Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3503 / 3551
(#) szs válasza Jonni hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Meg a mai vihar.
Először DirectOne nem volt. Aztán az antenne felől sem jött jel. A (mobil) internet is odalett úgy 10-15 percre.
Először visszajött a DirectOne (az dél felől jön). Aztán az antennajel (az észek felől). Mér internet is van (annak a legközelebbi tornya dél-délkelet).
(#) Jonni válasza szs hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Még azon is gondolkodtam ,hogy leveszem a youtube felbontását 480p -re (úgy kevesebb adattal kell dolgozzon) de úgy se akarja, van ami elindul de pár perc múlva lefagy és nem indul úra, de van ami el se indul. (de egy csomó más weboldalon meg jól lehet stream-elni)
(#) szs válasza Jonni hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
En pedig arra gondoltam most: a youtube is jön valahonnan, ha ott is valami akadály van (akár vihar miatt is, akár más miatt), hát lehet így.
(#) zolika60 válasza Jonni hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Nálam semmi gond nincs vele.
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy nagyobb faluban/kisebb városban, ahol 22 kV-os hálózat van, de a település egy részén kábelhálózat van BHTR-ekkel, és egyéb tokozott trafókkal, ott 22 kV van a kábelen is, vagy azt letranszformálják 10 kV-ra?
(#) elektroncso válasza Villanymozdony hozzászólására (») Aug 6, 2023 /
 
Tudtommal 22kV.
(#) SzilCsong hozzászólása Aug 7, 2023 /
 
Sziasztok
Szerintetek a 10-es üregcellás polikarbonát, hogy funkcionál hangszigetelőként?
Amiket találtam info, az csak tömörre vonatkozik.
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Szerintem gyengén.
(#) Jonni válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Úgy tudom csak egy kicsit jobb a szimpla üvegnél.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 7, 2023 /
 
Trapéz lemez kapcsán kinek milyen tapasztalata van? A galvános kilyukad, foltosodik. A festettről meg láttam randát aminél lehámlott a festés.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2023 / 1
 
Alumíniumot meg ellopják.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Mire használnád?
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2023 /
 
Nekem a garázson van vagy 6 éve a festett verzió, de még nem rohadt sehol. A bitumenes hullámlemez viszont pikk-pakk lerohadt több ismerősnél is. Szerintem lényeges, hogy ne legyen rajta falevél réteg.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Kerítés.
(#) CIROKL válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 8, 2023 /
 
Amennyiben nem a papír változatot veszed akkor lehet jó is , sajnos a kupecok már 0,3mm nél vannak na azt ha felteszed aztán jön egy szép szellő ,meg is nézheted mi marad !
Min0,5mm ami elfogadható , nálam is van cserepes lemez a garázson ,mühelyeken több éve azokkal nincs gond pefig van lengyel ,illetve roman leme is de mind 0,5mm es
(#) Gafly hozzászólása Aug 8, 2023 /
 
(#) adapter hozzászólása Aug 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Nagyon komoly szakmai konzultációt szeretnék nyitni arról, hogy Ti milyen megoldást javasolnátok az alábbi megoldásra váró feladatomban:
Le kellene már festeni nagyon a kissé avíttas terasz korlát léceimet, de mivel "jóvanazmégkibírjaegykicsit" halogatásomnak köszönhetően tényleg rosszul néz már ki.
Kiindulási helyzetem körvonalaznám:
Maga a fa elemek nem súlyosan rossz állapotú, használhatónak nevezném (a nagyon rosszak selejtezhetők, a padláson találtam újakat úgy kb 20 db-ot), 70mmx1000mmx18mm vastagok valami fenyő. E h h ez kissé hasonlít a formája viszont nincs az élein semmilyen elmunkálás, rádiusz.
Lényegében csak a régi ódon festést szeretném eltávolítani, ami jobban megnézve több réteg lazúr lehet.
Ti mivel csinálnátok a festék eltávolítást?
Rendelkezésre álló szerszámok: kézi gyalu gép, kézi szalagcsiszló gép, sarokcsiszoló gumi tányéros esetleg lamellás korong.
Egyéb ötletet szívesen fogadok... Úgy 120 db van összesen, ennek okán vakarom a fejem.
Leszedve gyalugépen átengedve egyetlen asztalos sem vállalta. (Sejtem miért...)
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2023
(#) tufatofu válasza adapter hozzászólására (») Aug 8, 2023 / 1
 
Szerintem szalagcsiszoló az esélyesebb, mert a többi belerághat, gyalulással pedig vékonyodik.
(#) Gafly válasza adapter hozzászólására (») Aug 8, 2023 / 1
 
+1 a lamellás korongra, és legalább el tudod használni a COVID-ból megmaradt maszkokat is.
(#) granpa válasza adapter hozzászólására (») Aug 8, 2023 / 3
 
Hőlégfúvó, spakli és nem vész az anyagból. Az összes szerszám elviszi, belekap stb. A nagyon szőröseket kissé megcsiszolni és festés.
(#) nagym6 válasza adapter hozzászólására (») Aug 8, 2023 / 1
 
Ezzel nagyon meg fogsz dolgozni, ha a teljes festéket leszeded. Én csak annyit csiszolgatnék, hogy ráfestve jó legyen. Durva helyre lamellás korong kis fordulaton, még gumi tányéros, vagy szalagcsiszoló.
(#) Jonni válasza adapter hozzászólására (») Aug 9, 2023 / 1
 
Ha jóerőbe vagy egy ILYEN is jó lehet.
(#) bbb válasza granpa hozzászólására (») Aug 9, 2023 / 1
 
+1 granpa javaslatára. Tapasztalatból mondom, én is így festettem újra fa ajtót, meg ablakokat. Ez a módszer bántja legkevésbé az anyagot, márpedig a fenyőt hamar elviszi a csiszológép. Hőlégfúvóval megmelegíted, s a takonyszerű régi festékanyagot le tudod tolni utána spaklival. Ezután kézben tartott csiszolópapírral átsimítod egyszer és már festheted is.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Nem korhű.
Benzin lámpa.
Annó tartozékként adták a "Hoffer" traktorhoz, így minden háztartásban volt. Betolni/bebikázni hidegen nehéz.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Van még olyanom.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Ezt csak akkor hisszük el, ha van róla fénykép és videó ahogyan begyújtod.
(#) adapter válasza bbb hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek!
A hőlégfúvós módszert kipróbálom először... Meglátjuk mi lesz..
Ujjaimat már kiropogtattam, de a kedvem még nem jött meg teljesen .
(#) VIM hozzászólása Aug 11, 2023 /
 
Sziasztok! Ezt az oldalt ismeri e valaki vagy már van tapasztalata felőle? Én úgy gondolom, hogy túl szép, hogy igaz legyen és talán nem is az de jól festenek az árak.
(#) zolika60 válasza VIM hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Nem tudok semmit róla, de azt gondolnám, hogy az árak irreálisak. Ha van kedved kipróbálhatod egy terméken, és ha megkapod, a minősége is megfelelő jelezz vissza. Talán más is próbálkozik és lesz megfelelő tapasztalat.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2023
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Aug 11, 2023 /
 
Itt egy bővebb írás arról, hogy egy kamu webshop hálózat tagja: AIMARK LTD Scam Stores – A Network of Fake Websites.
Következő: »»   3503 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem