Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Internetes rádióvevő
 
Témaindító: Vales, idő: Júl 4, 2008
Lapozás: OK   9 / 15
(#) Travolta válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Elvileg mindkét modulhoz külön project, de git-en minden fent van.
(#) HA5AWS válasza Travolta hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Szia!
Igen tudom, de amiket ki tudok ollózni azokat előbb tesztelni kell, meg melyik sorba mit írok hogy bontom az nekem nem egyértelmű. Van minta szöveg állományom, de abból se működik mindegyik állomás. Azokat ki kell gyomlálni. Ez a technika már nem az én világom, nekem a pákával való munka jobban megy. Ha egy működő listát tudnál küldeni azt megköszönném!
Üdv: Gábor
(#) Travolta válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 15, 2022 / 1
 
Csatolom, de biztos lesz ami már valamiért nem működik. Rég használtam...
Volt olyan, hogy két egymást követő napon már nem működött
az előzőleg működő állomás.
(#) HA5AWS válasza Travolta hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Köszönöm, ki fogom próbálni őket!
Üdv: Gábor
(#) Travolta válasza HA5AWS hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Szívesen!
(#) Vales hozzászólása Szept 16, 2022 / 2
 
Sziasztok,

Óriási öröm látni, hogy a sok éve általam nyitott topik él és virul, Köszönöm Nektek!

A webrádiós playlistbe pedig Szeretettel ajánlom a mi internetes rádiónkat is:
Magic Disco Rádió, ami 5 éve elvarázsol!
(#) djnyary hozzászólása Szept 18, 2022 / 1
 
Sziasztok! Összedobtam én is egy Karadio-t, NodeMCU ESP8266-al, és VS1053-al. Működik szuperül, viszont valamiért a https-es url-el kezdődő stream-eket nem fogadja el úgy sem, ha át van írva a port 443-ra. Valaki esetleg nem jött még rá hogy lehet ezt megoldani? Radio Ozora Trance is ilyen rádió és azért azt sajnálom hogy nem tudom vele hallgatni.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Skori válasza djnyary hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 2
 
(#) djnyary válasza Skori hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Köszi szépen, a 8000-es porton működik http-n!
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Skori hozzászólása Szept 25, 2022 / 2
 
Ha már néhányan használjuk itt a Karadio-t: megosztom a jelenlegi rádió listámat. A rádió webfelületén könnyen exportálhatók és importálhatók a rádió csatornák.

Érdemes még ITT rákeresni egyes rádiókra, külön ajánlom keresőszóként: DI Radio digital Impulse Ennek a rádiónak rengeteg csatornája működik, jó minőségben, 320kbps adási sebességgel, mindenféle zenei stílus megtalálható, és nincsenek reklámok, csak zene.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2022
(#) b_zsiga válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2022 / 2
 
Sziasztok! Új vagyok még a fórumban. Az én rádióm ESP32 WROVER development board, 2db MAX98375A I2S erősítő, encoder, és cserélhetően SSD1306 128x64 OLED / ST7789 240x240 SPI TFT kijelzőből van építve. A https oldalak simán mennek. A BR24-et (német hírcsatorna) nem találtam sehol http oldalon.
Én általában megkeresem a rádiót számítógépen, azután az oldal forrásából kimásolom a linket.

A Radio 1-is megy, a fenti link is benne van a listámban.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
Sziasztok,
Hama gyártmányú internetes rádióm szól egész nap a háttérben. A gondom vele az, hogy folyamatosan hallható egy halk pattogás (melléklet) ami zavaró.
Amit néztem, biztos, hogy nem a tápegységből származik.
Mi okozhatja, illetve mit lehetne csinálni vele, hogy elmúljon?

Pattogás.mp3
    
(#) Travolta hozzászólása Okt 8, 2022 / 1
 
Korábban már megosztottam a rádió állomások listáját, és most végre volt időm előkeresni a képeket, így megosztom a kész rádiót is.
0.96" OLED LCD, rotary encoder, 1003 DAC, ESP32, 2x3W amp., meg kapott egy power bank elektronikát is.
2db 3.7V kb. 2200mAh-ás (drónból bontott) akksi táplálja.
Az akksik egy kapcsoló segítségével, csak kikapcsolt állapotban, vannak párhuzamosan kötve, ilyenkor
a power bank elektronika mindkét akksit tölti. Bekapcsolt állapotban az egyik akksit leválasztja, és a leválasztott akksi táplálja a végfokot. Ennek az volt az oka, hogy ha a végfok betápja galvanikus kapcsolatban volt a DAC tápjával, iszonyat digitális zaj hallatszott a hangszóróból.
(#) HA5AWS válasza Travolta hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Szia!
Kipróbáltam és jók lettek az állomások. Valamint a sajátokat is sikerült beszerkeszteni. Ügyes lett a doboz, kompakt megoldás. Kérdés, az OLED kijelzőhöz használtál-e más elektronikát, vagy az ESP-re kötötted. Van-e erről kapcsolásirajzod?
Köszi: Gábor
(#) Travolta válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
Szia!
Nem kell hozzá semmi, közvetlen megy az ESP-re.
Lehet hozzá nagyobb LCD-t is használni, én azt hiszem 2,4"-al próbáltam,
de már nem emlékszem, hogy kell konfigurálni. De nem túl bonyolult.
De git-en minden infó megtalálható.
Ha kell segítség, akkor szívesen utána nézek.
üdv,
Travolta
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Ma próbaképp rákötöttem kábelre a készüléket (eddig WIFI-n ment), és megszünt a pattogás. Ezek szerint a WIFI visz bele valami zavart. Jó lenne tudni, hogyan lehetne kiszűrni, mert a kábel most keresztül megy a fél szobán, nem igazán esztétikus.
(#) Inhouse válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Esetleg nem jó a Wifi jel vétele, gyenge, ezért lassú és akadozik, megszakad a jelfolyam, a hibajavítás dolgozik, de nem tökéletes, ezt hallhatod pattogásként.
(#) lelkes amatőr válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Körülbelül 2 méterre van a WiFi-routertöl, semmi sincs a jel útjában.
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Lehet túl sokan vagytok ugyanazon a wifi csatornán, így igencsak kiterhelt lehet a sáv.
Valami wifi analyzer app-ot tölts le a telefonodra, azon láthtod a környékbeli wifiket.
De zavarhatja rádiós riasztó szenzorok, bébifigyelő, vezeték nélküli kamera stb, sajnos ezeket nem fogod látni az app-ban...
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Ez egy magánlakás, egyedül használom a hálózatomat.
A CH1-et használja a rádió, -51dbm a jel, a legközelebbi lakó azonos csatornán -95dbm jellel van jelen.
Más wifit használó berendezésem nincs.
(#) robis01 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Mindig ezt csinálta, vagy csak mostanában kezdte? Került valami új elektromos eszköz a lakásba?
Próbáld meg egyesével kihúzni a konnektorból az elektromos eszközöket, hátha megtalálható mi zavarja a jelet.

Hasonló problémám nekem is volt, de azt egy erősítő okozta. Túl közel volt a wifi adó és az erősítő egymáshoz (kb fél méter), és az erősítő bemenete annyira érzékeny volt hogy vette a wifi jelét. Távolabb rakva egymástól az eszközöket megszűnt a kattogás.
(#) lelkes amatőr válasza robis01 hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Sajnos, a kezdetek óta csinálja.
Alaphelyzetben úgy működik, hogy van a külső erösitő, ami fix hangerőre van beállítva és a rádió hangerőszabályzót állítom. (vonal kimenet)
Letekert hangerőnél semmi zavar se hallható, viszont már egyes fokozatnál (1-20 között állitható) megjelenik a kattogás egy állandó jelszinttel ami független a beállított hangerőtől. Olyan, mintha a rádióban levő vonalerösitő kimenetére ülne rá ez a kattogás. Ez viszont ellent mond annak, hogy nulla hangerőnél eltűnik.
(#) b_zsiga hozzászólása Okt 13, 2022 / 1
 
Sziasztok!
Az én rádióm még nem tart a dobozolásnál. A .mp3 adók jól szólnak, de a .AAC adók hangja szakadozik. A MAX98357A mono I2S erősítő, közvetlenül meg tudja hajtani a hangszórót. A sztereó miatt van belőle 2 db. Alapesetben mono, a bal és jobb csatorna összegének a fele van a kimeneten. Az SD bemenetre kötött ellenállással lehet beállítani, hogy mi legyen. A panelen van egy 1 MOhm ellenállás (105), ez állítja be az (L+R)/2 üzemmódot. Az egyik erősítő SD bemenete Vdd-re van kötve, ettől bal csatorna lesz, a másik erősítő SD bemenete egy 330k ellenállással van a Vdd-re kötve. Ez párhuzamosan kapcsolódik a panelen lévő 1M-val, és így kiad egy olyan értéket, amitől jobb csatorna lesz.
(#) b_zsiga válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Szia!
Általában a GPIO13 az I2C SDA, a GPIO14 pedig az I2C SCL.
A HW konfiguráció egy külön particióban van, ami 0x3A2000 címen kezdődik. Ami .bin file-t oda betöltöttél, attól függ a portok kiosztása.
A /boards mappában vannak a különböző kártyákhoz tartozó konfigurációk .csv formátumban. Ha nincs olyan, ami pont megfelel, akkor lehet sajátot is szerkeszteni. Utána az nvs_partition.bat/nvs_partition_genlocal.sh-val (attól függően, hogy Windowst vagy Linuxot használsz) .bin formátumra kell alakítani.
Az így átalakított file-t kell a 0x3A2000 címre flash-elni esptool-lal. Nem kell a teljes rádiót újra flash-elni, elég ezt az egy particiót.
(#) HA5AWS válasza Travolta hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm fáradozásodat, megrendeltem egy kijelzőt ha megérkezik, akkor megpróbálom összeszerkeszteni.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza b_zsiga hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Szia!
Így egy kicsit bonyolultabb de remélem sikerül valamit kihozni. Amint megérkezik a kijelző biztos kereslek.
Üdv: Gábor
(#) Travolta válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Már pontosan nem emlékszem, de talán soros monitoron keresztül kellett át állítani a kijelzőt.
Úgyhogy elvileg nem olyan bonyolult.
(#) HA5AWS válasza Travolta hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm amint megérkezik a kijelző visszatérünk rá.
Üdv: Gábor
(#) Travolta válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Ebben a videóban mutatja, hogy terminálban írja át a kijelzőt.
A csatolt listában a kijelző típusok.
(#) b_zsiga válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Két külön dolog a fizikai összekötés, és a kijelző tipusának módosítása. A fizikai hardverek GPIO portokhoz rendelése a bonyolultabb. Nem biztos, hogy azon kell változtatni. Arra csak akkor van szükség, ha a betöltött file-hoz képest más GPIO portokra szeretnéd kötni a kijelzőt.
A kijelző tipusát egy telnet paranccsal át lehet írni.
sys.lcd("XXX"), ahol XXX a kijelző tipusa. Restart után az lesz az érvényes.
Pl. sys.lcd("0") jó az SSD1306 vezérlőjű, I2C buszos, 128x64 felbontású kijelzőhöz.
sys.lcd("203") ST7789 240x240 SPI TFT kijelző.

Így néz ki:
user@host:~$ telnet X.Y.Z.W
Trying X.Y.Z.W...
Connected to X.Y.Z.W.
Escape character is '^]'.
Karadio telnet
> sys.lcd("0")

##LCD is 0 on next reset#
>
Következő: »»   9 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem