Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   60 / 62
(#) ferci válasza kissi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ismeretlen ic-vel? - jó vicc.
(#) Temela válasza llaczo hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Helló!

NE 555-re gyanakodhatsz...
(#) kissi válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Azért kérte, hogy hátha valaki felismeri a környezete alapján...úgy nem annyira vicc.
(#) llaczo válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Sajna nincs szkópom. Nem is nagyon méregettem Ámbár nemártana.
Valójában azt reméltem valaki felismeri az IC-t a lábkiosztás alapján
Küldök egy javított képet. A digitális rajzolás tervben van, de az időigényes.
(#) llaczo válasza Temela hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Az 555 volt az első gyanúm, de nagyon szabadon vannak hagyva a belső komporátor lábai. A flip flop egyik fele nincs vezérelve. Persze lehet hogy tévedek. A táp és a kimenet jó.
(#) ferci válasza kissi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ezt is kérte:"...a főnök szeretné ha csinálnék még egyet."
Sokan még egy 555-ös alap-kapcsolást se tudnak "kopizni", itt meg azért esetleges apró különbségek is hibát tudnak okozni és ha nincs pár (?) mérés, akkor jönne a totó: ugyan, miért nem működik?
Nem is beszélve a végfokról..
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
"Sajna nincs szkópom."
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 12, 2022 / 1
 
Ahol egy cégben indukciós melegítő megy, talán lenne egy szkópra is pénz.
Persze a főnöknek fogalma sincs, mit "kérhet" csak úgy..
Nagyon régen a cégben már új Philips szkópot állítottak, ha valami hasonlót "kértek".
(#) kissi válasza ferci hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Amit mérni kellene, ahhoz nem biztos, hogy egy alap műszerparkban rendelkezésre áll / ferrit telítése, áram felfutási meredekség nagyfeszültségű impulzusok mellett, túllövés, stb., a frekvencia, kitöltési tényező mérése ide kevés vagy majd pukkannak az alkatrészek !/!
(#) ferci válasza kissi hozzászólására (») Jan 12, 2022 /
 
Ne bonyolítsuk kapásból a témát.. - csak azon a rajzon is van pár pont, ahol "nem működik" esetén ellenőrizni, mérni kellene. Részemről ennyi.
(#) llaczo hozzászólása Jan 13, 2022 /
 
Temelának köszönöm a tippet.
A többieknek az aggodalmat.
Ha netán a jövőben valakinek beugrik valamilyen tipp nagyon megköszönöm.
(#) Gafly válasza llaczo hozzászólására (») Jan 13, 2022 /
 
Nekem is az 555 jutott az eszembe, néztem össze az adatlappal, de "az alsó sor" nagyon nem passzolt. Pontosan ahogyan irtad. Gondoltam rákérdezek, hogy biztosan jól rajzoltad-e vissza?
Aztán arra gondoltam, hogy talán nem véletlenül csiszolták le a feliratot. De 555-ről minek lecsiszolni? Más kérdés is felmerült aztán.
(#) moltam hozzászólása Feb 11, 2022 /
 
Helo.
Szenvedek egy ilyen kínai csodával egy ideje. Ilyesmi. Nincs benne semmi különleges, kapcsolási rajza ez. Állítólag valaha működött 12V ról, 3 menetes tekerccsel. Én megetettem vele egy rakás fetet már sajnos, de nem hajlandó berezegni. Már csak autóizzón keresztül próbálom éleszteni, de semmi siker. Próbáltam 24V ról is de úgy is csak a reflektor izzó akar kiégni. Próbáltam még a kondikat egyenként kivenni, semmi siker. Minden aktív elem új benne, magyar beszerzés bolti mosfet, az ellenállások jók. Mi lehet egy ilyen egyszerű kapcsolásban ami így tud szivatni? Munkatekercs nélkül rezeg valahogy, halkan sípol. Létezik hogy a kondik dobták fel a talpukat?
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Szia!
Elvileg menni kell neki, ha jól van összerakva.
12 voltról és izzóval a drainekben teszteld le, mindkét fet jó-e még. Egyik g-s rövidrezárva addig, aztán a másik.
Próbáld meg 6-7 menetes tekerccsel, hasonló méretben.
A kondik hűtéséről gondoskodj majd, akármi nem való oda.
Az izzós módszer nem az igazi, mert úgy meg nem tud "feléledni".
(#) Gafly válasza moltam hozzászólására (») Feb 11, 2022 /
 
Volt ezekről egy nagyobb cikk RT évkönyvben, beleértve sok okot és magyarázatot, hogy miért mennek tönkre...
Belevaló kondit adok egy marékkal a csabai találkozón, ha még akkor is kell.
(#) moltam válasza Gafly hozzászólására (») Feb 12, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat és a felajánlást, remélem egyszer el tudok jutni egy ilyen eseményre de sajnos nem olyan egyszerű nekem. Elvileg ezek spéci kondik ha lehet hinni a feliratnak, mkp 50kHz. Találtam én is egy leírást, de nem boldogulok még sem. Nekiugrok hamarosan újra. Legelőször mikor mindent kicseréltem benne 7 menetes rézcső tekercs volt rajta és nagy bátran 24V ot adtam izzó nélkül neki, durrant is egy szép nagyot. Fetek, zénerek kuka. Gondoltam rá hogy az izzó miatt nem rezeg be de szerintem a hidegellenállása nagyon kicsi, meg próbáltam 24 voltról is egy pillanatra. Szerintem úgy jut elég feszültség neki amitől be kéne indulnia, de nem teszi, csak az izzó villan fel de olyan szinten hogy hangja van. 12 voltos, nem tetszik neki a helyzet. Biztos hogy nem 1-2A t vesz. Van egy kétszínű led, talán 100n val és soros ellenállással van meghajtva a piros része, az egyik fet drainjére van kötve. Ha rezeg világítani kell neki. Nemtudom ez lehet e gond, ennyi különbség van kb a szokásos rajztól.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2022
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Sehogyan sem tudom még most sem működésre bírni, egy rohadék. A kondik 2M állásban ellenállásra átmérve, jók. Pillanatra hálózatra kötve tartják a feszt, átütni nem ütöttek, sorbakötött izzót nem működtette egyik sem. FR307 helyett UF5408 van benne most. A feteknek 2V a minimum gate küszöb, ezeknek meg van 1.7V dropja. Az fr nek 1.3. Ez lehet a gond? Egy netes katalógus ajánlotta mint helyettesítőt de most látom nem ugyanaz a kettő. Mindkét fet melegszik és zabálja az áramot, nem rezeg be.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2022
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ha hozzáférsz, szedd ki az egyik fojtót és mérd meg, hány uH.
Nem vagyok ezekkel a fajtákkal kibékülve. Lehet, hogy telítődnek.
(#) moltam válasza ferci hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Már én sem tudok másra gondolni, sajnos nincs induktivitásmérőm de megoldom valahogy. Visszatettem az fr eket, ugyanaz.
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ha van légréses EE, ETD magod, 1...1,5 cm^2-es, 25-30 menetet tekerj rá 5-10 ampert bíró drótból.
(#) moltam válasza ferci hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
A sárga pc táp fojtó jó lehet? Ebben valami fekete mag van, a neten az összes képtalálaton pedig sárga.
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ha a gyűrűre gondolsz, az ugyanannyit ér..
Ha van pc főtrafód a nagyobb fajtából, 2 egyforma, azt inkább. Egy kis műanyag fólia légrésnek és mehet.
Azért ilyen áramkörökhöz nem ártana megfelelő műszer is..
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2022
(#) moltam válasza ferci hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Szkóp van, max berezgetem, de inkább tekerek normálisat. Annyira nem bonyolult ez az áramkör a tizenvalahány alkatrészével, ráadásul nem is saját gyártmány hanem úgymond bolti. Ha minden jó benne kötelessége lenne működni. Lehet hogy selejt volt már akkor is mikor megalkották, egyre kevésbé hiszem hogy valaha ment.
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Írtam, hogy elvileg menni kéne neki.. de nézd át mégegyszer, nincs-e forrasztáshiba az LC körnél, mert ha mindkét fet melegedik, akkor a drain körök- fojtók rendben vannak, de ha a kondi vagy tekercs nincs rendesen a helyén, akkor csak mennek a nagy áramok és semmi..
Vagy az UF-ek forrasztása nincs rendben?
(#) moltam válasza ferci hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Most raktam bele FR307eseket, minden forrasztást átnéztem többször is. A furatgalván le van már gyilkolva sajnos, de a tetején beforrasztottam, minden érintkezik, ez a furcsa hogy látszólag jó de mégsem. Holnap keresek két egyforma magot.
(#) moltam válasza ferci hozzászólására (») Feb 17, 2022 / 1
 
A két fojtót 24V os ipari táp szűrőjéből bontott zöldmagos gyűrű tekercsre cserélve azonnal elindult az áramkör
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
5-6 féle zöldet mértem már, azoknál sokezres volt az AL.
Ha lene most induktivitásmérőd, láthatnád a különbséget a sárgákkal ( 160 pl. ) összehasonlítva..
(#) moltam válasza ferci hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Nem kötekedésből mondtam, bontottam táp ee trafót is, csak gondoltam mielőtt megpróbálom feltekerni azt a mocsok vastag drótot kipróbálom ezzel mert ez már kész volt. Köszönöm a segítséget, igazad volt abban hogy a fojtó a probléma. Ilyen volt a hulladék gyári benne.
(#) moltam hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Helo.
Bővebben: Link Vannak ezek a bika nem önrezgő hevítők, láttam már ilyesmit megépítve PLL vezérléssel is. Ezeknél az IGBT modulokat elég bika fetekkel, meghajtó trafón keresztül hajtják. Bontottam ipari tápot, amiben nincs ennyire túlbonyolítva, UCC37322, gate trafó és ennyi. Nem gondolom hogy sokkal alacsonyabb frekin ment ez az inverter, mint a linkelt hevítő. (65kHz) Mi az oka a különbségnek, alacsonyabb gate kapacitás? Az én moduljaim BSM300GB60DLC típusúak.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2022
(#) ferci válasza moltam hozzászólására (») Márc 1, 2022 /
 
Hali!
Nem olvasom végig azt a linkes cuccot, csak annyit fűzök hozzá: nem mindegy, hogy a hevítő milyen frekin megy..
Alacsony frekin inkább "belsőleg" hevítenek, magason pedig a felület közelében.
Persze ez is relatív, az anyag vastagságától is függ.
Következő: »»   60 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem