Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1013 / 1116
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Csak meg kéne találni a log file-t, mert ott esélyes hogy kiírja mi a gondja, esetleg előfordulhat hogy a verziód nem passzol hozzá 21H2, 21H1 és 20H2.
Itten egy megoldás vagyis egy angol fórumon is akadt vele gond hátha segít!
(#) vladcepes válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
A log file-ba most ezt írja ki a Telepítésnél: Package KB5015807 failed to be changed to the Installed state. Status: 0x800f0922
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2022

1.jpg
    
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Bővebben: Link
Itt beszélnek erről a hibakódról és van egy szép hosszú de aprólékos leírás a megoldásra, érdemes végig futni és ha sikerül lesz egy szép friss windows-od .
(#) vladcepes válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Köszönöm, meg nézem!
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
A windows frissítési logfájlokat ne így keresd...
1) powershell indítása
2) get-windowsupdatelog
Az asztalra kitett logfájlt csatold be nyugodtan, abban van, hogy mi a nyűgje.
(#) Massawa hozzászólása Aug 4, 2022 /
 
Egy uj fenomén jelentkezett. Az anyosom egy uj android tabletet vett. Otthon van már több W számitogépe, egy öreg Ipad meg 2 nyomtato meg egy plotter.
Eddig minden tökéletesen müködött a WiFi hálozaton keresztül.
Az uj Lenovo viszont képtelen látni a nyomtatot (a többi nem is nagyon kell a tablethez).
A honlapon mindenféle zagyvaság van hogyan kell összekapcsolni a 2 gépet, meg összemossák a BT-vel.
Szoval a gond az, hogy a HP ENVY nyomtatot nem látja a hálozatban ( a többi PC meg Ipad látja).
Ha a tabletet a HP Wifi Hotspotjára kapcsolom, akkor vigan nyomtat, csak akkor meg nincs internet.
Mi a teendö ilyenkor? A nyomtatoban nincs BT.
Kösz az ötleteket.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Talán valami nyomtató szolgáltatást kellene telepíteni a tabletre...
Ha jól tippelek, a winben ez alapból benne van, vagy legalább is a driver telepítés közben felkerül...

Nyomtató szolgáltatás telepítése android tabletre.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Az fenn van. Sajnos az sem látja a WiFin a nyomtatot, csak direktben.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Sajnos más ötletem nekem sincs...
Mit jelent, hogy "csak direktben"?
(#) villanyipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Gondolom wifis a nyomtató ami legtöbbször zárt hálózat a nyomtatót mint dhcp-t használó eszközök között, valójában én sem jöttem még rá hogy a hálózatis nyomtatóm miért nem nyomtat wifiről ugyanazon modem által ami a wifit is szolgáltatja, bár nem is foglalkoztat, messengert meg lehet nyitni pc-ről is onnan már megy a nyomtatás is.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A nyomtaton van egy WiFi Hot spot is. Azzal ha összekapcsolom a tabelet ( app-t ) akkor megtalálja és nyomtat. Csak természetesen ilyenkor nincs internet.
(#) Massawa válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Csak az az érdekes, hogy a zárt hálozatban 3 PC megtalálja meg a régi Ipad is megtalálja a nyomtatokat. Az uj Lenovo ugyanabban a hálozatban nem találja a nyomtatot ( egyiket sem), de az internet megy.
(#) nedudgi hozzászólása Aug 4, 2022 /
 
Szerintem a nyomtatón be kellene állítani a lokális hálózat elérését.
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Az androidnak vannak nyomtatási nyűgjei. A jelenség, amit leírtál pont ilyen - direkt összekötés megy, de hálózaton már nem. Vannak különböző appok, amik segíthetnek, de működésük sose garantált...
Mert HP envy nyomtatót mondtál, próbálkozz meg ezzel: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Értem, és így is csak az előzőeket tudom ismételni. Mikor a nyomtató HotSpot üzemmódban van,
akkor ő egy szerverként funkcionál, aki hozzá akar kapcsolódni, annak oszt IP-t,
és így tud vele kommunikálni másik eszköz, megfelelő protokollon keresztül.

Ha helyi hálózatra kapcsolódik a nyomtató, akkor a nyomtatószerver szolgáltatás nem fut, az adott nyomtató is csak egy ugyan olyan eszköz, mint bármelyik más számítógép a helyi hálózaton.
Ekkor a router a főnök, ő osztja az IP-ket. Mint említettem, a winnek, van beépített (vagy telepített) hálózaton keresztüli nyomtató szolgáltatása, az android rendszerből szerintem ez hiányzik.

Ha egy új PC-t csatlakoztatsz arra a hálózatra amin már üzemel egy hálózati nyomtató, arra a PC -re is telepíteni kell a már használatban lévő nyomtató drivert, hogy nyomtatni tudjon az új PC a hálózaton már meglévő nyomtatóra.

Tehát ha alapból a nyomtatóhoz nem adnak androidhoz valamilyen hálózati drivert, akkor nehéz ügy lesz, max csak HotSpot módban elérhető androidról, vagy valamilyen kerülő szolgáltatással.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Azon ott van, hiszen a PC-k meg az Ipad igy éri el. Nekem is feltünt, hogy egyidöben megy a nyomtaton a direct WiFI stb nevü Hot Spot is. A nyomtaton semmit nem kell állitani, csak az androidon kell a WIFIt átállitani a direct WiFIre, akkor felismeri és nyomtat a HP App.
Majd még holnap megnézem. Kösz az ötleteket.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A baj, hogy egyszerre van a routeren és megy a Hot Spot is.
Ez nagyon zavaro.
Sajnos magán a nyomtaton alig van beállitási lehetöség és a HP is csak bonyolitja az ügyet. Már nem találom a gépkönyvet sem, ha valaha is volt.
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A nyomtatónak fix IP-t kell adni.
Kipróbálni nem tudom, mert nincs kéznél ilyen hálózat, de szerintem ezután működni kell a nyomtató hozzáadásának. A nyomtatón ki kell lőni a hotspotot.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
A nyomtatónak nem kell fix IP-t adni ilyenkor se. A többi eszköz a WDS miatt ismeri fel azonnal és települ nekik akár kéred, akár nem. Az android ilyen szempontból elég tudatlan és külön app kell neki. Az, amit az előző hozzászólásomban belinkeltem, elvileg megoldja ezt a dolgot.
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Sajnos nem oldotta meg. Elég érdekes az is, hogy ha megtalál az Android egy WIFI SSID-t, többet nem is keres. A HP Hot Spotot már manuálisan kell beállitani. Érdekes modon a telefonom ugyanabban a hálozatban látja a többi WIFI eszközt is meg a hot spotot is ( pedig az is Android) Igy az az érzésem, hogy ez a Lenovo agymenése.
Na majd délután, ha lesz kedvem, eljátszogatok még vele. Sajnos a nyomtatohoz nem találok semmi értelmes leirást, amit a HP mond az jo magyarul bullshit. Nagyon lezüllött a cég.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Nem írtad a típust, de esetleg a nyomtatónak nincs valami konfig oldala (min amilyen a routereknek) ahol lehet némi beállítást végezni LAN -on keresztül? Más tippem végképp nincs, kifújtam...

Google cloud print...
Printer share...
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2022
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 12, 2022 /
 
hoztam egy érdekes hibát.
Miért van az hogy a billentyűzetemen a esc 0 tab caps lock shiwt ctrl gombok néha a A Q Í betűk is. behalnak. Restart után viszont helyrejön többnyire.
(#) Udvari Zsombor válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Vírusokat kerestél már? Másik billentyűzettel is ugyanez a jelenség?
(#) Ge Lee hozzászólása Aug 13, 2022 /
 
Létezik, hogy az itthoni nagykerekben nem tartanak USBtoUSB netlink/directlink/easylink kábelt amivel közvetlenül össze lehet kötni két PC-t mert sehol nem találok?
(#) tufatofu válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
(#) antiktelefon válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 13, 2022 / 1
 
Azért az USB-nél van egy host eszköz, egy sima kábel nem lesz megoldás...

Amúgy nagyon régóta nem láttam, eléggé elavult lehet. LAN miért nem jó? Nem kell driver és ftp mindig megy.
(#) tufatofu válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Total kommanderrel(de sok más egyébbel) is össze lehet kapcsolni 2 gépet a "hálózatok" menü, "közvetlen kábelkapcsolat 2 PC között". Szerver, kliens kiválasztani és öröm. Milyen host-ra gondolsz?
(#) antiktelefon válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Nem igazán értem a dolgot.
LAN-nál nyilván nincs host, de USB-nél van egy host/master és egy slave és a pc usb portjai nem működnek slaveként, kébel amiről szó van, az egy elektronika.
Bővebben: Link
Q: What kind of cable do I need for the USB port connection?
A: You need a special Windows Easy Transfer Cable, see this page for a list of supported cables (tested by ourselves and/or our beta testers). WARNING: You cannot use normal USB cables! Connecting two PCs with a cable without a transfer device in the middle can damage your PCs. Only use a cable listed at the above link!
És ott van a link az említett kábelhez.
RJ45 az nyilván csak egy kábel, bedugod és működik tetszőleges szoftverrel vagy anélkül is.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2022
(#) KBal76 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Ez a régi idôkben volt érdekes, amikor még a wifi volt a ritkaság, mindenhol minden gépnek foglalt volt a hálózati kábel csatlakozója. Ma ilyen esetekre valóban a legegyszerûbb egy fiók mélyén pihenô routert elôhúzni (mert ugye a szolgáltató már úgy is ránkerôszakolta a sajátját), és beledugni két RJ45 kábelt, két teszôleges (nem a sárga WAN- ) aljzatába. Alapból kiosztja hozzá DHCP-ként az IP-címeket, és azokkal össze lehet kötni úgy, hogy pl. a célgépen amire másolni akarsz, továbbra sem lesz internet (nem kell félteni a feltett szoftvereket...), de amirôl másolsz azon meg továbbra is van. Ha a gépekre mondjuk UltraVNC vagy hasonló programot teszel, akkor még monitor sem kell rá, mert látod a másik géprôl, miközben ugyanazzal a programmal másolsz is. Gyorsabb összekötni mint itt leírni ezt a hsz-t.
(#) Ge Lee válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 13, 2022 /
 
Az egy sima usb kábel, az nem jó. Ilyenre vagy ilyenre gondolok, világosan leírtam.
Következő: »»   1013 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem