Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   944 / 962
(#) Massawa hozzászólása Jún 4, 2023 1 /
 
Egy 40 felüli 3 gyermekes barátnönk sok éves tanitoi pályafutásután és egy több mint 200 nm-s családi házbol állást keres.
Egy takaritocégnél ( irodák tisztitására speciálizodott) azzal utasitották vissza a pályázatát, hogy nincs elég tapasztalata a takaritásban.
Remek!
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Életformája válogatja. Jobb szereti.
"Kispolgárok, nem tudjátok, milyen jó, ha
Szembefúj a széél -je je je!"
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
(#) jani1987 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Nálunk nincs kapacitás mindent külön gyűjteni. Állítólag a MOL veszi át a céget. Hogy ennek lesz e hatása nem tudom. Nálunk szeretnek spórolni akár az anyag beszerzésen is.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Ó, nekem erről a "mi metrónk" jutott az eszembe.
Az is (állítólag) kasztráló lehetett -annak aki nem dobta be a forintot.
(Emlékem nemigen van, gyerek voltam még, és keveset jártunk Bp-n)

Bár, mintha a fater mesélt volna róla: ő ugyan bedobta, de a kistestvéremnek (aki mintha ingyen utazhatott volna) akkor is becsípte a kabátját. Már egyikük sincs, nincs kitől megkérdezni
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) bbalazs_ válasza szs hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Nekem, kb. 10 évesen sokáig fóbiám volt a metrótól, pont emiatt. Bedobtam az alu 1 forintot, de az lassan esett le és ahogy lendületből átmentem, úgy vágott vállon mindkét oldalról, hogy 10 napig lila volt és baromira fájt.
Egy felnőttnek szerintem kb a melle előtt csattant volna össze, nagyon magas embernek (vagy nagyon álló f*rokkal) kellett lenni hozzá, hogy kasztráljon...
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Miért nem a szakmájában keres? Tanítóból hiány van.
(#) Skori válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 4, 2023 1 /
 
Gondolom a takarító cégnél valamivel jobb fizetést adnak...
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 4, 2023 / 1
 
Nehéz elhinni, úgy látom. (Nem neked nehéz, te jól látod)
A saját háztartásod takarítása és a professzionális takarítás közt hatalmas különbség van.
És teljesen egyetértek (pedagógusokkal teli családból származom): aki tanító, az miért is nem tanítani akar?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) zolika60 válasza Skori hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Mindentől függetlenül. Csak olyan munkát vállalnék amiben van tapasztalatom.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Idézet:
„professzionális takarítás”
. Az én műhelyemet professzionálisan nem takarítaná ki senki, lenne kár bőven. Illetve addig nem engedném el, amíg mindent meg nem találok a helyén. Sacc egy hónap.
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Ha már témánál vagyunk: ki hogyan tartja tisztán a műhelyét? Ritka az aki laboratóriumi, pormentesre ULPA szűrt levegőjű tiszta szobában dolgozik.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 4, 2023 / 4
 
Minden alkatrészt egyenként áttöröltetni a fiókokban. Csillogjanak azok az bontott ellenállások.
(#) elektrorudi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2023 / 1
 
Gondolom, akkor az első 60 évben semmit sem csináltál, hiszen az óvodából kikerülve, nem sok tapasztalatod lehetett munka terén.
(#) cua válasza Skori hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Nalunk az uveg, a fem es muanyag egyben van, kiveve a gyurheto muanyagot (zacsko, buborekfolia..etc)
Ezeken kivul meg kulon gyujtok vannak:
- elemeknek (amikor tele, akkor uritik)
- kartonpapir, doboz (ami lapra hajtogathato) (amikor tele, akkor uritik)
- komposztalhato kajamaredek (folyamatosan uritik)
.. es persze van a landfill kukak, azaz az altalanos szemet.
Egesz jol mukodik a dolog.
Mellekesen a szemettaroloban van legkondicionalo, hogy ne ott erjedjenek a cuccok melegben.
(Ez egy 13 emeletes apartment haz, kb 150 apartment).
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza cua hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Mifelénk van kuka általános szemétnek, zöldhulladéknak és szelektívnek is, ezeket a hét három külön napján viszik. A szelektívet csak minden második héten viszik, mert van "ömlesztett" kuka azon háztartások számára, ahol nem szelektálnak (pl. házaknál, amiket csak nyaranta használnak vagy ahol nem éri meg).
A szelektívbe papír, műanyag és fém mehet, de nem lehetnek maszatosak (zsírosak).
A zöldhulladékba mehet bármi, ami komposztálható, pl. amit a kertben levágsz vagy ami komposztálható hulladék a konyhában keletkezik (pl. zöldséghéj, megpenészedett zöldség).
Elemgyűjtő van a helyi élelmiszer áruházban, csupán néha úgy tűnik, mint ha nem ürítenék valami hű de gyakran.
Szelektív hulladékgyűjtő petpalack, üvegek és papír számára volt a helyi élelmiszer áruházban, de sajnos váratlanul teljesen megszüntették.
(#) lazsi hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Szigetszentmiklóson a szelektív hulladékgyűjtés így működik:
- A normál kukát hetente viszik.
- Műanyagnak van külön zsák, amit kéthetente visznek el. Ki kell tenni a kuka mellé, külön autó jön érte, és annyi üres zacskót hagynak ott, amennyit elvittek. Ha eltűnik a zacskó ingyen lehet kérni a központban.
- Papírnak is van külön zacskó, amit havonta visznek el (zacskócsere, mint a műanyagnál). A nagyobb kartonokat, újságokat össze kell kötözni és úgy kitenni.
- Zöldhulladékot (leszámítva a téli időszakot) havonta viszik el. Nagyobb ágakat összekötözve, aprólékot (pl. levelek, lenyírt fű, stb.) egy (biológiailag lebomló) zacskóban, amit előre meg kell venni. (Mondjuk én csak a diófa levelét vitetem el, minden mást komposztálok... A lenyírt fű előbb mulcs, később komposzt. A falevelek előbb fagyvédelem a fügének, tavasszal meg komposzt. A metszésnél keletkező gallyakkal meg begyújtok a kazánban.)


Metró:
A két kar egy felnőttnek kb. csípő- és combmagasságban volt. A két oldalról jött, tehát a kasztráláshoz az kellett (volna), hogy az illető oldalazva menjen... Jelentős erekció esetén is jól kellett volna időzíteni és nagyon pontosan kellett volna odaállni, hogy pont azt találja el... Ha valaki figyelte a jelzést, és csak a zöldre váltás után indult el, akkor nem is bántotta. Mondjuk én alig használtam, mert bérletem volt...
Ennél sokkal veszélyesebb volt a metrókocsi ajtaja... Az simán odacsukott bármit. Mondjuk a kabát végét, és már indult is a szerelvény az alagútba...
(#) Macsek71 hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Nem vicces, sajnos inkább szomorú:

A fentebb elhangzotthoz (többféle szelektív kukát ugyanaz az autó üríti) kapcsolódóan.

A "magasságos arckönyv" városunk csoportban jelent meg egy videó pár éve, amint a szelektív gyűjtők tartalmát egy feltűnően nagy puttonyos teherautóra ürítik. (Önrakó elcsípi a konténer fülét, felemeli a puttony fölé, konténer alja nyílik - cucc kihull )
Videó készítőjét az autóról magasból készített fotóval sem lehetett meggyőzni, hogy a qkákat külön rekeszekbe ürítik . Még szomorúbb, hogy e vitasorozat során nagyon sokan "bejelentették", hogy nem gyűjtik külön a hulladékot, mert minek ... ( ha másért nem a kommunálisért fizetnünk kell, ezt látszólag ingyen viszik ...)
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Ha 2 évig külön rakod, a diófalevél is komposztálható.
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Én 1 évet hallottam, nem tudom mi az igaz.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 5, 2023 / 1
 
Diófa levele savas, csak keveset érdemes a komposztba keverni, vagy külön kell komposztálni, és akkor dupla annyi idő alatt, de ebből is komposzt lesz.
(#) lazsi válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Az további 2 db komposztot jelentene... (Az egyikbe gyűlik idén, a másikban a tavalyi van.) Sajnos annyira nem nagy a kertem...

1 év alatt a normál komposzt készül el... A dióval (is) az a baj, hogy a csersav miatt nem annyira lesz jó...
(#) granpa válasza lazsi hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Ha ilyen sok diófád van, akkor nem kicsi az a kert.
(#) lazsi válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Egy diófám van, és az sem olyan nagy... De ha minden évben az előző évire teszem az frisset, akkor sosem lesz kész, mert mindig lesz benne 1 éves meg 2 éves, ezért kellene 2 komposztáló.
De tök mindegy... Nem akarom a dió levelét komposztálni és kész...
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2023
(#) zolika60 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Dehogynem. Már értettem akkor is mindenhez. Kivéve a takarítást.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Mosogatás nem kivétel?
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Jún 5, 2023 / 5
 
Okos környezettudatos állampolgár vesz fűmagot és fűnyírót.
Az elsőt kiszórja első évben, a másikat nem.
Fűgyüjtős fűnyíróval levágja ami kizöldült, a nyesedéket elviteti a pénzért szelektív zsákban elviteti.
Mivel azután már nem zöld, vesz fűmagot, és komposztot.
Ha sok pénze van, akkor jön az automata öntöző rendszer, amit Ájfonnal figyel éjszakánként.
Maga a ciklus utána önfenntartó, de az Ájfónt évente cserélni kell, mert egy év alatt elavul az új termék megjelenése miatt.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2023 / 1
 
Van ilyen ismerősöm, övé a legszarabb fű a környéken. Automata öntözőt semmiképpen sem szabad kihagyni, itt a műgané adagoló évenként kétszeri túladagolásos meghibásodása teszi lehetővé az ettől kipusztult fű fiatalítását új gyeptéglákkal. Külön izgalom az öntöző fúvókák porosodás miatti beszorulása kinyomott helyzetben, a fűnyíró kattogása fúvókák levágásánál színesíti a munkát. Ez így valóság ismerősnél.
(#) Kinka István válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Pesten is így ürítik egy járműbe a szigetek tartályait. Érdeklődésemre azt mondták, hogy tartályonként tömörítik, így ürítéskor szétválnak a rétegek.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Most lebuktam. Az sem az erősségem.
Következő: »»   944 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem