Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   943 / 967
(#) szs hozzászólása Máj 21, 2023 /
 
Az oszt igen...
Nem kenyerem szidni a Postát, magyar is, meg Posta is (így, nagybetűvel).
De az a levélkém (valójában csomag volt), ami Jászberénybe van címezve, és a nyomkövető szerint Jászberénybe érkezett május 10.-én, (lásd 1,kép), no, az miért is Törökszentmiklósi bélyegzővel ütődött meg aznap? (2,kép)


(Na, jó, a nyomkövetőst most nem fényképeztem be, vsak a címzést, mert Jb-ben vagyok, nem otthon)

Mindenesetre: a héten ideért a Zanyámhoz)
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2023
(#) gyerek67 hozzászólása Máj 23, 2023 / 1
 
Meghatározás (talán mondhatjuk definíciónak is), lekvárok:
"Olyan pálinkák, amelyek feladták álmaikat."
(#) nagym6 hozzászólása Máj 30, 2023 /
 
Egy rajz érthetőbb lehet, mint a sok szöveg.

Volt.jpg
    
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Már volt itt azt hiszem.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 1, 2023 /
 
Tegnap többek között vettünk konnektorba dugható fényérzékelős éjjeli fényt is. Egyikünk kicsomagolja, majd elkezdi nézegetni, kezével eltakarja az elejét.
‒ Te, ez nem működik, aktiváld már valahogyan.
‒ Azt be kéne dugni a konnektorba, hogy működjön, nem?
‒ Azt hittem, hogy van rajta valahol egy műanyag fülecske, amit ki kell húzni az elem alól!
‒ Nem, azt be kell dugni, anélkül ne várd, hogy működjön!
Mindketten "fetrengtünk" a röhögéstől pár percig!
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Ez a típus alkonyatkapcsolós vagy mozgásérzékelős?
(#) gg630504 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2023 / 3
 
Szétszedtem egy hasonlót, és nem éjjeli fény, hanem nappali sötét volt. Nappal a fényérzékelő söntöli a lámpát, azaz a sötétet kapcsolja be. Nappal ( picit ) többet fogyaszt, mint éjjel.
(#) sargarigo válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Azért ha belegondolsz ez pont így logikus is! Nappal ugye dömpingel a nap, széjjel világít mindent. Kell az energia a sötét termeléséhez!
(#) nagym6 válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Ingyen energia valahonnan. Bekapcsol, leesik a fogyasztása.
(#) gg630504 hozzászólása Jún 1, 2023 / 1
 
Kirchhoff Gustav Robert kapcsán ( részlet ):
Egy csomó hurokról lesz szó ( előbb-utóbb ). Legalábbis én így jegyeztem meg, ugyanis a tanaraknak mániájuk egy tudós törvényeit megsorszámozni. Lehetőleg római számokkal. Logikus, hiszen ha Kepler III. törvényéből kivonom Newton I. törvényét, megkapom Gay-Lussac II. törvényét. Newtonnak 4 törvénye van, míg Ohmnak csak egy, ebből is látszik, hogy Newton 6 decibellel nagyobb tudós Ohmnál.
(#) img válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
De már mindketten jó sok (Newton nyert 216348-al, mert Gay-Lussac csak 126420) szunddal alszanak a föld alatt. Mert ugye az alvás mértékegysége a szund, amikor valaki 1 másodperc alatt 1 méter mélyen alszik.

(#) gg630504 válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2023 / 1
 
Éjjeli fény sem kell, ha jelez a durmométer vagy a hortypgráf.
(#) img válasza img hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Most látom elfelejtettem felszorozni, a helyes értékek:

311.541.120 és 182.044.800.
(#) Massawa hozzászólása Jún 2, 2023 /
 
Egy hir az egyik osztrák minisztériumbol.
Ausztriában január elsejétöl megszüntették a szelektiv hulladékgyüjtést, és a müanyag hulladékot akár fém hulladékkal ( konzervdobizok stb) is keverni lehet egy kukába, konténerbe.
Nos erre a felvilágosult sötétzöld miniszter bejelenti, 4 honap tapasztalata alapján, hogy igy az sogorék sokkal több müanyaghulladékot juttattak a szemétbe. ( most a tudosok kutatják mi alapon jutott erre).
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Jerevánban Moszkvicsokat osztogatnak ...

Nem szüntették meg a szelektiv hulladékgyüjtést, hanem továbbra is a kommunális hulladéktól elkülönítve, de egyben gyűjthető a fém és műanyag, és a műanyagok körét kibővítették a PET palackon kívül mindenféle más műanyag csomagoló anyagra, pont ahogy például Budapesten is a fém, műanyag és Tetra pack dobozok is egyben gyűjtendőek.
(#) Gafly válasza majkimester hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Budapesten is és gyakorlatilag sok helyen vidéken is megszüntették az érdemi szelektív hulladékgyűjtést.
Sziget nincsen (Pesten van még pár, én is oda járok, ameddig lehet).
Alibiből osztanak még kék és sárga kukákat (zsákot szegényebb helyeken), havonta ürítik.
LIDL-ben most szembesültem azzal, hogy már a betétes üveg sem visszaváltható, minden mehet közösbe, vagy szégyenkezik az ember munkaidőben uborkás üveggel is a "szigeten".
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Bocsánat, sziget nincsen, udvarolni kell az udvarban.
Utana vagy beengednek, vagy nem, de nagyon munkaidőben ám...
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Igen, csak évekig voltak külön kukák fémre stb. Most meg gyakorlatilag csak bio, papir meg háztartási szemétre van külön kuka, minden más megy egy zsákba.
Azt meg már rádhagyom, hogy mi az a minden más, és abbol ki és hogyan tudja kimérni mennyi a müanyag.
Szoval a rádio Jereván most éppen Bécsben meg Brüsszelben van
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Az emberek egy része eddig sem figyelt rá, hogy a műanyag és a fém külön legyen - azaz válogatni kellett mindenképpen. Ezért mehet egybe. Majd gépesítve úgyis kiválogatják a fémet belőle (ez viszonylag egyszerűen megtehető manapság). Elég ha a használt macskaalom, meg a sz.ros pelenka külön van.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2023
(#) nagym6 hozzászólása Jún 2, 2023 / 1
 
Gyűjtjük gyűjtjük szelektíven, de mi lesz belőle senki nem tudja. Lehet, hogy szelektíven rétegezve megy a szeméttelepre, de mindenki megnyugszik.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Ez nálunk teljesen bizonyos, mert kiteszem a két kukát aztán jön a szemetes és egybe borítja a kettőt.
(#) kaqkk válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 2, 2023 / 2
 
De azt ugye nem figyelted meg hogy az egyik kukát balról a másikat jobbról akasztja fel ?
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Na akkor a csütörtök nem csak nálam volt alakítós nap.
Állok mint hideg Ló...z a lakodalomban beszólással 5 perc röhögést sikerült elérnem
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2023
(#) hege88 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2023 / 1
 
Valószínűleg ebben az ügyben nem is lesz az átlagember számára kézzel fogható fejlemény, amíg az új hulladékgazdálkodási rendszer ki nem alakul.. Hááát anélkül hogy politizálnánk nem tudom mi lesz.. eddig ugye minden behordott hulladékért (fém, papír, üveg) adtak valamicske pénzt, és a lecsúszottabb rétegek tisztogatták a maguk módján a várost.. namost ha az állampolgárnak kell fizetni, hogy odavihesse a felesleges, de a házkörül felhalmozódott dolgokat, szerintem elönt bennünket majd a szemét, nem lesznek motiválva az emberek..
(#) antikzsolt válasza hege88 hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
De jó lesz majd nézni a fekete füstfelhőket a téli déli éjszakákat.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 3, 2023 / 2
 
Na hogy mindenkinek egyszerre reagáljak. Feleslegesen gyűjtitek külön a papírt a műanyagtól. Egyszerre borítjuk be az autóba. A szelektív akkor kerül a kommunálisba ha a delikvens minden sz..t bele dobál a kukába. 11 hónapja dolgozom a kukásoknál szóval tudnék mesélni.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Akkor jól sejtettem.
(#) elektrorudi válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Végre egy autentikus hozzászólás.
Nem tudom, hol kellene feltennem a kérdésem, de biztos nem ebben a topicban.
Szóval: nálunk 3 külön kukás autó jár péntekenként. Sárga kuka, kék kuka, fekete kuka. Azt mondod, hogy a végén mindent összeöntenek? Tök feleslegesen mosom ki a papír tejesdobozt? Tök feleslegesen szelektálok? Tök feleslegesen fizetek a három kukáért? (az első évben ingyen volt a két szelektív kuka, de sejtettem, hogy ez nem lesz mindig így) Ez nagyon elkeserítő.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 4, 2023 / 1
 
Nálunk is külön autók járnak. Ha a végén összeöntenék az egészet, nem fárasztanák magukat külön autókkal.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Idézet:
„11 hónapja dolgozom a kukásoknál szóval tudnék mesélni.”

Minősített hegesztőkre és villanyszerelőkre ott is szükség van.
Következő: »»   943 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem