Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vizkő leveretésére keresek ultrahang sugárzót tartályhoz
Lapozás: OK   1 / 1
(#) b11gyula hozzászólása Márc 15, 2023 /
 
Szép napot! Olyan kérésem/krdésem lenne, hogy adott egy rozsdamentes csőkígyóval rendelkező kb 200 lit tartál, vízköves, érdekel, hogy ultrahango sugárzóval le lehet-e veretni a vízkövet, és van - e valakinek ötlete, hogy lehet-e ilyen suárzót építeni vagy kapni, vagy felejtős az egész. Ez egy 2 hetes még reménykedő embernek a rémélma. Így 77-nél még variálok. Szisztok.
(#) Kékróka válasza b11gyula hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szép napot !

Erre gondoltál ?

J.


Bővebben: Link
(#) Bakman válasza b11gyula hozzászólására (») Márc 16, 2023 / 1
 
Nem fog működni. Vízkőoldót kell áramoltatni rajta.
(#) Doky586 válasza b11gyula hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Idézet:
„adott egy rozsdamentes csőkígyóval rendelkező kb 200 lit tartál”
Mi ez mosógép? Fém csőkígyó?
(#) lokátoros válasza b11gyula hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
(#) b11gyula hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Bakman! úgy érted, hogy fel kel tölteni a tartált és úy bele helezni, sajnos az nem olcsó kb 200 lteres tartályról van szó, eben az esetben nem kell hozzá a ultrahangos egység, mivel időm az remélem még bőven van, de a vízkő oldó ekkora menyiségben már közelíti a tartály árát.
(#) b11gyula hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Lokátoros! az egy működő dolg, ez viszont nincs rendszerbe kötve, ott a bejövő víz van kezelve és kellet egy bizonyos idő az oldásra, viszont ez a tartály nem szándékoztam bekötni mivel nem teljesen komplett, nincs meg a teteje és nem tudom nyomás alá helyezni, egyébként jó a kérdés és használható is lenne, megnézem, hogy egy nyomás álló tetőt tudok-rá szerkeszteni. Ez megsem fordult afejemben, köszi a kérdést jó ötlet.
(#) b11gyula hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Doky 586! ez egy kazánhoz alkalmazott hőcserélő.A trtályban van egy csőkígyó kb.20mm-es átmérőben.
(#) lokátoros válasza b11gyula hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Csak kíváncsi voltam hogy miért nem alkalmazható itt az a másik a megoldásod. De megválaszoltad.
(#) JÓZSI1953 hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Esetleg itt érdeklödni.
(#) b11gyula hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek a szivességét, segítség nyujtását, de ebbő fel tudtam mérni. hogy ezzel a módszerrel nem oldható meg a feladat, illetve ha lehetne akkor is csillagászati összegekért. Egy tartály miatt értelmetlen beruházás, enyiért vadi új tartályt vehetnék, vagy a töredékéért. Így beletekinve már átlátom az ultrahang használatát tisztításra. Hasznlom így atartályt amire tudom.
(#) Bakman válasza b11gyula hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
A vízkő mennyiségétől függően elég lehet 4-5 liter ecet a 200 liter vaz mellé öntve. Nyílván lassabb lesz, mint 200 l ecettel, de olcsóbb.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem