Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   95 / 114
(#) ha6qt hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Kedves Kollégák,

Szívesen elfogadnék 0,75-1,5mm2-es fekete, esetleg barna rézvezetékből 30-40 métert, Budapesten. A szín a láthatatlanság miatt fontos.
Long wire rádióantennát készítenék belőle társasházi padlásra, így lehet koszos, poros, malteros is.
Ha tömör réz volna, akkor az sem gond, ha el van színeződve a szigetelés alatt.

Köszönöm!
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 1, 2023 /
 
Sziasztok.
Sztereo 20K-s logaritmikus képen látható potit 15mm tengelyhosszal szívesen fogadnám ha lenne valakinek elfekvőben.
Akár bontott is érdekelhet,csak működjön Miskolc környéken vagy akár posta is szóba jöhet.
(#) fakezű válasza lefituta hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 1
 
Szia,
Egy ilyenem van, ha esetleg érdekel.
(#) lefituta válasza fakezű hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Köszi, nagyon rendes vagy de egyszer próbáltam egy ilyet és nem vált be. Lakásban a vonal. pincében a műhely (vasbeton). Nem mindegyik tudja. Nekem egy KX-T 9300-asom volt, de leejtettem párszor, aztán távozott közülünk. Egy kollégától már kaptam egy másik Panát régebben. Azt használom de kezd megbízhatatlanul működni és szeretnék egy tarcsit! De köszönöm, hogy ajánlottad.
(#) fakezű válasza lefituta hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Igazán nincs mit. Gondoltam megkérdezem, hátha tudod használni.
(#) PetAd hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Sziasztok!
6mm-es csőhöz (rozsdamentes) keresnék csőhajlítót Budapesten. 1db 180°-os kanyart kellene hajlítanom a lehető legkisebb sugárban. Cserébe tudok adni különböző alkatrészeket, sört, csokit stb.
Illetve szintén 6mm-es csőhöz keresek 6db roppantógyűrűt és ilyen T idomot: https://static.toolineo.de/hd1/h9d/9224658845726.jpg
(nem ingyen)
(#) mnyugger hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Hozzáférést keresek a Digital Machinist Magazine régebbi példányaihoz digitális formában.
Cserébe felajánlok elektronikai és asztalosipari szakfolyóiratokat.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 5, 2023 /
 
Keresek három darab 5.25" méretű PC előlapot, négy körmöst, elsősorban szürkét. Köszi.
(#) mnyugger hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
10KOhmos Helipotmétert keresek.
Ha valakinek lenne 1db felesleges, nagyon meghálálnám.
Esetleg áttételes tekerőgomb is jó lenne. Van egy 10k-s huzalpotim.
(#) antikzsolt válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Ez jó lehet? Bővebben: Link
(#) mnyugger válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Köszönöm. Pont erre gondoltam.
DE!
Közben átgondoltam az egész koncepciót.
A XXI. században ne vacakoljunk már 50 éves technikával.
Amúgy is mikrovezérlős környezetbe menne. A legjobb megoldás a Rotary Encoder. Erre találták ki.
Egy kis megszakítás, 10 sor program és meg van oldva a probléma.
(#) antikzsolt válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Abban viszont nem tudok segíteni sajnos. Nekem ez kínai rendesen
(#) david87 hozzászólása Ápr 6, 2023 /
 
Keresek a képen látható potihoz imbusz kulcsot.
Van egy csomó belőle de nem tudom leszedni őket sajnos.
(#) Jambi válasza david87 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Szervusz ! Szerszám szaküzletben vettem (igaz most két éve).400 Ft volt ! El vittem a próbadarabot, kiválasztották a megfelelő méretű szerszámot és kész !
(#) david87 válasza Jambi hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ezt a sztorit már megcsináltam nem volt ilyen imbuszuk és még egy csomó készletet próbáltunk nem szabvány imbusz kulcs sajnos.
(#) zolika60 válasza david87 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Egy picivel nagyobbat reszelővel beleigazíthatsz.
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Bpn valahol nekem van egy csomó, de meg kell keressem hova raktam. Amúgy az órás csavarhúzó legkisebbje belemegy és kilazítja az is.
(#) szs válasza david87 hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Idézet:
„nem szabvány imbusz”

Valószínűleg szabványos az, csak angolszász (imperial) szabványú.
Amivel továbbra is az a baj, hogy boltokban kell próbálgatnod, ha nem méred meg pontosan, hát az sem tud neked távolról küldeni, akinek véletlen lenne (nekem csak metrikus készletem van itthon, meg néhány talált, és még olyan, amit azzal adtak, -például szék, körfűrész- aminek az összeszereléséhez, karbantartásához okvetlen szükséges).
Mindenesetre: próbáld meg megmérni, hátha úgy tud valaki segíteni.
(#) david87 válasza szs hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
el vittem a potit a boltba de ott se tudtak adni nekik is készleten 1,5 imbusz volt rendeltem 1 imbuszt az se jó hozzá 1- 1,5 közt még a neten se találtam kulcsot. 1 kicsi a 1,5 meg nagy.
azért érdeklődnék ha valakinek van ilyen poti sapkája és van hozzá kulcsa csak a mérete kellene.
(#) pipi válasza david87 hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
lehet 1/16-os, ami kb 1.4mm
(#) sucuka válasza david87 hozzászólására (») Ápr 8, 2023 / 1
 
Nos szs kolléga jól mondja, neked imperiál szabványú imbuszkulcsra van szükséged. A legtöbb "hagyományos" szerszámboltban azt sem tudják mi az, és valószínűleg nincs is nekik, mert ha lenne, akkor találtál volna olyant, ami illszekedik.
Ezt általában profi szerszámboltok árulják, vagy webshopok.
Nekem két ilyen poti dial-om van, mindkettőbe ugyanaz a kulcs illik, ami nem más, mint az 50 mil vagyis a 0.050 inch méretű. A "mil" az inch ezredrésze, nem tévesztendő össze a miliméterrel.

Weben simán lehet találni, csak ki kell választanod a boltot, honnan rendelhetsz (akár egy egész készletet is).

https://imbusz.hu/0.050-inch-l-imbuszkulcs-rovid-egyenesvegu-bondhus-15802

https://hu.rs-online.com/web/p/imbuszkulcsok/1879435
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2023
(#) szs válasza sucuka hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Pontosan. Megérheti neki beruházni egy "imperial" szabványú készletbe, (sokkal jobban, mint egyesével rendelgetni posta/fuvarköltséggel a metrikus darabokat).
Ha nem tudjuk a pontos méretet, úgysem tudunk segíteni -hiába lenne valamelyikünknek fölösleges ugyanakkorája (nekem nincs is)

És te megadtad helyette a pontos méretet is, már csak azt kell kérni (vagy venni, ha senki nem tud a kérésére küldeni)
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2023
(#) david87 válasza sucuka hozzászólására (») Ápr 8, 2023 /
 
Így már van esélyem be szerezni köszönöm
(#) david87 hozzászólása Ápr 9, 2023 /
 
Sziasztok!
Keresek műszer dobozt 80x50x25mm.
(#) szs válasza david87 hozzászólására (») Ápr 9, 2023 / 2
 
Kedves Dávid!
Léteznek kereskedelmi egységek széles e világon (mint ahogy szerszámokat is árulnak, ugyanúgy műszerdobozokat is). Mert (remélem) nem mindent ingyen szeretnél megkapni -ez ugyanis az "elfogadnám, ha ingyen elvihető" topik.
Segítettünk a kérdésedben, hogy mit is keressél, hogyan is keressed, de ez nem az a topik.
Ha érdeklődni szeretnél szerszámok után, akkor a "műhelyünk felszerelése, szerszámai" topik pont jó. Ha vásárlási nehézségeid akadnak, akkor a "vásárlás, hol kapható" topikot ajánlom.
Itt kérhetsz (és kaphatsz) nehezen beszerezhető , mert ritka, divatjamúlt, senkinek már nem nagyon kellő dolgokat, emiatt akár ingyen is, de nem a beszerzés topikja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2023
(#) david87 válasza szs hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Azért írtam ide hátha van valakinek ilyen kicsi dobozkája elfekvőben.
Nem kéne ingyen találtam több boltot is amúgy ahol lehet venni de nem akarok 600ft tétel miatt 4000ft postát fizetni.
(#) Gafly válasza david87 hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
2400 Ft (+ szállítás) -ért, igazán megéri.
(#) kalmi.kalmi válasza david87 hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Sok esetben a postával együtt valóban 4000.-ft is lehet a költséged. Jól tetted, hogy kérsz ! Ha van valakinek és elsétál vele a postára és ajánlott levélként feladja neked akkor az mindössze 1100.-ft-odba kerül. Legyünk költséghatékonyak ! Erről is szóljon ez a topik !
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Tudok adni alu lemezt és szegecselhető anyát.
Elviszed Györökre, levágod, meghajtod, trisóban kifőzöd, beszegecseled, lefested, maradékot visszahozod (jó, azt nem kell, megtarthatod), és elviszed a kollégának ha úgyis arra jársz.
Minek erre pénzt kiadni, ingyen van, idő meg mint a tenger, legalább nem unatkozik az ember fia/lánya.
Következő: »»   95 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem