Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   127 / 132
(#) Bakman válasza halacs45 hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Az, amelyik a fűtőbetéthez csatlakzik. Csúszósaru, idővel gyengülhet a szorítóereje.
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 22, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy gazdaságossági kérdésem lenne gázos illetve elektromos vízmelegítő tekintetében.
Egy nyílt égészerű átfolyós Junkers WR250 hőcserélője éppen most lyukadt ki.
A nagy kérdés számomra most az, hogy ezt javítsam, vagy pedig egy hibrid, hőszivattyús elektromos vízmelegítő kerüljön a helyére? Hármunkat kéne kiszolgálnia, ketten sokáig fürdünk.
A kompresszor zaja a fürdőszobában nem feltétlenül jelentene problémát, a meleg "vízkészlet" végessége annál inkább, de az üzemelési költség a legkomolyabb szempont. A karbantartás szükségessége számomra nonszensz.
(#) Bakman válasza manao hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
A kivezetés és a fűtőszál valahogy össze vagy gyógyítva. Préselés vagy ponthegesztés lehet, mindkettőnél megeshet ilyen hiba.
(#) manao hozzászólása Nov 22, 2023 /
 
Helló, ariston acél fűtőszál kivezetésein semmilyen ellenállást nem lehet mérni a saruk között, magán a szálon ha rámérek bárhol akkor vannak mérhető értékek de lehet ez csak egy külső fém burok.
külsérelmi nyom nincs, rendszeresen vízkőmentesített, de mátol nem fűt..
ilyenkor mi megy szét?
(#) vision61 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Szia!

Idézet:
„A kompresszor zaja a fürdőszobában nem feltétlenül jelentene problémát, a meleg "vízkészlet" végessége annál inkább,...”

Ha eddig megszoktátok, hogy gyakorlatilag "végtelen mennyiségű" forró vizetek van, akkor egy ilyen tárolós vízmelegítő kapacitása lehet hogy kevés lesz. Nem ismerem ezeket, de a leírásokban szereplő 1,2-2 kW teljesítménnyel több óra, mire lesz pl. 120 liter meleg vized, a méretbeli különbségről nem beszélve.
(#) dobo válasza manao hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Szia. Ha a két csatlakozó között nincs mérhető ellenállás akkor az a fűtőbetét szakadt.
Javítása csere.
(#) VIM válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Szia! Azt csak Te tudod, hogy a készüléked mennyi idős és ez alatt az idő alatt mi ment tönkre ill. szorult cserére. A most kilyukadt kazántestet ettől olcsóbban nem lehet beszerezni de számításba lehet venni ugyanennyi üzemidőt. Az új beruházás az mindig lutri főleg ha nincs tapasztalat felőle, hogy mennyire megbízható az adott elvárásokkal szemben. Nem akarok érvelni (de máris azt tettem) de a döntés a Te kezedben van, hogy melyiket vállalod be anyagilag.
Idézet:
„A kompresszor zaja a fürdőszobában nem feltétlenül jelentene problémát”
Nem a zajjal lesz a probléma hanem a hideggel amit okoz a hőszivattyú ha pedig korlátozod a lekapcsolását nem lesz meleg a víz vagy csak villanybojlerként működik majd.
(#) manao hozzászólása Nov 24, 2023 /
 
nem műszaki kérdés de hamarosan én is bojler csere előtt állok (mindössze 5 év aktív használatot bírt az Ariston és szértrohadt a hideg oldali tartály rendszeres karbantartás mellett), hibrid nem jöhet szóba mert nincs meg az előírt légköbméter és az amúgy is hideg fürdőt nem akarom tovább hűteni.
jelenleg dupla annyi az ára mint amikor vettem, de tavaly volt már tripla ár is.
Mi várható a következő időszakban beáll a jelenlegi ár vagy megint elkezd felmenni esetleg csökkenni?
(#) proli007 válasza manao hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Hello!
A jósdát Delphoi-ben találod, ha ez volt a kérdés. De ha tudsz válaszolni arra, minek az ára csökkent az elmúlt években (mondjuk én a faszögre meg az emberéletre tippelnék), akkor tudod a választ is, hogy a negatív tendencia nem opció manapság.
(#) KU202M válasza manao hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Ez szomorú...
Nálunk nyáron múlt 20 (húsz) éves a 120 l-es Hajdú elektromos forróvíztároló (ez a hivatalos elnevezése). Egyszer fűtőszálat kellett benne cserélni a 2016-os nyári vihar után, mert zárlatos lett, meg talán a harmadik anódját fogyasztja, de még élni akar!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) kolaloka hozzászólása Nov 24, 2023 /
 
Kedves Mindenki!

Bojler vásárlás előtt állok. Hajdut szeretnék, 80 literest. Van tobbfele, számomra az olcsóbb, okossag nélküliek érdekesek. Ebből az olcsóbb reszhalnazbol két fajtát látok: hagyományos fém futoveteteset, és kerámia futobeteteset. Utóbbi a gyári rajz szerint vmi nagyobb henger, ami nagyobb felületen fűti a vizet. A gyár szerint kevesebb vizko képződik rajta.

Engem abból a szempontból érdekel, H a bojler a halohelyul szolgáló galéria alatt lesz. Tapasztalat, H a hagyományos fém futobetetes a rarakódott vizko alatt kicsi gőzt fejleszt, ami halkan fütyül, ahogy kijon a kő lemezek közül.

Ez nyilván nem jó éjszaka. Van-e valakinek keramia futobetetes Hajduja már pár éve? Azzal mi a tapasztalat a fütyüles terén?

Szia: Balázs
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) Bakman válasza kolaloka hozzászólására (») Nov 24, 2023 / 1
 
Igen, van. Egyáltalán nem fütyűl, de a fűtőbetét hangját, amíg kicsit át nem melegszik, hallani. A "szokásos" 50 Hz-es mély tónusú búgás, kb. 20 - 30 másodperc alatt elmúlik.

Erre eddig kétszer figyeltem fel, éjszaka, nagy csendben, amikor éppen bekapcsolt. Az tuti hogy halk, különben többször feltűnt volna. Igaz, a bojler a pincében van de viszonylag sűrűn elmegyek arra késő este vagy kora reggel.

Amíg nem említetted, el is felejtettem, hogy a régi tényleg fütyűlt fűtés közben...

Ha tudsz várni pár napot, mellélopózok csendes napszakban hallgatózni.
(#) manao válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
ennek ellentmond, hogy sokat esett az ára az elmúlt 1 évben, 200 közelében is volt már, jelenleg 120-130
(#) manao válasza KU202M hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
igen a régi Hajdúkról csupa jót hallani. nem tudom az újonnan gyártottak is hozzák-e ezt a színvonalat.
(#) manao válasza kolaloka hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
aristonnál nem tapasztaltam jelentős különbséget a sima acél és a bevonatos szál között, ugyanúgy tapad a vízkő mindkettőre
(#) segítő válasza manao hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Valószínűleg már "takarékosították" A régiek nagyon profi szerkezetek voltak, 100 év + 1 az élettartamuk - rendszeres karbantartás esetén. Ha cca. 3-4-évente leereszted, leszeded az alját, ellenőrzöd az anód és a fűtőbetét állapotát, akkor egy belül zománcozott tartály nem tud kilyukadni. Sokan csak felszerelik, és csodálkoznak, hogy kilyukad. 5-7 év használat alatt egy 150l-es bojlerben nálam 1 vödör (10L) ÜLEDÉK/SÁR halmozódott fel!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) Tomi111 válasza manao hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Szia! Szerintem nem ugyanarra gondoltok. A Hajdu sztea típusokban a fűtőtest nem érintkezik a vízzel. Egy vastag csőben van benne. Csatoltam a fűtőtest képét. Így jóval nagyobb a hőátadó felület.
Bakmannak: Valóban van bekapcsoláskor búgó hangja, de ahogy írod, amíg be nem melegszik. Nekem a pincében amúgy sem zavaró.
(#) KU202M válasza segítő hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Hát bizony, gondoskodni kell róluk! Nálunk évente kell vízkőteleníteni, mert két év alatt már csúnya mennyiségű vízkő képződik, mint ahogy a mellékelt képen látható, ami idén nyáron készült. Sajnos tavaly elmaradt a karbantartás...

vízkő.jpg
    
(#) még1MbR válasza KU202M hozzászólására (») Nov 25, 2023 /
 
Én anno kétévente takarítottam ki mindig a bojlert, hasonló volt a helyzet nálam is.
Nyilván függ az üzemeltetési hőfoktól is, nem célszerű 60 fok felett járatni, ha nem akarunk sok vízkövet
(#) Bakman válasza kolaloka hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Meghallgattam.

Közvetlen a bojler mellett állva hallani a fűtőbetétet bekapcsoláskor, de két méter távolságból már nem. Kb. 40 másodperc után konrétan a bojlerre kell tapasztanom a fülem, ha hallani akarom az 50 Hz-es zúgást ami folyamatosan halkul. Ha csak a fűtőbetét hangját nézzük, én hálószobába is be merném szerelni.
(#) Wind-Storm válasza VIM hozzászólására (») Nov 29, 2023 /
 
A fürdő egyébként jól fűtött, lévén központi fűtéses lakás, de marad most már a gázos.
(#) Wind-Storm hozzászólása Nov 29, 2023 /
 
Ha a használtan árult átfolyós bojler gázarmatúrájáról hiányzik az ólomplomba, azt nem szabad megvásárolni?
Egy szerelő árulja ráadásul..
(#) granpa válasza Wind-Storm hozzászólására (») Nov 29, 2023 / 2
 
Valószínűleg javítva volt, attól még jó lehet.
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 4, 2023 /
 
Feladom a használtak után kutatást. A meghirdetett termék már elkelt, volt pár nagyon hasonló típus, mindegyik hőcserélőjének alján vízkőlerakódás volt gyanús szivárgás szempontjából...

Az új elektromos gyújtásúak között melyik a leginkább ajánlott kéményes nyílt égésterű típus 19kW-ig, ha tudtok ilyet mondani?
(#) VIM válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Fég MV21 földgázos kéményes 125eFt-ért jó lesz?
(#) Wind-Storm válasza VIM hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Sajnos nem.
Ha gyújtólángos kéne, akkor a jó öreg FÉG V4 tökéletes lenne.
Elektromos gyújtás alatt elemmel működő konstrukciót értettem, pilótaégőset, mint például a Vaillant atmoMAG 144/1, a mostani Junkers WR 250
(#) VIM válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Miért nem ezzel kezdted?
(#) Wind-Storm válasza VIM hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Korábbi hozzászólásomban már említettem a típust..
(#) Jasmaci hozzászólása Dec 9, 2023 /
 
Sziasztok!

A melegvizem fehér és habosodik. Ez összefügghet a kollektor hőcsrőléjével?
(#) Bakman válasza Jasmaci hozzászólására (») Dec 9, 2023 / 1
 
Nem feltétlen. Néha nálunk is ilyen de a hideg, nem a meleg. Valamiért levegő (vagy valamilyen gáz) van venne, pohárba töltés után 20-30 másodeprc alatt feljönnek a felszínre a pici buborékok.
Következő: »»   127 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem