Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   91 / 93
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
illetve még 200 Ohm-om van.
(#) mcc válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
200ohmmal kisebb áramnál, 270ohmmal nagyobb áramnál fog belépni a védelem. A 200ohm szerintem teljesen jó lesz.
(#) Baxi válasza mcc hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Értem köszönöm.
(#) zenebolond válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 20, 2022 / 1
 
Szia!

Párhuzamosan a 270R-ra,egy 1,2k-os ellenállás.
(#) Baxi hozzászólása Ápr 26, 2022 /
 
Hi Mesterek! Lenne 2 kérdésem. Egyik hogy a t3, és a t6 nél lévő tranyok mjl340/350 paros helyet használható e a 2sa1381/2sc3503 hosszú távon? Jelenleg rendelés előtt állok s most a 2sa/sc paros van benne. Müködik de ezek a tranyok 100mA tudnak, az ajánlott 500mA helyet. Maradthat vagy csereljem?
Másik kérdésem a hűtéssel lenne kapcsolatos. A hűtő bordán mérve mekkora az a hőmérséklet amit tartani illik? Ventilátoros hűtése lesz s a vezérlést hozzá kellene igazitani, pl hogy a 50°c tartson, vagy a 60°C-ot? Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
(#) mcc válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 27, 2022 / 1
 
D11 és D12 miatt 20mA-nél több nem folyhat T3-on, úgyhogy használhatod a 3503/1381 párost. Arra figyelj, hogy a 2SC/2SA verzióját pár éve már nem gyártják, tehát esélyes, hogy esetleg hamisat kapsz...
(#) Alkotó válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 27, 2022 / 1
 
Azt gondolom elírtad a típust, és MJE340 illetve MJE350 típusokra gondolsz. Ha ebben nem tévedek, és valóban alkatrészrendelés előtt állsz, akkor ezek olcsók és könnyen pótolhatóak, tehát nem érdemes leváltani őket.
(#) Baxi hozzászólása Ápr 27, 2022 /
 
Hi Mesterek!
Köszönöm a segítséget. A 3503/1381 párosokat egy vagy másfél éve rendeltem valamihez a hq-tól anno, onnan maradtak. Megrendelem azért az mje duót
(#) Baxi hozzászólása Ápr 27, 2022 /
 
nem értem én ezt, lemaradt a hozzá szólás fele. Jártam már így többször szóval a hőfok beállítására van ajánlásotok? Most egy vég volt a bordán s fél óra "kinzás" után már éppen hogy elviselte a kezem. Tippelnem kellene ~45°C körül lehetett. Véglegesen vagy össze szerelve 2db vegerositő lesz egy bordán (184mmx150mmx40mm), igy biztos hogy kell majd hűteni. Azt nem tudom hogy meddig hütsem, vagy milyen hőfokot tartsak. Amit észre vettem, hogy meleg vegtranyoknál az" alapjárati" aramfelvétel 60-120mA felmet. Igaz hangszoro illetve jel is volt a bemeneten, viszont nem volt kivezerelve (hangerő 0 volt).
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Ápr 27, 2022 / 3
 
Szia! A tranzisztor terhelhetősége a hőmérséklet növekedésével csökken. A példa kedvéért vegyünk egy 150 W-os tranzisztort, ami 25°C-on terhelhető ennyivel. Ha felmelegítjük 150°C-ra akkor 0 W-os lesz. Az összefüggést lineárisként kezelhetjük, a jelenséget teljesítmény deratációnak nevezzük.
Egy adott kapcsolásban dől el, hogy mekkora a maximális áram-feszültség szorzat, amiből aztán kiszámolható a megengedhető legnagyobb hőmérséklet.
Általánosságban 30-40°C-on elindítjuk a ventilátort és 70°C-on leválasztjuk a hangszórót.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) blasz hozzászólása Máj 2, 2022 /
 
Sziasztok,tegnap kicsit hangosan hallgattam a zenét az st.400w változatán,és megint azt hallottam hogy egy bizonyos hangerőtől elkezd kattogni a hangsugárzó.Mintha tizedmásodpercekre tiltana a védelem.Megküldtem 1Khz sinussal 6ohmos müterheléssel,de akkor semmi,maximumig kitudtam terhelni.Zenével csinálja.Zenével majd 1v Dc jelenik meg a kimeneten,mondjuk 40watton,sinusnál csak pár 10 millivolt,teljes kivezérlésnél is.Van 3 db épitett ilyen nagy st. végfokom oldalanként 4 pár végtranzisztorral,és mindegyik csinálja.Már nem tudom mit mérjek nézzek rajta.A végtranzisztorok Mj 21193-94 ha jól emlékszem,az egyikben, a másik kettőben Mj 15023-24 úgy emlékszem.A segitséget előre is köszönöm.
(#) zoly15 válasza blasz hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Biztos hogy nem a hangszóró szivat?
Nekem van egy hangszóróm ami kisebb hangnál kiválóan működik, de nagyonn hangerőnél le-le zárlatol... Egy pát FET bánta már ezt (nem ST151 erősítővel)..
(#) blasz válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 2, 2022 /
 
Igaz Vifa 21cm hangsugárzót hajtottam vele(Preludium dobozok),gondolom birniuk kellene.Az tény hogy lehet sok neki a watt
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Máj 3, 2022 /
 
Pont erről beszélgetünk Bélával az előerősítős topik legutolsó oldalán. Olvasd el.
Csökkentsd le a visszacsatolókör 100 µF-os kondiját 10 µF-ra és a bemeneti csatolókondit
1 µF körülire.
(#) Baxi hozzászólása Máj 16, 2022 /
 
Hi Mesterek!
Lenne egy kérdésem , a T7: MJE15030 helyett a 2SC5171; T11: MJE15031 helyett 2SA1930 jó lehet vagy kevesek oda?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Szia! Megfelel, kimondottan a erre a feladatra való.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Meg van a kattogás oka nem erősitő baja van hanem valószínűleg rosszul lettek a 21cm vifák megcsinálva.Egy bizonyos kilengés után a kezd el kattogni,más hangszóróval nincs ilyen probléma.Vihetem újból megcsináltatni.
(#) Cinema válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Ezzel el is tűnnek a mélyhangok!
Hajrá!

Üdv!
(#) Karesz 50 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Jó reggelt!
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Én kipróbáltam amit irtál,van az asztalon egy donor darab de nagyon rossz lett a hangja igy vissza cseréltem mindent a régire.
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Legalább tudjuk mit nem szabad csinálni.
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
2db 3.3uf kondit kötöttem sorba vima fólia de nagyon rossz lett tőle azért csináltam vissza az egészet.
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Értem. Őszintén sajnálom, hogy nem jött be a módosítás. Nem kitolni akartam veled.
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Ne viccelj már hogy lenne ez kitolás ez próba volt csak.Nem jött be nem használjuk.Ennyi csak.
(#) vtsoftware hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Üdvözlet mindekinek!

Toroid beszerzést követően megpróbáltam ±35V-al táplálni az előtte ±12V-ról üzemeltetett ST151-et.

A következménye az lett, hogy R4 (47Ω) elégett.

12V-on nem volt gond vele, így elsőre megtörtént a krach.

Mit gondoltok hol keressek hibát, mit érdemes cserélnem?

Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza vtsoftware hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Üdv!
Feltétlen nézd át, hogy okozhatott-e valami zárlatot az átépítés során!
Az említett ellenállás elégéséből legalább a T3 hibájára lehet következtetni, de más félvezetők is tönkre mehettek.
Első körben az alkatrészek kiforrasztása nélkül, multiméterrel mérd meg a diódákat és a tranzisztorokat, hogy van-e zárlat a lábaik között?
(#) vtsoftware válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Köszönöm a súgót; nem tudom hova tenni, volt egy zárlatos forrasztás.
A panelen levő két szélső végtranyó (BD249, BD250) és a 47R melletti BD140 átment zárlatba; s valahol nyitott kérdés marad a tyúk-tojás kérdés.

Végülis ezen négy alkatrész cseréje után jöhet az élesztés.

Mégegyszer köszönöm.
(#) vtsoftware válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Még fennáll valami probléma, méricskélek, de nem találom az okát.
Az eddig is jó panel kimenetén 0V, viszont a hibás táp kimenetén +35V.

Zárlatos tranzisztor vagy dióda nincs és a panelt is átnéztem, nincs zárlatos forrasztás sem.

Persze nem merem így tápon tartani pár másodpercnél tovább, de ennyi idő alatt melegedés és égés sincs.

A szimmetrikus táp megvan, ±36V pufferkondik után közvetlenül mérve.
Következő: »»   91 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem