Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1643 / 1670
(#) llaczo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Tiszteletem. Az lenne a kérdésem hogy a kapcsolási rajz és a program publikus e?
(#) szili83 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Nekem a 2N3055-ök durrogtak el amikor labortápegységet csináltam, és nekem sem jártak a gyári adatok közelében sem.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Az építő nem ad tájékoztatást, ezért továbbra is motoszkál bennem a kétség, mennyire racionális egy előre járó óra és perc jelzés, kombinálva egy visszaszámoló másodperc jelzéssel.
Ha valaki tud erre jó magyarázatot, vagy olyan látásmódot ami ezt alátámasztja, azt szívesen olvasnám.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 2
 
Fogd fel alkotói szabadságnak.
(#) Alkotó válasza mex hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ez világos. De én nem beleszólni akarok, vagy kritizálni az eredményt, hanem megérteni.
Lehet akár egy nagyon is észszerű indoklás mögötte csak nekem az nem jut eszembe. Ehhez kérem az útmutatást.
(#) furko válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ha valaki ránéz időzített gomba (g=b) hatását kelti, de egyébként a pontos időt mutatja.
Én is építettem hasonlót, nagy sikere volt.
(#) neogeo2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
]A bomba órát így csináltam én is. Valahogy a dizájn ezt kívánta meg szerintem is
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Mint ahogy írták, első ránézésre időzített bomba visszaszámlálását láthatjuk, egy percváltást meg kell várni, hogy kiderüljön végül is a pontos időt mutatja. Fogd fel úgy, hogy a másodperc kijelzés, az nem az idő múlását, hanem a következő percváltásig visszalévő időt mutatja. Én még az ébresztésig/riasztásig visszalévő időt is visszafelé számolnám, az órát is percet is.
(#) Gafly hozzászólása Jan 22, 2023 / 3
 
Eldöntöttem, hogy lehetőség szerint minden nap csinálok valami hasznosat/amit már régen halogatok.
Ma ez lett (és még nincs vége a napnak).

Kamant.jpg
    
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
F csatlakozós ládabontóvas ?
(#) Kinka István válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szerintem, ha valaminek az időpontját várjuk, jól jön a visszafelé számolós másodperc kijelzés.
Pl. szilveszter este az utolsó másodpercek láthatóak, vagy akár sütésnél is használható.
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Inkább BNC-nek tippelném, de nem vagyok ebben jártas.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
- Az F csatlakozó dugója menetes és nincs benne sem belső érintkező, sem szigetelés, mindkettőt maga a koax kábel adja. Tulajdonképpen egy menetes cső, az egyik végén forgatható anyával.
- A BNC pedig bajonett záras, egybeépített belső érintkezővel és szigeteléssel.
Ez egyértelműen BNC (kis F beütéssel, mert a kábelt nem beforrasztani kell, hanem beletekerni).

Tulajdonképpen mindent fórumtársaktól kaptam hozzá, áldassék a nevük.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Akkor BNC dugós feszítővas ? A másik végén mi van ? Szkóphoz készült toldóvezeték ?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Mivel soha nem találnád ki, ezért elárulom:
Idézet:
„A másik végén mi van ?”

6-os kapupántcsavar, kábeltálca szereléshez használják (azért ilyen rövid).
Elektroncső fórumtársunk osztogatta HE találkozón.
Idézet:
„Szkóphoz készült toldóvezeték ?”

Kamu térfigyelő kamerához WiFi antenna (utánzat).
(#) Zoli_bácsi válasza llaczo hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 2
 
A kapcsolás még nem készült el. A programban pedig még egy két apróságot szeretnék fejleszteni.
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Köszönöm.

igazából a modell jellege adta az ötletet, hogy a másodperc visszafelé számol. A racionális életszerű valóságban ha ránézek egy órára, akkor engem az óra-perc adat érdekel elsősorban. A másodperc, csak kuriózum. Persze megtévesztő a visszaszámláló másodperc, de eme szerkezet jellegét tekintve megbocsátható.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 8
 
" minden nap csinálok valami hasznosat"
Végül is, ha nem csinálsz kárt, akkor az a nap már hasznos volt!
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ha ez volt a cél, akkor éppen úgy működik, ahogy azt elvárod. Ettől többet kívánni sem lehetne.
(#) kaqkk hozzászólása Jan 23, 2023 / 16
 
Megint elkészült valami Nem óra -Nem nixi . Az év végén Felső Jani kérésére kitaláltam a kapcsolást és írtam a programot ehhez a Darts számlálóhoz . Jani Barátom mostanra építette meg.
(#) lazsi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
... és a következő lépés, hogy egy kamera figyeli a darts táblát, és automatikus számolja a találatokat...

Viccet félre téve: Mi a funkciója a két vezetéknek? Tápfesz?
(#) mek-elek válasza lazsi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Nem volt a költségvetésben wirelessre elkülönítve összeg.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Egy az a kettő. Szerintem árnyékra vetődtél.
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Nem, nem... Az árnyéka is látszik a vezetékeknek...

Van egy narancssárga vezeték lefelé, és egy kék vezeték oldalra, mindkettő a készülék jobb alsó sarka környékén.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
És tényleg.
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Eltaláltad ...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Nem kérdeztem a Barátomat de az egyik tuti hogy a betáp a másik meg nagy valószínűséggel a 2-4 jákékos átkapcsolónak lehet kivezetve (a programban benne van a nyákra rá van tervezve de a dobozon nem látom)
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Tervben van. 2 kamera egy a táblát egy a játékost figyeli , és azonal tolja fel a youtube-ra ....
(#) vision61 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Szia!

Nagyon szuper, ha publikussá válik, én is megépíteném a két unokámnak, elnyerte a tetszésüket.
Így 60 évesen éppen ideje megismerkedni az Arduino programozással.
(#) Henrik1996 hozzászólása Jan 25, 2023 / 34
 
Sziasztok!
Készítettem egy 32 bites számítógépet egyszerű TTl áramkörökből. a nagyobb, egy panelből álló változat még év elején készült el, a kisebb, de egymásra pakolt változat még éppen fejlesztés alatt ál. Képes váltakozó órajellel, dinamikus utasításhosszal dolgozni, 16 biten címzi a RAM és EEPROM memóriát (elméleti korlátja nincs, a hardver tud jelenleg ennyit), emellett pedig készítettem az utasításkészlethez egy szimulátort, aminek Bővebben: Link itt látható a demója
A nagyobb panel A/4 méretű, 6 rétegű
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2023
Következő: »»   1643 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem