Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dallamgenerátor
 
Témaindító: hama, idő: Júl 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) hama hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék ! Szeretnék építeni egy több dallamú generátort,de egy külső kapcsolóval mindíg csak egy dallamot tudjak megszólaltatni,és az addíg szóljon míg le nem állítom.A hangteljesítménye pedíg 10W-os legyen.
Nézegettem már több féle kapcsolást de sajna még nem találtam meg a megfelelőt.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Topi válasza hama hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Bővebben: Link

Forrását szabadony nyíltan publikáltam. Átírod, és mellé építesz valami ilyen borzasztó egybeintegrált TDA erősítő csodát.
(#) hama válasza Topi hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Valóban jó kapcsolás csak AVRt nem tudok programozni
(#) hama válasza Topi hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
És ez az AVR megtudja hajtani például a tda2003-as 10w-os végerősítőt? És kellene egy hangerő szabályozás is.Szerinted egy előerősítőt és egy végerősítőt tegyek hozzá?
(#) Topi válasza hama hozzászólására (») Júl 29, 2008 / 4
 
Szerintem a TDA2030 elég. Persze, meg tudja hajtani az erősítőt is.
(#) hama válasza Topi hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
A TDA 2030-as maximális feszültsége 18V.
Nekem meg 24-V -os kapcsolóüzemű tápom van.
De láttam olyan rajzot is ahol a TDA 2030-as IC tápja 28V.
(#) Travolta válasza hama hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
A 2030 tápfeszültsége +/- 18V.Egytelepes táplálásnál 36V.Tehát nyugodtan mehet rá a 24V.
(#) hama válasza Topi hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget.
Az AVR-el történő generátor valóban jó,de nekem úgy kellene megírni a programot ,hogy mikor indítom(vagyis rövidzárat adok), akkor mindíg egy zene szólaljon meg
és ez a zene addíg szóljon amíg külsőleg le nem állítom.
Tehát ha az 5. zenét akarom akkor indítom és addíg szoljon míg ezt külsőleg le nem állítom.
Lehet így programozni és külső jumperrel esetleg beállítani a kiválasztott zenét??
(#) hama válasza hama hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Szeretném segítségeteket kérni ismételten .
(#) Báddzsó válasza hama hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
ez a dallamcsengős cikk felkeltette az érdeklődésemet... lehet csinálok egy pices változatot külső eeprommal amit pcről sorosporton lehet progizni... nem kell hozzá égetni a mcu memóriájába...
Topi ugye nem probléma? Konkurencia csak nem leszek... én itt a Balcsi mellett tevékenykedek... egyelőre :hehe:
hama: szerintem Topinak írj privátban hátha pár Ft-ért átír neked egy avr-t olyanra amilyenre szeretnéd...
(#) hama válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Köszi a tanácsot.Ha megfelelően műkszik majd a tied akkor oszd meg majd velünk.
(#) hama hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Szia Topi lehet róla szó hogy programoznál nekem egy AVR-t?
(#) VÁron hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Olyan elektronikára lenne szükségem, ami egy kis csipogót megszólaltat a Family Frost autók dallamán. Egy kisfiú játékautójába építeném be. Fent nevezett céggel is felvettem már a kapcsolatot, de nem tudtak segíteni, ezért utolsó mentsvárként itt próbálkozom.

Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném!

Áron
(#) Hp41C válasza VÁron hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Hang felvevő/lejátszó modullal vagy IC -vel lehetne megoldani.
(#) Balaa16 válasza VÁron hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Szia!
Találtam egy dallamot itt. Ezt kell a modulra felvenned, amit már Hp41C belinkelt.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) Cavalier válasza VÁron hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Veszel egy pici arduino modult, kb. 2 dollár ebayről, és egy passzív piezo hangszórót, aztán pl. ezzel a kóddal ki lehet próbálni:
https://www.arduino.cc/en/Tutorial/PlayMelody
A dallam pedig C-E-D-F-E-G-C'
(#) mineral válasza VÁron hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Szia! Van nekem ilyen hangmodulom. Írj egy címet privátban. Postaköltség áron elküldöm a dallammal együtt.
Üdv.: Jani
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) VÁron hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Sziasztok! A Family Frostos hangmodulos kérésemmel kapcsolatban szeretném mindenkinek megköszönni a segítséget, különösen "mineral" és "Action2K" nevű fórumtársaknak!
A kisautó elkészült, és nagy örömet okozott a kis gazdájának!

Üdv.: VÁron
(#) sany hozzászólása Nov 16, 2019 /
 
Adott egy UM3481-es dallamgenerátor IC. Megépítettem a ezt a kapcsolást . Rendben működik. Arra gondoltam, hogy kiegészítem az adott dallam ütemére villogó LED-el. Hogyan tudnám ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget!
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Bocsánat a link nem jó. A jó link.
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
A hangszóróval párhuzamosan bekötsz egy led-et (áramkorlátozó ellenállással), így a hangerő változására villog. Az ütem szerintem nem nyerhető ki a chipből.
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
A 9. és 12. láb összekötésének " megcsatolásával" próbálkoztam. AZ IC 9. láb MTO (Modulated tone signal output).
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem