Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió áthangolása, OIRT - CCIR konverter
Lapozás: OK   21 / 22
(#) fecameca válasza granpa hozzászólására (») Okt 19, 2021 / 1
 
Nálam sima pdf.olvasó megnyitja őket. Pedig én sem tudom, mi az az xps.
(#) granpa válasza fecameca hozzászólására (») Okt 19, 2021 /
 
Köszönöm. Nálam mindenféle, "mivel akarja megnyitni" jelenik meg, aztán egyik se nyitja meg, mert nem védett, vagy mi a fene. Nem küzdök vele. Olvasom, amit feltettél.
(#) keszeg01 hozzászólása Jan 30, 2022 /
 

Bild24.jpg
    
(#) Josika001 hozzászólása Máj 29, 2022 /
 
Sziasztok!

Csak egy kérdésem lenne.
A páciens egy RFT Lausitz 2011, amit sikeresen áthangoltam, de furcsa jelenséget produkál.
A Petőfi rádió frekijén (98.8) repülős párbeszédek hallhatóak...
Ennyire elszállt volna a tükörfrekvenciás elnyomás?
Szerettem volna videót mellékelni, de amióta előkészítettem a kamerát, azóta nem volt semmi.....
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2022
(#) még1MbR válasza Josika001 hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
118-136MHz a repcsi frekisáv
(#) SerynDranos hozzászólása Jún 24, 2022 / 1
 
Sziasztok, még új vagyok a rádiótechnikában, eddig nem kellett rádiót javítani...Nemrég szereztem egy VIDEOTON r4900-ast, viszonylag jó állapotban, de adást nem igazán lehet vele fogni. Hogy lenne érdemes áthangolni? Felettem ezt a kérdést másik topikban is, de ott csak annyi választ kaptam, hogy OIRT-ről át kell hangolni CCIR-re, viszont ennek a menetéről nem tudok még semmit. Valaki esetleg foglalkozott már ezzel a konkrét rádióval?
(#) Tomi94 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 11, 2022 / 1
 
Sziasztok!

Nézegetem ezt a kapcsolást (amire válaszolok), mert nekem sincs már 042-es szériás IC-m.

Találtam itthon az emlegetett fajta készülékből származó (lomizott) panelt, rajta TA7358AP-vel. (Az eredeti LA1185.) Az adatlapot összenézve alapvetően ez is igen hasonló, bár a felsorolásban nem szerepel. Valaki más is meg tudná erősíteni, hogy alkalmas lehet az építésre?

Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) Gafly válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Teljesen jó, csak be kell hangolni...
(#) Tomi94 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Nyilván némi finomítás szükséges lesz majd, az S042-esnél is emlékeim szerint a tekercseket kellett széthúzgálni kissé a legjobb érzékenységhez.
(#) ONKYOS válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Ezek Fm tuner Ic,k tartalmazzák, a bemenőkört, az oszcit'a modulátorkört, a kf,kimeneti fokozatot.
ha és amennyiben van némi affinitásod, szakmai tapasztalataid,akkor át is tudsz hangolni,egy ilyen rádiót, de még épithetsz is belőle.
4V-ról még stabilan megy, a frekit, 150MHz-ig,simán fel lehet vinni..
(#) Tomi94 válasza ONKYOS hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Nem ebből épült eszközt akarok áthangolni, hanem ezzel építeni konvertert. Egy 1980-as Unitra asztali rádióhoz, ami nagyon szép állapotú, viszont csak keleti normás. A tunerkockáját volt már "szerencsém" megbontani, a leragadt forgó miatt: olyan szinten hozzáférhetetlen (rövid vezetékek, csavar helyett behajlított fémlemez mint rögzítés, skálahúr dobját is le kell szedni miatta..), hogy én azzal nem szeretnék kísérletezgetni, mennyire hangolható át..
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2022
(#) Villanypasteur hozzászólása Feb 9, 2023 /
 
Üdvözlet!
Régi Audioton ébresztős rádión 1 sávon oldották meg a 67-108MHz-es tartományt. Értelemszerűen a sáv közepéig nagy a némaság, fölötte meg olyan sűrűn vannak az adók, hogy a fele be sem fogható. Az oszcillátor/modulátor tekercs széthúzásával lejjebb tudtam hozni az adókat, de alapvetően sávnyújtásra lenne szükségem. Mi lenne az első lépés?
Köszönöm!
(#) Massawa válasza Villanypasteur hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Valoszinü nem lesz jobb, mert rengeteg adot zsufoltak az FM sávba, és még a digitális szintézissel müködö rádiok is szenvednek több FM ado vételével ( attol függ hol élsz, még a külföldi adok is bezavarhatnak.)
(#) Gafly válasza Villanypasteur hozzászólására (») Feb 9, 2023 / 1
 
A vételi frekvenciát az oszcillátor kör határozza meg. Azaz a tekercs és a kondenzátor(ok!). Forgó kondenzátor/varikap, soros és párhuzamos, valamint szerelési kapacitások. Ezek viszonya fontos a megfelelő átfogás eléréséhez, csak a tekercs birizgálásával a "center frekvenciát" tudod beállítani, a vett sávot nem...
Modulátor kört, és tekercsét első körben felesleges bántani. Azt majd csak akkor, ha minden adó a "helyén jön".
(#) Villanypasteur hozzászólása Feb 9, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Forgókondenzátoros a rádió. Talán jó ötlet lehet, ha az oszcillátor forgókondira párhuzamosan rákötött néhány pikós kondival megnövelem a minimum és maximum kapacitását, (ettől lecsökken az átfogásának az aránya), a 4 menetes oszcillátor tekercséből pedig leszedek 1 menetet, hogy a növelt kapacitás miatti frekvencia csökkenést kiküszöböljem.
Jó lehet ez így?
(#) mikrodigit válasza Villanypasteur hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
A forgókondival párhuzamos kondenzátor jó ötlet, de ha ezekkel még sorba is kötsz egy újabb kondenzátort, akkor az össz kapacitás csökken és a tekercset nem kell bántani.
(#) Villanypasteur válasza mikrodigit hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Köszi az ötletet, jól hangzik, csak kérdés, hogy melyik módszer hat kevésbé a rezgőkör jóságára?
(#) Gafly válasza Villanypasteur hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Oszcillátor körben kevéssé számít a jóság (már ameddig be tud rezegni)...
(#) Villanypasteur válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat, nekiesek...
(#) Csontdaralo hozzászólása Máj 10, 2023 /
 
Sziasztok! A problémám hasonló, mint a topik indítójának, egy Orion AR612 Pacsirtát szeretnék áthangolni. Sajnos nem vagyok műszerész, annyira nem értek hozzá, hogy belenyúljak a rádióba. Szívesebben vennék egy átalakító kittet, de már nem nagyon kapni. Találtam azonban egy ZSM-246 nevű kittet az ebayen, ami jó lehet. Még össze is tudnám forrasztani az alkatrészeit, azonban nem tudom, hogyan kellene ezt bekötni a rádióba. Ebben tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) Szikravadasz válasza Csontdaralo hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Szia!

Kell neki egy áramforrás, jellemzően elem, akku.
A ki- és bemeneteit a rádió antenna csatlakozója és az antenna közé kell kötni.
Érdemes dobozba rakni egy ki-be kapcsolóval és a hátlaphoz rögzíteni úgy, hogy nyom nélkül leszedhető legyen (pl. elem cseréhez).

Szerk. (közben lett még egy kép). A ki- és bemenetek:
- ANT -> antenna;
- OUT -> a rádió antenna csatlakozója.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) Gafly válasza Szikravadasz hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Esetleg a fűtésről is meg lehet táplálni.
(#) rectamas válasza Csontdaralo hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Itt van kit-be és szerelve, élesztve is:
http://bajielektronika.hu/arlkit2.html
(#) Csontdaralo hozzászólása Máj 10, 2023 / 1
 
Köszönöm mindenkinek! Felhívom a baji elektronikát, és ott megveszem kittben. Olcsóbb is, talán forrasztani sem kell. Van viszont egy másik rádióm, ami nem pacsirta, de korabeli. Ezt szeretném életre kelteni. Így első ránézésre több sebből vérzik. A zsinórjai el vannak szakadva, illetve a rövidhullám kapcsolója mintha ki lenne törve. Bedugni még nem mertem, biztosítékok elvileg jók, ránézésre a csöveket nem tudom. Hol kezdjem a javítást? Itt találtok nagyobb képeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) rectamas válasza Csontdaralo hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
A kit csak az alkatrészeket tartalmazza, nincs összeforrasztva, az élesztett verziót vedd meg.
Az össze van forrasztva és elvileg tesztelve van.
(#) Gafly válasza Csontdaralo hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Teljesen korrekt állapotban van, kis szerencsével gyakorlatilag semmi komolyat nem kell vele csinálni (a skála húrozást leszámítva).
A hálózati feszültséget mindenképpen állítsd át 240 V-ra.
URH konverterből meg egyből kettőt vegyél, mert ebbe is kell majd.
A javítással kapcsolatos instrukciókért viszont jobb lenne, ha kérnéd az áthelyezést a muzeális restaurálós topic-ba.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2023
(#) Csontdaralo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Ok, köszönöm a tippeket, átmegyek oda.
(#) vfd ora hozzászólása Júl 31, 2023 /
 
Üdv!
Segítséget kérnék!

Adott egy Riga 103-1-es rádió, de az FM részén valószínűleg belenyúltak, mert a skála közepéig nincs adó, majd a Kossuth adó jön be 107,8MHz, és tovább tekerve lemegy a Retro rádióig ami 103,3-MHz.
Megoldható az az újrahangolása?
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2023
(#) kadarist válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 31, 2023 /
 
Szia!
Nem biztos, hogy belenyúltak, csak a nagy térerő miatt a tükörfrekvencián is bejönnek az adók az OIRT sávban.
(#) vfd ora válasza kadarist hozzászólására (») Aug 4, 2023 /
 
Köszönöm a választ! És a CCIR-re való áthangolása megoldható lenne?
Következő: »»   21 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem