Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1078 / 1149
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Hát úgy néz ki elengedem a témát. Majd valami lesz vele. A lyukgalván hibák az akku csatlakozó alatt voltak ahol tovább benne lehetett a víz. Sajna a BMS árán már 2Ah akku kapok, így azt kihagyom. Majd lesz használt olcsóbban, vagy cella hibás. Itt már 21700-as cellák vannak, így az nem passzol a 18650 helyett. De inkább BMS-t mókolok bele mint eladjam!
Amúgy az SMD kódokból honnan lehet megtudni mi micsoda? Pl AM, KNM, 21MB stb.?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
(#) Remci válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Köszönöm. Akkor ez alapján 75v-os zener? Ezekkel az SMD kódokkal mindig bajban vagyok .Most már csak találnom kell egyet a helyére.
(#) majkimester válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Sajnos a P2 alapján nem egyértelmű, ha zéner akkor is lehet többféle:
Bővebben: Link
(#) Remci válasza majkimester hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Jaj de jó Akkor most agyalhatok. Hogy száradt volna le a keze annak aki a sok féle alkatrésznek ugyan azt a kódot adta
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 1
 
Azért az áramköri környezet nagyjából elárulhatja mi az, és mekkora. Ha a másik jó, és zéner valószinű akkor ellenállást sorbakötve megmérhető....
(#) tufatofu válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
A többi P2 az nem SOD-123 (2 lábú)tokozású, hanem 3-4 stb
(#) Remci válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Ez igaz, de e szerint a táblázat szerint van SOD-123W tokozású is, ami más feszültséget ír. Gondolom az alkatrész méretei között lehet különbség. Vagy nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Valószínű ez lesz.
(#) Remci válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Apró popó: miért van 2 zener párhuzamosítva? Vagyis miért szoktak ilyet csinálni? Csak azért kérdem,mert még nem találkoztam egy áram körben sem ilyen megoldással,persze attól még lehet.
(#) majkimester válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2022 / 1
 
Dupla teljesítmény reményében, de ez teljesen vakvágány. A kisebb feszültségű üzemel, és az megy tönkre a másik meg nem is dolgozik. Zener esetén a több dióda sorba kötése a megoldás.

Sima diódák párhuzamosítása sem jó, leginkább csak egy tokban lévő dupla alacsony feszültségű schottky-k esetén alkalmazható. Bár ott sem lesz azonos a két dióda árama.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Jó pár éve vettem egy kád paravánt az OBI-ban. Az üvegtáblákat össze tartó zsanérok valamiféle spiáter öntvényből készülhettek, és idővel több is eltörött.

A mellékelt fotón látható zsanérokat szerintetek hol érdemes keresnem?

Zsaner.jpg
    
(#) granpa válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Zár, csavar, kulcs, vasalás boltokban. Szerintem a VIII. Fecske u. Bérkocsis u. sarki boltban minden szokott lenni, de akárhol is kaphatsz. Egyéb barkácsboltokban is szoktak ilyenek lenni. Szerintem még az OBI-ban lehet.
(#) Suba53 válasza granpa hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Beszéltem az OBI-val, sajnos nem tart alkatrészeket ezekhez.
A sanotechnik-et javasolták, elküldtem nekik is a képet, hátha.
Most valami féle barkács megoldáson gondolkodom, ha készen nem kapható, mert az üvegtáblák hibátlanok.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 14, 2022 /
 
Érdemes lehet készíttetni rozsdamentes anyagból. Csak legyen aki ilyennel is foglalkozik.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 14, 2022 / 1
 
Az talán már többe lenne, mint egy új paraván. Gyárilag kellett volna strapabíróbb anyagból készíteni.

Lehet hogy a tervezett avulás gyakorlati megvalósulásának a szemtanúja vagyok?
(#) Régi motoros válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 14, 2022 / 1
 
Nem egy nagy kaland maszekban legyárta(t)ni. Egy esztergályos készít neked olyan csapot ami a képen van, arra már csak egy megfelelő méretű laposvasat kell hegeszteni...
(#) Suba53 hozzászólása Jún 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Mit takarhat az a kifejezés, hogy "NOS IC" ? Minek a betűszava a NOS?
Az apróhirdetés rovatban láttam így hirdetni sima TTL, és egyéb áramköröket.
( Talán nosztalgiára akart utalni a hirdető? Furcsa lenne így hivatkozni ezekre. )
(#) antiktelefon válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 15, 2022 / 1
 
Rövidítés, new old stock, tehát régi, de új...
Persze ha leírom hot air, akkor ugranak nekem a nagymagyarok, de angol rövidítéseket meg szórni kell mindenhova.
(#) Suba53 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 15, 2022 /
 
Köszi, de akkor valami fogalomzavar lehet a hirdetőnél, mert használtként hirdeti.
Ami használt, az meg nem lehet egyben új is.
Na mindegy, legyen a vevő dolga kibogozni.
(#) Tomi94 hozzászólása Jún 16, 2022 /
 
Sziasztok!

A képeken egy kb két éves, SteelSeries Arctis 1 vezetéknélküli fejhallgató hangerőszabályzó potmétere. Ellenálláspálya árkosra kopott, cserélni kéne. De sem szervizkönyvet, sem ezen egy tìpusszámot nem látok.

Valakinek van esetleg ötlete, merre lehetne elindulni a keresésben? Nem hiszem, hogy ne gyártanának hasonlót se már, de ha legalább a poti gyártójára ráismer valaki, már akkor könnyebb lenne egy katalógus alapján elindulni..
(#) pipi válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 16, 2022 /
 
Én befaragnék a helyére egy méretben hasonló, értékben azonos (1k log?) potit, vagy trimmert(belevaló tengellyel)
(#) meddu hozzászólása Jún 19, 2022 /
 
Sziasztok!
Mivel lehetne helyettesíteni ?
" lm613 "
(#) Bakman válasza meddu hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Két komparátorral, két műveleti erősítővel és egy TL431-essel. Az adatlap alapján ezek vannak egy tokban.
(#) Sebi válasza meddu hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
A lábkiosztást figyelembe véve - nagy valószínűséggel - egy LM324 beültethető az 1-es lábhoz az 1-est illesztve, a 8-as és 9-es láb helyére pedig beteszel egy TL431-et (anódját a 13-as lábra kötve.
(#) hossszú. hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy Dolphin Maytronics medence tisztító robot elektronikája meghibásodott, csak egy irányba megy nem vált irányt. A panelen van egy látszólag hibás alkatrész ennek a beazonosításához kérnék segítséget. WS2515 es MC0341 olvasható rajta.

1.jpg

2.jpg
   
(#) villanyipi válasza hossszú. hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Könnyíts a dolgon ami még kiolvasható a felületén azt írd le ide az sem baj ha foghíjas de úgy szerintem már lesz aki talál neked megoldást!
(#) pipi válasza hossszú. hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Kicsit vissza kéne rajzolni a környékét, mit csinál... talán szupresszor...
Vezérlő ic adatlap - ajánlott kapcsolás böngészés...
(#) antiktelefon válasza hossszú. hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szedd le és vágd ketté magasságában egy sniccerrel és kalapáccsal, egy pillanat alatt kiderül félvezető vagy kondi volt. Illetve mindenhez van pozíciószám, lehet ennél alatta van?
(#) hossszú. válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Sajnos semmi mást nem lehet leolvasni, ahol kidurrant oda van még írva valami de nem tudom elolvasni.
Mellékelek egy teljes képet, hátha így könnyebb kitalálni mi lehetett.

3.jpg
    
(#) antiktelefon válasza hossszú. hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Nem ártana a lap hátáról is rakni egy képet és ha az ick feliratát hővezető pasztával megdörgölöd, a képen látható is lenne mi micsoda. De vedd le a hibás alkatrészt és nézd meg, alatta nincs-e pozíciószám, mindenhez van a panelen. Illetve hasítsd ketté, alakja alapján lehetne szupresszor is, de a kifolyt fekete lé inkább kondira utal. Meg ki tudod mérni a táppal sorban vagy párhuzamosan van, esetleg valaminek a konkrét lábaira csatlakozik. Ha nem kondi a hasítás alapján, akkor ne indíts rá, mert ha túlfesz van és leszedted a zárlatos diódát, akkor nem fogja megvédeni az áramköröd. De ha muszáj, kondira szavaznék, csak az összes többi polaritása jelölt.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2022
Következő: »»   1078 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem