Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   518 / 570
(#) Swedhart hozzászólása Ápr 13, 2022 /
 
Sziasztok Biasi kazán 01 hibakód esetén mi lehet a gond ? Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Gafly válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Idézet:
„Lack of burner ignition on safety lockout”

De gondolom, ha rendesen begyújtana, akkor nem kérdeznél.
Idézet:
„In 1938 Leopoldo Biasi opened a small thermomechanical business in Italy.”

Lehet tudni többet, azon felül hogy "Biasi"?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2022
(#) Wlander válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Igen, azt hiszem Bosch lesz belőle, köszönöm a megerősítést.
(#) Swedhart válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2022 /
 
Igen Inovia Max Plus a modell:M262Mk.2025 SB
(#) Swedhart válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 15, 2022 /
 
Csak annyit kérdeztem volna még ha a gyújtóelektródát kicserélem akkor megszűnik a hiba?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2022
(#) Adika24 hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Sziasztok Szakik!
Olvasom a profi tanácsokat, le vagyok nyűgözve...
Nos, gondom van:
Saunier Duval isomax f28 e2 kombi kazánom van.
Megállt
(#) Adika24 hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
A hibakód 05 FF
Segítsetek légyszi!
(#) JZoli válasza Adika24 hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Hát így , hogy leállt, meg egy hibakód, ez elég kevés! Így nehézlesz segíteni, meg ha nem veszed a fáradtságot leírni a konkrét hibajelenséget, elég kevesen veszik a fáradtságot helyetted ezeket kitalálni, igy nem is fogsz sok segítséget kapni. Le kellene írni, hogy melegvízkészítésmél és fűtésnél mit is csinál a kazán.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
(#) VIM válasza Adika24 hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Szia! Ha ez a típusú túlmelegedés védelem van beépítve akkor a rajta lévő piros visszaállító gombot meg kell nyomni (áramtalanított, kikapcsolt készüléknél), hogy visszaálljon alaphelyzetbe. Ez most valószínű, hogy a mostanában előforduló erős szélnek tudható be ha az bele tud fújni a füstcsőbe.
(#) Boboli hozzászólása Ápr 21, 2022 /
 
Üdvözletem! Lenne egy kérdésem egy Immergas Victrix Zeusz 20-as kazánnal kapcsolatban. 16 éves. Néhány alkatrész cseréje volt már, legutoljára a tágulási tartályát (2 hónapja) kellett. Most az a jelenség, hogy mindig csak felfelé megy a nyomás, azaz nincs az a normál játéka, hogy fűtéskor felmegy egy kicsit, majd ahogy hül le, visszaáll. Így aztán a 3 baros bizt. szelep lefúj. Ha leengedem a vizet, és beállítom újból 1bar-ra, akkor fűtéskor felmegy pld. 2-re, de nem esik visszább, hanem újabb fűtéskor onnan tovább emelkedik, aztán megint lefúj a 3 baros bizt. szelep. Így tulajdonképpen mindig csak lefelé engedek belőle vizet (nem sokat kell), a nyomás meg mégis felfelé megy. A fűtés érzésünk szerint rendben megy mindenhol, azaz dugulást nem tapasztalok. Mi lehet a gond? Szinte mindenhol csak nyomás esésre találok okosságokat, erre a növekedésre nem. Gondoltam már arra is, hogy a feltöltőcsap átereszt, de nyugalmi állapotban nincs nyomásnövekedés, azaz nem érzékelhető. Előre is köszi...
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Vannak olyan termosztátok most is, ahol napjában több időpontban is válthatod a beállított hőmérsékletet. Sőt be lehet kötni külső hőmérséklet érzékelőt, ami szintén befolyásolja a kinti alapján a benti fűtés paramétereit.
(#) jpuskas99 válasza Boboli hozzászólására (») Ápr 21, 2022 / 1
 
Pedig ott, a feltöltőcsapnál lehet a hiba szerintem.
Egyszerű kizárásos próbát csinálj: A hmv csapokat (hideg be és meleg el) zárd el (addig nem lesz melegvized) és így indítsd el a fűtési rendszert. Figyeld, hogy ekkor fellép-e az általad leírt hibajelenség.
(#) Boboli válasza jpuskas99 hozzászólására (») Ápr 22, 2022 /
 
Köszönöm, kipróbálom amit javasolsz.
(#) Qwert75 hozzászólása Ápr 23, 2022 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni Beretta ciao 24 cai kazánhoz. A probléma, hogy fűtéskor a víz ha eléri a beállított hőfokot / teljesen mindegy hogy 60- 70- 80- ra van állítva/, kikapcsol, és csak 25 foknál kapcsol vissza. Próbáltam az ntc-t, jól működik. Ha visszahűlés közben az ntc-ről lehúzom az egyik vezetéket, A07 hibakódot ír. Amint visszateszem a kábelt, rögtön elindul, nem hűl vissza 25 fokig.Egyébként nem ír hibakódot, HMV-t nem ez készíti.
(#) jpuskas99 válasza Qwert75 hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
A fűtési kört szobatermosztát vezérli?
(#) Qwert75 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Szia. Igen, egy computherm q7 vezetékes.
(#) jpuskas99 válasza Qwert75 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
A termosztát jól szabályozza a helyiségek hőmérsékletét? Mert ha igen, akkor semmi szerepe nincs a 60 – 70 - 80 fokra állításnak, illetve a 25 fokra történő visszahűlésnek. Én legalábbis így veszem ki az általad leírtakból. Vagy rosszul értelmezem?
Az NTC-ről az egyik vezeték lehúzása pedig értelemszerűen az A07 hibakódot írja ki, ez így jó.
(#) Qwert75 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Elnézést ha rosszul fogalmaztam, a szobatermosztát folyamatosan kéri a hőt, nem azzal van probléma, a fűtővíz hőmérsékletre vonatkozott ami írtam. Indul a kazán, elég gyorsan felfűt a beállított hőfokra/pl. 65 fok/, és nem modulál vissza, hanem kikapcsol. És csak akkor kapcsol újra, ha a víz visszahűl 25 fokra. Majd megint elég gyorsan felfűt, és kikapcsol. Így megy folyamatosan, míg a szobatermosztát ki nem kapcsol. Tehát nem igazán modulál, és nem kapcsol vissza mondjuk 45-50 foknál.
(#) jpuskas99 válasza Qwert75 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Így viszont nem a termosztát KI jele, hanem valamelyik biztonsági határoló kapcsolja ki a kazánt és ez lehet az a határoló termosztát, amiről írtál. De ez csak tipp, mert nem ismerem annyira e kazánt. Várj a többi kolléga hozzászólására, bizonyára lesz, aki segíteni tud.
(#) Qwert75 válasza jpuskas99 hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
De ha biztonsági határoló tilt le, akkor jelezné a hibakódot? És ha csak 50 fokig állítom a vizhőfokot ugyan azt csinálja mintha 80fokig állítom. Én valami hiszterézis problémára gondolok, hogy panel probléma lesz, mert úgy néz ki hogy minden érzékelő jó, csak a kazán elfelejt visszakapcsolni.
(#) VIM válasza Qwert75 hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Szia! Szerintem a bitermikus hőcserélője vízkőlerakódás miatt túlhevül és az NTC nem hűl ill. nem változtatja megfelelően emiatt az értékét (gradiens hiba de nem az NTC hibájából adódik). Savazni "szokták" de nem egy hosszú életű zavarmentes megoldás sőt, lehet, hogy rontani fog a helyzeten. Próbálkozni azért lehet foszforsavval (vízkőoldó) vagy tömény citromsavval és azt keringetni melegen. A bitermikus hőcserélős megoldás sajnos ezzel jár főleg ha a lakhelyeden keményebb (karbonátosabb) a kelleténél a víz.
(#) Qwert75 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 25, 2022 /
 
Szia. Köszönöm, akkor megpróbáljuk a szavazást, jó lenne ha így megoldódna.
(#) pözsó hozzászólása Ápr 26, 2022 /
 
Sziasztok Szakemberek!
Amennyiben drágább lenne a javítás, mint egy új kazán, akkor hogy lehet a újra kicserélni a régit?
Úgy halottam, hogy csak kondenzációsat engednek. Nem tudom megoldani az ahhoz szükséges kéményt, elvezetőt. Ilyenkor mit lehet csinálni?
Köszi.
(#) JZoli válasza pözsó hozzászólására (») Ápr 26, 2022 / 1
 
Létezik (még?)egyszerűsített kazáncsere is, az ugyanolyan besorolású kazánra cserélhető, elvileg.
(#) fifadani hozzászólása Ápr 30, 2022 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek.
Adott egy Immergas Vitrix TT kazán.

Karbantartásra hívtam egy szakit, E01 hibakód elég gyakran előfordult. Elméletileg, sikertelen gyújtás...

Hozott új elektródát. Pár napig, talán 1 hétig tökéletesen üzemelt a kazán. HMV-t is, fűtést is elsőre gyújtotta.

Tegnap óta ismét E01. Néha elkapja, fűt, aztán a következőre nem biztos.
Ami érdekes, bár ez nem tudom, hogy hiba-e, gyújtáskor hallom a szikrát, de nem látom a kémlelőn, valahol testet fogna?

Elektróda hézagot kell állítani?

Ha nem elektróda, gázszabályzó szelep?

Köszi szépen!
(#) toro válasza fifadani hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Ki kell a kazánod tűzterét tisztítani!
Olyan szakit hívj, aki meg is csinálja!
(#) fifadani válasza toro hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Szia.

Köszi a válaszod.
A szemem láttára szedte szét, tisztította át. Plusz a HMV hőcserélőt is.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2022
(#) bernics hozzászólása Máj 5, 2022 /
 
Sziasztok,

Könnyen elképzelhető, hogy előjött már ez a hiba.
G
Renova Star az alany, mostanában hajlamos rá, hogy piros villogással leáll.
Ez olyan állapotban szokott előjönni, amikor éppen nem csinál semmit, tehát nem indításnál.
Újraindítás minden esetben megoldja (egy ideig).

Mi lehet ez?

Köszönöm,
Gábor
(#) VIM válasza bernics hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
Szia! Ennek a kazánnak bitermikus hőcserélője van ami nagy valószínűséggel el van rakodva vízkővel.
(#) Ircsik hozzászólása Máj 8, 2022 /
 
Sziasztok! A segítségeteket / véleményeteket szeretném kikérni az alábbi problémáról, mivel itt azért biztosan van aki járatos a szerelési hibaelhárítási lehetőségekben.
Adott egy Termomax Termo Amica PA/E 3v kombi gázkazán ami radiátoros fűtés és melegvíz ellátásáról gondoskodik. Az utóbbi időben ahogy a fűtési feladatai háttérbe szorultak észrevettük hogy hiába van a fűtés levéve a kazán ugyanúgy fűti a radiátoros kört is mikor a melegvíz utánpótlás feladatait látja el. Hívtunk ajánlott szakit aki megállapította hogy a váltószelep ment tönkre ami a radiátoros kört leválasztaná.
Itt lenne a gond! Emberünk szerint ezt a típúst már nem gyártják, alkatrész utánpótlás nincs. Ki kell cserélni a kazánt! Ezt kissé lerázás/lehúzás szagú megoldásnak érzem.
Mi a véleményetek? Esélyes hogy megoldhatatlan az az egy alkatrész cseréje vagy javítása? Nem szeretnék mindenáron új kazánra beruházni. Köszönöm az építő tanácsokat előre is!
Következő: »»   518 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem