Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   18 / 577
(#) otto8509 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Azthiszem annak nem volt baja. Mondom, kivittem a kocsiba és lehet hogy tul nagy feszt kapott és lehet hogy kiégett a képcsö. Hang van.
ORION Szerintem lehet hogy csak valamelyik csö lehet a rossz. Én azon a tvn nöttem fel és tiz évig semmi baja nemvolt. Csak volt már kettes és mindig a kettesen voltak a mesék. Amugy a kép teljesen jol láthato volt utoljára mikor ment. Nem most volt már.
(#) kisgeri válasza djhans hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Igen, meg még a kátrányos papírkondikat is. Ha azok jók, az csak a véletlen műve, általában nagy százalékban rosszak.
Ezek javítóanyagának már most keresek styroflex kondikat. Aki tud valamit keressen meg légyszi privátban. Sajnos még a vaterán se nagyon szokott lenni.
(#) djhans válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Azok a fekete hengeres Remix kondik a kátrányosak? Egy rádiómban (1960) vannak olyanok és tljesen jó működik a rádió. A barna hengeres remix kondik azok már jók?
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A Tiéd, a hétvégén "megkeresem", és áthozom. Ha nálam lesz, szólok. AT14.., talán Öregtom jobban emlékszik rá, valószínűleg.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Köszi! Lehet hogy a nagyfrekis részek vizsgálatához jó lett volna a csöves vobblerszkóp. De már az is nagy siker ha fény van
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Én ezt az elkókkal akarom eljátszani mert a két legrégebbi rádiómban elöregedtek. egyik csak 9,8u az 50 helyett. A házba bele akarom építeni az újat hogy ne látszódjék. csak nehéz szépen szétszedni.
(#) kisgeri válasza djhans hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Az előző előtti oldalon belinkelt rádiómban pirosak ezek a kondik (fekete kátránnyal lezárva mindkét vége). Igaz pl. ez is tökéletesen működik. Szerintem nem a színe a lényeg.
A kátrányos papírkondik általában a széles tartományú hőmérséklet változásoktól mennek tönkre, megfolyik a kátrány szigetelőanyag. Valamint a nedvességet sem bírák, tehát az sem mindegy, milyen körülmények között volt tárolva az adott készülék.
Lényeg, hogy a kondi ne legyen se zárlatos, se szakadt, se szivárgó, és még a kapacitása is meglegyen. Csöves gépnél a szivárgásmentesség különösen fontos.
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
"Ne is keress! Van megoldás,a papírkondi házát megtartod,és belesúvasztod a modern kondit,simán beleférnek az értékek.Ajánlatos a bekötő huzalt is megtartani,és vissza a kátrány...senki nem mondja meg,hogy új kondi..."

Pontosan így akarom én is megoldani. Ház megtarva, a stiroflex (vagy más) meg bele. De kártány helyett fekete szilikont (mint a fugázó) fogok használni. Így később se ragadni, se megfolyni nem fog.
(#) djhans válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A régebbi csöves rádiókban meg csak a tápszűrő kondi volt elkó az újabbakban már több volt.
(#) djhans hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Engem az is meglep hogy a hullámváltó kapcsolók milyen jól bírják. Még nem találkoztam olyannal ami kontaktos lett volna. Bezzeg a félvezetőseknél...
(#) petya54 hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Sziasztok! Látom kicsit öregebb dolgokról van szó, de azért ha már lefényképeztem, gondoltam megosztom veletek. Hátha valaki irigykedik majd megint Na a lényeg az, hogy nagyon régóta a családban van, 3 motoros, hifi stereo és philips,de ez látszik a képeken is, de ami nem látszik: hogy tökéletesen működik. Véleményeket kérek!
(#) oregtamas0202 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Üdv Nem szeretnék tolakodó lenni ,de a DELTA-hoz ha tényleg olyan szép küldenék egy kemény lapos szines szervízdoksit !!Orionokhoz tudok küldeni. Az AT 14-et nem értem!
(#) Imi65 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Öreg Tamás, Te biztosan tudod, hogy a Viki milyen számon futott, AT xxxx. Én már nem emlékszem a típusszámára. A Deltát tudom, az AT550(1550) volt, de a Viki úgy rémlik, hogy már 4 jegyű volt. A hang-KF tranyós volt, arra emlékszem.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Abban már volt csúnya tranzisztor Na sebaj jó lesz az nekem
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Igen, már van benne, 2 Ge tranyó. De minden más csöves.
(#) kisgeri válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Nekem van itthon egy AT1550.
A nyáklapokra pedig az van írva, hogy AT550/II.
Nem tudom mennyire kompatibilisek az alkatrészek ezekután, de lehet, hogy van egy esélye.
Sajnos az előlapon nincs név, csak hogy orion. Hátlapja sincs, és nem épp a legjobb állapotban van, kismértékben hiányos is. (esetleg ha valakinek kell donornak, fel tudom ajánlani)
(#) kisgeri válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Szia!
Esetleg Dunához-Tiszához, vagy netán AT501-hez vagy AT301-hez van ilyen doksid?
(#) oregtamas0202 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A VICTOIA az 459 és ami kétnormás volt az1459 volt. A DELTA az AT-550 szürke laposs taszt és potméter gombok az 1550 fekete potméter gombok , csatonaváltó fekete és kis finomhangolós, a hálózati kapcsoló és az UHF/VHF kapcsolók egymás mellett voltak mig a deltánál egymás felett. A 2550 meg egy elhúzható rolettát kapott.
(#) Imi65 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Mondtam, hogy tudod. Köszi, tényleg 459-es volt.
(#) oregtamas0202 válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Üdv van de azok nem szinesek.Tudok adni ,átnézem és közlöm Öreg T
(#) oregtamas0202 válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Üdv az 550 és az 1550 belsö azonos ,csak kávát váltottak.A külföldre gyártottakba ua az UHF volt mint a VIKI.be és az ORILUX.-ba il még a VÉNUS-ba ,viszont az már más tészta.
(#) Imi65 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ja, a Vénusz az már az Orion 60-70 féle sasszival készült. De a taszt. még más volt benne (ha jól emlékszem, Olasz.)
(#) kisgeri válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Köszöm a pontosításokat! Így már tiszta minden.

A doksik nem baj ha nem színesek. Akkor majd írod hogy milyen van. Előre is köszi!
(#) djhans hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Megkaptam a Dallam rádiót. Szét is szedtem már, hogy kipucoljam. A táp elkó nem eredeti benne (ELWA) De nekem van egy 50+50µF MM kondim 1962 évjárat mint a rádió. Ezt szeretném beletenni. Multiméter szerint 66 és 79uF. A multi az új kondiknál jól mér de gondolom a régi az átvezetés miatt esetlegmást mutathat. Formázni szeretném. Mekkora soros ellenállást tegyek és mennyi ideig legyen a fesz a kondin?
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ja és még annyi, hogy már pufferelt egyenről töltsem vagy mehet a graetz után a soros ellenállással?
(#) zoly15 válasza djhans hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szia!
Csináltam már én is ilyet igaz én 10.000µF-on (63V MM gyártmány)
Én 15KOhm-al formáztam megvártam míg feltöltődik (addig kell tölteni míg e nem éri a "használati feszt" vagy még tovább)
Utána leveszed én hagytam magától kisülni vagy megpróbálhatod a korlátozó ellenállásoddal kisütni.. Ezt eljátszok 2-3X és van egy vadi új elkód (persze ha nincsen kiszáradva). Nekem a 10.000µF-osok vadi újak...


üdv!
UI.: Az a lényeg hogy nagyon lassan töltődjön.. Ha neked a nagy fesz miatt gyorsan töltődik fel akkor olyan ellenállást válassz ami annyira korlátoz hogy lassan töltődik.. Nekem 40 perc volt míg lement 1 formázás..
(#) svebis.zoltan hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
ÜDV mindenkinek.sikerült pár régi készüléket rendbetennen ime a képek.
(#) Vales válasza djhans hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Üdv!

Itt van egy leírás:
Elkó regenerálás


Boldog Karácsonyt!
(#) djhans válasza Vales hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Köszi. Neked is és a többieknek is boldog karácsonyt!
(#) djhans hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Itt van néhány kép a rádió belsejéről. Nagyon jó állapotban van. A csöveket kiszedtem, elmostam. Kicseréltem a vépentóda katódhidegítő kondiját 50u helyett volt itthon 47u Siemensben vadiúj. Még a regenerált 50+50u-t kell beletennem és kész is van. A kapcsolós hangerő potit is szét kellett szedni mert a kapcsoló része rendetlenkedett.
Következő: »»   18 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem