Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   195 / 199
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 20, 2023 / 1
 
A képen egy 10-es fúró, árnyék csak akkor van, ha a hegye közel kerül az asztalhoz.
A második képen kb 10-15mm az asztal és hegy távolsága.

Innen vettem a 80mm-es méretű LED karikákat. Kettőt adnak.

Csak egy fél oldalt kellett volna visszaolvasni, ott a terv. Én rajzoltam, nem nagy kunszt.
(#) JZoli válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Köszi. Ezek szerint nem figyeltem.
(#) mnyugger hozzászólása Dec 21, 2023 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet eltüntetni ezt a varratot?

varrat.jpg
    
(#) Massawa válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Viz alatt smirglivel akár tükör fényesre is ki fel lehet polirozni.
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Ez már a szeletelőben látszik? Esetleg "spiralize" talán segíthet ilyen testeknél. Csak ötlet, nem tudom...
(#) dB_Thunder válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 22, 2023 / 1
 
Szeletelőben lehet olyat kérni, hogy ne egy helyre tegye a kezdőpontot!
Azaz pipi féle megoldás.
(#) mnyugger válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek.
P Pipinek különösen. Bejött a tipp. "spiralize"

varrat.jpg
    
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Azért kezeld fenntartással... Most ránéztem, úgy tűnik így a test nem lesz tömör, csak héjat nyomtat.... Cura: Spiralize Outer Contour
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Dec 22, 2023 /
 
Az attol függ mit állitasz be. A curaban felül van egy szám ami %-ban mutatja a kitöltési tényezöt meg a beállitások között van nehány dolog pl a külsö falak vastagsága meg lejjebb a support mintája stb.
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Ha a fenti spiralize-t bekapcsolom, akkor a kitöltést figyelmen kívül hagyja, sőt a belső kontúrt is!
Csak a külső héj marad

c.png
    
(#) Massawa válasza pipi hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Ezt meg kell nézni, nekem egy kicsit más a Cura ( valoszinü öregebb) eddig nem vettem ilyesmit észre.
(#) tiborati válasza Massawa hozzászólására (») Dec 23, 2023 / 1
 
Még nem próbáltam, de talán ez segíthet.
(#) Sinike válasza pipi hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Így van, a spiralize - azaz váza mód - csak a külső kontúrt nyomtatja. Vázákhoz használják. Z ugrás nélkül, folyamatos emelkedéssel egy folyamatos nyomtatás lesz.

Tiborati linkje mindent tartalmaz, amit tehetsz, hogy szebb legyen, ebből tán a randomize lehetne igazán használható, ám mivel összevissza megy a testen belöl sűrű kusza szálakat fog szőni - mert ugye tudjuk, hogy száladzik a filament... Ezt kiküszöbölheted ugyan hogy tárgyon belül utazzon akkor is, ha nem nyomtat; Cura-ban ez a Combing mode. Az is lehet, hogy alapból engedélyezve van már...
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Akinek picit nehézkes az angol annak van lehetősége a Cura-t magyarra állítani.
Ha nem vagy meg elégedve a fordítással vagy nem mindent fordítottak le akkor te is megteheted.
(#) Pethical válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 23, 2023 / 1
 
Én nem szoktam javasolni. Egyszerű oka van, bármire keresel angol nyelvű leírást fogsz találni és sokszor nagyon nehéz megtalálni magyarul az angol szövegben hivatkozott beállítást, mert olykor nagyon fura kifejezéseket tudnak használni a magyar fordításban. Azt a pár (40-50) szót meg meg lehet tanulni, de folyó szöveget kell fordítani, csak pár kifejezést kell megtanulni.
(#) Pethical válasza Sinike hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Idézet:
„sűrű kusza szálakat fog szőni - mert ugye tudjuk, hogy száladzik a filament”

Jó beállítással jó filament nem száladozik. Akkor száladozik, ha rossz a hőmérséklet, vagy nem megfelelő a retraction, esetleg rossz minőségű a filament vagy megszívta magát párával.
(#) Sinike válasza Pethical hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Igazad lehet. Tud valaki olyan tower-ről, ami erre van kitalálva? Keresgélek, de csak hidak és ferde dolgok vannak; ha hőmérséklet probléma, azzal ki lehetne kísérletezni.
Retract-al már próbálkoztam, nem sok eredménnyel.

Bár nálam inkább a filament minőség lesz a ludas, hisz 5e körüli áron veszem
(#) Pethical válasza Sinike hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Én Sunlu-t használok, az se drága se nem rossz. Nem biztos, hogy 5000-ért rosszat adnak.
Itt van egy, itt meg a teljes paletta. Ez egy Cura plugin egyébként, mindenre van benne teszt, hőmérséklet visszahúzás, miegymás. Klipperrel meg még könnyebb a dolog, de az már más téma.
(#) Sinike válasza Pethical hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Sajnos az 5.6-ban nem működik a script, Marketplace-ről le lehet szedni ugyan, de a Script nincs hozzá. Marad a kézi beírogatás - majd egyszer...
(#) benjami válasza Sinike hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
A Cura-ról: Én jelenleg az 5.2.1 verziót használom. Próbáltam az újabbakat (talán 5.4.0 és 5.6.0 ?), de olyan hülyeséget csinált, hogy a függőleges fal mellé is tett támaszokat. Más is tapasztalt ilyet? Ezért visszatértem az 5.2.1-re, az jól működik.
(#) Massawa válasza benjami hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Nekem szerencsére az upgradeket sem tudta hibátlanul letölteni..
(#) Pethical válasza benjami hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Nálam teljesen jól működik az 5.6.
(#) mnyugger válasza Pethical hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Nálam is. Nem vettem észre, hogy hibázna.
(#) Sinike válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Szuper. Azt is olvastátok, hogy miért panaszkodtam?
Köszönöm...
(#) Pethical válasza Sinike hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Nem rád, hanem benjami hozzászólására reagáltunk. Most a tiédre: nekem 5.6.0-val is működik a plugin és az utólagos műveletek is (az se árt hozzá, ha Marlint futtatsz). Nálad nem tudom mi történhetett.
Egyébként van még egy dolog ami szálazást okoz és elfelejtettem, az a fúvoka. Ha nem jó minőségű és a lyuk felülete nem sima, akkor okozhat az is hasonló gondokat (meg mást is), illetve az acél, titánium, stb. fúvókáknál ugye meg már szinte nagyon nehéz elkerülni a rossz hővezetés miatt.
(#) roland9 hozzászólása Jan 5, 2024 /
 
Sziasztok,

Nemrégiben tönkre ment a a V4.2.7-es alaplapom (STM32 ic és a feszültség stab ic) minap sikerült ezeket kicserélnem és egy ST-LINK/V2-vel felprogramoznom a Ender-3 4.2.7 mainboard (32bit) -vel, viszot a képernyőn nem jelenik meg semmi felirat sem, és a programozónál észre vettem, hogy nincs BOOTLOADER verzió (csatolt kép), sajnos sehol nem találok ehhez infót, tudna esetleg valaki segíteni?
(#) benjami válasza roland9 hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Én első körben a creality oldaláról letöltött firmware-val próbálkoznék.
(#) roland9 válasza benjami hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Onnan szedtem le, de sajnos nem akar működni.
(#) benjami válasza roland9 hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Mondjuk azt azért leírhattad volna, hogy milyen géped van és milyen kijelző az amivel nem akar kommunikálni. A bootloader verzióval ne foglalkozz. Az valószinüleg csak akkor jelenne meg, ha nem st-link-et használva töltenéd rá a programot, hanem a chip-be fixen beégetett uart-ot használó bootloadert használnád (azt amúgy sem tudnád használni, mert a chip boot0 lábát kellene hozzá máshova állítani).
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2024
(#) roland9 válasza benjami hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Igazad van bocsi, a gép egy Ender 3. A kijelzője pedig: 12864ZW-10.
Következő: »»   195 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem