Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   21 / 22
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Teljesen igazad van, IN-12-m van azokat akarom felhasználni, az a kritérium.
(#) merlingerin válasza szili83 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Nixie-nixie.. egyedül a tápfesz lehet más.. a többi ugyan az.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Maximum a csőpanelt kell áttervezni és , mint előttem már említették az anódfeszt állítani ...
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Igazad van.
Azt hiszem ezzel próbálkozok majd, vagy keresek egy arduinos megoldást, és csinálok egy öszvért: Bővebben: Link
Ez szimpatikus, mert:
- rádióvezérelt
- Akkumullátor bele van tervezve, de lehet egy 3,6V-os 18650-et beletervezek
- 5V USB tápról müködtethető (fesz szabályozás akkor kiamard)
Hátrány:
- PIC-et nem tudok programozni, jobb lenne arduinos megoldás, igaz annak az áramfelvétele magasabb.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 19, 2022 / 1
 
Idézet:
„PIC-et nem tudok programozni,”
Szerintem a pic beégetésében is tud valaki segíteni ... Ha mást nem találsz írj és megoldom
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 1
 
Köszi.
Nézek valami öszvér megoldást. Jó lenne arduini, ESP vagy valami jobban hozzáférhető dolog. Még én is gondolkodok. Az időszinkron egy nagyon jó ötlet.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Viszont ha van kedved csőpanelt tervezni , most készült el egy RTC nixi óránk ami csak és kizárólag optocstolókat használ a nixi meghajtáshoz ehhez tudok majd beégetett picet biztosítani ,(a vezérlő végleges nyákja most terveződik)
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Bővebben: Link És ha türelmes vagy még vezérlő nyákot is tudunk majd adni (kínában lesz gyártatva )
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Köszi. Én 4 digitest terveznék, másodperc felesleges. A többi teljesen jó, jó lenne még egy időszinkronizálást is eszközölni.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
RTC van benne szerintem felesleges a DCF .Éppen küzdünk az elektronika méretének minimailizálásaával , Egy nyákra fog kerülni és csak a lehető legkevesebb alkatrészt akarjuk beleépíteni , mondjuk a következő terv a GPS modul ami kivált minden kezelőfelületet , hamár kényelem ....
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2022
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
DCF azért lenne jó, mert az időszinkron nem árthat. Biztosan elmászik az idő, csak kérdés mennyire.
Nem tudom mennyire lehet szabályozni a nixiek fényerejét, de azt is jó lenne, nappal mehetne erősebben, éjszaka gyengébben.
Az a gond, sokat lehetne ötletelni, mit is tudjon.
Ebben a cikkben is akad pár ötlet.
Én mondjuk a hat digitest feleslegesnek tartom, nem kell másodperc kijelzés. De a dátum kijelzés jó ötlet, de elég lehetne az év nélküli napok kijelzése.
A másik ötlet a hét napjainak kijelzése glimekkel, illetve a másodperc dupla pötty kijelzése, de az meg LED-ekkel, vagy glimmel, de az nem tudom hogy mutatna.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
A duplapötty most 2 féle üzemmódan működhet 1 villog (másodpercenként 500ms ig világít) 2 folyamatosan világít de lehet olyan megoldás is hogy páros másodpercben világít páratlanban nem (vagy fordítva) ez bármikor beletehető . A pic memóriája még bírja a fejlesztést bármilyen ötletre vevő vagyok ... Az RTC tartja a pontosságát (szerintem maximum évi 1-2s lehet az eltérés) ezért nem látom értelmét a DCF nek . A hét napjait bármikor bele lehet tenni a programba a kijelzés sem egy nagy mutatvány ... A fényerő szabályzás nálam nem opció (nem tesz jót a csőnek) viszont a csőregenerálás (10-40 percnél pörgetés nagyobb átlagárammal) és az éjszakára beállítható kijelző kioltás már benne van a programban
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Ha az mondod az RTC tartja a pontosságot, akkor legyen. Csak ha elmegy az áram, akkor a DCF jobb megoldás, ne kell hangolni, pár perc alatt leszinkronizál mindent. Az is az előnye.
Ha a fényerő szabályozás nem tesz jót a csőnek, akkor nem kell, azt én nem tudtam.
A glim szerintem úgy jobb, ha párosban világít, páratlanban nem.

A hét napjainak kijelzése glimekkle szerinted mennyire jó? Ahogy megyünk előre egyre több GLIM világít.

Ha esetleg mégsem lenne használva a DCF, akkor egy akár 18650-es 3,6V-os pl 2000mA-es cella meddig vinné el a kapcsolást? Mekkora energia igénye van?
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
A DS3231 gombelemmel együtt van a nyákon tehát áramszünet esetén az óra tovább jár , csak a kijelzés tűnik el , a glimmes kijelzés megoldható , a kettőspont meg opcionális már most is beállítható menüből . (most készül a dupla menü) az egyik menüben csak az ébresztés (amit sűrűbben használsz) és a másikban az összes többi beállítás (már így is 10 menüpont van )A glimmes napkijelzés csak annyiban bonyolítja meg a dolgot hogy vagy több lábú pic és +7 optó kell , vagy portbővítő ic és +7 optó , tehát nagyban növeli a nyák méreteit .Nameg a glimm egyen feszültségről nem szépen világít (csak a fele gyújt be) Az egész kapcsolás akkumulátoros táplálása is felmerült de ez még csak ötlet volt (épp tegnap beszéltünk róla a kollégával)
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Nem lehet megoldani SMD alkatrészekkel a vezérlés részét? a PIC persze maradhatna felületre szerelt persze, hogy lehesen cserélni vagy programozni.
A tápegység is részben lehetne SMD.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Természetesen minden megoldható csak nem akarom feleslegesen bonyolítani az áramkört.
Az új kétkijelzős IV11 óránk már teljesen felületszerelt.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Jah értem.
Én, ha számít a hely SMD-t tervezek, nem is bonyorultabb beforrasztani mint egy TH alkatrészt.
(#) kaqkk válasza szili83 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Milyen nyáktervezőt használsz ?
(#) szili83 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 23, 2022 / 1
 
Sprint layout 6.0
Arra tökéletes amire kell, eddig mindent meg tudtam benne tervezni.
(#) kaqkk hozzászólása Dec 31, 2022 /
 
(#) saraha hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Sziasztok.Egy kéréssel fordulnék hozzátok.Szóval,van egy hiper-szuper 7 szegmenses LED kijelzős,kínai AVR-es mindent is tudó órám.Ezt szeretném applikálni Mullard ZM1000 csövekhez. Úgy szeretném,hogy megmaradna a LED kijelző is(a háttérben persze,mert nem mindent tud kijelezni a cső),és a lábairól szeretném vezérelni a csöveket.Nagyon örülnék neki,hogy ha valaki tudna ebben segíteni.
(#) kaqkk válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Pic égetőd van ?
(#) saraha válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Az óra be van progizva,egy csomó funkcióval,működik.Csak a szegmensek jelét szeretném kivezérelni a csövekre.
(#) kisgeri válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Jó lenne tudni, hogyan vannak vezérelve a 7 szegmenses kijelzők. Ha BCD -> 7szegmenses dekóderekkel, akkor nem lesz nehéz megoldani.
(#) saraha válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Ezen csak az Atmel van,AT89C2051.A 7 szegmenses meg SHS5463AS.Alighanem az közös katódos...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
(#) kaqkk válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Azért kérdeztem mert picre írtam olyan programot ami a 7szegmenses kimeneteket BCD re konvertálja , így a 74141 már használható a mixik meghajtására .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2023 / 1
 
mixik = nixik
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 2, 2023 / 1
 
(#) hp deskjet hozzászólása Máj 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kapcsolási rajz alapján szeretném megépíteni az órát z560-al.Nem értem hogy ha a katódok párhuzamosan vannak kötve hogyan tudnak a csövek külömböző számjeggyel világítani?!
Köszönö a segítségeteket előre is!
(#) kaqkk válasza hp deskjet hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Ezt hívják multiplex vezérlésnek , mindíg az a cső világít amelyiknek az anódján is van delej . Az anódok és a katódok sorban vannak ki-be kapcsolgatva olyan sebességgel amit a szemed már nem tud lekövetni ezért folyamatos világításnak látod . Az első csőre az egyes majd a másodikra a kettes és így tovább
Következő: »»   21 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem