Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 65
(#) Bakman válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 18, 2022 /
 
DHCP esetén kér címet, legfeljebb nem kap a Router-től és kitalál magának valamit. Ha a málna hálózatra van kötve, könnyen ellenőrizheted, milyen IP címet kap:
  1. hostname -I
Bővebb infó:
  1. ifconfig -a
  2.  
  3. esetleg
  4.  
  5. ip a s
(#) Pepebá hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Üdv.
Raspi/rasbian-ról felcsatolt hálózati meghajtóra akarok .sh filevel másolni.
Segítséget kérek, cp utasítássalpróbálkoztam nem sikerült.
Milyen megoldásssal lehetséges?
(#) asch válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Fejtsd ki pontosabban, hogy mit csináltál és mit szeretnél, mert ez így kibogozhatatlan:

* Min fut a meghajtó?
* Mire van felcsatolva?
* Milyen paranccsal próbáltál másolni (teljes parancs pontosan)
* Mi a hibaüzenet?
* Milyen paranccsal lett felcsatolva?
(#) proba válasza asch hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
És milyen jogokkal...
Ha .sh -val akarsz másolni, azt parancsként is végre lehet hajtani. Mindjárt látod hol akad el.
(#) Pepebá válasza asch hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Raspi4 az alapgép.
Meghajtó DlinkNAS-n fut vagy egy másik raspi-n.
Próbáltam spc-vel, de jelszót kér és ssh alapon működik ezért a NAS-ra nem működik.
(#) Pepebá válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Arról van szó hogy a raspi-ról, cron-al mentem az adatokat sh.file futtatásával media/meghajtóra.
Azért hogy ne kelljen az USB-s meghajtót használni a raspi-n, ugyanakkor meg használok NAS-t, oda akarom menteni home/pi könyvtárból a file-ket.
Erre keresek megoldást.
Raspi-n file managerrel 'látom' a NAS-t és tudok oda másolni, de ezt előzőek szerint 'automatice' akarom megoldani.
(#) tbarath válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 26, 2022 / 2
 
Szedjük szét a feladatot:
1. cron
2. cronból futtatott shell script megírása
3. NAS-ra másolás parancssorból, ez kerül majd a shell script-be.

A sorrend igazából fordított 3-2-1
Felcsatolod a nas-t valahova, pl. mount.cifs. Oda másolsz "sima" cp paranccsal. Hogy akarod-e, hogy a mentés idején kívül is fel legyen csatolva, azt eldöntöd, ha nem, akkor a cp előtt felcsatolod, utána le (umount). De használhatsz smbclient-et is, akkor nem kell csatolgatni, bár nekem a csatolgatós módszer szimpatikusabb.
Nálam otthon a NAS felcsatolás így néz ki:
sudo mount.cifs //nas/megosztas /mnt -o username=nas_user,uid=1000,gid=1000
A paramétereket a man oldalon megtalálod, ha valami nem tiszta akkor kérdezz bátran
(#) Pepebá válasza tbarath hozzászólására (») Jan 26, 2022 /
 
Köszi a segítséget, a sorrendet én is így gondoltam. Próbálkozom.
(#) Pepebá válasza tbarath hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Idézet:
„De használhatsz smbclient-et is, akkor nem kell csatolgatni, bár nekem a csatolgatós módszer szimpatikusabb.”

erre adnál konkrét példát?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) tbarath válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
A paraméterek kb. ugyanazok, mint mount esetén, utána meg ftp-szerű parancsokkal lehet operálni, vagy - mint a következő példában - stdin-en bezavarni neki. Kb. ilyesmi:
smbclient \\\\nas\\megosztas -U user jelszo <<SMBPARANCSOK
cd távolikönyvtár
lcd helyikönyvtár
put fileAmitFelAkarokTenni
SMBPARANCSOK

Ezt most csak így fejből, mert nem így használom.
(#) Pepebá válasza tbarath hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Sajnos egyenlőre nem boldogulok:
Idézet:
„root@okoshaz2:/home/pi# sudo mount.cifs //192.168.1.10/Volume_1 /mnt -o username=pepeba,uid=1000,gid=1000
Password for pepeba@//192.168.1.10/Volume_1: *******
mount error(112): Host is down
Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)

Jelenleg így 'állok', ezt a hibaüzenetet kapom.
(#) tbarath válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
"mount error(112): Host is down"
Ez azért elég beszédes. Az az IP? Fut rajta samba?
(#) Pepebá válasza tbarath hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
igen az ip és nem fut rajta samba, ez a NAS.
(#) Pepebá válasza Pepebá hozzászólására (») Jan 27, 2022 /
 
Sikerült a NAS-ra a másolást megoldani a raspi-ról, cron-nal történő ütemezéssel, .sh filével.(adatmentés)
Idézet:
„sudo mount -t cifs //ip.cím/megosztás/media/NAS -o username=xxxxxx,password=yyyyyy,vers=1.0

A NAS -hoz a csatlakozás volt probléma, most is csak ip-vel működik. (nem tudom miért, így is jó) Raspi-n a /media/NAS mappába van a NAS felcsatolása.
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2022
(#) Tibicsek hozzászólása Feb 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy pi 2-m amihez van csatlakoztatva egy külső wincester(külön tápos) amit leformáztam ext4 fájlrendszerre már mindent probáltam dmesg | grep sda parancsra a képen látható hibákat dobja, de random beadott egy ilyen üzenetet is (4.kép) próbáltam az fsck parancsot is és az újratelepítést, de az eredmény nagyjából mindig hasonló újraformáztam már pi-n is az sem segített.
Esetleg valakinek valamilyen ötlet? Winchester haldokolhat?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2022
(#) Bakman válasza Tibicsek hozzászólására (») Feb 21, 2022 /
 
Egy-két helyen azt olvasni, hogy az error -110 tápfeszültség probléma miatt lehet. Ha van felesleges USB kábeled, egyet áldozz fel a kísérlet oltárán és vágd el a benne lévő piros vezetéket de a maradék három maradjon.

Lehet, hogy az USB kábelről szipkázza az energiát a sajtát tápegysége helyett.
(#) tbarath válasza Tibicsek hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
A logok azt mutatják, hogy az FS kb. esik-kel. Mennyi idő alatt produkál ilyesmit?
Mert tesztként azt is meg lehetne csinálni, hogy a viccmestert külső házastól ráakasztod egy PC-re, és ott terheled kicsit, ha ott a Pi hibaidő 10x-ese alatt se jelentkezik a hiba, akkor ezt a kettőt kb. felmenthetjük. Nem feltétlenül kell linuxnak lennie a PC-nek, nyilván újraformázással bukod az adatokat. Bár azokat már lehet így is buktad, csak még nem tudod.
Aztán vinyó smart értékeket is meg kell nézni, ha a lemez haldoklik akkor ennyike, cserélni kell mielőbb.
Illetve több helyen is hallottam már olyat, hogy a Pi és USB vinyó téma nem feltétlenül megbízható hosszú távon, pár nap-hét alatt szétesik valami, ha ilyen jellegű a hiba, akkor erre megoldás lehet pl. egy cron-ból minden hajnal 4-kor elkövetett reboot is.
Illetve javaslom, hogy az USB-n keresztül csatolt partíciót sync opcióval csatold fel. Lassabb lesz tőle, de adatbiztonság szempontjából jobb. Már ha ez számít
(#) Tibicsek válasza tbarath hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Az idő változó, de azt vettem észre, hogy ha transmissionnel elkezdek egy torrentet tölteni akkor jön elő a hiba (eddig deluge volt és ntfs-el használtam) , de most 24 órája stabil a dolog. Nemtudom milyen összefüggés lehet ezek a dolgok között. Ha újraindítom hardveresen és újra csatolom akkor megint jó.Annyit csináltam, hogy szoftveresen kikapcsoltam az usb portok tápellátását.
(#) Bakman válasza Tibicsek hozzászólására (») Feb 22, 2022 /
 
Ha valami, akkor a torrent az ami masszívan dolgoztatja a háttértárt, több fogyasztásra serkentve azt.
(#) zsolt58 hozzászólása Márc 5, 2022 /
 
Üdv.
Csinált már valaki Raspberry PI-vel QR kód olvasot?
Ami leolvas mondjuk egy számsorozatot és leellenörzi, hogy szerepel-e a MYSQL adatbázisban. És ha igen akkor zöld led ha nem akkor piros led világit.
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 6, 2022 / 1
 
QR kód olvasó téma tuti van 1000 a neten, a mysql "kód" kb. egy
  1. s_elect count(`field`) from `table` where `field` = 'számsorozat'
,
majd a visszakapott eredménytől függően A vagy B GPIO-t felkapcsolni megint nem egy nagy művészet.
(A s_elect pedig azért tartalmaz aláhúzást, mert nélküle nem szereti ezt a szót a fórummotor, előnézetben legalábbis nem mutatja. Amúgy nem kell bele aláhúzás.)
(#) zsolt58 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Köszönöm.
Igazából a qr kódot megoldottam. De a MySQL adatok kiolvassásával nem boldogulok. Esetleg tudnál még több információt/segítséget adni?
Üdv.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Ennél a kódnál el sem indul a program.
Bocsi a kép minőségért
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
(#) cua válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 9, 2022 / 2
 
Ehhez kell egy mukodo adatbazis szerver, beallitott felhasznalo/jelszo parossal es megfelelo adattablakkal az adatbazisban.
Itt egy komplett tutorial.
(#) zsolt58 válasza cua hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Tudom. Minden megvan. Teljesen működő adatbázisom van. Csak rá kell csatlakozni raspberryvel. És még annyi hogy a host nem localhost kell hogy legyen hanem a távoli mysql-nél van egy IP cím. Gondolom az kell hogy legyen a host. Ugye?
(#) proba válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 9, 2022 / 2
 
Az is fontos, a távoli szerveren be legyen állítva az adott felhasználóhoz a távoli elérhetőség.
(#) tbarath válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 9, 2022 / 2
 
A raspi-n rakd fel a mysql-client csomagot (apt install mysql-client). Ezzel tudsz parancssorból tesztelni, kényelmesebb mint mindenféle kódokkal kísérletezni. A teszthez a parancs így néz ki:
  1. mysql -h 1.2.3.4 -u username -p dbname

Ahol kerüljön:
- az 1.2.3.4 helyére az adatbázisszervered IP címe
- username helyére az a mysql felhasználónév, amivel eléred a szervert
- dbname helyére pedig az az adatbázis, amibe dolgozni akarsz.
- a jelszót pedig bekéri, de ha nem akarod mindig beírni, akkor mehet így:
  1. mysql -h 1.2.3.4 -u username -pjelszo dbname

Ez esetben ha működik, akkor csinálj jelszócserét, de legalább a .bash_history-ból töröld majd ezeket a sorokat.
Buktatók:
- a mysql felhasználód csak localhost-on tud csatlakozni,
- a mysql szervered csak localhost-on figyel, publikus IP-n nem,
- tűzfalon nem jut be a kliens a szerverre.
És persze még sok dolog lehet. Ha így megy, akkor értelemszerűen cseréld a fenti kódban a paramétereket azokra, amikkel parancssorból működött.
(#) zsolt58 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Köszönöm szépen.
Ki probáltam de sajnos nem sikerült. Kép
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022

kep1 (2).png
    
(#) cua válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 10, 2022 / 2
 
Azt lesz az, a mariadb az a mysql downstream-je.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) zsolt58 válasza cua hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Utána olvastam.
Ugye a superhosting.rs-nél van bérelve a domainom és a szerverem. És azt irják, hogy az OpenVPN-t kell telepiteni. De nem teljesen értem, hogy miért és raspberryre nem is nagyon sikerült ezt feltelepitenem.
Üdv.
Következő: »»   59 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem