Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   202 / 207
(#) uniman válasza morgo hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Ha van a NYÁK-on mainbord szám, akkor az alapján lehet találni netes javítási infókat hozzá.
Nálam van két darab 7012B(7010B) készülék...az egyiken van is main szám, ami alapján a gugli segített...és ontotta az infókat. Ez egy 7018B mainboard.
Az egyikben egy KFJ jelzésű smd tranyó foorósodik és furcsadrótos átkötés van mellette. Ez pár mp-ként újraindulgat...
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Hozzám került eg ilyen "csoda"!
Van a jobb felső sarokban a panelon egy nyolc lábú smd ic, sajnos hiányzik a panelból nincs meg már valaki kiszedte. nem nagy az esély de hátha van valakinek ugyanilyen szerkezet s megnézné milyen van benne. ( tápnál van, gondolom valami táp ic vagy fet... lehet)
Esély nem sok de hátha, köszönöm!
(#) uniman válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 1
 
Ha megadnád a rádió típusszámát (ha tudod)...vagy a panelszán alapján keresgélnél a neten, akkor kiderülhetne, hogy talán nem is volt azon az IC-n felirat.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2023

IC.jpg
    
(#) lajos1969 válasza uniman hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Köszi!
Én nem találtam sajnos, de ezek szerint ha megtaláltam volna én is ezt akkor se lettem volna okosabb sajnos.
(#) uniman válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Sajnos a rádió típusszámát még mindig titkolod! ...de előkaptam egy másfajta rádió paneljét, amelyen gyanúsan hasonló IC van. A nyákrészletet össze lehetne hasonlítani...bár a PWM IC feliratozása nem biztos, hogy segít.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2023
(#) szs hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Na, ha már előkerült (számomra) a topik:
Tudja valaki, hogy a "BLAUPUNKT SANTA FE" rádió háttérvilágítása hány V-os LED-el van megoldva? Két 56Ω-os előtét van előttük (a két darab sorbakötött előtt), én úgy gondolom, nem lesz nyerő sima 3V körüli LED-re cserélnem. Megmérni nem tudom, a leszedett és szétcsavarozott előlapot nem tudom mérni...
(multival nem derengenek a LED-ek)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2023
(#) lajos1969 válasza uniman hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Mondanék típusszámot ha lenne ráírva valami is, de semmi!
De szerintem ez az ic lesz valószínű!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2023
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Átnéztem a rajzát (mert eszembe jutott, hogy pedig azt letöltöttem a Tanyáról), hát ríva fakadok. Azt mutatja, hogy kb 3V-osak azok a LED-k, 14mA-en járatva. 150+150Ω-os (két) előtéttel, miközben 10V tápjuk van...
Hát, ide a bökőt, hogy én két 56Ω-os előtétet láttam.
Ma nemigen fogom már csétcsavarozni és szétforrasztani az előlapot újra, de holnap délután nekiesek szerintem újra. Addig is kép+ServiceManual:
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Most legalább kiderült, hogy a santafé CD32-ről van szó (tucatnyi santafé létezik)...
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Igaz, -azt lefelejtettem, pedig én is azzal együtt keresve találtam rajzot.
(#) szs válasza uniman hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Miután ez kiderült, tudsz nekem valami segítőt, támpontot adni? Hogy holnapig rághassam, megálmodhassam...
(#) lajos1969 válasza uniman hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szerinted mi lehet jó helyette?
(#) uniman válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Ha majd meglesz az eredeti adatlapja, akkor lehet keresni helyette másikat...van ahol ez az IC egy projektor ventilátorát hajtja...
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) lajos1969 válasza uniman hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
5 voltot adtam neki pluszba a életre kelt!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Igen csak egy 1-1,5 ampert zabál 5 volton!
(#) antiktelefon válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Nem mindegy? Nagy dcdc volt, teljesen racionális 1.5A is akár, ha nem forr valami kifejezetten, akkor jó. Kell bele rakni egy dcdc konvertert, meg kell keresni a konverteren és a nyákon az enablet és össze kell kötni jól (már ha a 12V nem kapcsolt).
(#) lajos1969 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Köszi!
Lehet menni fog!
(#) lajos1969 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
AP1509-50 jó lesz hozzá szerinted?
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Hát tegnap sem értem korán haza, azonban ma már majdnem. Nem baj, kiokoskodtam, hogyan kell mérni anélkül, hogy szérforrasztgatnám újra.
Bizony a 10V-osnak állított LED-BL kimenet 7,87V-ot ad ki -így már helytálló a két 56Ω-os előtét a két LED előtt ( (7,87-6)/112 az 16-17mA köztit jelent -ha azt nézem, hogy nem is pont 3V-osak, akkor kb ott lesz az a 14mA körül).
Ha végre elutok Bp-re, akkor veszek belevaló LED-et (perszehogy téglatestű kell, nehogy jó legyen, ami hengerestestű van itthon ), aztán rájövök, hogyan kell kipiszkálni a rosszakat (a múltkor nem akartak kijönni), és meglátjuk.
Például azt is ki kellhet még utána deríteni, hogy miért égett ki mindkettő...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2023
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Mindenesetre: a kijelző működik, kicsi lámpámmal látom, amit mutatni akar, tényleg csak háttérvilágítás kéne neki.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Fórumtársunkat zavarta a zene, megoldotta:
Idézet:
„Máshoz nem nyúlt, csak a konnektorból húzta ki. Ott kereste csak úgy szemmel, hogy hol lehet normálisan kikapcsolni, de nem lelte meg a rádiót sem. Aztán csak kihúzta a konnektorból, és akkor el is hallgatott. De a Dikh rádió az jó zenét sugároz nem?”

Azóta csak Dikh rádiót tudok hallgatni, örülök hogy szól egyáltalán.
Mit tegyek?
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Feb 11, 2023 / 1
 
Azt hiszem, sikerült. Bár a fényképen vadul világítónak látszanak azok a pálcikák is, amik nem is jeleznek -de hát biztosan fényképeztetek már telefonnal... Szóval nem világítanak azok kéken, csak szürkén látszanak halványan, élőben egyáltalán nem zavaróan.
(Azért a kérdés felmerül: kisebb fényerejű LED-del egyáltalán nem látszódnának? És akkor azok a számok, amiknek kell, jól látszanának?)

Kicsit meggyűlt vele a bajom, 5X2-es LED-et kaptam, de kisebb kellett volna. De be lehetett a helyére faragni, csak két órámba telt Meghát ehhez sem árt néha, ha három kezem van. De nincs -tehát morogással, ügyetlenkedéssel, de sikerül végül.
Aztán valamely nap kötök rá hangszórót, behalnék, ha nem működne De azt gondolom, azért dobták ki, mert nem volt látható a kijelző (és így megvolt az indok az amúgy is vágyott új rádió megvásárlására. Nem mindenki szeret különben sem bütykölni....)
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2023
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Idézet:
„Aztán valamely nap kötök rá hangszórót, behalnék, ha nem működne”

Granpa ezzel pont másként van.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Nem értettem most ezt....

Node: nem bírtam ki, hiába van estevanmán, slőkotortam egy hangszórót, krimpeltem a vezetékekre csúszósarut, egy derót-tekercs lett az antenna.
Szól mind a négy kivezetésről -mégha most csak egyesével próbáltam is.

íme, kis rövid videó
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2023
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Idézet:
„Nem értettem most ezt....”

Pedig egyszerű: Rádió és más zajkeltő nem szólhat mellette, mert zavarja.

GSM.PNG
    
(#) uniman válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 13, 2023 / 1
 
Figyelünk... az FB-n újra kezdted futni a köröket!?
(#) lajos1969 válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Igen!
De lesz megoldás úgy néz ki!
(#) uniman válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 13, 2023 / 1
 
Igen, látom...csak az én IC-m felirata más.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2023
(#) Pixi hozzászólása Márc 6, 2023 /
 
Sziasztok,

Van egy iMars anroidos autórádió, ami fordokba használható. A hibája, hogy az érintő kijelzőnél csak az eladó kb 3cm magas sáv működik teljes szélességben. Mivel egérrel működik, így próbáltam kalibrálni, de nem működik akkor sem. A csatolt képen létható chip vezérli a panelt, és nem tudom, hogy ez chip hiba lehet, vagy valami szoftveres probléma.
(#) Udvari Zsombor válasza Pixi hozzászólására (») Márc 7, 2023 /
 
Hát, ez lehet chip, szalagkábel vagy akár maga az érintő panel is, de hogy nem szoftver gond, az biztos, mivel 3cm felületet érzékel. Ha nem sikerül ehhez csere LCD-vel egybeépített érintő panelt szerezned észszerű áron, akkor sajnos cserére szorulhat az egész készülék, de akkor sem kell eldobni, mert szobába, egérrel vezérelve még jó lehet média lejátszónak.
Szerk.: szalagkábeleket próbáltad már, hogy nem-e csak valami undok kontakthiba lehet?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2023
Következő: »»   202 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem