Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangkioltó
 
Témaindító: Radar, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Radar hozzászólása Nov 20, 2005 /
 
Az Alias című sorozatban volt egyszer egy kütyü, ami eltünteti a hangokat úgy (teljesen csendet csinál), hogy vmilyen ellentétes frekvenciájú jelet sugároz. Létezhet ilyesmi, vagy csak sci-fi?
(#) mspike válasza Radar hozzászólására (») Nov 21, 2005 / 4
 
létezik, de mégis scifi A dolgot az amcsi helikopterekhez találták ki... nagyon okos emberek... mondanom se kell az oroszok is csinálták volna, de ők úgy próbálták megoldani, hogy 4000 kiló hangszigetelést tettek a motorokra meg hasonlók... ezzel szemben az amcsi megoldás, hogy bizonyos szögekben és fázistolásokkal kibocsájtották a rotor hangját... nos tudni lehet, hogy az ellentétes ámde minden másban azonos hullámok kioltják egymást... tehát ha egy szinusz jelet összegzel egy coszinusos jellel akkor az eredmény minden időpontban 0. Persze ezt nem lehet csak úgy megcsinálni, hogy építesz egy gyufásdobozt ami az üllői úton tök csendet csinál... (képzeld el hány féle és irányú hullám van arra...) ebből következően a helikopter se lett tök csöndes, de lényegesen halkabb lett szerintem gyakorlati kivitelezése lehetettlen főleg hobby szinteken...
(#) vicsys válasza mspike hozzászólására (») Nov 22, 2005 /
 
Ja. És az a vicc az egészben, hogy időben egyszerre "sugározd" az eredeti és fázisfordított zajt...
(csak ismert eredeti zajforrás esetén lehet-mert a jelátalakítás miatt van időeltolódás)
(#) phcalvin válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2005 /
 
Ez érdekes lehet. Modjuk szerintem ezt olyan helyen használhatták, vagy használják, ahol nagyjából állandó a kibocsájtott hang. Szóval nem menet közben, hanem mondjuk amikor lebeg a helikopter... Azt a hangot felveszik, invertálják, aztán "már csak" össze kell lőni a helikopterrel. A pilóta egy potival beállítja, hogy a felvett hang 180fokos fázistolással játszódjon le.
Na jó, csak vicc.
(#) bkati válasza phcalvin hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
Használják itthon is, diszkót csendesítenek vele. Kioltani természetesen nem lehet, de elég jól halkít.
(#) Radar válasza bkati hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
És nem tudjátok, hogy mi a neve? Ill. hol gyártanak ilyesmit?
(#) Radar válasza deguss hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
És nem tudjátok, hogy mi a neve? Ill. hol gyártanak ilyesmit?
(#) Radar válasza deguss hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
És nem tudjátok, hogy mi a neve? Ill. hol gyártanak ilyesmit?
(#) Radar válasza Radar hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
Bocsi az ismétlésért, belassult a gép, és többször rákattintottam a gombra.
(#) damatic válasza bkati hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
Gratula!

Betesznek 12-20kW hangot a dance hallba, ahelyett, hogy a mérnökök által összeállított megfelelő cuccot használnák.

Négybetűs márka, amelynek nem akadály a hi-fi hangzás csúcsteljesítményen.

Mondjam melyik, vagy rájöttetek?
(#) potyo válasza damatic hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
AIWA?
(#) phcalvin válasza potyo hozzászólására (») Nov 23, 2005 /
 
Elta...
vagy Nike)))
(#) Robi válasza potyo hozzászólására (») Nov 24, 2005 /
 
Szerintem DÉVU!

Egyébként nem értek hozzá, de úgy tudom a helikoptereken a hangcsillapítást nem elektronikai úton, hanem az un. coaxiális rotorral oldották meg. Már nagyobb repülőkön is alkalmazzák.
(#) bbatka válasza mspike hozzászólására (») Nov 24, 2005 /
 
Ezen már én is gondolkodtam, miután a Discovery-n láttam egy filmet. Mexicoi farmerek gyanúsítgatták a hadsereget hogy gyilkolják a teheneiket. Csak azt nem értem hogy a jelenlegi technikai lehetőségek mellett hogyan lehet megépíteni egy ilyen berendezést. Elsősorban a hansugárzók gyengeségeire gondolok. A hansugárzónak 10-15000Hz-ig kis méretek mellett hatalmas teljesítményt kell leadnia.
(#) Satterhand válasza Radar hozzászólására (») Nov 27, 2005 /
 
hali!
Én is halottam rolla sőt még boltba is lehet kapni legjobb tudomásom szerint!
A nevét viszont tudom: "fehérzaj szűrő"
Remélem tudtam neked segíteni!
Szia!
(#) Radar válasza Satterhand hozzászólására (») Nov 28, 2005 /
 
Köszönöm. mspike válaszát fogadtam el, mert ő válaszolt legelőször a kérdésre.
(#) Radar válasza Radar hozzászólására (») Nov 28, 2005 /
 
Egyik barátom mondta, hogy az egyik tvadónál (gondolom nem írhatom le a nevét) is használnak ilyet a studióban, és nagyon drága.
(#) hammer14 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Számítógéphez valaki ilyen kütyüt nem tudna esetleg?
Ott állandó frekvenciák vannak ahogy zúg. ráadásul nem kéne kw hogy kioltsak mondjuk 40 Db-t.
(#) Sendi hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek.
Én ismerek egy programozót, aki dolgozott ilyen projekten, itt Magyarországon.
Matematikai modellek alapján meg tudják "jósolni" a következő hang magasságát. Állítása szerint, egy folyamatosan beszélő ember mellett bekapcsol szerkezettel, ha jól emlékszem kb. 40dB. elnyomást tudtak elérni.
(#) hammer14 válasza Sendi hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia

Tudnál esetleg erről valamit mondani bővebben? Biztos nem egyszerű dolog,de hát azzal minek foglalkozzam...
Biztos mást is érdekelne valami leírás vagy hogy miből tevődik össze egy ilyen szerkezet.
(#) Nikojam hozzászólása Feb 9, 2024 /
 
Sziasztok! Nagyon érdekelne engem is. Lehet csinálni, csináltatni venni ilyen ezközt? Még ha nem is a leg hatékonyabbra sikerülne?
(#) Gafly válasza Nikojam hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Venni is lehet, és csinálni is.
Milyen és mihez kellene?
(#) Ódenka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Anyós...?
(#) Nikojam válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Szia Gafly, sajnos szembe velünk nyáron zenélnek és a mélyhangok bejönnek, pedig az üveg már 10mm és 6 mm és csináltattunk spalettát elé. Hálószobába alváshoz. Bármi ötlet jöhetne.
(#) Gafly válasza Nikojam hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Köszönöm a pontosítást, azt hiszem érteni vélem a feladatot.
Fizikai alapok itt.
Ha csak a mély hangok "tuctuc" a gond, és egy helyen jön be, akkor azon viszonylag egyszerű segíteni, mert az akusztikus hullámtér viszonylag jól leírható (ámbár elvileg is csak egy ponton működhet tökéletesen, vagy ott sem). Mély hangoknál viszont egyszerűsödik a helyzet.
Ez maga a termék, nézd meg a videót.
Ha nekem kellene nulláról megcsinálnom, kicsit azért fel kellene gyűröm az ingem ujját.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) Nikojam válasza Gafly hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Nagyon szépen köszönöm hát valami hasonlót szeretnék, csak bénázok és nem tudom meg lehet-e venni és mennyibe kerülne. Te megtaláltad az árát?
(#) Massawa válasza Nikojam hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Azon nem tudsz sokat változtatni, ahhoz a falak stb tömegét kellene jelentösen megnövelned.
Ezt sajnos végigcsináltam. A studionk egy öreg belvárosi ház also szintjén volt ( eredetileg szinház félig a pincében). A szinház feletti szint iroda volt, azaz ott senki nem lakott. Egy szinttel feljebb volt 3 lakás. Azok meg néha panaszkodtak, hogy a dobot hallani fent is. Jo 12 m-rel feljebb s közben volt az irodaszint. Sokáig kisérleteztünk, semmivel nem lehet ezt kiküszöbölni. A utca sétálo utca volt, azaz semmi forgalom, este a tömegek is elcsendesültek. A ház vastag külsö falai az utcára meg az udvarra elnyomták a hangot, de szinteket elválaszto fedémek fa gerendákbol voltak, a kornak megfelelöen száraz kukorica tuskokkal kitömve és mindkét oldalrol collos deszkákkal betakarva.
Végül abbahagytuk ott az éjjeli studiomunkát és elköltöztünk egy önállo épületbe.
(#) Gafly válasza Nikojam hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Tipusról és árakról nem nyilatkoznék, mert nem értek hozzá, meg a fene sem tudja megmondani, hogy be fog-e vállni.
Nézegetni tudok adni linkeket, de a döntés a Te kezedben van.

Alapvetően egy nagyon fontos szempont amit fegyelembe kell venni:
- Ami nagyon olcsó, "Noise masking", azaz elfedi a zajt. Nem tudom azt akarod-e, hogy műmadár csicseregjen a füledbe olyan hangosan hogy ne halljad tőle a diszkót.
- Ami sokkal drágább, az "Noise cancellation", ami megszünteti a zajt, ellentétes hangot generálva.

Linkek:
Mouser
Vicces srác

Termékek:
Krisp
Zerosound
Denoize
Zing, hááát...
Merford
Merford, na ez tényleg valami

Magam részéről ennyit tudtam segíteni...
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Csak ugye azt elfelejted, hogy a noise cancellation rendszer csak egy nagyon kis térben müködöképes és ott is csak részben. Vehetsz egy fotelt amibe a beépitett hangszorok ellenfázissal kioltják a külsö hangokat. Ha benne ülsz aránylag csöndben érzed magad, a mély hangok ot sem csillapodnak nagyon, csak az átlag zajszint lesz alacsonyabb.
Legjobban ez egy fejhallgatoban müködik.
A repülötereken vannak ilyen helységek, de azok nem igen a mély hangokat csillapitják, hanem a tömegricsajt. De pl a repülögépek zárt terében és a meglehetösen monoton zajt sem lehet ilyen modon csökkenteni, pedig ott sokkal több feltétel adott mint egy otthoni szobában.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Én nem felejtettem el, tudom hogy fizikai korlátok is vannak.
Ezért is írtam azt, hogy:
Idézet:
„Ha nekem kellene nulláról megcsinálnom, kicsit azért fel kellene gyűröm az ingem ujját.”

Innentől tiéd a pálya.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem