Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   437 / 441
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
DE ! Csak
Idézet:
„amik invokkal elövettem, de nem olyan szepen vannak mint a régin.”
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Nekem sem tetszik minden szimbólum. Ezért a meglévőket több esetben átalakítottam, vagy egyedi igényeim szerint újrarajzoltam. Ilyenkor nem árt az eredetit is megtartani, mert abban is van logika, csak másmilyen.
Ettől több esetben fordul elő, hogy a tokozás, a panelre kerülő "rajzolat" nem tetszik, amiket szintén át szoktam alakítani.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Teljesen programverzió független.
Az hogy mi hogy jelenik meg az alkatrész rajza határozza meg.
Ami egy valahogy néz ki a 7-es verzióban, az ugyan úgy néz ki a többi verzióban is.
Az, hogy ugyan az a lib másként jelenik meg különböző verziókban azt engedjük el.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Miért voltál kénytelen a legújabbra váltani? A régebbi nem megy az újabb PC-ken?
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Nem.

De vissza fogok menni a régi W7-s PCre mert nincs driver a nyomtatoimhoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Azt elárulod melyik Eagle verzió, és melyik Windows verzió amelyek nem működnek együtt?
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Az Eagle 7 nem megy a W10-en. Valamilyen konfliktust ir ki. De már nem akarok rá idöt pocsékölni. Az egesz delutánom rá ment a rohadt uj W10-re. A W7esen még a matuzselemi HP1100-s is hibátlanul megy ezen vackon meg a másik 2 sokkal ujabb nyomtato sem megy. ( HP meg Canon).
Viszont egy másik program miatt kénytelen voltam átállni a W10-re. Igy most megint kénytelen leszek 3 PCn dolgozni.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Azért érdekelt, hogy egyedi problémáról van-e szó, vagy valamely windows nem szereti. Viszont én használtam az Eagle7-nek több verzióját, Win7 és Win10 alatt is működött. Tehát valószínűleg nálad lehet valami gubanc. Sajna a Win10-hez nem értek annyira, hogy tudjak tippet adni a megoldásra - de hátha másnak lesz ötlete.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Sajnos én sem értek még a W10hez annyira, és amig nem tudok hozzá nyomtatot kapcsolni, addig felesleges az Eaglevel veszödni. A másik 2 PC-hibátlanul megy.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Nem próbáltam w10 alatt, de.próbáld ki kompatibilis módba futtatni
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Az informatikusunk szerint nem is kell pontosan a nyomtatóhoz írt driver. Az én HP1010-emhez (amihez szintén nincs Win10 és Win11 driver) percek alatt megoldotta a kérdést.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Azt nekem is a W7-en. A cégnél tucatjával ajándekozták el a vadi uj HP nyomtatokat, mert nem volt hivatalos driver a W7- hez. Az én PCm meg pillanatokon belül talált pedig még LPT bemenet van a nyomtaton).
A Canonhoz nem talál. A canon honlapján van 2 is, de egyiket sem ismeri fel. Lehet, hogy más gond is van. Hát nem vagyok nagy hive a W10-nek nagyon bunko üzenetek jelennek meg amikor a nyomtatot meg az Eaglet probáltam életre kelteni.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Azt hol kell átállitani?
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
HP nyomtató - HP universal PCL5, vagy PCL6 illesztőprogramot keresd hozzá, nagy eséllyel menni fog vele (HP1160 is azt mondja nem ismeri fel önmagától, mégis ezzel simán működik).
Canon esetében meg az UFR2 az univerzális nyelvezete, de ugye típust nem írtál, csak a fröcsögés megy, hogy milyen sz* az "új" win10 (ami mellesleg 8 éve van piacon).

Eagle 7.7.0 tökéletesen megy rajta és nem kell hozzá semmit állítgatni. A szenvedés helyett egyszerűbb lenne feltenni a kérdést, hogy ezt meg ezt írja ki, vajon mi lehet a baj?

Letöltési link a 7.7.0 verzióhoz: autodesk
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Nem a HPt akarom kapcsolni hanem a Canon IP7200-t.ami eddig Wlanon is müködött a w7-l a hülye W10-s meg nem tud vele mit kezdeni sem a WIFIn sem a direkt kapcsolva az USBn.

Az Eagle 7-st majd még megprobálom, de elöbb nyomtato kell.
(#) mcc válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
7.5.2-t használok W10 alatt, évek óta, probléma nélkül.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Na már találtam egy drivert amit elfogad a W10. Igy már legalább nyomtat a gep.
A többit majd holnap.
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Canon illesztő ez biztosan megy.
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
Kösz már nem aktuális. Müködik.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
jobb egér az eagle.exe-n tulajdonság - kompatibilitás
(#) Massawa hozzászólása Dec 30, 2023 /
 
Egy kérdés. A NYÁK tervezö oldalon a NYAK lapon ( ami fekete) kivül eltünik az egér keresztje ( világos kék a felület a kereszt meg fehér. Lehet ezen valamit változtatni?
A keresztet sikerült megnagyitanom, de ugy nagyon nem szimpatikus ( az egész kepernyön huzza a vonalakat.
Talán a szinek változtatása segitene, de azt nem tudom hol kell. ( ha lehet ) Vagy az egér keresztjét valamilyen keretbe rakni. Sok videon ilyet látni, de nekem eddig nem sikerült rábukkanni.

Kösz!
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Érdekes dolgokat sikerül generálnod a programban.
Opciók beállitások, felhasználói felület...
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Nem tudom én nem csináltam semmit csak ugyanugy telepittem mint a multban ( azt hiszem az elsö még az eagle 4-s volt és WXP, azután sokáig W7 és Eagle 6-8. most meg W10 és ugyanazt csinálja az Eagle 8 meg a 9 is. A beállitásoknál csak 2 oszlopot találtam, de sehol nem azt hülye világoskék háttért.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Nos kiderült, hogy csak az Eagle8-s csinálja ( minden opciot kiprobáltam) az Eagle9 müködik.

BUÉK!
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
eagle 7.7 és eagle 9.6.2
Mást ne használj, ez a két verzió jó.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Kezdek rájönni. ( a 8-st eddig csak s gcode-k exportjára használtam. Mindent 7-esben rajzoltam, le is törlöm a 8-st.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
G- kodot lehet 7-es alatt is exportálni mert egy külső ULP - ot használ.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Tudom, de a 8-sban sokkal egyszerübb. Csak egy gomb és mindent elkészit.
(#) Alkotó hozzászólása Dec 31, 2023 / 1
 
Már korábban is felmerült a gondolata, hogy a kapcsolási rajzra a panel képe is felkerüljön (valamilyen racionális részletességgel), ami a bekötés megkönnyítését célozná. Akkor régen elengedtem a kérdést, de most léptem előre. Fontos részlet, hogy külső programok nélkül, kizárólag az EAGLE hivatalos lehetőségeit használtam. (Mellékeltem az eredményt, és az egybeesés megítéléséhez egy nézeti képet is a tervezett áramkörről.)
Azon lehet lamentálni, mennyire életképes egy ilyen megoldás a professzionális grafikai szerkesztőkkel létrehozható eredményhez képest, de nekem tetszik. Így egy helyen (egy rajzon) van sok hasznos többlet információ. Nem mellékesen ez egy külön kapcsolható rétegen van.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
És mi volt a módszered, amivel ezt megcsináltad?
Következő: »»   437 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem