Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Maruti 800 elektronikus gyújtás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Secur hozzászólása Júl 1, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a fent említett gépkocsi gyújtásának elektronikusra alakításához.
Az autó 3 hengeres, hagyományos megszakítós gyújtással rendelkezik. Az utángyártott alkatrészek silány minősége és az eredeti alkatrészek nehezen beszerezhetősége és ingadozó minősége miatt lenne nagy szükség az eredeti rendszer szinte teljes kiváltására.
Az autónak facebookon egy kis közössége is van, több embert foglalkoztatna a téma.
Természetesen nem ingyen kérjük, de kellene egy jó adag segítő szándék a dologhoz.
Jeladós gyújtásban gondolkodunk elsősorban, de hozzáértőkre bíznánk a kérdést.

Köszönjük előre is, üdv.
(#) Gafly válasza Secur hozzászólására (») Júl 1, 2022 1 /
 
Akkor kezdjük ott, hogy bemutatkozésképpen ne nyiss új topic-ot.
(#) szs válasza Secur hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Van autóelektronika topik, bátran lehet odafordulni.
De elmondanám (mert a nejem 6-7 évig járt Maruti-val) isten ments átalakítani. A Köves utcában meg kell venni az összes gyújtáshoz tartozó alkatrészt gombokért (az elosztót nem is kell), aztán jó. A megszakítót eszi utána csak.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2022
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
És elég hamar rájön az ember, hogy nagyon jó a gyújtás, de a PCV szelep úgy tréfál, mintha gyújtáshiba lenne. (Például nem lehet egészséges alapjáratot állítani)

PCV

Én levakoltam, és semmi "környezelvédelmi"-nek hazudott dolgot nem kerültem meg vele, csak így sohasem kerüli meg a légszűrőt a kartergáz-visszavezetés, tehát sűrűbben kell légszűrőt cserélni.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2022
(#) Secur válasza Gafly hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Bocsánat, azt hittem ez egy fórum ahol segítőkész emberek vannak.
(#) Secur válasza szs hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Köszi. Pontosan a filléres alkatrészekkel van sokszor baj, inkább kerülne drágábba de ne kelljen havonta kínlódni vele. PCV szelep nálam is ki van iktatva, nem szeretném ha a trutyit viszont látnám ott ahol semmi keresnivalója nincsen.
Stabilabb lenne egy elektronikus vezérlésű gyújtással és minimalizálható lenne a meghibásodás, kopásból adódó kellemetlenség. Szerencsét próbálok az autóelektronika csoportban, köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza Secur hozzászólására (») Júl 3, 2022 / 1
 
Nem a segítőkészséggel van a probléma hanem avval hogy a regisztráláskor nem olvassa el senki a szabályokat . Ha van már olyan téma amibe belefér a kérdésed ne nyiss új témát ...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem