Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   90 / 112
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ha kisebb impedanciájút (váltóáramú ellenállásút) tennél bele, akkor a végfok nagyobb áramot tudna áthajtani rajta, amit már nem biztos, hogy elviselne és elfüstölne.
(#) VIM válasza Remci hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Az a "baj", hogy az üveghegyen túl laksz .... hozzán képest, mert adnék szívesen de "borítékolni" azt nem szeretek, inkább magam adom át ha lehet, esetleg Pestre felviszem.
(#) VIM válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia! Nem próbáltál még csinálni műanyag csőből? A közepe lehetne Mü I. védőcsőből a tárcsákat pedig szennyvízcsőből lehet csinálni. Szétvágod a paláston és forrólevegővel lappá egyenesíted és abból tudod kivágni majd felragasztani az orsóra kétkoponensű ragasztóval.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Átmérő 100mm szélesség 45mm, ez az 1kg-os huzal orsója. Mivel kis gép, nagyobb nem fér be.
Tehát ilyet keresnék.

CO spulni.jpg
    
(#) Régi motoros válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Nem igazán akarok ezzel kézügyeskedni, annyira nem életbevágó, és ha akad gyári, akkor minek farigcsáljak. Ez is csak azért kellene, hogy át tudjam tekerni a nagy tekercsről a huzalt, és legyen egy kicsi mindig tartalékba. Ne akkor kelljen ezzel foglalkozni, mikor épp hegesztenék, de közben épp kifogyott a drót a kis orsóról ami a gépben van.
(#) Remci válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Köszönöm,ne fáradj vele. Körbe nézek,hátha valamelyik közeli ismerősnek van kidobni való fejhallgatója.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Van itt egy dob, szerintem vhs videokazettából, átm 9cm, de csak 15mm széles, esetleg több egymás mellett, vagy ennek levehető az oldala csődarabbal "szélesíthető".
Hasonló dobot farigcsáltam cdlemezből, a közepe meg 2 egymásba illeszkedő szembefordított spray flakon teteje
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 1
 
Értem én, hogy segíteni akarsz, de maradnék inkább a "gyári" megoldásnál, köszi.
(#) csurgay hozzászólása Jan 26, 2023 /
 
Sziasztok, volna valakinek preparált 2,5-es 4 részes audio jack dugója? Adapter vagy zsinór is jó, lényeg, hogy a hátsó két rész (GND és MIC) galvanikusan elérhető legyen krokodillal, rca, bnc, banán, bármivel. Jelképes összegért is ok. Köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2023
(#) VIM válasza csurgay hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Szia! Ilyet vagy ilyet keresel? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2023
(#) csurgay válasza VIM hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Köszi, 4 szelvényes 2,5-es jack apát keresek, aminek a GND és MIC szelvényeihez hozzá lehet férni rácsatlakozás céljából.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2023
(#) Suba53 válasza csurgay hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
(#) csurgay válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Igen, pontosan ez az, köszönöm! Megyek az Ernő utcába
(#) uniman válasza csurgay hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Nem olvastad?: "Rendelés alatt"
(#) csurgay válasza uniman hozzászólására (») Jan 27, 2023 / 1
 
Én tettem kosárba az utolsót kettőt, hétfőn mehetek érte.
(#) bbb válasza csurgay hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
A lomexben is kapható.
(#) csurgay válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Eddig megvagyunk, és most hogyan tovább? Hogy lehet ezt forrasztani?
(#) proli007 válasza csurgay hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Miért? Páka és cin is kellene? Vezetéket se feledd el!
(#) vargham válasza csurgay hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Idézet:
„Hogy lehet ezt forrasztani?”

Páka, lágyforrasz, folyasztószer.
Próbáltad, és nem sikerült?
(#) lazsi válasza csurgay hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 2
 
Ki tudod mérni, hogy melyik csatlakozási pont melyik gyűrűhöz tartozik. Nagy eséllyel a leghosszabb a leghosszabbhoz és így tovább. A negyedik csatlakozási pont az a fémlemez, ami messze kinyúlik. Általában az szokott lenni az árnyékolás, ha használsz olyat, vagy a földpont. Ezen a lemezen van egy olyan kialakított rész, amit egy fogóval jól rá tudsz hajlítani a beforrasztott kábelre, így tehermentesítve a forrasztásokat.

Tapasztalat, hogy elég jól forrasztható a fém rész, de óvatosan kell bánni vele, mert a műanyag meg tud olvadni, ha sok ideig melegíted a forrasztást.
(#) vargham válasza lazsi hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Gyorsan kell forrasztani, különben megolvad a műanyag szigetelő. A vezető részek összeérnek, az egész formátlanná válik. Úgy szoktam segíteni ezen, hogy megreszelgetem forrasztás előtt, és kenek rá folyasztószert is.
(#) Josi777 válasza csurgay hozzászólására (») Jan 31, 2023 / 1
 
Hozd el, megcsinálom neked
(#) Kera_Will hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Elfekvőben fiók/szekrény mélyén heverő régi középhullámú zsebrádiót keresek BP-n.
Köszönöm!
(#) FAZ1 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Megtaláltad.
Triasun tipusú, Am és FM van rajta.

Viheted!
(#) Kera_Will válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
PÜ ment
(#) jani1987 hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
43V egyenfeszültség szabályzásához keresek akár bontott fetet max 1A-es áramhoz. Rajzot majd találok hozzá.
(#) vision61 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Nem írtál el valamit? Kis túlzással erre bármilyen FET jó lehet.
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Pont ezzel foglalkozom én is. Van egy 400W-os, 42V-os trafóm. Ebből kéne kihozni a maximumot.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) jani1987 válasza vision61 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Csökkenteni akarom a raktár készletet annak akinek túl sok van. LM317-em van több is de ez már neki is sok lenne.
(#) vision61 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
IRF630, 632 jó lesz? De szerintem a postaköltség több, mint az alkatrész ára.
Következő: »»   90 / 112
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem