a szemüvegek lencséit azonos ütemben felváltva.
Nem értek hozzá ennél többet, csak nekem is aktív van és amikor vettem utánaolvastam.
(#) vladcepes válasza jdani hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Szét szedtem, le mértem ezeket amiket a pasi is mért (inverter) ? Nekem fentről a harmadik van meghalva. Tehát ha nincs mire kicserélni, akkor mit kell tennem? "kiiktattam a védelmet" azt hol?-hogy? Köszi!
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
A trafón van egy sorozatszám, az alapján tudsz Kínából venni. Vagy keresel bármilyen bontott trafót, aminek a tekercsei azonos kiosztásúak és a szekunder ellenállása közel megegyezik egy jó trafóéval és bedrótozod, esélyes menni fog.


4006a transformer néven van alin és ebayen
50-50 eredeti bontott vagy utángyártott de jó.

https://www.aliexpress.com/item/816347805.html?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Köszönöm!
Az enyémen 4006A544 190 <GP> néven. Gondolom a lényeg hogy 4006A legyen.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Na ez az, ami sosem fog kiderülni, de nagyon esélyes kompatibilis és a többi csak gyártási idő meg ilyesmi
Néha már az is csoda, ha kapni ilyen régihez lábkompatibilis trafót.
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Lehet, hogy én azért elkarikáznék a Kerekes utcába. Mintha Kínánál közelebb lenne. Ott (elképzelhetően) megmondanák, hogy mi illik a helyébe.
Talán ez is
De ha nem:
Hátha ebből megmondják
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Hu ! Köszönöm szuper! Hétfőn be is ugrok!
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Majd mondd el, ha sikerült (azt is, ha nem)
Nekem is antiktelefon fórumtársunk mondta el, mit vegyek, és Biro F. fórumtárs árulta el, hogy a HQelektronikánál van is.
Csak ott az a baj, hogy egyedi cikkszám van, a terméknév nagyon másodlagos, a google kereső nagyon-nagyon sokadikra hozza ki őket ezért.
(vagy a franc se tudja, miért)
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2022
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Jan 8, 2022 /
 
Rendben!
(#) jdani válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Csináj egy közeli fotót, ahol látszanak a körülötte lévő alkatrészek, és az IC száma. Vagy milyen típusu inverterlap van benne?

Olyan mint a második képen?
Ha igen, a jelszó a protection pin.

Kövesd vissza az IC 4es lábát, mint a google első képe szerint. Valószínuleg egy kondenzátorra fog menni. Azt kihajintod, helyete teszel egy kis ledet, meg egy ellenállást.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2022
(#) szs válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Ha kap hozzá trafót, akkor miért jobb, hogy megkerülje a védelmet? Szerintem azzal azt éri el, hogy a legközelebbi hibánál dobhatja ki az egészet.
Vannak helyzetek, amikor minden mindegy már, de először csak a legjobbra szeretne ő is törekedni
.
(#) jdani válasza szs hozzászólására (») Jan 9, 2022 /
 
Megkapta a választ hogy trafót kerít, vagy védelmet iktat, rajta áll.
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Voltam a boltban. Ilyen nincs, amit talált, vagyis linkeltél, arra azt mondták hogy az is elképzelhető hogy nem fog menni vele hiába 4006 os. Akkor lehet megrendelem Kínából.
(#) vladcepes válasza jdani hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szia!
Köszi a képet meg a segítséget. Közben írtam hogy voltam a HQ-nál nem találtak ilyet. Most az Aliex-en találtam egész panelt 2.800 ért, meg is rendeltem. Február 9-én itt van. Utána jelzem hogy mi a helyzet. Köszönöm a segítséget. Azért csinálok egy közeli képet amit mondtál.
(#) szs válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Hmmmm. Látom, már megrendelted...
Pedig kerestem (igaz, csak neten).
Nem baj, máskor (vagy másnak) még hasznos lehet:
őt is érdemes megkérdezni
Magyarországon van.
(Bár, ha az egész panelt kapod 2800-ért, hát nem rossz az)
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) vladcepes válasza szs hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Azért köszönöm még egyszer! Ezt rendeltem: Panel Ha megjött és be szereltem írok.
(#) djuice hozzászólása Jan 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Navon / Vestel tv hibám volna, ue. mint amit itt írnak.
Bővebben: Link
Hang van, de a képernyő sötét. Háttérvil. egyet villan csak a szélén bekapcsoláskor, de aztán black screen végig (az lcd működik, közelről látom). Tegnap még hibátlanul ment egész nap, ma már nem volt háttéevil. bekapcsoláskor.
A fórum alapján nem tudom eldönteni nálam mi lehet a gond. A táppanel bal oldalán levő piros-fekete vezetékek mennek a led panelhez, de a csati villáin 0V-ot mértem. Ha letettem testre a negatív mérőpontot, akkor 4,8V a fesz.
Tudnátok vmi tanácsot adni?
Köszi!
(mj : nem vagyok elektroműszerész!!!)
(#) deebo válasza djuice hozzászólására (») Jan 16, 2022 /
 
Nagy valószínűséggel LED problémája van. Azért mérsz 0V-ota kimeneten, mert áramgenerátoros a ledek meghajtása és leáll, ha túl magas a feszültség, ezért villan csak egyet.
(#) djuice válasza deebo hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
És ezekbe hol vagy milyen ledet kellene szerezni?
(#) jdani válasza djuice hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Muszáj vagy lebontani a kijelzot, fóliákat, hogy meglasd milyen típusú szalag van benne. Lehet mondani, ahány tv, annyi féle led szalag. Én mindig szétszedem, tutira megyek, hogy lassan milyen típus van benne, és aztán rendelek.
(#) djuice válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Ez mennyire macerás vagy mire kell figyelni?
Nem jobb szervizbe vinni esetleg?
(#) antiktelefon válasza djuice hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Ha elárulnád a pontos típust és kijelző méretet kiderülne. De ha kérdezed, esélyes túl macerás. Viszont szerviz annyit kér érte, hogy lehet jobban jársz, ha eladod.
(#) djuice válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
A tv típusa Navon N32TX470FHDOSW
32"

2 szervizt kérdeztünk, egyik 15 ezerért a ledeket cseréli a szalagon (gondolom azt ami rossz, és 1 hónap múlva nincs kizárva, hogy a másik is kimegy), másütt meg 30 ezer a komplett led háttér csere munkadíjjal, +6 hó gari.
Ezzel csak annyi baj van, hogy 55 ezer volt a tv majd 4 éve és nem biztató, hogy 15-30-at megint ráköltve, kibír-e +3 évet még?

Egyhaverom azt mondja, el kellene adni inkább és venni egy normális garanciás Samsung vagy LG készüléket, na de az nem is méghogy 30 ezer, hanem plusz 60-80 és lehet hogy elmegy 5-6 évig, de konkrétan nem tudom jobbak-e annyival olyan áron, mint ez a török Navon / Vestel konstrukció?
Állítólag ezt vmi bevált Hitachi licenc alapján csinálják. Na de ha bevált, miért csak 3-4 évet bír ki?
(#) antiktelefon válasza djuice hozzászólására (») Jan 17, 2022 /
 
Hát ha valaki megmondja milyen led kell bele fejből, akkor megéri megcsinálni.
Én alapvetően nem tudom a tv verziókat, de ha valaki tudja a varázs keresőszavakat, lehet hozzá találni.
1-1 ledet nem érdemes cserélni, az biztos. Ha Bpn vagy akkor kölcsönadhatok tapadókorongot a szétszedéshez, de ha meg kell nézned milyen led való bele, kétszer is szét kell szedned.
Mivel már FHD kijelző, így érdemes javítani. A kínai ledek elég jó minőségűek amúgy.
Következő: »»   172 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem