Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   483 / 586
(#) Massawa hozzászólása Okt 25, 2022 /
 
Egy uj kinai attrakcio.

Flying kiss
(#) Massawa hozzászólása Okt 25, 2022 /
 
Motornélküli kompok.
Hasonlo primitiv, de nagyon célravezetö konstrukciok a Dunan is vannak Ausztriában. Miután ott a komp autokat is szállit van rajtuk motor, hogy a 2 parton betudjon állni a kikötöbe, de a folyot energia nélkül szeli át.

Zöld komp
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Én készítettem ezen az elven működő horgász úszót. Vannak készen kapható termékek is pl. a Bolo nevű. Használtam is a Dunán. lásd.
(#) Imi65 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
A Száván is láttunk ilyeneket, ez Zágrábtól pár km-re délre volt.....

IMG063.JPG
    
(#) granpa válasza bbatka hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
A "vízi sárkány"; leginkább balinozáshoz használt (saját készítésű) eszköz, a távolabb rajcsúrozó példányok elkapásához. A Lenin körúti Horgászboltban is lehetett kapni, de gyerekkoromban már ilyennel horgásztak a Dunán (BP-en és környékén láttam, sőt magam is tákoltam hasonlót anno). A Magyar Horgász-ban pontos leírás volt róla.
(#) bbatka válasza granpa hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 1
 
Én is egy vízi sárkányt készítettem anno. A Dunán a sodrásban a harcsa csali behúzásához.
Mióta van 3D-s nyomtatóm Wobblerek készítésével próbálkoztam. Készült 5-6 féle verzió, de egyik sem akart veretni. Ennek ellenére némelyikkel fogtam balint és sügért. Ha egyszer lesz több időm, akkor belefogok horgász úszók készítésébe is. Akár világítós úszó is készíthető így otthon. (LED, ceruzaaksi, feszültség növelő bevetésével)
Esetleg robothal csali. Nem horgászom élő hallal. Megsajnáltam őket.
(#) Epu2 válasza bbatka hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Idézet:
„LED, ceruzaaksi, feszültség növelő bevetésével”

Kerti lámpa bele, könnyebb elemmel.
(#) lazsi válasza bbatka hozzászólására (») Okt 26, 2022 / 2
 
Én puszta kézzel fogom a halakat...
Csak előtte le kell szivattyúznom a tavamból a vizet... Ami marad az iszap meg hal.
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Diákkoromban egy hétvégi akcioban ki kellett lapátolnunk a pontyokat a leereszett halastobol. 6 teherautonyi hal ment el valamelyik karácsonyi piacra..:
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Nekem csak 12 halam van... Illetve volt a legutóbbi tótisztításkor. Hogy most mennyien vannak, azt nem tudom. Nyáron ritkán jöttek enni, tehát lehet, hogy "megoldották egymás között" a kaját, és akkor kevesebben vannak. Vagy nagyon jól érezték magokat, és akkor még többen lettek. Vagy mindkettő, és így bár átmenetileg többen voltak, mostanra ismét csak a régiek maradtak.
(#) sonajkniz válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
9V-os elem.
Óvatosan szétbontod, és 6db igen vékony 1,5V-os elemet találsz benne.
2 ilyen könnyebb mint egy mini ceruza elem. Innen már csak az előtét ellenállás és a LED kell.
(#) nedudgi válasza lazsi hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Már csak azt szeretném tudni, hogy milyen okos szivattyúd van, ami kiválogatja, és kiszívja a növényeket a tóból?
(#) proba válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Típusa válogatja, van amiben mini ceruza elem van, van amibe kis pogácsák...
(#) Inhouse válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Nem minden 9V-os elem áll 6 rúdból, van amelyik 6 "korong"-ot tartalmaz.
(#) Epu2 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Vagy 6 db kerekített sarkú téglalapból.
(#) uniman válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
...vagy mint, például ez, csak 3 darab "élessarkúból"!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2022

9V_elem.jpg
    
(#) Kinka István válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Szia!
A 6F22 jelű telepekben van a téglalap alakú, a 6LR6 jelűben vannak a kis rúdelemek.
(#) sonajkniz válasza uniman hozzászólására (») Okt 26, 2022 /
 
Ilyet még nem láttam.
Az elem tokjáról is tudnál képet feltenni, hogy ez milyen fajta?
Ami azt illeti, megihletett.
(#) lazsi válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 27, 2022 / 4
 
A növényeket én szedem ki szivattyúzás előtt/közben. A halakkal ellentétben, azok nem próbálnak elúszni előlem, így vízzel tele tóból is ki tudom szedni.

Okos szivattyú? Azt gondolom, egy háztartásban lévő intelligencia összege kb. állandó. Nekem nincs szükségem okos eszközökre, hogy az átlagot elérjem - nélkülük is túllépem...
(#) granpa hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
"Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység." (by B. et.)
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Idézet:
„az átlagot elérjem - nélkülük is túllépem”
Ezzel mindenki így van, csak matematikailag hogy jön ki az (alacsonyabb) átlag.
(#) uniman válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 27, 2022 / 1
 
Ott van a hozzászólásomban a, "például ez" alatti linken.
Ez egy 1,2Ah-s 9V-os (jó drága) lítium elem (nem akku)...
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
(#) sonajkniz válasza uniman hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Figyelmetlen voltam.
Köszönöm.
(#) bitmixer válasza uniman hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Én sem láttam még ilyet. A közeli cellán olvasható felirat (CP502537) talán a méreteket sejtetné, ahogy a LiPo-knál szokásos (50*25*3,7 mm), de akkor ez az elem magasabb lenne a szabványos 9V-osnál? 45 mm-es házba nem férhet bele 50 mm magas cella...
Szerintem csak elírták a kínaiak, mint annyi minden mást.
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Nem ismered a ex-szomszédaimat, ahol előzőleg laktam...
(#) szs válasza lazsi hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Volt egy állítás:
Idézet:
„egy háztartásban lévő intelligencia összege kb. állandó”

és a hozzá intézett kérdés:
Idézet:
„hogy jön ki az (alacsonyabb) átlag.”

Az arra adott válasz
Idézet:
„Nem ismered a ex-szomszédaimat”

azt sugallja: egy háztartásban éltél régebben a szomszédaiddal. Mert ha nem, akkor ők nem ronthatják a háztartás átlagát...
(#) Inhouse válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Egyre gondoltunk...csak rosszabbul fejeztem ki magam, de igazából a kettőnk leírása együtt adja meg a valóságot.
Az uniman félét még én sem láttam.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Okt 27, 2022 / 1
 
Megyünk vizitre, az osztályvezető főorvos asszony ott cigizik az utcán az utca másik oldalán és bőszen nyomkodja a telefonját. Mondjuk az is kórház, pont jó a kerítés, lehet lábazatra pakolni, stílusosan ott is van a konzervdoboz, de nem öt méterre van a bajárat.
Odamegyünk köszönni, mert úgyis hozzá megyünk, meg hülyén veszi ki magát ha csak integetünk a másik oldalról...

Kérdezem, hogy mitől van ennyire feldúlva?
Karácsonyra kaptam egy okostelefont, és sokkal okosabb mint én.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Szoktam megnyugtatólag mondani: dehogy okosabb (sem a számítógép, sem az okostelefon). Szorozni sem tud, kizárólag összead (mert ugye a kivonás is összeadás, csak negatívot ad hozzá) -azt viszont rohadt gyorsan.
Az, hogy a szoftverre rá kell hangolódni, rájönni: mire gondolt a költő -azt a szoftver írója az ő maga kitűnősége és a felhasználó tehetségtelensége különbségének tudja be. Szerintem pedig: ha többségükben nehezen hangolódnak rá az emberek (például egy okostelefon útvesztőire), akkor mégiscsak a szoftver fejlesztője intelligenciája is ludas.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
(#) lelkes amatőr hozzászólása Okt 27, 2022 / 3
 
Rakoncátlankodott a rádióm, néha kifagyott, teljes áramtalanítás után se volt hajlandó elindulni.
Szétszedtem, kiderült, hogy néha kihagy az egyik tápfesz. A panel másik oldalán nincs vezetősáv, csak szóló forrszemek, a lyukgalvanizálás meg nem igazán sikerülhetett. Alkatrészoldalon forrasztva most hibátlan.
Következő: »»   483 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem