Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   231 / 251
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Én a napokban leveleztem a postával, miért nem kaptam értesítőt a vámeljárási díj befizetési kötelezettségemről..., amire azt a vicces választ kaptam, hogy az eladó valószínűleg nem jól töltötte ki az e-mail/telefonszám/cím adatokat. Szinte csak ki nem mondta, hogy kézzel rosszul töltötte ki a kínai az adatokat Tisztára hülyének nézik az embert... És az sem zavarta őket, hogy a szállítási cím érdekes módon jó volt, de se a telefon, se az email cím nem. Persze... Leesne a királyi korona a fejükről, ha beismernék, hogy kaka a rendszerük és ők hibáztak, amit az ügyfelekkel fizettetnek ki...
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 24, 2022 / 1
 
Postával én is hadban állok. Áprilisban egy születési képeslapot meg késöbb egy vastagabb boritékot vittem feladni a postára az elöbbit, hogy biztosan és idöben a cimzetthez érjen a másodikat meg azért mert fogalmam sem volt mennyi bélyeget kell ráragasztani.
A képeslepot a postán megnézték és ráragasztottak egy bélyeget. Megfizettem és a számlával hazamentem. 5 nap mulva megjelent a boriték a postládámban, hogy kevés volt rajta a bélyeg. ( kevesebb mint a 10% szerintük hiányzott).
A másik boritékkal ( vastagabb, nagyobb) szinte ugyanez történt, pedig ott a másik postán le is mérték, mégis kevés bélyeget ragasztottak rá. Az is visszajött.
Jelentettem mindkét ügyet, vissza is igazolták, hogy ök követték el a hibát. Csak akkor az a kérdés miért a felado fizessen az ö hibáikért? Miután nem tudtam velük zöldágra vergödni, feljelentettem öket a fogyasztovédelemnél.
Kiváncsi leszek mi fog történni. ( a kár semmiség, de az eljárás a pofátlanság teteje).
Ez ember a kassza után nem reklamálhat, ezek a szemetek meg sorban sértik meg a saját és az általános kereskedelmi szabályokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2022
(#) uniman válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 24, 2022 / 1
 
Olvasnivaló e témában: Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Érdemes a "Postakész boríték" terméket használni. Ami belefér, azt kiviszik, súlykorlátozás nélkül.
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Mind a két boritékot tölük vettem.
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Ez eleve tartalmazza a kézbesítés díját.
(#) nedudgi válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 28, 2022 / 2
 
Érdekes weboldal:
Jogsértést elkövető webáruházak adatbázisa
Az adatbázis tartalmazza azon, jogsértést elkövető webáruházakat, amelyek magatartását a fogyasztóvédelmi hatóság, a Gazdasági Versenyhivatal, vagy a bíróság jogerősen megállapította.
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 28, 2022 /
 
Arról meg hallgassunk, hogy ami szerintük nem férne be a postaládába, azt már eleve ki se hozzák...
(#) mohinger hozzászólása Máj 12, 2022 /
 
Sziasztok!

Mire kell most számítani VÁM és ÁFA összegben a JLCPCB oldalról történő rendelés esetén, hagyományos postai úton történő kézbesítéssel? A rendelés értéke kb. 50$ szállítással együtt.
Jól értelmezem, hogy 800Ft a vámkezelés és 27% az ÁFA? Vagy van még valamilyen tréfarépa elrejtve valahol?

Köszönöm a válaszokat.
(#) dolargaan válasza mohinger hozzászólására (») Máj 12, 2022 / 2
 
Szia,

Az áfa rákerül az árra, amikor kifizeted. Németországból küldik, így semmi egyéb költsége nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2022
(#) user1914 hozzászólása Máj 17, 2022 /
 
Szevasztok!
Kinek mi a véleménye a következőről?
Rendelés megtörtént, az árú vámkezelésen és a postai dijfizetésen átesett.
Csomag sehol, azonosítóra ránézve a posta kiszállította.
Meglátogatva a postát, közlik az árú kiszállításra került a postás átadta a kiszállítási címen.
Kérdés, hogyan? Átvétel nem történt, a posta közli a kovidra való tekintettel az érintkezés nem szükséges a postás leigazolhatja az árú kiszállítását. Hogyan? A csomag kisméretű volt és ezért került kiszállításra.
Kérdés, mi volt kisméretű három LED csíkban ami a 32" TV-be kell?
A megrendelés helyén nem reklamálhatunk, mert kiszállításra került.
A posta nem akar hallani semmiről, szerinte kiszállításra került. Igazolni nem tudja, hogy személyesen valaki átvette, elismerte, hogy a postás kiszállította.
De kérdem én hova? Mit lehet ez esetben tenni? Itt lehet fogyasztóvédelmi feljelentés a kár megtérítésére?
Köszönöm a figyelmet és a jó tanácsokat a fentebb leírt dologgal kapcsolatban.
Üdv. M.
(#) bbb válasza user1914 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Posta "vendégkönyv" + online panaszbejelentő. A feladónál is reklamálhatsz, de legalább megkérheted, hogy a feladóvényt küldje el, hátha a cím rossz, amit ráírt. No meg persze a posta azt fogja mondani, hogy ők a ragszám alapján nem tudják megmondani hova kellett kiszállítani, meg egyébként is hogy merészeled őket megzavarni azzal, hogy esetleg rossz helyre adták le.

Mindkét helyen egyszerre indítsd meg a panszkodást, ne várj egyikkel se!
(#) img válasza user1914 hozzászólására (») Máj 17, 2022 /
 
Amit bbb írt, aztán ha nem fogadod el a választ, akkor ismételten panaszt tehetsz, vagy inkább fordulj az NMHH felé. Személyes átvétel van, csak aláírást nem kérnek. Persze, ez lehetőséget ad arra, h a kézbesítő, aki lehet akár egy alvállalkozó embere is (tehát, nem a Magyar Posta alkalmazottja, de persze a Postát minősítik általa), lenyúlja a küldeményt. Ha van nyomkövetés kocsiban, vagy azon az eszközön amin kézbesítik, akkor a kézbesítés helye behatárolható.
(#) diginewl hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Érdekes: rendeltem két csomagot Ali-ról.
ápr 16, a másik máj 6. (AliExpress standard shipping - semmi extra)
Mind a kettő megérkezett május 19-én. Az áfát az Ali felszámolta, ez rendben van. Magyar Posta kihozta, és semmit nem kért a csomagokért cserébe. Ennek örülök.
Mind a két csomag Luxemburgi átcímkézéssel érkezett. Ez lehet a titok nyitja? EU-s küldemény?
(#) Massawa válasza diginewl hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Már honapok ota nem kért senki semmit a kinai küldeményekért. Valami valoszinüleg történt a háttérben, de azt nem verik dobra.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Hali!
Egyszerűen attól függ "kinél" lép be az EU-ba... Nem minden ország ilyen kapzsi, látják hogy rendezve van, simán továbblökik, és mivel már átesett a vámeljáráson, a posta mégegyszer nem tud "vámeljárni"
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Miután az EUban csak egy vám van ( a tagállamnak már nincs) mindegy, hogy hol lép be. Több ingyenes csomagot kaptam, ami Magyarországon lépett be.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Nemrég fizettem.. Már pedig ha itt lép be, akkor a posta "dolgoztunk vele" díjat ki kell perkálni.
Ha pl Belgiumban lépett be akkor nem, vagy kihozza a postás, vagy be kell menni érte és a kezembe nyomják, esetleg kihozza a futár pl Expressone, van hogy több rendelés egy gyűjtőzacsiba jön...
de itt egy friss nyomkövetés:
13 Máj 2022 07:27 Továbbítás belföldre
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Vecsés
HUNGARIAN POST
13 Máj 2022 07:27 A küldemény feldolgozása folyamatban
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Vecsés
HUNGARIAN POST
12 Máj 2022 10:18 Online fizetés elérhető
NPKK Vam
HUNGARIAN POST
12 Máj 2022 09:46 Vámkezelés vége
NPKK Vam
HUNGARIAN POST
12 Máj 2022 08:20 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Vecsés

se vám, se áfa, csak a "dolgoztunk vele"...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2022
(#) mcc válasza bwviktor hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Érdekes dolog történt. A Mousernél az ingyenes szállítás értékhatára visszacsökkent 15000Ft-ra
(#) sany válasza img hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Nem ebay.
A postás nálam a saját kézbe, tértivevényes, hivatalos levelet csak úgy bedobta a postaládába. Ha netán valamilyen oknál fogva igazolnom kellene / kellett volna, hogy ki vette át, akkor lehet abból gond lett volna.
Igaz nem voltam otthon, de az értesítőtt nehéz lett volna megírni neki biztos.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Ez akkor kellemetlen, ha valami határidőt a kézhezvételtől számolnak. Pl. kézhezvételtől számított 15 napon belül fellebbezhetsz egy határozat ellen, te meg közben lent nyaralsz Karakószörcsögön. "Átvetted" a posta szerint, így a hivatal is ezt kapja meg, te meg fújhatod az összes jogodat...
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Ilyen levél volt, szerencsére nem kellett fellebezni.
(#) helektro válasza bbb hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Szerintem ehhez az átvevőnek alá kell írnia, azt meg a postás max. hamisítani tudja, ha csak a postaládába dobja be.
(#) bbb válasza helektro hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Mióta kitalálták az érintésmentes átvételt meg covid miatt nem adjuk az érintőképernyőt a kezedbe, hanem a postás odaixel van, azóta ezt is úgy kezelték, mintha te magad írtad volna alá. Ezért is kellemetlen, hogy csak bedobták neki a ládába, s innentől úgy kezelik, mintha átvette volna.
(#) gyerek67 válasza helektro hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Sajnos nem így van!
Jelenleg, a második, sikertelen kézbesítés után (a postás belevágta a levélszekrénybe, mindenféle aláírás nélkül) a tértivevényes ajánlott levél is kézbesítettnek minősül, függetlenül attól, hogy a kuncsaft személyesen átvette-e, vagy sem!
Tehát, ha épp külföldön tartózkodsz, egy fél év után szembesülhetsz mindenféle kamatos kamatokkal...
Ne kérdezzétek, miért van így....
(#) img válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Úgy tudom a vírus óta nincs személyes kontakttal való átadás, ezért nem kérik az aláírást.
(#) helektro válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Hát ez nagyszerű. Csak akkor így nehezen tudja a posta bizonyítani, hogy személyesen vetted át. Ha az ilyen kézbesítés miatt probléma van, akkor a bizonyítási kényszer szerintem a másik oldalon van, azaz nekik kell bizonyítani, hogy neked személyesen átadták a cuccot. Az meg ilyenkor hogy?
(#) Gafly válasza helektro hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Gyerek67-nek sajnos igaza van.

Megtörtént eset: Mónit (pultos csaj) nálunk emiatt rabosították.
Kocsmai verekedés miatt behívták tanúnak, de nem jelent meg.
Mint kiderült, elírták a jegyzőkönyvben a lakáscímet és oda vitte ki a posta az idézést.
Persze nem jelent meg, így előállították (akkor bezzeg megtalálták).
Egy napot volt bent, és még a fele cipőfűzőjét sem kapta vissza.
Kocsmai verekedők egy pillanatot sem voltak rabosítva...
(#) sany válasza img hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Igen, azt tudom.
Jött azóta hivatalos levelem a komolyabb vírushelyzetben is. Ott alá kellett írni, még azt is milyen kapcsolatban áll velem az aki átvette. Érdekes, hogy a postások és a futárok is, vagy kérnek aláírást vagy nem. De azért az nem gondoltam, hogy egy hivatalos levelet így bedobnak. Ennyi erővel az előre kifizetett csomagot is bedobhatná az udvarra.
Ilyen is van...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2022
(#) img válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2022 /
 
Minden cégnek a maga felé hajlik a keze...
Következő: »»   231 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem