Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Plazma TV
 
Témaindító: scampi, idő: Jan 30, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 15
(#) llaczo válasza kadarist hozzászólására (») Szept 20, 2020 /
 
Köszi a választ.
Sajnos nem oldotta meg a problémát T con kártyá hibája is felmerült, de a videóban is mondja hogy legvalószínűbb a kijelző hiba.
Köszi. Üdv.
(#) Vadász Csaba válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Jún 26, 2021 /
 
Sziasztok!
Nem volt időm leírni a hiba okát. Most pótlóm.

logikai CTRL - TNPA4134 1D. kellett cserélni.

A tv a mai napig üzemmel.
Üdv:
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2021
(#) doni82 hozzászólása Feb 3, 2022 /
 
Üdv mindenkinek.Volna egy Plazma tv-m,amit .Eddig ki be kellett kapcsolgatnom amig be nem kapcsolt,de most már semmi.a készenléti villog és ennyi.Hol kéne keresnem a hibát?
Csatoltam fájlt hátha segithet.Előre is köszönöm a segitséget.
(#) jdani válasza doni82 hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Szia.
Tudomásom szerint az 1 villogás A board (alaplap) hibára utal.
Alap hogy mérj előbb feszültségeket a tápon.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) dave500 hozzászólása Márc 22, 2022 /
 
Sziasztok! Van egy Panasonic TH42PX8ES típusú plazma tv, ami azt a hibát produkálja, hogy nem kapcsol be. A power led világít rajta, illetve bekapcsoláskor hallatszik, hogy elindul a táp, de a kép nem jön be! Méregettem a táp részben, a "segéd táp" működik, relék kattannak a panelon, illetve a fő pufferen is van feszültség, viszont a 200Vos rész a plazma "vezérlőnek" nincs, átmértem az összes fet-et, diódát, mindegyik jó, minden biztosíték is jó.. a 200V el sem indul, egy pillanatra sem tudom mérni.
Mellékeltem 2 képet a panelről, merre érdemes elindulni? Előre is köszönöm!
(#) jdani válasza dave500 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Szia. Y és Z paneleket húzd le, és úgy mérd a feszültséget. Lehet a panel zárlatos, és nem tudja így ráadni a 200Vot.
Vagy azokon a paneleken mérted a tranzisztorokat, IGBTket?
(#) dave500 válasza jdani hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Szia, ha le vannak húzva, akkor sincs a tápn feszültség, illetve akkor nem is kattannak a relék rajta, olyan mintha el sem indulna a táp, ha nincs rajta a 2 panel.. illetve mértem sima dióda állásban, nem zárlatos egyik oldal sem.
A tápegységben viszont minden félvezetőt megmértem, és egyik sem zárlatos, ennyit tudtam kideríteni. Illetve semmi sem melegszik ..
(#) jdani válasza dave500 hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Nézd meg az egyenirányító melletti két fehér lapos ellenállást, nem e szakadt.
(#) dave500 válasza jdani hozzászólására (») Márc 23, 2022 /
 
Megnéztem, mind jó, mégegyszer végig mértem a FET-eket, egyik sem zárlatos semmilyen irányba, lövésem sincs merre induljak el, ennyire összetett és sok alkatrészes tápot még nem "javítottam".. A 2db dióda is jó, a fő pufferen megvan a feszültség.
Merre tovább?
(#) jdani válasza dave500 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Már nem emlékszem, de ezek szerint csak hasonló tápot javítottam. Ott azt hiszem a PFCvel volt gond, nem volt elég feszültség a pufferen. Többek között a nagy ellenállások voltak szakadva.
Itt egy javítási kit.
Nézd át, hogy nálad ezek az alkatrészek jók e.
A tv bekapcsolas után nem villog pirosat?

Ezt nézted?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2022
(#) dave500 válasza jdani hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Szia, megnéztem a linkeken szereplő alkatrészeket, sajnos mind jó, illetve megnétzem a videót is, mégegszer megnéztem a feteket, illetve a biztosítékokat, de jó. Minden alkatrész jó a PFC körül..
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Szia! Feszültségeket kellene mérni a kapcsolási rajz alapján. Egyébként az apróbb elektrolitkondenzátorok mérés alapján jó kapacitásúak?
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Szia, paneljeivel, vagy csak a tápon önmagában? Mert ugyebár a tv-től kap jelet, hogy indítsa a 200V-os részt.. illetve kapcsolási rajzom sincs sajnos, de ha tudsz segíteni abban, hogy mit hol mérjek, azt megtudom csinálni.
Igen, most végig mentem az összes kis kondin, mind 1%-on belül vannak, igaz nem forrasztottam őket ki.
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
A tápegységet kellene górcső alá venni. A PFC és a fő táp áramköreiben van sok sorba kötött feszültségejtő ellenállás (PFC: R430 és társai, R442 és társai, R473 és társai). A PFC kontrollernek van tápfeszültsége (IC406, 6-8 láb között)? Ha az aktív PFC működik, akkor a step-up konverter kimenetén, a C446 pufferen 400V körüli feszültségnek kell lenni. Van egy vagon biztosíték is a lapon, akár SMD kivitelben is, ezeket is ellenőrizni kellene. Rajz: Bővebben: Link.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a rajzot!
Másfél órája ülök fölötte, kezdem érteni, hogy hogy működik..megnéztem a PFC ellenállásait, mind rendben van, nem szakadtak. Még nem mértem, mert ahhoz vissza kell rakni a tv-be a panelt.
Kapcsolási rajz alapján vissza követtem a GATE meghajtó trafót, és környékét (a 200V-nak) ott is minden rendben, a kis meghajtó tranzisztorok is jók, a környékén levő ellenállások is, illetve jók maguk a FET-ek is.
Minden SMD és sima biztosítékot vegéig néztem, ezek is mind mind jók.
Most mértem áram alá helyezve, teljesen üresen, panelek nélkül.
Így természetesen a PFC rész el sem indul, a pufferen nem jelenik meg feszültség, de ha a panelek rajta vannak, megjelenik, de utána a reléje old, és nem megy tovább.
Viszont ami érdekes, így üresen mérve, a T410-nél (segédtáp) Van egyszer 5V, fixen, illetve 8,1, más feszültséget nem tudtam mérni sehol, de itt nem 15V-nak kellene lennie?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2022
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Márc 28, 2022 /
 
Az a kérdés, hogy a C446-on mekkora feszültség jelenik meg, mert ha jó a PFC áramkör (step-up konverter), akkor 400V körüli, de ha nem jó, akkor csak 320V körüli mérhető ott.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia! Neharagudj a késői válaszért, most volt időm méregetni, nem jó a PFC, 320V jelenik meg a nagy puuferen, aztán kb. 15mp múlva kattan a relé, és elkezd esni a feszültség!
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Akkor így meg is van a hibás terület. A PFC kontroller környékét kell megvizsgálni, alkatrészeket méregetni, stb.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Ezt a részt nézem át most, elvileg csak ez a PFC, átnéztem amennyire tudtam, minden kis smd tranzisztor jónak tűnik mérve (zárlat nincs), a kis Pr402-es biztosíték is jó, egyetlen dióda nem zárlatos, ellenállások(nem mértem végig az összeset) jók, megmértem ami a IC406-hoz megy több mega Ohm-on keresztül a feszültség osztó, az is jó. Viszont a nagy kondi 25qF-el kisebb, mint ami rá van írva, ez okozhatja esetleg? Egyszerűen nem találok hibás alkatrészt..
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 13, 2022 / 1
 
Az IC406 PFC kontroller 6-8 lábai között meg van az IC tápfeszültsége bekapcsoláskor?
(#) djkoxi hozzászólása Máj 20, 2022 /
 
Kedves Fórumtársak!
Samsung PS 51 E6500 tv-m elromlott. Nem kapcsol be, állapotjelző 5-öt villan. Sem derengés sem hang nincs.
Kérdésem az lenne, hogy lehúzott sus panel tápcsatlakozóval is fel kell állni a tápnak? Ugyanaz a jelenség van ilyenkor is. 5-öt villan az állapotjelző LED. A Tcon panelen kb 7 mp-es ciklusban villog egy zöld LED. Holnap mérek feszültségeket.
Nagyon szeretem a tv képét, örülnék ha meg tudnánk menteni. Pormentes, újszerű belső, sehol egy púpos kondi vagy égésnyom. Kb 3000 üzemóra van benne.
Kapcsolási rajzot tudnék letölteni valahonnan, önerőből sajnos nem találtam.
Köszönöm szépen a segítséget!

Attila 1.jpg
    
(#) kadarist válasza djkoxi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Szia! Szervizmanuál alapján azonosítdd be az 5 villogás jelentését, hátha információval szolgál.
(#) djkoxi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget!

Sajnos nincs szerviz manuálom.
Ha lehúzom a PSU-ról azt a csatit ami a sus panelre megy el sem indul a tv semennyire sem. Nincs zöld LED fény a TCON panelen. Rádugott csatival a bekapcsolás pillanatáig megvan a Vs és Va feszültség is, majd amikor a zöld LED elkezd villogni mindkét fesz kezd lecsökkenni, egészen nulláig. Gondolom valami hiba miatt lekapcsolja a tápot a Mainboard.
(#) kadarist válasza djkoxi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Zárlatos a Y-Z sus végfokok közül valamelyik, esetleg teljesen elgyengült elkó csinálhat még ilyet. Első körben a sustain paneleken kellene zárlatot keresni
(#) djkoxi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Találtam leírást egy régebbi plazmához, és azt írja, hogy lehúzott csatival nem indul a tv, rádugottal egy pillanatra megjelenik a vs, va fesz majd a védelem lekapcsolja a psu azon részét.
Tehát igazad van, valamelyik sus panelen zárlat van. Nagyítóval kerestem hibás alkatrészeket de még csak nyomát sem találtam füstnek, púposodott kondinak. Vizsgáltam a FET-eket a két diódás módszerrel, de beépítve máshol is záródhat az áramkör, nem vezet megbízható eredményre.
Feladom, és rábízom vmelyik tv szerelőre. Féltettem, hogy összekarcolódik a műhelyben, helyszíni javítást, hibafeltárást egyik sem vállalt.
(#) kadarist válasza djkoxi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Egyszerűen csak szakadásvizsgálóval tapints rá a Vs csatlakozásra. Ha folyamatosan sípol, akkor ott zárlat van.
(#) djkoxi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Nincs zárlat, nem sípol. Sem a Vs sem a Va mérőpont nem sípol a testhez képest. Kimultiztam a PSU Vs elérkezik az Y panelre. A GND is megvan mindegyik csatlakozónál.
Így néz ki az Y-Main. Kivéve a nyákot a hátoldala is ilyen újszerű. Kerámia kondik sincsenek szétnyílva.

Attila 2.jpg
    
(#) kadarist válasza djkoxi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Valami pedig leszipkázza a villanyt. Be kellene határolni, hogy a bal vagy a jobb oldali sus panel a hunyó, vagy esetleg a táp rosszalkodik.
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Hú, ez hasznos ötlet, tanács.
Jópár hónapja vesztegel itthon egy hasonlókat produkáló Panasonic plazma, csak mindig félre van téve. No, ezt a héten (ami igazából már jövő hét) megnézem én is.
(#) tomszojer hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Panasonic plazma tv-m.
Halk pukkanás, se kép, se hang.
Az üzemjelző led folyamatosan zöld, de távirányítóra nem reagál.
A mechanikus bekapcsoló gombbal való bekapcsoláskor egy relé bekapcsol, halk sípolás, majd a relé kikapcsol.
Nincs púpos kondi, sem égésnyom. Minden biztosíték jó.
Valakinek ötlet?
Üdv: Tom
Következő: »»   13 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem