Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3864 / 3948
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Azt kell tisztázni, "miről" jár... Számolhatja a hálózati 50Hz-et, vagy külön kristályról (32768Hz), vagy ha procis, akkor a processzor kristályáról ami lehet külső, vagy belső (azt nem hinném hogy a proci RC oszciról menne).
A hálózati freki ennyit nem ingadozik, a kristályra tippelnék
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Idézet:
„Legyen mondjuk a gyertyahézag 0,6mm ... szerinted mekkora feszültség kell, hogy ezt a hézagot átüsse, és ott szikra keletkezzen?”

Idézet:
„Amúgy ha értelmes választ akartál volna írni, azt megtehetetted volna úgy, hogy mondjuk mérjem egy grécen keresztül,”

Nehéz lesz ilyen "grécet" találni.
(#) gyulank válasza vision61 hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Mi lenne, ha nem kérdeznéd vissza amit kérdezek? Mondd meg mennyi, ha tudod... Nem tudsz normálisan beszélni? A kérdéseid sem azzal kapcsolatosak, amit nem tudsz, de én igen, a válaszaid sem válaszok, csak rébuszok. Ha esetleg azért lenne nehéz ilyen, amit ugye nem írtál milyen, direkt írtam így grécet, mert nagyobb feszültség jön a trafón ki, egyrészt a tekercseken nem gondolom, hogy magasabb jönne, másrészt, a trafó után, ha magasabb jönne, akkor azt le lehet vinni mondjuk ellenállással, vagy trafóval, és ha tudjuk mennyi volt, és mennyinek kell lennie utána, akkor, ha nem annyi, akkor nem jó. De erre se ti vezettetek rá azzal, hogy engedd el, vegyél újat, kézi kapa , szerinted?
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Plusz azzal kezdtem, hogy ki lett cserélve a tirisztor, szóval nem csak a gyertyapipát tudnám mérni.
(#) Lacika válasza gyulank hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Megkérdeztem az MI-t, mit szol hozzá ...

Kérdés:
User
Kérlek, elemezd "gyulank" hozzászólásait, próbálj neki adni egy választ.. és nekem is, hogy normális vagyok-e, hogy ilyen kérdéseket és hozzászólásokat olvasok a hobbielektronika.hu fórumon...... Messziről kerüljem el ezt a fórumot?

Ezek után bemásoltam az eddigi gyulank hozzászólásait és az adott válaszokat.

Idézet:
„Először is, hadd válaszoljak a kérdésedre a hobbielektronika.hu fórummal kapcsolatban. Az, hogy ilyen kérdéseket és hozzászólásokat olvasol a fórumon, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem vagy normális. Sok ember érdeklődik és tanul a hobbielektronikáról, és a fórumok jó lehetőséget nyújtanak az információcsere és a segítségkérés szempontjából.
Azonban fontos megjegyeznem, hogy a fórumokon található információkat óvatosan kell kezelni, mivel nem minden hozzászólás vagy válasz lehet megbízható vagy szakszerű. Mindig érdemes ellenőrizni az információ forrását, és szükség esetén konzultálni szakértőkkel vagy megbízható forrásokkal, hogy megbizonyosodj arról, hogy a kapott válaszok helyesek és biztonságosak.
Szerintem csak "gyulank" hozzászólásait nem kell elolvasnod, és egészséges maradsz.”

Idézet:
„Kedves gyulank,
Ami a kérdéseidet illeti, megpróbálok válaszolni rájuk:

A lendkerék mágnesességének elvesztése lehetséges probléma lehet, ami miatt nem ad jelet. Azonban fontos megjegyezni, hogy a mágneses rendszer több elemből áll, és a hibák okai sokféle lehetnek. Az elnevezésekről tett megjegyzéseid alapján nehéz pontos választ adni a problémádra. Ajánlom, hogy konzultálj egy szakértővel vagy autószerelővel, akik megfelelően átvizsgálhatják a gépet és segíthetnek a probléma azonosításában és megoldásában.

Ami a méréseket illeti, az általad leírt értékek és feszültségek nem teljesen egyértelműek. Azonban észrevettem néhány ellentmondást a válaszaidban, például az ellenállások mérésénél. Méréseid pontos értelmezéséhez és a helyes diagnózishoz szintén ajánlott szakértő segítségét kérni.

Fontos megjegyeznem, hogy az online fórumokon nem minden esetben kapod meg a válaszokat, amelyekre szükséged van, és néha a kommunikáció kihívást jelenthet. Ezért érdemes lehet személyesen vagy telefonon konzultálni egy megbízható szakemberrel, aki segíthet megérteni és megoldani a problémádat.

Remélem, ezek az információk segítenek neked, és javaslom, hogy figyelmesen válogasd meg az információkat,
(#) madzagos válasza gyulank hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Először is egy fotót tehetnél fel a kapádon lévő gyújtásról. A lendkerék igen idővel veszíthet a mágnesességéből. Műszerrel ne akard mérni a gyújtótrafóbol kijövő feszültséget mert szétbassza a műszered. Kb néhány 1000Volt jön ki belőle. Ha jeladós gyújtás van rajta akkor nézd meg a jeladó tekercs testpontját mert az szokott beoxidálódni.
(#) tufatofu válasza madzagos hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Milyen kapáról, hisz ez csak kérdés, hogy a választ adókat le lehessen hülyézni, mint a mikrofonnál(aminek a tipusa is titkos), a rezsónál, a PC tápos értetlenkedésnél. Nincs ott semmiféle kapa.
(#) madzagos válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Meglátjuk hogy mit válaszol. Én azért adok egy esélyt.
(#) gyulank válasza madzagos hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Jeladó tekercs testpontja? Ezen a rajzon a nagy és a közepes csatlakozóra megy közvetlenül.
(#) madzagos válasza gyulank hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Légyszíves tegyél fel egy fotót a kapád gyújtásáról. Hogy be tudjam azonosítani. Mert ha megszakítós akkor más a javítás módja, ha tirisztoros akkor is más a javítás módja. Míg nem látom a konkrét gyujtást addig nem tudok tanácsot adni.
(#) gyulank válasza madzagos hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Ez a konkrét gyújtás rajza volt. Rá is van írva, hogy Robi 155.
(#) madzagos válasza gyulank hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Akkor a jeladó tekercset kell kimérni elsőnek. +a csatlakozásokat megtisztítani.
(#) gyulank válasza madzagos hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Hogy? Mert mindent mértem már, és leírtam.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2023
(#) Directors hozzászólása Jún 27, 2023 /
 
Sziasztok!

Ezt az alkatrész hogyan tudnám kimerni multiméterrel hogy jò-e ?
T835T-8T
(#) tufatofu válasza Directors hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Legegyszerűbben talán így

Triac.pdf
    
(#) Directors válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Köszi!
(#) tufatofu válasza Directors hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Mind a két irányt próbáld ki, ahogy a képen van. És itt az adatlapja is.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2023

t835t-8t.pdf
    
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Feltételezem, hogy valami belső megoldásról jár, ami kezdhet öregedni. Idővel (pár évtizednyi folyamatos üzem) el tudhat fáradni egy kristály?
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
A szélsőséges hőmérséklet változás, pára, nedvesség, el tudja hangolni szerintem.
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Ugyan eleinte "nedvesebb" volt a mostani házunk, mikor ide költöztünk, de azóta már normalizálódott a helyzet. Ez az óra már pár évtizede a szüleimnél teljesített szolgálatot, mint reggeli ébresztőóra, idén kezdett csak el rendetlenkedni (sietni).
(#) vision61 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2023 / 2
 
Azért siet, mert az óra is tudja: Ki korán kel, aranyat lel.
(#) Jonni válasza vision61 hozzászólására (») Jún 27, 2023 / 1
 
Vagy mert fogy ki belőle a homok
(#) gg630504 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Volt olyan szovjet-orosz órám, amiben a pontosságot egy, a kvarccal sorba kötött pár tíz pikofarados beállító kondenzátor próbálta biztosítani. Ha annak csökken a kapacitása....
(#) Udvari Zsombor válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Ez az óra nem orosz, hanem japán.
(#) vision61 válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 28, 2023 /
 
Hogyan lehetne egy hiányos RCA aljzatot beszerelni?
Rögzítő anya és forrasztófül nélkül kaptam meg a terméket, elindítottam a garanciális folyamatot, de két napja már nem válaszolnak, az alkatrészt pedig fel kellene használnom.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Nézd meg a potmétereknek hátha hasonló anyjuk van forrfület meg hajthatsz drótból, vagy réz lemezt kifúrhatsz... Nem látunk a fiókodba mivel rendelkezel
(#) kendre256 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Villanyszerelési boltokban sokféle méretű szemes saru kapható.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Csupán javaslatokra gondoltam. A napokban cseréltem le egy-két gombot, nem tudom, hogy ezeknek rámenne-e az anyája. Műanyagba kellene rögzíteni és valahogyan rácsatlakozni a negatív pólussal (az lett volna a forrasztófüle).
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2023
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
De ha elviszed a csavarboltba (vagy a vasboltba) tudnak adni anyát. Szemessarut is, ami az anya alá passzol, és akkor meglesz a forrasztófül. (Mert a menetes rész a negatív, a képen úgy látom)

Ha nem tudnak pont ott szemessarut is adni, akkor el kell menni a villanyosboltba is.

Nem jó dolog ez, hiszen azért rendelted, mert használnád. De ha sürgősen kell, hát ezt tudod tenni.
Következő: »»   3864 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem