Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   229 / 252
(#) mcc válasza del37 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
A Digikey egyébként is problémás. Igaz, hogy a szállítás ingyenes, de VÁM és ÁFA van, ami még nagyobb probléma nekem az a 6000Ft vámkezelési díj volt, amit a DHL elkért.
A Mouser sokkal barátibb.
(#) del37 válasza mcc hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Biztos vagy benne? Szerintem rosszul tudod. Az a 6000 a posta lehetett, ÁFA meg nyílván van, de ugyanúgy a mousernél is, ami mellesleg szintén az USA-ból jön (rendeltem már tőlük is). Az IC meg ami kellene kizárólag csak a digikeynél van raktáron, szóval sok választásom nincs. De hátha más is van hasonló helyzetben...
(#) img válasza del37 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
mcc jól mondja, mert valóban 5xxx Ft-ot kér a DHL vámügynöki díjként.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Ezt én is megerősítem, évek óta 6000 körül van a vámügynöki díjuk, amit kérdés nélkül rátesznek a szállításra és a futárnál kell kifizetni. Utoljára 2015-ben jártam így velük - egy hangot nem kérdeztek, akarom-e magam intézni, csak jöttek és kifizettették velem a díjat, ha kérem a terméket.
(#) helektro hozzászólása Márc 24, 2022 /
 
Rendeltem az Aliről néhány cuccot $12 értékben. Tehát nem egy nagy összeg. Valami ViddL futárszolgálat hozta ki (még soha nem hallottam róluk) az Express One megbízásából. Az Áfa-t az Alin kifizettem a vásárlásnál, és a csomag egyből Mo.-ra jött. Semmilyen vámkezelési díjat nem számoltak fel. Kapott más így csomagot? Az hogy lehet, hogy ők nem kértek vámkezelési díjat? Mondjuk nem mintha bánnám, örültem neki, hogy nem a posta kezelte, mert ezek alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy a királyi posta lehúzza az embereket 400, ill. 800Ft-ra vámkezelés címén akkor is, mikor az Áfa már a vásárláskor meg lett fizetve.
Ill. nekem (Bp.) a posta az utóbbi időbe (1-1,5 év) ki sem hozza a csomagot, függetlenül attól, hogy beférne-e a postaládába, vagy nem. Úgyhogy nálam a plusz sarc ellenére még a szolgáltatást is csak részben teljesítik, mert mindig nekem kell bemenni a csomagért.
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Igen többet is. Eddig csak egyszer kellett az Ali cuccokért fizetnem tavaly összel.
(#) del37 válasza bbb hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Akkor viszont jó hogy szóltatok, köszi, nem gondoltam volna hogy ennyire pofátlanok. A fedex a mousertől simán el tudta hozni "ingyen", érdekes...
(#) img válasza helektro hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Én ma azon lepődtem meg, hogy a DHL akkora úr lett, hogy a Magyar Postával szállíttatja ki a csomagjait.
(#) solti_imre válasza helektro hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Alitól rendeltem én is, márc.21-én hozta ki a ViddL - egy fillért nem kellett fizetnem (Csak az Alinak azÁFA-t)
(#) helektro válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Remélem ez egyre általánosabb lesz (mármint, hogy nem a postán keresztül jönnek a csomagok), így talán majd a posta is elgondolkodik rajta, hogy mennyivel nyúlja le az embereket vámkezelés indokkal.
(#) proba hozzászólása Márc 27, 2022 /
 
Mostanában egymás után több postai vámbekérő (400ft) levelet kapok, ismeretlen tracking numberrel. Hogyan lehet azt megtudni, milyen termékhez tartozik? Beírtam a nyomkövetőbe, hátha, de amikorra az indulást datálja, nem történt még közeli értékben/időpontban sem megrendelésem ( több csomag együtt is szinte biztosan kizárva) , illetve az Dubai Sorting Centre, United Arab Emirates-ig követhető vissza. Lehet ezt valahogy manipulálni? Felmerült a gondolat, mi van ha más helyett fizetgetek lelkesen? Egyáltalán az emirátusokból mit postáznak nekem? Vagy az orosz háború miatt ez is felborult, mint minden a világban? Kíváncsi leszek a következő héten mit hoz a Posta. ( egy 800 ft-os csekket már hozott, előzetes levél nélkül, van függőben három leveles, de a csomag értéke nem stimmel..., igaz van 3-4 függőben lévő csomagom is.)
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Itt már javasoltam valamit. Újabb ötletem nincs.
(#) bbb válasza proba hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Működik a telefonos ügyfélszolgálat. Hívd fel a postát és érdeklődj náluk a nyomkövetési számokról, meg fogják mondani, hogy a tied-e egyáltalán.
(#) pipi válasza proba hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
Ki a feladó?Hamis kártya lopós levél
(#) Régi motoros válasza proba hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Nyilvánvaló, ha csak két csomagot rendeltél, de öt fizetési felszólítást kapsz, hogy abból három felszólítás 100% kamu. Egy csomaghoz maximum egy értesítést küld a posta, nincs ismétlés.

Az email cím amiről a hivatalos értesítés jön kozponti.ertesites@posta.hu.
Bárhonnan bármi más jön, az csak kamu...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2022
(#) proba válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Minden szabályosnak tűnik, elvileg csomagom is van annyi, de mióta a munkatársam befizette más villanyszámláját, ( rendes MVM-es levél, csak a felhasználó azonosító volt másé...) másképp nézek ezekre a levelekre. ( szerencsére az MVM utólag rendezte a dolgot) Ki tudja mit találtak még fel az okosok az elmúlt időben.. Hirtelen túl sok jött belőle, pedig ugyan azon szállítási módokat választom mint az elmúlt időszakban, amikor azért vegyesebb volt a kép.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2022
(#) pipi válasza proba hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Hali!
A hamis leveleknek a feladója is árulkodik, arra nem veszik a fáradtságot hogy azt is hamisítsák,
csak a levél kinézete/formája tűnik eredetinek.
Aztán ha a fizetős linket nézi az ember lehet benne van valahol hogy posta, de nem a posta domainjára mutat... A "jobb" levelező progi a linkre egérrel csak rámutatva megutatja hová menne el a kattintásra, az is erősen árulkodik... Sokszor van benne szóhasználati, ragozási hiba is
(#) nedudgi hozzászólása Márc 31, 2022 / 1
 
Azért a pofátlanságnak is van egy határa, amit nem nem illik átlépni (szerintem).
A JLCPCB-nél rendeltem pár panelt, amit március 29.-re ígértek. A FedEx értesítést küldött, április 5. kézbesítésről. Én módosítottam a kézbesítési dátumot április 6.-ra. Ennek ellenére a futár képes volt ma, március 30-án becsöngetni (felébresztve a délutáni szunyókálásomból), és kezembe nyomta a csomagot. Hát ezt hogy képzelték?
(#) mcc válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Ezek ilyenek... Még nekem sem sikerült soha módosítanom a FEDEX-nél. A DHL-nél igen, ott működött.
Egyébként mostanában az Europacket is egészen jól működik a JLCPCB-nél. Kevesebb, mint 2 hét alatt megérkeznek a panelek.
(#) solti_imre válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
(#) solti_imre válasza helektro hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Részemről ezek után csak a ViddL-en keresztül rendelek.
(#) nedudgi válasza solti_imre hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Azt kihagytam a "panaszomból", hogy a

"KÉZBESÍTÉS TERVEZETT IDŐPONTJA
kedd, 2022/04/05"

volt az értesítő emilben. Ezt módosítottam április hatodikára, majd - miután rájöttem, hogy az eredeti időpont is jó lett volna, - töröltem a módosítást. Erre föl hozták meg egy héttel hamarabb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) mcc válasza solti_imre hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Én azért bírom őket, mert ingyen hozzák a Mouser rendeléseket
(#) bwviktor válasza mcc hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Az érdekes, mert nekem ma 33ezer forintig folyamatosan benne van a 6000 forintos szállítási költség és majd a végén még ÁFA is lesz.. Annyiért meg már nem szeretnék vásárolni. Tavaly nyár óta gyűjtögettem a cuccokat ami majd kell. Most elértem a rendeléshez és erre szopatnak.
Szerintem várok egy napot, hátha csak valami be van akadva náluk...

Tény, hogy korábban nettó 15ezertől tényleg nem fizettem szállítást csak ÁFA-t.
(#) mcc válasza bwviktor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Nézd meg, hogy nincs e benne valamilyen nagy súlyú alkatrész. Azokra nem érvényes az ingyenes szállítás. Én pénteken rendeltem, és 15000Ft fölött továbbra sem számolta fel.
(#) bwviktor válasza mcc hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Már néztem mindent! Amúgy amikor dobálom be a kosárba látom a kis ablakban, hogy amint elértem a 15ezret ki is írta, hogy free shipping, de amint látom a kosarat összesítve ott máris 6000 a szállítás. A súly biztosan nem probléma, mert összesen nincs 1kg. Kipróbáltam azt is, hogy egy smd stranyóból kezdtem pakolni a kosárba és itt is ugyanaz. Egészen 33ezerig el sem tűnt a szállítás. Hiába lépkedek el a fizetésig, semmi. Ennyiért meg nem szeretnék bevásárolni…
(#) mcc válasza bwviktor hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Igazad van ránéztem, most 33000Ft a limit, miközben mellé még 15000Ft van írva. Meg kell reklamálni nekik. Nagyon jó az ügyfélszolgálatuk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) bwviktor válasza mcc hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Már írtam nekik. Bízom benne, hogy ez csak technikai probléma és nem marad így...
(#) bwviktor válasza mcc hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Nagyon jó az ügyfélszolgálat igen. Eddig nem bírtak válaszolni és javítani a hibát. Hát ha egyáltalán ez hiba(?). Lehet ennyi lesz a minimál rendelés csak még nem írták át…
(#) toto hozzászólása Ápr 5, 2022 /
 
Lehet, hogy már ismert, de talán valakinek új az infó.
Mouser rendelés 15eFt (33e?) alatt
Régen rendeltem tőlük, akkor működött. Belföldi szállítást kellett fizetni, no meg 1 hét volt, mire megjött.
Következő: »»   229 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem