Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1642 / 1672
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Bővebben: Link Van itt VFD is ha már a nixi ronda, ez még dobozolásra vár de már nemsoká az is meglesz . Egyébként örülnénk ha egy két munkádról láthatnánk képet
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Igazán a gyerek iskolás körzője, háromszög vonalzója és egy 5 Ft-os kellett csak előrajzolni.
Nem kell mindenhez szuper felszerelt műhely és géppark.
Még persze le kell festeni, de három méterről még az sem látszana ha nem...

Tudom, kacsa szalag is megfogná a cuccot, persze.

konzol.jpg
    
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Csak egy ötlet kell .....
(#) szs válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Elolvastam. Ezt írtad például:
Idézet:
„Üdítően igénytelen ... Egy vásárolt modul igénytelen dobozolásában mi az új a tanulságos”

Ebben a topikban a "mit csináltam volna másképp" is ellenjavalt, nem a csúfolódás.
Elekkel pedig épp pozitívan értekeztem.
Nem kell így hozzáálni, én csak igyrkeztem a topik szabályát ideidézni, semmi kedvem veszekedni.
Egyáltalán nem azért írtam.



Nahát.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) szs hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Olysn szép sárga a fejléc, olyan szép fekete betűkkel benne van.
Idézet:
„Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, ”


Van viszont le- és felminősítési lehetőseg.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) kaqkk válasza szs hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Igen ezt tényleg én írtam, de nem Zsombornak ha megnéznéd a hsz fejlécét . mekk elek nek szólt a kérdés ..... És az sem ártana ha azt is elolvasnád miért . Ha egy szövegkörnyezetből kiragadsz egy mondatot rögtön más értelmezést kaphat (szívesen használják ezt a mai újságírásban )
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) szs válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Jól van, félreérthettem, hiszek én neked.
Békát köthetünk már?
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Addig csesztettétek Zsombit, míg megmutatta!
Most meg dúdolgatjátok Koós János örökbecsű slágerének egyik sorát.
"Jobb lett volna nem látni. Tudom."
(#) kaqkk válasza szs hozzászólására (») Jan 15, 2023 1 /
 
Idézet:
„Békát köthetünk már?”
Miért ? Te harcoltál ? Én nem !
(#) kaqkk válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Olvastad amit 17.06 kor írtam ? Ne kezdd te is a félremagyarázást ....
(#) szs válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
A topic címe:
"Ki mit épített"
Nem győzelemre kéne menned -én hányszor ajánljam fel: béke van...????
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) kaqkk válasza szs hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
(#) sonajkniz válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Már megbocsáss, de ha jobban megnézed, én nem neked írtam. Gyakorlatilag nem címeztem senkinek.
Csupán poénkodtam picit. Nem gondoltam volna, hogy ezt külön el kell magyarázni.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 16, 2023
 
Mindenki kiírhatta magából, mit gondol Zsombor „műalkotásáról”. Köszönjük ha támogatjátok a kezdőket, ez mindenképp becsülendő, de kérjük, hogy egymásnak ne essetek.

Köszönjük, ha befejezitek az OFF-ot!
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Kötegelővel ezeket? "Hajszálvékony", egy elemi eret tartalmazó vezetékekről van szó, esélytelen, hogy ezeket bármivel is összefogasd. Átépítés előtt kisebb dobozban volt, ezért kellett, hogy ennyire vékony szálakkal vezetékeljek.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2023 / 1
 
A kábeleket viaszos zsinórral ki lehet varrni, bármihez jó. Csak meg kell tervezni a hosszokat, hogy szépen kiadja.
Így.
(#) mek-elek válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Amit felraktál, véleményem szerint praktikus, mert jól takarítható. Nekem az óra két mutatóból áll. Mondom ezt azért, mert hajdanán volt digitális karórám, 7 szegmenses kijelzővel. Volt, amikor az autók műszereit is így képzelték el. Én a kakukkos órákat sem viseltem volna el otthon, mert valahogy nem igazán tartottam felhasználóbarátnak. Az időjelzés nem több annál, hogy látni mire kevés az ember ideje. Amiket én építek az nem a látványra hajaz, hanem a zenei részletekre, mivel zenebarát vagyok. És egy fényjáték van benne, a hálózati kapcsoló glimmje.
(#) mek-elek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Ha Neked így jó, akkor ne foglalkozz más elképzelésével...
(#) mek-elek válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Nos, ha neked nem tetszik Zsombor megoldása, komment nélkül menj tovább...
(#) lazsi válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 17, 2023 / 1
 
"hajaz" = hasonlít
Jó lenne a szlenget is helyesen használni...
(#) antiktelefon válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 17, 2023 / 1
 
Szerintem meg nem kéne napok óta mindenkibe belekötnöd. Azt meg biztosan nem mondod meg én mit csináljak. Azt linkeltem be, hogy lehet kivarrni a kábeleket.
(#) mek-elek válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Ha megbántottalak valamivel, sajnálom... Azonban ezt Te is megtehetnéd Zsomborral szemben. Persze, ez csak az én elképzelésem...
(#) Moderátor hozzászólása Jan 17, 2023
 
Továbbra is kérjük, hogy NE offoljátok szét a Ki mit épített topikot! Köszönjük!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 18, 2023 / 30
 
Asztali digitális óra,(jellegzetes kinézet). Arduino alappal, ASZTALI DIGITÁLIS ÓRA (modell) 7 szegmenses kijelzővel. Óra, dátum, hőmérséklet, és egy kis játék.

Asztali digitális óra (MODELL) - VIDEÓ
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2023
(#) Jonni válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 3
 
Gratula.
Az óra tetszik de a videóra külön adnék egy csillagos ötöst. A hangok is jók ,meg a rotaty encoder ahogy recseg mikor tekered.... very good
(#) teddysnow hozzászólása Jan 18, 2023 / 12
 
Sziasztok.
Ez egy átépítés volt, új házat kapott. A Condesa Electronics adta az ötletet. Asztalos csinálta a fakeretet, aminek a belsejére gipszkarton profilokat csavaroztam. Lakatos által levágott rozsdamentes lapok lettek az alja, meg a teteje. A belsejét a fantáziára bízom. Egy félbehagyott madárfészek, amire azt mondta a madár, hogy: - ÁÁÁ, inkább csinálok egy másikat máshol! Sok kábel, panel. Sajnos az eredeti állapotról a kép eltűnt egy telefon váltásnál és további képek meg egy HDD hiba miatt.
Még tanulóként építettem a '95-6 körül, ez volt az első komolyabb készülékem a bistabil multi és az LM386 után, pont annyi tapasztalattal. 4 darab csatornalemezt hajlítottam meg U profilra, az lett a 4 oldala és egy-egy pozdorja lemezt kapott alulra-felülre. Az egységes megjelenésért famintás, öntapadós fólia felelt. Akkor minden egysége külön panelen volt. 99-ben egy nyákra került minden és akkor kapott 2*12 ledes kivezérlésjelzőt. Kezdettől fogva rossz volt és az is a mai napig. Olyan hibái voltak, hogy a fejhallgató erősítő beterhelt, működése jelszint csökkenést okozott, a kivezérlésjelző zajt szórt kimenetre és a makacs gerjedés. A két évtized alatt nem sikerült a megtalálnom a gerjedés okát. Az a jelenség, hogy ha a szabályzók maximumra vannak tekerve, akkor 100-150kHz-es gerjedés van a kimenetén, ha bármelyik potit letekerem, zajtalan, tökéletes. Tanulóként szkóp hiányában csak azt láttam, hogy leesik a tápfesz. Később találtam benne egy hatalmas földhurkot, megszüntetése után sokat javult, de továbbra is gerjedt. Ennél az utolsó átépítésnél kapott buffereket a fejhallgató erősítő, a kimenet és az új kivezérlésjelző is. Ugyan is a régi azt csinálta, hogy üres kimenettel, a fejhallgató erősítőt a kimenetre kapcsolva, ahogy toltam fel a master potit, a ledek villogásának ütemére jól hallható fehér zaj jelent meg. Ha a ledek nem villogtak, zaj sem volt, így repült a 2*12-es. Bőven elég ez az 5-ös is. Tippeim mindig voltak, hogy miért gerjed és minden tippre jól reagált, de hibátlan soha nem lett. Most is van tippem, hogy a két nem egyforma 2030-ból (a fejhallgató erősítőben), az egyik hamis és gerjed és az lerántja tápot. Ha ez nem jön be, akkor még mindig ott a kivitelezési hiba, mint jolly joker. Egyik tipp után jön a másik, ez ilyen volt, van, lesz. Több buliban is volt már és egyszer sem jött elő olyan helyzet, hogy mindent maximumra kellett volna tekernem. E mellett meglepően tisztán, zajtalanul szól. Annak idején TL071 -ekkel építettem és nem is fogom másra cserélni, csak a csatoló elkókat cseréltem fóliára.
Néha bekötöm a CD és az erősítő közé, csak hogy szimplán átmenjen rajta a hang. Nosztalgikusan tekergetem egy kicsit, olyankor Emmanuel Top-ot, Sven Väth-et és társait hallgatok. Ebben a formájában valószínű többször fogom használni.
(#) enree válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Igazi Zoli_bácsi minőség!
(#) adapter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Igen ötletes!
A piros vezetéket kell elvágni, nem?
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Tetszetős és átgondolt szerkezet. Gratulálok.
Szokatlan az agyamnak a visszafelé számoló másodperc jelzés. Láttam már ilyet máshol is, de ott is értelmezési gondom volt vele, olyan érzetet kelt, mintha az óra és perc az születne (szaporodna), de a másodperc az fogyna. Milyen ideológiát találtál ehhez a fordítottsághoz?
(#) asch válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Nagyon szép és hasznos is!
Következő: »»   1642 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem