Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JVC erősítő hiba
 
Témaindító: zed911, idő: Aug 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Squall válasza Sebi hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Köszönöm igazad volt. Ma már kicsit frissebben letöltöttem az IC adatlapját és mértem. Nincs meg a +- tápfesz. Végigkövettem az utat, a végfok panelon stabilizálja 2 japán tranzisztor a +- 50 voltot ami a végfokhoz megy. (vannak ott Fetek is illetve kisjelű tranzisztorok).
Van egy zener dióda aminek az anódján ott van a -15 volt de a katódján már csak -2, a dióda pedig jó, nem hibás, 18 voltos. Mi lehet ennek az oka ? A plusz tápfeszt sehol nem találom meg ott valószínű a tranzisztor lesz a rossz. Mondjuk azt sem értem, hogy tud tönkremenni mind a két féltápfesz egyszerre.


... Ja és a +-15 volt helyett az előfokig csak +- 2-3 volt jut el.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) Sebi válasza Squall hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Érdekes... akkor az előfok képes működni 2-3V-ról?
A helyedben - rajz nélkül - egyszerűen betennék egy-egy stab-kockát, ami a +-50V-ból megoldaná a kérdést... persze meg kell mérni az áramfelvételt és annak megfelelően mindkét ágba kell egy-egy soros ellenállás, hogy 25...30V-nál ne kapjanak többet a stabok.
Talán hamarabb célhoz érnél vele, mint a rajz beszerzése...
(#) CHZ válasza Squall hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Keress szakadt ellenállást a stabil tápok környékén. Az 50V biztos nem közvetlenül jut az átersztőre, (tranzisztorokat is ellenőrizd). Általában hosszabb kivezetésekkel van beforrasztva.
(#) CHZ válasza Squall hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Talán ennek a tápja hasonlít, nézd meg. Itt is látható az a 2db 33 ohm ellenállás...
(#) Squall válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Igen a rajz nekem is megvan. Ez a rajz illetve az AX-555 rajza is. Ettől függetlenül nagyon köszönöm a rajzot! Sajnos ezek a rajzok csak kb 90%-ig stimmelnek. Azt a két ellenállást ki is cseréltem az egyik meg volt szakadva. Ezután eljut a minusz 55 volt a Q802 kollektorára de az emmitteren már csak -2-3 Volt van. A rajz amit mellékeltem -nemrég találtam- az ami szinte ugyanaz mint ami az én erősítőm.
Q802 Kollektor -55 Volt Emitter -3 Volt
D852 Anód: -15 Volt Katód -3 Volt A zener anódján ott a minusz 15 Volt a katódján viszont már nincs. A zener nem hibás. Ellenállások nem szakadtak.
Annyira bonyolultan van szerelve, nagyon nehéz kivenni a komplett panelt de úgy látom nem lesz más, az összes tranzisztort ki kell forrasztanom.
(#) CHZ válasza Squall hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ez egy egyszerű átersztő tranyós táp, a J FET áramgenerátor ami miatt picit más. Áteresztők B-ban is meg kell lenni a 15V- os feszültségeknek. Ha ez nincs, meg kell keresni az okát, ez viszonylag egyszerű feladat. Szakadt FET, szakadt dióda, zárlatos elko, stb..
(#) Squall válasza CHZ hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
És mi a szerepe az áramgenerátoroknak? Vagy a Q803, Q805-nek? Ez a két tranzisztor valamiféle visszacsatolás, kimenetfigyelés? Megvan a hiba elsődleges oka, a Q801 és a D805 totál zárlatos, minden más alkatrész elvileg jó. Már csak a zárlatok okát kellene megtudni. Vagy szerinted rendeljek, cseréljek és lesz ami lesz próbáljam ki? Egyébként hihetetlen, hogy ezek a japánok 55 Volthoz 60 voltos tranzisztort meg 50 voltos kondit tesznek. Bár mivel szinte csak ELNA kondi van mindenütt ez még elmegy...
(#) CHZ válasza Squall hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Áramgenerátor helyettesíthető sima ellenállással is, alkalmazása javítja a táp szűrését.
Tranzisztor a kimeneti DC szint szimmetriáját próbálja tartani. Több minden okozhatta a tranzisztorok tönkremenetelét, utólag csak tippelni lehet, cseréld ki, remélhetőleg működni fog. Nézd meg, megfelelő állásban van -e a feszültség választó kapcsoló, lehet, hogy 220V -ra van állítva, 240V lesz a jó beállítás.
(#) Squall válasza CHZ hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Nahát, hogy erre egyáltalán nem gondoltam. Feszültségválasztó ugyan nincs rajta de átkötöttem a trafót 240 Voltra. Ez egy nagyon hasznos tanács volt köszönöm. Már csak az alkatrészeket várom. Szerinted ha berakok egy brutál tranzisztort az NPN-es helyére azzal elkerülhetem, hogy a jövőben elszálljon a táp? D13007K-ra gondoltam, ez egy 400 Voltos 8 Amperes tranzisztor.
Bővebben: Link
Tudom kicsit túlzás de van itthon belőle sok, tokozása, lábkiosztása ugyanaz. Elvileg lehet használni áteresztőnek nem?
(#) CHZ válasza Squall hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Nyugodtan használhatod, lábkiosztása is stimmel.
(#) Squall válasza CHZ hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
CHZ, Sebi köszönöm a segítségeket, elkészült az erősítő végre. Tökéletesen működik eddig minden, de egy kis probléma azért akadt. Nagyon melegszik a pozitív oldali áteresztőtranzisztor ( ez az ami zárlatos volt ). A pozitív és negatív ág áteresztője is hűtőbordára van szerelve de amíg a negatív áteresztő csak langyos addig a pozitív oldalé tűzforró, a kezem nem tudom otthagyni csak néhány másodpercre. Normális ez? Így megy már egy órája de gond még nincs amúgy hibátlanul működik minden szerencsére.
(#) CHZ válasza Squall hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Pozitív feszültség terhelése általában nagyobb lehet. Mérd meg mekkora feszültség esik az áteresztőn, (C-E között). Ebből meghatározható a disszipáció. Esetleg a 33 ohm pici növelésével csökkenthető a melegedése a tranyónak.
(#) torok72 hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Sziasztok nekem van egy JVC AX-440 erősítőm bekapcsol rendesen de a tape. tuner. kapcsolókra nem reagál mi lehat a hiba
(#) leone hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Sziasztok.
Nemrégen vásároltam hibásan, egy fent említett (AX90) erősítőt. Bekapcsolás után a bal oldal elkezd recsegni, majd abbahagyja, gondol egyet és megint recseg. Van olyan hogy nem recseg 1-2 óráig de aztán megint kezdi. Egyik kollégámnak adtam oda, hogy nézze meg, de kapcsolási rajz hiányában csak felületes javítást tud csinálni. Hol lehetne ráakadni ilyen rajzra, vagy esetleg hasonló felépítésű erősítő rajzára.

Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2014
(#) skyline0505 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Sziasztok!_A,adott egy JVC RX5030v 5.1.-es erősítő,_és egy hangszóró. Rrövidzárlat után a zárlatvédelem leállította az egész erősítőt._Standby lámpa világít,_bekapcsolás után kattan,_majd vár egy kicsit, és újra standby._Az egyik végfok panelen megtaláltam a hibás tranzisztorokat,_mivel a panel gyorscsatlakozós, ezt az egy végfokot kivettem._Ugyan azt produkálja,_még a kijelzőt sem kapcsolja._Lehetséges hogy a végfok hiánya miatt is letilthat az egész?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) skyline0505 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Frissítés:,_a két hibás tranzisztort kiforrasztottam a panelból,_találtam még egy hőérzékelőt is, ami zárlatos volt,_ezt is kiforrasztottam,_a panelt visszatettem, de ugyanazt a jelenséget produkálja._Ötletek?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) eyess válasza skyline0505 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Akkor még lesz ott más végfok hiba is .
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) skyline0505 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
aAz összes többi jó,_bemértem.
dDe a végfokhiba az nem csak az egyik kimenetet tiltja le?_Mmég a kijelző sem működik. Eez előfordulhat?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) eyess válasza skyline0505 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Ha bármelyik végfokon még hiba van , akkor nem a végfok tiltódik le, hanem a táp._Mivel 5.1 a rendszer , így feltételezhető , hogy más végfok is hibás lehet ._A kijelző nem működhet azért például , mert tiltódik a táp, de az sem elképzelhetetlen , hogy a tápnak is baja lett ._Át kell nézni mindent rendesen.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) skyline0505 válasza eyess hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Köszi! Úújra átnéztem,_minden végfokot és előerősítőt lehúztam a tápról,_és így sem indul,_a 220- at nem kapcsolja rá a tápra. A,a tápon belül hol keressem a hibát? Így néz ki a táp vezérlője:
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) eyess válasza skyline0505 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Mindenképpen a primer oldalról kell kezdeni ._Méregetni, biztosítékok, stb.
Egy kis segítség hozzá.
A blokk vázlaton láthatod, miért nem megy a kijelző sem.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) skyline0505 válasza eyess hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Fejlődés,kész van a táp probléma,elindul az erősítő de érzékeli hogy 1 végfok hiányzik így kiírja az Overload hibát,namost van benne 3 tranzisztor amiket nem találok.Ebből 2 a végfok: B1560,D2390,és egy hőmérőnek használt d637-r,ez is hibás.Ezeknek esetleg tudtok helyettesítőt amit lehet is kapni?
(#) eyess válasza skyline0505 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Rajzon nem találom ezeket , amiket írtál.De egyébként mi az alkatrészek elnevezése? Biztos , hogy lehet kapni.
(#) skyline0505 válasza eyess hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Elnevezése? Írtam b1560 és d2390 végfok tranzisztor,meg egy d637-r ami a hőmérsékletet méri
(#) eyess válasza skyline0505 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Ja értem , azt hittem ez pozició szám.

Akkor úgy keress rá , hogy 2SB1560 , és 2SD2390. Biztos , hogy kapható.
(#) skyline0505 válasza eyess hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Köszönöm megvan a 2 végfok,mostmár csak a d637-r amit nem találok
(#) eyess válasza skyline0505 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ha azt is úgy keresed , hogy 2sd637 , akkor meglátod , hogy azonos e , és már rendelheted is.
(#) skyline0505 válasza eyess hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Igen úgy kerestem csak belföldön nem találok,külföldi az van
(#) Ódenka hozzászólása Jan 26, 2022 /
 
Üdv!
Hogy itt is lehessek vettem kilóra egy kimondottan jó állapotban levő JVC RX-416VBK rádiós-erősítős-otthonmozis kezdemény erősítőt. Jó régen készült a szentem, nincs is hiba nélkül.
2 dolog van, ami felváltva jelentkezik, vagy egyik hozza a másikat.
Olyan hangzása van, mint amikor egy limiter sarkosan belép a hangerő bizonyos szintjén.
A méricskélés elején vagyok, a megállapításom eddig, van alapból egy kontakthiba, ha fellép a hangerő minimálisra csökken. Ha éppen van kontakt, akkor a hangerő szabályozó kb. 1/3-énál elkezd recsegve szólni. A pufferelkókon a feszültség esés és a brumm nem túl kicsi, ill. nem túl nagy, de ha akarom, a kimenetet jellemezhetem a 100Hz -s fűrészfog megjelenésének, hangjának.
Elég komplikált, zsúfolt a kicsike, így a kontakthibát megpróbálom először felderíteni.
Jelenleg a nagy alap panelt a közepén, vagy a potméterek oldalán megnyomom, a hiba -kontakt felváltva jelentkezik. A recsegés meg később, mint írtam. Holnap a klasszikus, forrasztások átfuttatásával kezdem azon a tájékon, aztán...
Ha valaki tud valami utat mutatót, nyugodtan...
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
A kilós cuccok átka. Én is látok hirdetni hasonlókat, de megvenni maximum a sztereóig lennék hajlandó.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem