Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1260 / 1267
(#) dave500 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Sajnos nincs, de.. írok privátot ezzel kapcsolatban!
(#) mammouth válasza tomasson hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
commodore 1802 monitorral van nekem is gondom. nincs piros szín, minden más tökéletesen működik. van ötletetek hol keressem a hibát, mit nézzek meg?
(#) tufatofu válasza mammouth hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
RGB végfokozat. Elméletileg a képcső nyakán található panelen a tranzisztorok közül az R fokozaté, vagy a képcsőben elfáradt a piros katód, de ez letesztelhető, az R katód testre zárásával miután a tranzisztor el lett távolítva. Ha a piros katód jó, akkor full piros lesz a képernyő. A végtranzisztort ne ellenállásmérővel mérd, hanem bétára is, mert sok esetben az erősítése lecsökken 1-re de ettől jónak mutatkozik ellenállásmérővel. Ha minden eddigi jó, akkor lehet előrébb menni a vezérlő IC-hez...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2023
(#) tufatofu válasza mammouth hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
A bekarikázott tranzisztort nézd meg.

képcső.jpg
    
(#) teszti hozzászólása Máj 18, 2023 /
 
Sziasztok,

Van egy régi Hyundai CRT tv-m ami azt a hibát produkálta egy pár napja, hogy bekapcsoláskor sárgás volt a kép pár percig. Most pedig hiányzik a kép alsó fele és a felső fele ugrál a képnek. Mi lehet a gond?
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Szia!
A forrasztásokat nézd át, mert ez a márka (Hyundai) is már a gyenge minőségű ólommentes forrasztásairól híres.
(#) teszti válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szia,

Átnéztem a forrasztásokat, de nem láttam egyiket sem problémásnak. Mindenesetre a pici panelon ami a képcsőre csatlakozik átforrasztottam mindent, de sajnos nem segített.
Lehet, hogy majd neki ugrok az alaplapon lévőknek is valamikor, hátha.

Milyen egyéb hiba lehet még? Esetleg ez a lemágnesező PTK nem lehet a ludas vagy köze sem lehet hozzá?
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2023
(#) tufatofu válasza teszti hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
A lemágnesezőnek nincs köze hozzá. A függ eltérítő fokozat és az IC-je áramkörében keresgélj...
(#) Udvari Zsombor válasza teszti hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
A képcső végén lévő panelnek nincs sok köze a jelenséghez, inkább az eltérítőtekercshez tartozó áramköri részeknél keresgélj és arrafelé forrasz át mindent.
A lemágnesezőnek eleve már köze se lehet a jelenséghez, mert az a képcső eleje körül futó vastag tekercs, ami csak a tévé bekapcsolásakor zizzen meg, hogy megakadályozza a nemkívánatos mágnesességet a képcső fém részeiben.
(#) teszti válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 20, 2023 / 1
 
Átnéztem. Találtam egy púpos kondit az IC-nél. Cseréltem és működik, köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2023
(#) tufatofu válasza teszti hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Örülök neki
(#) mammouth válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Köszönöm a tippet, valóban ott volt a hiba, sikerült megcsinalni!
Azonban nem, vagy nem csak a piros csatornàval volt probléma hanem szerintem a zöld tranzisztor volt úgy gondolom hogy az időtől és a fluxtol zárlatos. Ezért a képen nem nagyon látszott piros szín hanem minden erős zöld árnyalatú volt. Ujraforrasztottam mindhárom tranzisztort, és izopropillal és egy fogkefével letakarítottam az elektronikát. Szerintme most rendben van
(#) mammouth válasza mammouth hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Megpróbáltam szerkeszteni az előző hozzászólásomat de nem engedte, és az előző végéről lemaradt: ezek a monitorok ennyire vibrálnak? Megkopott a szép emlék a gyerekkorból, és így elszokik az ember az LCD-vel ettől, vagy ez lehet még valami hiba, esetleg van idővel ami elmászik és állítani kell?
Bármi egyéb beállítás/karbantartás amit érdemes megcsinálni bárminemű képminőség javítás érdekében?
(#) sany válasza mammouth hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Biztos jobban vibrálni, mint a mai 270 Hz-es monitorok.
A tápegységben található kondenzátorokat érdemes cserélni.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) tufatofu válasza mammouth hozzászólására (») Máj 22, 2023 / 1
 
Néhány olcsó scart és RCA kábelem van, ami szintén vibrálást és zajokat okoz a képtartalomban. Ez is lehet okozója.
(#) gubík gábor hozzászólása Máj 25, 2023 /
 
Sziasztok alulfotózott Philips lcd tévét hoztak kép nélkül, hang van, megvilágítás működik. T-con panel cseréjét javasoltam azonnal. Sajnos ertefelé nem kaptam így az ebay-hez fordultam. Meg is jött, beszereltem, csatlakozásokat megtisztítottam, de széles zöld sáv van a kép bal oldalán. Az új panel úgy tűnt nem volt még beszerelve korábban, a rögzítőpontok sértetlenek voltak. Bíztam benne hogy ezzel le van tudva a probléma. Szerintetek panel hiba? A képen a régi panel van.
(#) locked hozzászólása Máj 29, 2023 /
 
Sziasztok!
A napokban házunkhoz nagyon közel becsapott a villám.A TV-m standby üzemmódban volt egy set- top box-al hdmi-n összekötve,más kábel nem volt a tv-vel összekapcsolva.A set-top box LAN kábellel routerhez csatlakoztatva.A router,box hibátlanul működik viszont a tv sajnos nem reagál semmire.A standby led sem világít.Érdemes vele foglalkozni szerintetek?Hátulját lebontva égésnyom nem látható.Panasonic TX-L32E6E a típus,nem fiatal,de eddig hibátlanul tette a dolgát.
(#) szs válasza locked hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Ha éģésnyom nem látható, az még bizakodásra is adhat okot. Fényképezd le. Vagy keress kipúposodott kondenzátort. Hav a "standby" gyanús, akkor olyan 10-16V körülieket. Elég sokszor mondják "villámcsapott"-nak azt, ami csak a kondenzátor kifáradásából fakad. Csak akkor jött ki.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2023
(#) locked válasza locked hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Sajnos ez tényleg villámcsapás,sivítva nagyon közel ütött.Utána rögtön jött a hiba.
(#) tufatofu válasza locked hozzászólására (») Máj 29, 2023 1 /
 
A varisztor nem zárlatos, a bizti ép?
(#) locked válasza szs hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Púpos kondit nem látok,csatikon nem mérhető feszültség.Service manual alapján.
(#) zolika60 válasza locked hozzászólására (») Máj 29, 2023 / 1
 
A konnektortól kezdve meddig jut a feszültség? A tápegység részen keress először hibát.
(#) locked válasza tufatofu hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
A biztositék jó,varisztort nem mértem.
(#) locked válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Az egyenirányító után van egyenáram.Tovább nem méricskéltem,csak a másik végén.Ott kellene lennie 5,16,24v-nak,de sajnos semmi.Az én képességeimet meg foja haladni.Én a statikusságtól tartottam,hogy nem-e az vitte el.
(#) tufatofu válasza locked hozzászólására (») Máj 29, 2023 /
 
Míg a standby led nem világít, addig nem megy a segédtápegység, és a főtáp sem fog beindulni enélkül. Az ép bizti jó jel.
(#) ecentrum válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Már nem él a hivatkozás, mivolt ott ?
(#) antiktelefon válasza ecentrum hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Jót kérdezel így ennyi idő után, de valaki hirdetett nem vészes áron teljes backlight szettet.
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 15, 2023 /
 
Sziasztok

kb 1,5 éves chiq l40g7u TV a következő hülyeséget produkálja:
Semmiféle hálózati (se wifi, se eternet) nem működik, látja a hálózatot, kapcsolódik is, de jelzi, hogy nincs net.
Nem működik a yt. és egyéb play áruház.
Viszont működik a netflix....( ez mg hogy lehet????????)
Firmware uptadera , a szokásos , nem talál semmit.
Bővebben: Link
innen letöltöttem a szériaszámra hivatkozva a firmwareját *.pkg (ez már önmagába meglepett, hogy nem tagadta le, hogy van ilyen szériaszámú termékük)
Usb-re rátolva hiba nélkül lefutott az FW frissítés.

Gyakorlatilag semmivel nem lett jobb, sőt régebbi fw-re cserélte le
V1.00028 (2021 május)
V1.00025 (2020 december)

Na, itt durrant le az ékszíj az agyamról.

Kérdés, ezzel most mit lehet kezdeni, kuka? Sajnálnám kidobni, mert usbről normálisan bejátsza a filmeket és szép a képe.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
megoldódott, újra kellett indítani, mostmár jó a YT és egyéb netes dolog, a tv menüből a firmware updtae-ba belekezd, de leáll, nem jön neki össze.
Régebbi fw-vel, de legalább javult a helyzet.
(#) elektrorudi válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
Lehet, hogy a szolgáltatónál volt valami probléma. Tegnapelőtt a Digi TV adás állt le 7:00-kor. Wi-Fi-ről működött, de TV adás nem volt az optikán. Azt hittem, vége a Diginek, hogy pont 7:00-kor állították le. Estére jó lett.
Következő: »»   1260 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem