Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1223 / 1267
(#) kadarist válasza macsi01 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Szia!
Tehát ha kikapcsolod a távirányítóval, akkor is csak többszöri ki-bekapcsolás után áll le?
(#) mindenes válasza macsi01 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Szia! Ez nem táp hiba, az szinte 100% biztos. A digitális panelon van egy soklábú amit cserélni kellene,viszont ez házilag jó forsztási képesség birtokában sem könnyű. Sztm. fordulj szakemberhez !
(#) macsi01 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Vagy kétszer kattan de van amikor nem .
Van egy video de ide nagy !
(#) macsi01 válasza mindenes hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Ajaj azt láttam ha egyre gondolunk .
Típusát tudod ?
Csak azért kérdezném hogy ránézzek egy árra kaptam egy ajánlatot munkadíjjal úgy hogy elmondtam telefonban a jelenséget .
Itt vidéken nem egyszerű a dolog volt egy bejáratott emberem aki korrekt áron korrekt munkát végzett de már a magasban javít pedig nem volt idős .
(#) mindenes válasza macsi01 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Cxa2165 ha jól emlekszem, egy külonallo panelon talalhato az alaplapon több smd ic tarsasagaban.
(#) mindenes válasza macsi01 hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Közben neztem hozzá egy rajzot, ugy latom ez Ks7a chassi igy a táp hiba sem teljesen kizarható
(#) macsi01 válasza mindenes hozzászólására (») Okt 28, 2019 /
 
Egész 2$ ért láttam ez itthon a 8 szorosa lenne a tv nem ér annyit .
(#) tomasson hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Sziasztok! Egy régi monitor (Commodore 1802-es) vízszintes eltérítő tekercse zárlatos lett és ilyet már nem találtam sehol, ezért egy másmilyen típusú monitorból raktam át az egész eltérítő részt. A feszültségek jók (122V és 12.6V, 121V és 12V az előírt), viszont a kép túl széles. Ezen a monitoron nem lehet állítani a képszélességet, a nyákon sem. A kérdésem az lenne, hogy mit lehet ilyenkor tenni, lehet pl. letekerni a vízszintes tekercsből pár menetet? A tekercs feszültséget nem szívesen vinném lejjebb, nem is igazán tudom, hogy hogyan lehetne anélkül, hogy ne menjen el minden más, az eredeti induktivitást és ellenállást sem tudom, nem találtam róla infót. Próbáltam különféle induktivitású tekercsekkel eltalálni az eredetit, egy darabig csökkent a képszélesség, majd a línearitás szétesett, a kép bal oldalán sűrűbbek lettek a karakterek, jobb oldalon pedig megnyúltak. Minden segítséget előre is köszi!
(#) Jeszi1 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Tisztelt Fórumozók!

PHILIPS 26hfl5870D típusú LCD TV nem kapcsol be.
3-at villan a piros led azután 8-at villan,ez a hibaüzenet.
A tápban kimértem a diódákat,tranzisztorokat és nincs bajuk.
Valaki tudna segíteni nekem ,mi lehet a hibaüzenet jelentése?
A megfelelő kondenzátorok cseréje , esetleg megszüntetné a hibát?
(#) kadarist válasza tomasson hozzászólására (») Nov 1, 2019 / 1
 
Szia!
A sortranzisztor kollektora és emittere közé kötött kapacitás értékének kis változtatására be lehet hangolni a a végfokozat rezonanciapontját. Kezdetben negyed, fél nF-al csökkentsd vagy növeld az értéket.
(#) kadarist válasza Jeszi1 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Szia!
Így néz ki a tévéd? Bővebben: Link.
(#) Jeszi1 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Így néz ki.
(#) kadarist válasza Jeszi1 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Belülről gondoltam.
(#) Jeszi1 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Gyorsan lefényképeztem.
(#) Jeszi1 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Fénykép.
(#) kadarist válasza Jeszi1 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Úgy gondoltam, hogy hasonlítsd össze a PDF-ben szereplő képekkel. Ha ugyanez, akkor gond van a hibakóddal, mert 38-as nincs a listában.
(#) Jeszi1 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Sajnos valami miatt a pdf-et nem tudom megnyitni.
A hibakód listát el tudnád küldeni ,hátha előrébb jutok.
Köszönöm.
(#) kadarist válasza Jeszi1 hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Bocsánat, itt a jó link: Bővebben: Link. Alul katt a download-ra.
(#) Jeszi1 hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Köszönöm már nézem is.
Igen ez az.
(#) tomasson válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Köszönöm, ezt kipróbálom! Ott most két 4.7nF-os van, akkor ezekkel párhuzamosan fogom kötni a negyed nanóst, hogy megnöveljem a kapacitást, ha jól értelmeztem.

kondik.png
    
(#) kadarist válasza tomasson hozzászólására (») Nov 1, 2019 /
 
Teljesen jól értelmezted. Az, hogy a kapacitás csökkentése vagy növelése a jó út, a sortranzisztor melegedésén mérheted le. Persze kezdésnek a kapacitás növelése a jó, úgy, ahogy tervezed.
(#) kovacs gabor daniel hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy kicsi képernyőjű Tevion márkájú crt TV. Bekapcsoláskor a tv remekül működik, de néhány másodperc elteltével egyre jobban zavaros lesz a kép, utána teljesen el veszíti a csatornát, mintha kihúztam volna belőle az antennát. Csatorna váltáskor megint vissza tér, nehány másodpercig tiszta utána pedig elveszíti. Valakinek valami ötlet, hol keressem a problémát?
(#) tomasson válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Próbáltam felvinni a kapacitást a gyári 9.4nF-ról egészen 11nF-ig, hogy összébb menjen a kép vízszintesen, de semmi változás a képszélességben. Különös... Próbáltam még az eredetileg 70uH-s línearitás tekercset 220uH-re cserélni, a kép valamivel összébb ment, de középen sokkal kisebbek lettek a karakterek, mint a széleken. Gondolom, most már csak az marad, hogy valahogy lejjebb viszem a horizontális tekercs feszültségét, vagy lejjebb tekerek pár menetet mindkét vízszintes-tekercsből? Vagy, most, miközben írom a hozzászólást, lehet, hogy az sem mindegy, hogy a próba 220uH-s tekercset hogyan forrasztom be?
(#) kadarist válasza tomasson hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Ahhoz, hogy kevesebb eltérítő áram folyjon növelni kell a menetszámon. Próbáld meg csökkenteni a kapacitást.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) csontom732 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Samsung Plazma TV. MODEL: PS42B430P2W.

A hiba a következő:
Úgy kezdődött, hogy néha nem volt hajlandó bekapcsolni, ki kellett húzni, vissza bedugni. Ez egyre sűrűbb volt, mára már szinte el sem indul.

A hiba:
Power gomb, relé kattanás, táp elindul, képernyő bevillan egy pillanatra feketén (normális). Ez után jönne a bekapcs hang és a kép. De ez már nem történik meg, helyette a power led 4x felvillan és onnantól csak kihúzással lehet kikapcsolni.

Amit már próbáltam: Táp újrakondizása, Z és Y panel átkondizása. Nem javult.

Nagyon nehezen indul, 10-20x kell ki/be kapcsolni, hogy elinduljon.

Szerintetek mi okozhatja, hol kezdjem a keresgélést?
(#) macsi01 hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Üdv
Samsung CW-29M064V tv táp ic-ről hol találhatnék infót tudja valaki a típust esetleg beszerzèsi forrást ?
Milyen alkatrèszeket kellene mèg cserèljek hogy a tápja teljesen rendben legyen ?
(#) kadarist válasza macsi01 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Szia! Hiányzik az IC belőle vagy ledurrant a felirat?
(#) kadarist válasza csontom732 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Szia!
Ha a vezérlőpanelen (main) vannak elkók, akkor azokat is cseréld ki.
(#) macsi01 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Szia
Nem csak lövésem nincs hol van és hogy nèz ki ..
Kíváncsi lennèk rá mibe fáj egy ilyen ic annyira nem vagyok sügèr hozzá hogy nem tudnám kicserèlni ha tudnám mit kell .
Biztos van olyan rutinnal rendelkező forumtárs akár te is aki csípőből vágja mi lehet mèg rossz ha nem csak ez az ic .
Ergo ha valaki mondja mi lehet rossz akkor megszetzem ès kicserèlem ha a budzsèbe belefèr akár mindent aminek köze lehet a hibához .
Mivel nem fiatal kèszülèk annak sincs sok èrtelme ma ic holnapra meg kiszárad egy ma mêg működő elko ès kezdjük újra .
A szervizesnek jó nekem nem annyira .
(#) csontom732 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Szia, azon nem találtam kondikat. De már minden egyes kondi ki lett cserélve, amit találtam. A tünet változatlan.

Relé katt, 4 power led villanás. A táp, Z, Y panel aktív, melegednek a bordák, a led villog a kép panelen(?), csak nem indul el még a szoftver sem, mert nincs bekapcs hang.

Main panelen a cpu hutoborda melegszik, minden melegszik, üzemi hőmérsékletű minden alkatrész. Kép nincs. Kb a 20. Bekapcsolasnal gondol egyet es működik.
Következő: »»   1223 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem