Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   154 / 171
(#) erbe válasza rettung hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Ha a másik oldalról is küldenél képet, többet tudnánk. A hátoldalon még tucatnyi alkatrész lehet. Ezen igazából 1 tönkrement (szétégett) ellenállást látni. Ha az a mellette levő FET árammérő ellenállása, akkor a FET is tönkrement. Ha kiforrasztod, az ellenállás másik oldalán talán még leolvasható a színkód. Ha RS1 és RS2 párhuzamosan vannak kötve (számozás és jel alapján) akkor talán 2x0,1 Ohm, azaz 0,05 Ohm.
(#) rettung válasza erbe hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Köszönöm a segitseget!
Kuldom a kepeket.....
Segítenél meg a FET beazonositasaban? Holnap rendelek a hestorbol alkatreszeket, aztan megprobalom ezeket atforrasztani.
A kozeli kep a hatoldalarol, az a egett ellenallasok ellenoldala.
Köszönöm!!!
(#) erbe válasza rettung hozzászólására (») Júl 19, 2022 /
 
Na így már jobbak a képek. Az ellenállások 0.3 Ohm-osak. A FET-re értelmezhető találat nem érkezett. A tápegység mérete, teljesítménye alapján 6-10 A 600-800 V-osat használhatsz.
Hest.-ajánlat
Nem teljesen biztos, hogy megjavul, mert a hátoldalon még mehetett tönkre alkatrész, amin nem is látszik a hiba. Például az a kis pók a sarokban.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2022
(#) kadarist válasza rettung hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Na, akkor beteszem ide azt, amit a privát kérdésedre válaszoltam. Egyébként az alkatrészes topikban már tárgyaltuk az esetet. "Én a HQ-tól vásárolok. Vegyél ebből egy párat, de az áramkört is nézd át, mert lehet, hogy okkal pusztultak el azok az alkatrészek. Bővebben: Link"
(#) lobbooo hozzászólása Aug 28, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy 12V 5A-es stabilizált tápegységre lenne szükségem. Egy Cambridge Audio DackMagic Plus-nak lenne a tápja. 50VA-es 16.5V-os AC feszültségű transzformátor van hozzá. Egy kapcsolást tudna nekem valaki linkelni, stabilizátorral nem nagyon lehet kivitelezni mert nem találtam 5A-est. Esetleg valami fetes kapcsolással megoldható lenne?
(#) proli007 válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Hello! Az maga az ingyen energia lenne! Ha a trafó 50W-al terhelve adja le a 16,5V-ot, akkor is csak 3A lenne az áram..
(#) LMartin2000 hozzászólása Aug 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Van esetleg valakinek egy jó kapcsolási rajza egy egyszerű kettős tápegységről?
Ami egy ebben a témában(tápegység) kezdő számára egy kis utánna járással könnyen értelmezhető és megépíthető.
230V AC-ból szeretnék +12 illetve -12V DC-t csinálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2022
(#) jani1987 válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 29, 2022 / 1
 
1db trafó, 2 darab dióda és 2 kondenzátor. Ez az alap.
(#) LMartin2000 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 29, 2022 /
 
Köszi!
Találtam is neten egy alapkapcsolást, ez alapján rajzoltam meg amit szeretnék elkészíteni. A bugó feszültséget meddig érdemes megengedni a maximális áram esetén?
A csatolt képlet alaján számolnám ki, gondolom a legjobb a minnél kevesebb, de nyilván az ember nem akar túl sok pénzt elkölteni egy pufferkondenzátorra. Bár gondolom ez attól is függ, hogy milyen célra használnánk a tápegységet.
(#) Lacika válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 29, 2022 / 1
 
Így nem lehet +/- előállítani. A kimeneten olyan 8 volt a +/- közt 16 lesz, a terheléstől függően és a nulla folyton el fog mászni és nem terhelhető, a hullámosságról nem is beszélve.

Mint ahogy jani1987 írta:
"1db trafó, 2 kondenzátor, 2 darab dióda."
A rajzodon 4 van, ez így csak egyenirányít. Neked a feszültséget meg kell dupláznod, hacsak nem középleágazású a trafód.
(#) proli007 válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 29, 2022 / 1
 
Hello! A jobboldali kép megoldása megfelelő. Azt ne feledd, hogy a kondi a váltófeszültség csúcsértékére töltődik, tehát jóval magasabb lesz mint 12V, ha a váltó annyi is.
A veszteségek, a diódák nyitófeszültsége (kb. 2*0,7V)és a trafó feszültségesése a terhelésre (függ a trafó teljesítményétől is).
A hullámosság megengedhető értéke az alkalmazás függvénye. Ökölszabályként stabilizátor alkalmazásánál kb. amperenként 1000uF, nélküle pedig 2200..4700µF a szokásos puffer értéke.
De hullámosság számításához van segédlet. Műszerrel mérve a DC feszültség plusz a hullámosság középértékét fogod mérni.
(#) jani1987 válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 29, 2022 / 1
 
A zajszintre itt egy konkrét példa. Talán segít valamit. Na ezt kerestem.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2022
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 29, 2022 /
 
Hoppá, micsoda gyöngyszem!

"ELEKTRONSUGÁRZÓCSŐ ADÓFESZÜLTSÉGE"

Nem volt a közelben egy szakmai lektor?
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2022 /
 
Bocs, marhaságot írtam! Én osztott trafónak láttam a képet, vagy annak szerettem volna látni. Még jó hogy Lacika szólt érte, utólag is köszönöm! Sajnos így nem jó kettős tápnak.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2022
(#) Monster02 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Könyv címét lehet tudni ?
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Szia! Ezt benéztem, 2A kell a dack -nak, nem 5... Szóval 2A terhelhetőségű kellene. Tudsz esetleg egy kapcsolást ajánlani? Stabil 12V kellene, ez megoldható egy 7812 és egy tranzisztor párosával?
Olyan védelmet lehet mellé tenni, ami, ha elromlik nem engedi rá a 23V dc-t a dack-ra?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) proli007 válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Hello! Az LM350-hez nem kell semmi kiegészítés, csak két ellenállás amivel a 12V-ot beállítod. (240 ohm/2k) Egyenirányító, 4700µF/35V puffer, és egy 2K/W-nál jobb hűtőborda. Adatlap ajánlását nézd meg.
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Nagyon szépen köszönöm az ajánlást! Akkor, ahogy nézem az adatlapot, bőven tudja a 3A-t 12V-on
Olyan eshetőség ennél előfordulhat, hogyha elromlik a regulator átereszti a teljes tápfeszültséget?
(#) Gafly válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Meghibásodhat úgy is.
(#) lobbooo válasza Gafly hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ezt hogyan lehetne kivédeni szerinted, létezik erre valamiféle védelem?
(#) proli007 válasza lobbooo hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Ilyesmi áramkörrel megoldható. Csak a biztit és a tirisztort az LM350 elé célszerű kötni, a 12V-os zénert pedig az LM350 kimenetére.
(#) jani1987 válasza Monster02 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Köszi szépen!
(#) Monster02 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) LMartin2000 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Igen én is észrevettem, h a rajzom így nem teljes, aztán utánna olvastam az osztott trafónak, ha jól értem két szekunder tekercs van egymás mellett amiken azonos feszültség indukálódik (esetemben 12-12V-t), és akkor ha jól értem a 230/12V-os trafónál a 12V ugyanúgy az effektív értéket jelenti mint a hálózati 230nál, igaz?
(#) Lacika válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Most akkor milyen trafód is van???

A kérdésed második felére a válasz : igen.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) LMartin2000 válasza Lacika hozzászólására (») Aug 30, 2022 /
 
Egyelőre még semmilyen, most keresgélek a neten, h melyik lenne a megfelelő teljesítményre, de az elhangzottak alapján osztott trafót fogok venni.
(#) Massawa válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 30, 2022 / 1
 
Csak a trafonál vigyázni kell mert a szekunder effektiv értéke a megadott max. áramra vonatkozik. A trafok méretétöl,és kivitelétöl függöen akár 50%-l nagyobb is lehet a feszültség terhelés nélkül, azaz pl 18 V a 12V helyett. Ez föleg akkor kritikus, ha egyenirányitot csinálsz, mert a szürö kondi a ilyenkor a csúcsfeszültségre töltödik fel, azaz akár 26-27V-ra is. Igy egy 25 V-s kondi akár el is pukkanhat, holott te csak 12 V -t akartál az egyenirányitóból..
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2022
(#) kadarist válasza LMartin2000 hozzászólására (») Aug 30, 2022 / 1
 
Ha veszel két egyforma trafót, akkor máris meg van oldva a problémád. Nem fontos okvetlenül egy transzformátorral megoldani ezt az igényt.
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Szia! Segíts nekem légyszives a kapcsolásban. Rajzoltam egy vázlatot, nem tudom, hogy jól kötöttem e be a zenner-t, a tiristort meg fogalmam sincs, hogy hogy kell. Tiristor-ból mindegy a típus? Mert a linkelt oldalon lévőt nem tudom megrendelni itthonról.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2022
Következő: »»   154 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem