Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 68
(#) vfd ora válasza Gafly hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Igen, bedugás után szerintem alapból kellene indulnia, főleg azért, mert nincs benne elemtartó sem, ami esetleg a beállított opciókat megtartaná áramkimaradás esetén! Vagy esetleg valahol belső gombelem van elrejtve?
Tehát szerintem is valami komolyabb baja lehet. Eddig nem találtam kapcsolási rajzot!
(#) Gafly válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Flah-ba kiírhatja éppen, akkor nem kell elem...
(#) vfd ora válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Tovább bontottam a rádiót, és érdekes dolgokat találtam!
Mintha hiányozna belőle néhány alkatrész, és érdekes módon van bekötve a stáb íc, is.
Mintha gyárilag lenne így, mert alul, és felül sem látszik a forrasztás nyoma, a stáb íc-nél.
A kijelzőnél van két db Led, ami nem világít, de külső 3V-al sem világít, kiforrasztva nem próbáltam!
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
A gyártó bizony nem lehet büszke a szerelésre.
Amik hiányoznak azok szerintem Bluetooth-nak, vagy akár Wi-Fi fokozatnak a hiányzó alkatrészei lehetnek. A külső táppal óvatosan, nehogy a vezérlő IC-be "visszajusson" a külső feszültség, és akár károsítja azt.
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Annyit tudok, hogy ennél a különlegesen szerelt ic-nél kb 3V, illetve 7V-ot mértem.
Még nem néztem meg, hogy ez esetleg egy negatív kimenetű stáb ic lehet, mert annak más a lábkiosztása.
Bluetooth-nak, vagy akár Wi-Fi fokozatnak a hiánya, befolyásolhatja a rádió működésképtelenségét?
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Nem, semmiképpen sem befolyásolja a működést, csak a másik szériában, illetve egy kicsit más típusú rádiókban is ezt a panelt használják.
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Megmértem a ledeket, amik nem világítanak, mérés közben az egyik lednél viliódzás volt, de aztán abbamaradt. A feszültség 5V.
A keresztbelábú ic-én a következő felirat van
JM57RC
LM1117T
Bekapcsolás után a bal oldali lábon 5V, mérhető, majd lemegy 4,3V-ra, a középső lábon 3V van, a jobb valószínűleg test.
(#) ferci válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Az LM1117 bekötése más, mint egy 7805 félének és talán azért van úgy "kötve", mert nem ahhoz tervezték.
Ahogy írod, a bal láb a +bemenet, a középső a +kimenet, a jobb pedig a beállítás, vagy test.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2022
(#) vfd ora válasza ferci hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Igen valószínűleg ez az átkötés magyarázata.
Sajnos a kijelző világítása kiégett, ezért nem világít, feszültség megvan. Új léddel világítana, de sajnos beragasztották a ledeket, így cserélni nem lehet!
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Nagyon óvatosan, ha lehet, kis fúróval fúrd ki a LED-ket esetleg. Igaz nem látom, hol vannak a LED-ek.
Szerintem olyan lehet, hogy a tönkrement LED-ek leterhelik a tápot és ezért viselkedik furcsán a rádió.
De ez nagyon okoskodás.
Az IC304 poziciójelű IC-re mi van írva? Esetleg kapcsoló üzemű lehet a táp?
Pl. 12 V DC -> 5 V DC, 34063 IC-vel.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2022
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Igen ez a fúrás jó ötlet.
Az egyik Ledet kivágtam, hogy kihúzzam, de nem akar kijönni a helyéről.
Kár hogy nem vágtam ki a másikat is, mert akkor lehet hogy már esetleg működne is.
Az IC304-en ez látható:
CHMC S54
SCA108
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2022
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Semmit nem írnak róla!

S73R0053.JPG
    
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Ez az IC felelős az LED-ek áramgenerátoros meghajtásáért. Sajnos a LED-ek nem véletlen égtek ki.
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Akkor ez az ic ment tönkre?
különben hagyományos Ledet odakötve világít, alapból 5V van.
A rádióhoz is ez az ic adja a feszültséget?
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Idézet:
„Akkor ez az ic ment tönkre?”


Amit, írsz azok alapján, szerintem, nem ment tönkre. De ez azonban nem magyarázza a gombok működésképtelenségét. Abban biztosak lehetünk, hogy a vezérlőegységgel valahogyan kapcsolatban van az IC áramköri környezete, hiszen a menüből ki-be kapcsolható a háttérvilágítás. Sajnos bármi megtörténhetett.

Idézet:
„A rádióhoz is ez az ic adja a feszültséget?”


Erre nem tudok biztos választ adni.

A neten ezt találtam az IC típusára rákeresése közben. Igaz, ez nem a te rádiód, de ebben is ezt az IC használják.
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Köszi!
A fordítás alapján, ha tönkremegy a nagy fényerejű Led akkor 5,1V -ot mutat.

"Az öregekkel a diódák kiköltöztek, az +a VE feszültség +5.1V volt. Miután az új LED-eket forrasztották, az anódok +2.24V-NÁL voltak."

Ezek szerint Led cserével világítana a kijelző, de vezérelni nem lehetne továbbra sem!

Tovább kutakodtam, és a végfok panelen van a tápegység is.
Az egyik kimenet +14V-ot mutat, ez a piros kábel, a másik kimeneten ami a fehér színű +3V-ot mutat, de ahogy feléledne rádió, vagyis megjelenik a kijelzőn a karakterek, akkor lemegy 0V-ra.

S73R0059.JPG
    
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Sajnos ez a kábel a rádiónál piros +12V-ot ír de ez 15V-ból 14V lesz, míg a fehér mute feliratú, és itt +3V-ból 0V- lesz! A képen a szélesebb dugasz bal szélén van .

S73R0061.JPG
    
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
1. Akkor ide erre a tápra érkezik a tápfeszültség?
2. A csatlakozónál van 6 V-os felirat, az megvan?
3. Lehúzva esetleg megvannak a feszültségek?
4. Jobbra a második, piros színű vezetéknél lévő vezetéken a tápfeszültséget adod?
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Még esetleg az jutott eszembe, hogy a gomboknál a panelen esetleg lehet vezetősáv szakadás, vezeték hiba vagy akár forrasztási hiba is. Ezt esetleg ellenőrizted már?

Sajnos itt az egész rádió lelke, a Venice 6-os panel. Amit az előző hozzászólásokban felraktál képeken látszik a panel típusszáma ( Venice 6 - FS0040 V3.1). Igaz ezt a panelt, illetve információt róla, konkrétan nem sikerült megtalálnom. De a Venice 6.5-ös panelről találtam egy rövid leírást.

Tudom a te rádiódban nincs meg minden funkció, de így is látszik, hogy nagyon összetett felépítésről van szó. Ez azért "nem jó", mert ha pl. a tápegység valamilyen oknál fogva túlfeszültséget adott, a beépített különböző fokozatokban ez károsodást okozhatott.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2022
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Köszönöm a sok infót!
A 6V-nál mérve szintén többet mutat,. Bekapcsolásnál 8V, majd miután a rádió éledne lemegy 7,5V-ra.

A kábelt lehúzva
12V =15,3V
6V=9V
Mute 3V=3,5V, így nem megy le 0V-ra.

A jobbrálévő piros vezeték, az nem táp, hanem jelkimenet, lehúzva 0V.
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Szerintem ezek a tápfeszültség értékek nagyából jók, ha nincs terhelés. A mute viselkedése érdekes, de így kapcsolási rajz nélkül elég nehéz megmondani mi a rossz, illetve egyáltalán rossz-e.
Esetleg az LM1117 után hány voltot mérsz? Én első körben azt cserélném. De ez is olyan próba szerencse alapon.
Gondolom az állítja elő a digitális résznek az 5 V-ot.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2022
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Ezt már egyszer mértem.LM1117T

Bekapcsolás után a bal oldali lábon 5V, mérhető, majd lemegy 4,3V-ra, a középső lábon 3V van, a jobb valószínűleg test.

Valószínűleg 5V-ból csinál 3V-ot.

A mute lábat kiiktattam, de akkor csendben marad a végfok, viszont nem megy le 3,5V-rol 0V-ra.
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Júl 22, 2022 /
 
Mondanám, hogy kösd ki valahogy a LED meghajtó áramkört, de kapcsolási rajz hiányában lehet elég nehéz a dolog.
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Lehet hogy rosszul mérem ezt a 1117-ic-t, de az IN-en 8V van, míg a középső OUTON 3,3V van. Az adatlap szerint, középen a kimenet van.
(#) kadarist válasza vfd ora hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Így van, az out nem más, mint a kimenet.
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Ezeket a LED-eket robcsolás nélkül nem nagyon lejet kiszedni. Sajnos.
Ami a kijelzőn látható, azt mutatja csak a készülék?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2022
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
Lehet hogy a végfokpanelen van valami gond, mert amikor beindul az erősítő, akkor átvált az előző kiírásról a kijelző a "Welcome To Digital Radio" kiírásra. A fő tápegység is itt található!
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Aug 2, 2022 /
 
A korábban megosztott képeden, ahol látható a tápegység is nagyjából, ott az a nagyobb fekete tokos alkatrész az tranzisztor vagy IC?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2022
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Nagy nehezen ennyit látni, mert előtte van egy beforrasztott biztosíték!

K
A104
Y
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Arról a panelről tudnál fényképet esetleg? A diódákat látom és a puffer kondit. Mondanám, hogy cseréld ki a puffer kondit, de a többiek megköveznek.

Ha esetleg lekötöd valahogy az erősítő részt, nem lesz jobb a helyzet?
Különben most te úgylátod, hogy a rádió újraindul?
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022
Következő: »»   62 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem