Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1151 / 1153
(#) bitmixer válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Ma szintet lépett az IPC-1-esem. 3 db NiMH-val, DISCHARGE módban indítottam el. Pár óra múlva ránéztem, ezt látom, és le van fagyva. Nem reagál egyetlen gombra sem. Gondoltam, rámérek a még benn levő akkukra. A két szélsőn a fesz 0,1V alatt, a középsőn 1,40V. Nem hittem a szélsőknek, kivettem őket, és tényleg halottak... hát kösz, IPC. Eddig soha nem csinált ilyen disznóságot. Megpróbálom őket újraéleszteni, de nem sok reményt fűzök a dologhoz.
(#) img válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
R.I.P., őszinte részvétem.
(#) Bakman válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
(#) img válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 1
 
Egyébként szkóppal rámérnék a tápjára, hogy mekkora a ripple, mert ezek már erősen tinédzser korú eszközök és így a tápjában simán elkapacitástalanodhattak az elkók. Vagy megpróbálnám labortápról is, hogy ugyanezt csinálja-e.

Sok éve volt az interneten egy cikk, amiben telepakolták kondenzátorokkal és úgy stabilizálták a működését. Kerestem, de nem találom. Ez nem az, de hasznos:

Szerk.: "nikiwind" hozzászólásai közt vannak kép linkek hasznos infókkal:

https://www.candlepowerforums.com/threads/la-crosse-bc-900-charger-...91384/
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
(#) Horvath65 hozzászólása Ápr 16, 2024 /
 
Üdv a csapatnak! Egy (azt hiszem lengyel gyártmányú, anno a lengyelpiacon vásárolt) kézi fúrógépemhez keresek kapcsolót. Már szétszereltem(fúrtam a szegecseket) akkor egy darabig jó volt, de megadta magát. Nem akarom szétfúrni megint mert gyári hibás, belül az egyik érintkező néhány tizeddel kisseb és hibás a vagy nincs érintkezés. A lényeg, ha valaki tudna beszerzési forrást kérem ne tartsa magában. Előre is köszönöm. (képeket csatolom)
(#) bitmixer válasza img hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Köszi, utánajárok!
(#) sany válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 16, 2024 / 3
 
Üdv!
Itt egy lehetséges beszerzési forrás.
Bővebben: Link
(#) Horvath65 válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Horvath65 hozzászólása Ápr 17, 2024 /
 
Üdv a csapatnak! Ismét a segítségeteket kérem, de most hegesztőpajzs ügyben. A mellékelt képen szereplő pajzshoz milyen elem kelhet, hány voltal működhet? Silver a márka. Semmi infóm a hegesztőpajzsokról, ami nekem van abban nincs vagy nem cserélhető(?). Ez egy munkahelyi kolegámé.
(#) Gafly válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 17, 2024 / 1
 
Ránézésre CR2032 gombelem lehet, ahol 20 az átmérő (mm-ben ha balepasszol akkor jó).
Ne a legolcsóbbat vegyed, amúgy minden "kisboltban" pénztáros csaj mögött van fellógatva a "szortiment".
(#) Remci válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 17, 2024 / 2
 
Nem lehet hogy ő az?
Bővebben: Link

A leírásban CR 2450-est ír
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2024
(#) sany válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 17, 2024 / 3
 
Azonban a felhasználói kézikönyvéből kiderül, hogy CR2450-es típusú elem kell bele.
Ez azért nincs minden kis boltban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2024

parameter.jpg
    
(#) pipi válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 17, 2024 / 4
 
Hali! Én meguntam az elemcserét, semmi kapacitásuk nincs ezeknek a gombelemeknek...
A pajzsra felcsavaroztam kapcsolós 2*AAA elemtartót, a kivezetéseit meg az elem csatlakozóra forrasztottam... Azóta béke van
(#) Horvath65 válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Köszönöm az ismételt segítségedet.
(#) még1MbR válasza pipi hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Szintén így jártam el!
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Nem ismerem ezeket a pajzsokat. De az nagyon érdekes, hogy a másik modelljébe 2 x CR2032 -es elemet ír. És napelemes táplálást is.
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Az elemfoglalat/érintkezők kivitele/magassága nyilván árulkodó. Ha két CR elemes akkor is 2 cerkáról ki lehet próbálni, ha nem működik akkor 4 cerkával
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
De miért két elemes?
(#) pipi válasza sany hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Ha 2*CR -> azt te írtad... az 4 cerka elemmel helyettesíthető
A CR2032 az 3V-os vagyis 2db 1.5V cerka elemmel ekvivalens...
(#) bitmixer válasza img hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Kösz a tippet, megszkópoltam és íme, ilyen ronda a táp, amikor éppen 1 cella volt benne. Már esek is neki a dugasztápjának...
(#) bitmixer válasza img hozzászólására (») Ápr 19, 2024 / 1
 
Köszönöm a tippet, bejött. Volt 3 db púpos kondi a szekunder oldalon, cserélve minden OK lett!
(#) img válasza bitmixer hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Örülök neki.
(#) Allf hozzászólása Ápr 20, 2024 /
 
Sziasztok!
Egy számomra ismeretlen alkatrész a mellékelt képen megjelölve. Egy lézer nyomtató meghajtójában volt. A pontos elnevezése és alkalmazási területe érdekel (újrafelhasználás).
(#) tothbela válasza Allf hozzászólására (») Ápr 20, 2024 / 4
 
Azok LCL szűrők. A táp síneken terjedő nagyfrekvenciás zavarjel két szűrik vele. Egy ferrit cső. Egy vezető szál fut benne, kívül középen pedig egy fémgyűrű van, ami a belső vezetővel alkot egy kapacitást.
A téglaszínű FL1 is az, csak más kivitelű. Az eltérő kivitel vélhetően azért van, mert más frekvencián van a töréspont. Egy alacsonyabb frekvenciás ponthoz nagyobb induktivitás és nagyobb kapacitás tartozik, ami természetesen nagyobb fizikai méretű.
(#) Allf válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 20, 2024 /
 
Köszönom a választ!
(#) Horvath65 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Üdv! Meggyült a bajom ezzel a pajzzsal. Egy szám alatt két méretű elem kapható. Gondolom más a kapacitása Amint beleteszem az elemet a test gomb mellet felvillan a "low batery" led felvillan és tovább semmi. Hogyan lehet fel éleszteni, valakinek van tapasztalata?
(#) proli007 válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 / 1
 
Hello! Ezt olvastad?
(#) pipi válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 / 1
 
Meg kell próbálni labortápról Annak biztos nem esik be a feszültsége, óvatosan lehet emelni a feszt 3V fölé, akkor kiderül ha két CR elem kell bele. De mint írtam az elem érintkezőiből is jó eséllyel eldönthető 1 v 2db. A pajzs tipusra nem lehet rákeresni, ráírva nincs mi való bele?
Mellékletben amit elkövettem...

pajzs.png
    
(#) Horvath65 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Helló! Model: LY600 A Elvileg egy fér bele, de a vékonyabb tipúsú talán kettő is A Sany által linkelt táblázatban egy CR 2450-es kell bele. Az elvileg 3V. Holnap megpróbálom a ceruza elemes megoldást. A led egyszer villan fel. Azt jelenti, hogy alacsony a feszültség?
Következő: »»   1151 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem