Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   233 / 251
(#) Kovidivi válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Nem lehetett senkit sem elérni, nem reagált az aliexpress sem rá, az élő ember sem segített semmit. Már akkor késő volt, amikor próbálkoztam. Ha nem mint "case open" intézed el a dolgod, nem érsz el semmit, és én második "case"-t nem tudtam nyitni... Az első pedig lezárult, mert a csomag még úton volt (vissza az eladónak), amikor én kértem a visszafizetést. Tanulópénz, és a szokásos: "mindenki átver mindenkit, senkiben sem szabad bízni"
(#) Régi motoros válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Régen volt valami "Extended shiping time" vagy nem tudom hogy hívják...
A lényeg, ha csúszik a csomag, akkor kérvényezni kell és meghosszabbodik a szállítási idő,
ezzel együtt a vita nyitásra adott időszak is, ha jól rémlik 30 nappal.
Ezt mindenképp érdemes figyelni, és élni vele, ha közeleg a "vég"...

Bár most nem látok ilyen gombot egyik rendelésemnél se, talán az eladónak kell írni ez ügyben.
Mindenesetre én ilyenkor már egy héttel a lejárat előtt kértem a hosszabbítást
(talán két vagy háromszor éltem vele), ami érvénybe is lépett.

Esetedben akkor az utolsó napon belüli "Open disput" lett volna a megoldás ezek szerint...
(#) Régi motoros válasza AZoli hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
Legközelebb megnézem majd...
(#) Kovidivi válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Akkor sem, mert a csomag úton volt! Az más kérdés, hogy milyen irányba... Ha egy csomag úton van, nem kérhetsz rá pénzvisszafizetést...
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 5, 2022 /
 
Vigyázzatok a rendeléssel, 397 forint a dollár!
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 5, 2022 / 2
 
Oly mindegy. Ha valami külföldről kell, akkor úgy is megvesszük... A többi meg politika, szóval nem ide való.
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Minden árfolyamváltozásnál leírod? Bővebben: Link.
(#) kameleon2 válasza user1914 hozzászólására (») Júl 15, 2022 /
 
Velem többször eljátszották ugyanezt. Ha lehet kerülöm a postát, mint a tüzet. Maguk a postások mesélik a legjobb sztorikat, miért nem fognak semmit szállítani... Egyik nap mesélte a mienk, hogy kiszállított, jött a meglepetés-adó is mellé, amit se előre nem közölnek, se email, se sms, csak fizess. Nem volt pénz az ügyfélnél, másnapra újbóli kiszállítás, hogy át tudja venni. Nekem kiszállítottak 2db rs485-ös Arduino illesztőpanelt. A panelek ára úgy 5$ utólag rávertek még 1000Ft-ot.Nem az összeg a felháborító, hanem a módszer.
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 18, 2022 /
 
Üdv.

Nemrég rendeltem az alirol 3 ugyanolyan terméket egy eladótól egyszerre leadva a megrendelést.
Miért 3x számolta fel a postaköltséget?
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Kérdezd meg az eladót, erre ő tudja a választ. Sokszor van olyan, hogy mikor a mennyiséget változtatod, akkor a postaköltség is változik, de ezt a rendeléskor is látod.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Igen változik az összeg is sajnos nem vettem észre, 3 hétig éjszakás voltam és ma reggel van az első napom itthon nappal.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Ezt a "trükköt" szokták arra alkalmazni, hogy kompenzálják a termék ellenértékét. Az alapár olcsóbb valamivel, mint másoknál, de azt ráteszi a postaköltségre. Ilyenkor a postaköltség úgy van beállítva neki, hogy valamekkora összeggel növekedjen, mikor több terméket teszel a kosaradba. A kiszúrás, hogy a darabszám csökkentéssel viszont nem mindig ugyan úgy csökken a díj, mert esetleg közben hozzáadáskor szolgáltatást is vált (pl. ali super saving eco akármiről átvált ali standardre, de vissza már nem).
Sajnos a kettőt együtt kell nézni, ez nem olyan, mint a dealextreme, ahol egy összeg felett ingyen küldték a csomagot... (csak mióta az ali jelentősen több terméket és olcsóbban ad, azóta nemigen járok a dx-en, így nem tudom még mindig így megy-e a postázásuk, de évekkel ezelőtt még talán 20$ felett ingyen küldték trackinggel)
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Júl 18, 2022 / 1
 
Ha visszaállítod egy darabra, és ráfrissítesz az oldalra, visszaadja az olcsóbb postázási díjat is.
Érdemes megnézni hány darabig tart az olcsóbb szállítási díj, és annyit rendelni.
Ha több kell, akkor két/három tételben...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2022
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Legközelebb rendelj egyesével, egy két nap eltolással...
Kérdés megéri e, ha a posta elkapja mindhármat, és *** szórakozik vele...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Akkor legközelebb pihenve rendelek nem félálomban. Dettó így volt, a posta költség emelkedett de nem arányosan hanem olcsóbban. De akkor is remek dolog. Amúgy nem igazán volt máshol az a termék. Vagyis igen de még így is drágább volt vagy nem jól kerestem. Bár még igy is elég jó árban sikerült megvenni a power bank házakat. 14 darab 21700 fér bele még ha tönkre is meg az elektronika benne akkor sem gáz mert átépíthető könnyedén. 14300ft 3 dobozért és az elektronikáért nem nagy pénz.

Régi motoros Az áfát meg kellett már előre fizetnem. Azaz elvileg nem lesz a postának dolga vele. A kapott számán is látszik a tax 27%
(#) Lamprologus válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Szerinted a postát érdekli, hogy Te már befizetted az Áfa-t???

már többször jártam úgy, hogy nem küldtek emailt, hogy fizessem az ügyintézési díjat, inkább egyől az emelt összeget kérték, és még az ÁFA-t is fizethettem ki újból ( Az áfás összegre) ... Arra hivatkoztak, hogy valamit a kis kínai rosszul töltött ki!

Na mondjuk az is igaz, hogy jött meg úgy pár csomag hogy a posta nem is látta! ( így nem is kellett t rá fizetni semmit!)
(#) antikzsolt válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Akkor buktavári megy vissza a csomag és nem fizetem ki. A pénz úgy is visszajön csak utazik egyet
Sőt ahogy áll a dolog még többet kapok vissza mert euróban fizettem.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2022
(#) Lamprologus válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Hacsak a nyomkövetés nem jelzi, hogy a csomag megérkezett a helyi postához, de te nem vetted át.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Remélem olvastad az én esetem, amikor ilyen módon buktam kb. 40Eurót...
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 19, 2022 /
 
Valami rémlik hogy visszafelé tartott a csomag amikor megnyitottad a reklamációt. Azt le is lett zárva.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Igen. Tehát ne túl hamar nyiss ügyet, de ne is csússz ki a határidőből. Nekem csak egy lehetőségem volt ügyet nyitni. De ha felszívódik az eladó a 2-3 hónap alatt, ugyanúgy gondod lesz.
(#) Massawa hozzászólása Júl 22, 2022 / 1
 
Most már egészen biztos, hogy balhé Budapesten van. Ismét eltünt egy kis csomag a budapesti elosztoban ( sajnos nem tudom, hogy a postán a vámon vagy az aliexpress budapesti raktárában).
Söt olyan dolgok is megtörténtek, hogy rendeltem hat kis csomag aproságot ( az összes nem volt 100gramm sem ), amit Kinában egy kis zacskoba csomagoltak ( van rola kép).
Számomra érthetetlen okok miatt a zacskokat Budapesten kicsomagolták 6 bol 4 et átcsomagoltak 2 kis boritékba. Ezek meg is érkeztek budaoesti feladoval a maradék 2 eltünt. Természetesen a két uj csomagocska uj számot kapott.
A jelenlegi szállitmány valahol megakadt a postán vagy a vámon. Az aliexpress mint kiszállitottnak deklarálta és lezárta az ügyet ezzel eltünt a tracking number is, ugy hogy reklamálni sem tudom. A felado elméletben tudja, neki meg azt mondják, hogy ki lett szállitva.
Ilyen balhém csak a magyar elosztoval történt.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Júl 23, 2022 /
 
Hasonló nekem is volt, de nem ali, hanem ebay-ről rendelt teljesítmény-ellenállás témában, rendeltem vagy 10 darabot, és szétszakadt valahol. A posta átcsomagolta, és 1 ellenállattal kevesebb volt. Nem hiszem, hogy az egyik postásnak pont egy 3 Ohm/100W ellenállás kellett volna, és nem is balhéztem velük, mert ott volt az eredeti csomagolás is, láttam. Nem is tudom, hogy ezt a feladó mégis hogy gondolta, valami pukis fóliazacskóba bedobált vagy fél kilónyi szögletes és kivezetéses vackot, persze hogy kivágta az egyik előbb-utóbb...
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Júl 23, 2022 /
 
Az esetemben miniatür szögecsek voltak. Azok még a vékony foliát sem tudják átszurni. Szoval az kizárt, hogy a csomag ut közben szétszakadt volna, ezért nem világos ki és miért csomagolta át és vesztette el a szállitmány 1/3-t. Csak az biztos, hogy Budapesten történt.
(#) Janszi hozzászólása Júl 23, 2022 /
 
Mivel a trombitás holló nyugdíjba ment,így a szarka vette át a placcot csillogó szemekkel...
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 28, 2022 /
 
Üdv.

Úgy rémlik hogy meg lehet nézni hogy mennyit kell fizetni a külföldről vásárolt áru után az adót vagy előre beküldeni a papírokat. Javítsatok ki ha nem így van.
(#) Ódenka hozzászólása Júl 28, 2022 /
 
Jó hír!
Ma kaptam egy illatos levélkét, tehát megvan az 5 db nyáklapom, jún.29.-én a magyar határra érkező csomagocskám.
Tegnap egy ugyanilyen tartalmú mail is jött, értékelem a dicséretes buzgalmat. Lemásoltam, fotóztam amit csak lehetett és elküldtem a tekintetes Hivatalnak. Most én tekinthetek a pénztárcámra és még a csomag is megjöhet, amilyen szerencsés vagyok...
Olyan sokára jön, jött meg, hogy nem csodálkoznék, ha ajándék alkatrészekkel be is ültették őket.
Körmükre nézek ez esetben, nem ám kiszúrják a szemem valami ócska alkatrészekkel.
Ui: A május közepén gyártatott, kifizetett áru a külföldi pénz lengedezése miatt mos többet ér forintban, de jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2022
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 1, 2022 /
 
Üdv.
Megjött a csomagom is meg nem is. Érkezés előtt derült ki hogy a futár bent hagyta a depoban/másik kocsira került mint kellett volna. Úgy érzem ebből problémás csomag lesz. Ki mire tippel? Törés, szakadás, eltűnés vagy esetleg tényleg emberi mulasztás történt? Viszont a vámon simán átlépet.
(#) mcc hozzászólása Aug 2, 2022 /
 
Ehhez képest a pingpong labda útja kutyafüle....

tracking.png
    
(#) Lamprologus hozzászólása Aug 4, 2022 /
 
Találós kérdés! Aliexpressen megrendeléskor mit választottam, honnan szállítsák, és mennyi vámot/ kezelési költséget kellett fizetnem?

"Segítségül" a nyomkövetési infók:

Csomagolás állapota: Kézbesítve (7 Napok)
Ország: Kína -> Magyarország
Célállomás:

Feladás:
2022-08-04 09:31 Szállított
2022-08-04 07:13 kiszállításra vár
2022-08-04 06:54 kikötőbe befutó
2022-08-03 15:40 hub scan (hub scan)
2022-08-03 15:35 elektromos hangleszedő
2022-08-03 15:05 szállítás helyi futárnak
2022-08-02 09:20 NL, Megérkezett a sort létesítménybe.
2022-08-02 09:20 Amszterdam, Amszterdam, Hollandia, Megérkezett a sortüzelőhelyre.
2022-08-01 19:40 Az egyedi vámkezelés befejeződött
2022-08-01 13:56 Megérkezett a rendeltetési repülőtérre
2022-08-01 09:11 Indulás a származási repülőtérről
2022-07-30 16:07 KÍNA, Érkezés a nemzetközi repülőtérre külföldre
2022-07-30 14:07 Sanghaj, elhagyott létesítmény a feldolgozó központban
2022-07-30 07:46 Sanghaj, elhagyott létesítmény Sanghajban
2022-07-29 00:27 Sanghaj, megérkezett a Sanghaji Rendezési Létesítménybe
======================================

Megfejtés: Franciaország! Semmit sem kellett fizetni, (futár hozta, előtte telefonált, 23 Eurós vásárlás, ingyenes szállítás)

Jelentkezzen aki érti, hogy van ez!
Következő: »»   233 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem