Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   510 / 583
(#) Massawa válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Müködött is, csak nem fért be…
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Mini aggregátor. Brushless motorral és a hozzá tartózó 3 fázisú egyenirányítással még többet tudnál kivenni belöle. Az elektromos motorod teljesítménye sokkal kisebb, mint az üzemanyagos. Utóbbit én olyan 1kW-ra saccolom, míg az elektromos motor olyan 200-300W-ot tudhat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) sany válasza img hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Igen. Most ez nem vicc.
Pontosabban 1:1 kis trafó, feszültségosztó ellenállásokkal, csatoló kondival. RX vevő , PC hangkártya illeaztésére.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Nézd meg mire reagáltam a cikkel.
Valoban egy modellmozdony diesel elektromos hajtása. A szerkezet müködött is, de beltérben alig volt használhato a ricsaj miatt. A képen már a második generácios hangtompito van. Már dolgoztam a kisebb verzion meg az elektronikus vezérlésen, ami nem annyire egyszerü mint gondolná az ember. A robbanomotornak ugyanis mindig forognia kell, de a mozdonynak néha meg is kell állni, azaz meg kell oldani a megállást meg a terhelésfüggö motorvezérlést. Sajnos közben a barátom meghalt, igy rám maradt a konstrukcio meg a mozdony alapja is ( kb 60 cm hosszú modell 2 hajtott forgóvázzal. Egyelöre nem tudom, hogy mi legyen vele, igy megy egy kis vitrinbe a klubban.
A motor az önindito szerepét is átveszi, azaz azzal lehet inditani, majd mint dinamo adja az áramot a 2 kisebb hajtomotornak meg a világitásnak.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
A megállást kuplunggal lenne megoldani? Vagy mi az elmélete?
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Hova tegyem a kupplungot? A motor meg a dinamo közé nem lehet, mert akkor nincs világitás. A forgovázakba meg nem fér el.
Nem különösebb gond elektromosan leszabályozni a dinamo kimenetét a motorok felé, ha állnia kell a mozdonynak. ( csak mind minden egyszerü megoldásban rengeteg csapda van. )
Alapvéve ugy terveztem, hogy a motorok vezérlése elektromos uton történik, viszont a robbanomotor meg a dinamo teljesitményét a leadott teljesitmény szabályozná, mint az igazi mozdonyon.
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Generátor?

Szerk.: most látom, hogy kapufa, oldalváltás után volt a többi amit írtatok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) img válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Jó lett.
(#) sonajkniz válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Idézet:
„Alapvéve ugy terveztem, hogy a motorok vezérlése elektromos uton történik, viszont a robbanomotor meg a dinamo teljesitményét a leadott teljesitmény szabályozná, mint az igazi mozdonyon.”

Én ezt nem ragoznám túl.
Beiktatnék a generátor pozitív tápágába egy ilyet.
Ha növekszik az áramfelvétel, növelném a gázt, ha csökken, csökkenteném. Nagyjából be lehetne némi kísérletezéssel lőni a min.- max. szintet. Gondolom, egy ilyen modellnél nem cél a precíziós szabályzás.
U.I.
Ha kevés a 30A, van belőle 50 A-es is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) Golfer hozzászólása Ápr 25, 2023 /
 
Hallo!

Van itt nekem egy kameràm, de nem talàlok róla semmit az interneten.
Igy feltennèm itt a kèrdèst; ki talàlkozott màr ilyennel?
Ki mit tud (?) róla.


Tipusa: TVX 03

A vàlaszokat elöre ist köszönöm!
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Ha dízel-elektromos, akkor igazából nem is kell kuplung. Hiszen a sebességet úgyis a motor(ok)ra kapcsolt feszültséggel állítod be. Ha állnia kell, akkor 0 V.

De gondolom az igaziban is van akkumulátor... Vagyis ha áll a mozdony, akkor le lehet állítani a robbanómotort is, és az akkuról megy a világítás. Ha meg újra kell indulnia, akkor az akkuról be lehet indítani. Esetleg egy figyelőáramkör, ami nézi az akku állapotát, és ha egy beállított érték alá csökken a töltöttsége (mert a világítás lehasználta), automatikusan beindítja az aggregátot, ami álló helyzetben tölti az akkut. (Csak ne merüljön le annyira, hogy a motort se tudja beindítani...) Ha feltöltötte, akkor meg leáll magától. Persze menet közben is tölti... Egy akkuval a gyorsan változó terhelésingadozást is kompenzálni lehet.

Egyébként létezik elektromos kuplung... Én egy szétszedett 50+ éves spektrofotométerből szedtem ki olyanokat.
(#) sany válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
A kuplongot csak én hoztam fel. Massawa fórumtárs nem is hozta szóba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) img válasza Golfer hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
A helyedben megpróbálnék írni egy mailt a gyártónak a specifikációért.
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Igen elvben müködik, csak éppenséggel a robbanomotor inditásához elég sok áram kell, és még az átkapcsolást is meg kell oldani ( motor - generator). A képen még kézzel van, amit eredetileg a szervoval akart átbillenteni. Az akkukat eredetileg kizártuk, azaz csak olyan helyen lehetett a mozdonyt inditani, ahol volt áram a sinekben.
A valodi mozdony sem állitja le a dizelmotort, ha meg kell állnia. A világitás alig igényel áramot, ahhoz jo egy kis akku telefonbol. Kamerábol, azaz azzal nincs semmi gond.
2 regulatort probáltam ki, de egyik sem viselte tul jol a generatorbol jövö áramot - az volt az eredeti cél, hogy miután kizárolag kerti vasutra lett szánva a ricsaj, meg a füst miatt, hogy rádioval lesz irányitva, azaz eredetileg ugy terveztük, mint egy rádios modellt, motorvezérlövel meg szervo kimenettel a vevöböl, amihez ott volt a generátor energiája egy kis lapos akkun simitva. ( természetesen töltö meg stabilizálo áramkörrel.). Késöbb a lapos akkut egy nagyobbra cseréltük, mert a regulátor huncutkodott. Közben meg meghalt a barátom, igy évekig hentergett valahol, s a minap került elö.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2023
(#) lazsi válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Igaz! Attól még létezik ilyen...
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 / 1
 
Benzinmotoros homálytizedelő?
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
A generátor iszonyatos fordulatszámmal mehet itt. A robbanómotor gondolom modellmotor talán négyütemű, pöröghet kb. 5-ezret, utána 2-3x gyorsító áttétel a generátorra.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Már nem emlékszem pontosan, de az e-motor 13000 RPM-et tud, a benzin motor fordulatszáma viszont 1800-2500 között van. Ha jol emlékszem az áttétel 1:5 de lehet, hogy kevesebb. Majd esetleg holnap megszámolom, de nem hiszem, hogy befejezem a tervet. Megmarad emléknek a barátomrol.
A modellmotor a lassubbak közé tartozik.
Anno elég sokat ment, komolyabb gond nélkül, mert hangoltuk a kipufogot meg probálgattuk a hajtást és spekuláltunk, hogyan lehetne a méretet csökkenteni, hogy valahogyan beférjen a mozdonyba. Ha jol emlékszem szereztek egy kisebb motort is, de azt még nem találtam meg.
(#) hapro hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Sziasztok!

Ez mitől lehet?
Alul iphone 11 felul cat s42. Alsó telefon kikapcsolt állapotban van. Mindig, és mindenhol ugyanez a jelenség.

videó

Köszi
(#) Epu2 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Mobil, akkutöltő, vagy tápegység. Hálózatfüggetlen.
(#) Inhouse válasza hapro hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Nézd meg mindkettő hátlapját, hogy nincs-e benne mágnes a telefontartóban való rögzítésre... Esetleg a 2 mágnes azonos pólussal kerül egymásra és szép lassan lelöki a másikat.
(#) img válasza hapro hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Halvány tipp: az alsó rádiós adóteljesítménye interferenciát okoz a felső rezgő vezérlésének, periodikusan be-beindítva azt, ami által elmozgatja magát.
(#) sonajkniz válasza img hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Vagy csupán átverés az egész. A felső, telefonon beállított egy full fekete hátteret, manuálisan levette teljesen a fényét, aztán vibra módra tette és felhívta. Azért filmezi oldalról hogy az a maradék kevéske még megjelenő fény ne látsszon.
(#) img válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Lehet, igen.

Nekem pl. a Logitech egerem akkumerülést jelző LED-je villog, ha a telefont mellé teszem és éppen működik a rádiója. Több LED-je is van az egérnek, de csak az az egy villog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Szerintem is átverés gyanús. Érdekes a kamera.
(#) bbb válasza hapro hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Nekem az üveg hátlapos Honor 8 telefonom csúszott így el mindenről, hacsak nem valami tényleg vízszintes helyre tettem, vagy nem tudott mibe beleakadni. Mióta tok van rajta, nem csinálja
(#) proba válasza bbb hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Nálunk a munkahely mellett elmegy egy tekintélyesebb vonat, nem hogy a telefon, de a poharak is táncolnak az emeleten...
(#) Bakman hozzászólása Máj 9, 2023 / 10
 
Ma időutazáson vettem részt. Ha minden igaz, az 1960-as évek csúcstechnikája. Szivattyútelep.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Az időgép milyen piccel működik ? A hex publikus ?
(#) lazsi válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 10, 2023 / 1
 
Hiába publikus... Azt a uC-t, ami benne van, majd csak 30 év múlva fejlesztik ki.
Persze simán át lehetne írni egy mai csipre, de arra senkinek sincs ideje...
Következő: »»   510 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem