Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   468 / 584
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Máj 31, 2022 1 / 2
 
Vannak ugye megszokások/konvenciók, amihez akár tudat alatt is ragaszkodunk.
- Három fény, kettő alul, egy felül: Az mozdony, nem kell vele foglalkozni, úgysem jön le a sínről. Nyugodtan előzhetek. Basszus, ez egy terepjáró.
- Egy fény az út szélén: Motorbicikli, nyugodtan kikerülhetem az a biklist, bővel elférünk. Basszus, ez egy teherautó, csak ki égve a tompított is meg a helyzetjező is.
- Egy fény az út közepén. Motorbicikli, csak nem az út szélén megy, mert kátyus. Majd lehúzódik. Basszus, autó, csak ki van égve a lámpája.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Egy fény, ami a visszapillantó tükörben látva közelít. Biztossan csak egy motorbicikli, majd kikerül, ha akar. Basszus, egy villamos, ráadásul közös használatú forgalmi sávban haladunk! (Budapest.)
(#) Epu2 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
A jogszabály nem semmit mondó, csak rengeteget módosították és nehéz kiszűrni a z aktuális. Ez van.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Manapság nem tudni, hogy karácsonyfa a parkban, vagy autó.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 31, 2022 1 / 1
 
És melyik az okosabb, a kutya, vagy a macska.
Már a spájzban vannak.
(#) djusee válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
A kutyára nem bíznám a söröm mert kilötyögtetné, a macsekra viszont nem bíznám az erőmüvem ellenőrzését.
(#) Gafly válasza djusee hozzászólására (») Máj 31, 2022 2 / 3
 
Attikára meg nem bíznám a fórum moderálását, mert mindenre automatikusan negatívot nyom.

Elmegyünk macskanézőbe, ezirányú fejlemények később.
(#) szs válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Ezért tanácsoltam többször is, hogy az NJT-n nézzétek. (A többit is ezért is érdemes ott fel, megkeresni): mindig az aktuális, mai napi állapotot mutatja. Az már a kővetkező lépés, hogy (ha kíváncsi vagy rá) van lehetőség régebbi állapotra is váltani.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
A harmadik esethez:
-egy fény az szebejövő sáv jobb oldalán. Nyugodtan elkezded kikerülni biciklis Mariska nénit, hisz szemből csak egy motor jön, az is szépen jobbrahúzódva...
Aha, egy gondozatlan kisteherautó, amelynek sem a tompítottja, sem a helyzetjelzője nem világít a baloldalán.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Régi mondás. Jön szemben két motoros egymás mellett, kettő között elférni. Kamion volt
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Ennek halmozottan idióta változata, mikor a 0-ás IQ-val rendelkező autótervező a fényszórók közé tervezi az irányjelzőt. Azt most hagyjuk is, hogy oldalról teljesen láthatatlan, de még szemből is csak adott fényviszonyok között észlelhető. A korábbi példánál pedig, ha kimegy a jobbos lámpa, csak a balos világít és balra indexel, a szembejövő egész mást lát.
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Olyankor oldalra azért szokak tenni "pót" irányjelzőt, de azért amikor az első Zaporozsecet megláttam életemben, én is csodálkoztam, hogy miért a fényszórókon belül vannak az első "index-ei...
Mert (ahogy mondod) az ember szeme nem biztos, hogy esős éjszaka ott keresné.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2022
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Idézet:
„Az autokluboknak komoly jogi osztályaik vannak, és eleve feladatuk megszolalni és kiállni, ha bárki sérti az autosokat, vagy nem tartja be érvényes törvényeket és szabályokat.”

Azért egy "szerintem" elférne ebben a megmondásban. Mert _szerinted_ van (lenne) ez így, és hogy ez a valósággal mennyire korrelál, az már egy másik kérdés.
És én itt most kiszálltam ebből az offolásból, mert úgyis ki lesz innen moderálva ez a szál az első ilyen kommentedtől kezdve, mint már 100x megtörtént...
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Jún 1, 2022 / 1
 
Idézet:
„És én itt most kiszálltam ebből az offolásból, mert úgyis ki lesz innen moderálva ez a szál az első ilyen kommentedtől kezdve, mint már 100x megtörtént...

Potom két és fél oldal. Csodálkozom is, hogy sikerült eddig eljutni. Lehet hogy a modink moziba ment? Érdekes
(#) Moderátor hozzászólása Jún 1, 2022
 
Idézet:
„Lehet hogy a modink moziba ment?”


Olyan moziba, ahol nézi az autós-jogszabályokon ismételt vitatkozás című többrészes egész-estés mozifilmet.
Kérjük, hogy az OFF-ot fejezzétek be. Köszönjük.
(#) Massawa hozzászólása Jún 5, 2022 / 1
 
Egy érdekes megoldás.

Airbus
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Ezt is érdemes megnézni: Bővebben: Link
(#) bbb hozzászólása Jún 5, 2022 /
 
Ez a ne próbáljátok ki otthon kategória!
Youtube: biztosíték eldurrantása
(#) _BiG_ válasza bbb hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Már csak azért sem, mert a hozzávalók egy kisebb vagyon, hamar legatyásodik a kísérletező...
(#) tbarath hozzászólása Jún 6, 2022 /
 
Lézer és kijelző: Bővebben: Link
(#) lazsi válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Szerintem az első akadály a vezérlőjének a megszerzése lenne...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 8, 2022 /
 
A most elfogadott szabály értelmében 2024 közepétől minden terméknek USB Type-C töltéssel kell rendelkeznie az EU-ban! Végre nem fog kelleni mindenhez is külön töltőt vásárolni.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2022 /
 
Az EU-ban, de nem a CE jelzésű terméknél. Akkor jöhetnek majd az átalakítok.
(#) Hp41C válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2022 / 1
 
Idézet:
„Végre nem fog kelleni mindenhez is külön töltőt vásárolni.”

Mintha ugyan ezt a szöveget hallottuk volna néhány évvel ez előtt, amikor a tápdugók káosza után az USB csatlakozású töltőket írták volna elő.
Azán jött a ragozás: USB mini/mikro. Mekkora árammal is töltsön az az USB -s töltő? A D+ és a D- vezeték feszültségének egyedi értékre való húzása, stb.
Már várom, hány fajta USB-C töltő kell majd...
(#) lazsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 8, 2022 / 1
 
Igazából a Dell a laptopok töltőjénél már megoldotta ezt a kérdést, és itt ráadásul eleve adva van a megoldás:
A töltő és a töltendő eszköz majd kommunikálni fog egymással (USB-n... ), és ha nem a saját gyártmánya, akkor kevesebb áramot ad / kér, vagyis lassabb lesz a töltés, vagy nem tölti fel teljesen, stb... És majd arra fognak hivatkozni, hogy az idegen eszköz "nem eléggé biztonságos", "csak a saját gyártmánnyal tudják garantálnia megfelelő működést"...
(#) Gafly hozzászólása Jún 14, 2022 / 1
 
Feszültségben nálunk nagyobb is van, de méretét tekintve impozáns.
(#) bbb válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Céges HP laptopomon van USB-C töltőcsati (normál USB nincs is rajta, csak két USB-C) - persze dokkolót kell használni hozzá, ha bármilyen eszközt rá akarok dugni... S persze a dokkolón keresztül nem engedi magát tölteni. De azt se szereti, ha csak simán egy másik HP géppel kötöm össze USB-C - USB-C kapcsolattal, úgy se töltötte magát. Egyelőre csak a saját töltője, amivel hajlandó töltődni, szóval esélyes, hogy beszélget a töltő és a gép egymással.
(#) helektro hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Ha egy USB-C-s eszköznek a standard 5V-nál nagyobb feszültségre van szüksége, akkor ha megfelelő a töltő, akkor kérhet nagyobb feszültséget. Így működnek a telefonokon a gyorstöltések, és így lehet notebook-ot is tölteni USB-C-n keresztül. Vannak standard feszültségek, amit a készülék kérhet, ha a töltő azt támogatja: 5V, 9V, 12V 20V. A szabvány szerint ha jól emlékszem 5A a max áram. Ez már kezdetektől fogva így van, ez USB-C szabvány. Nekem is van olyan USB-C töltőm évek óta, amely tudja a fenti feszültségeket és a rádugott eszköztől függ, hogy mekkora feszt. ad le. Pl. a telefonnal 9V, de a notebook 20V.
(#) Macsek71 hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Ha már a laptop-> USB-C -> dokkoló vonal megemlítődött :

Csak nekem tűnik erősnek, hogy egy laptop teljesítményigényét át merik passzírozni egy ilyen pici csatlakozón ?
Másik furcsaság - OK, hogy nem megy minden egyszerre de - egy ilyen csatin keresztül át lehet tolni egy gigabites LAN, 2 x fullHD monitor, 8 x USB3 adatforgalmát ?
Következő: »»   468 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem