Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Börze
 
Témaindító: llaci56, idő: Jan 12, 2009
  1. Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ Rádióamatőr találkozó és börze: börze időpontok.
Lapozás: OK   1 / 146
(#) llaci56 hozzászólása Jan 12, 2009 / 4
 
Több témában is olvastam, hogy „találkozhatnánk a börzén…”
Több témában, de egymástól függetlenül!
A Puskás Tivadar Távközlési Technikumban (1097 Budapest, Gyáli út 22) cca. havonta (de naptárunkban pontosan meghatározott időpontban!) rendeznek börzét, ahol elektronikai alkatrészek dömpingje található a mai és az elmúlt korból. Én szeretek odajárni, vásárolni, de sokszor csak körülnézni is…
Az egyen póló viselése, – hogy egymást megismerjük – nem rossz dolog, de félek, hogy hidegebb időben ez előnytelen öltözet… Egyen kabát?
De megbeszélhetjük itt!
És segíthetünk is egymáson!
Biztosan vannak olyan srácok, akik messzebb laknak, és nem járhatnak minden börzére. Azt fel tudom ajánlani, (és lehet, hogy lesz ilyen más is,) hogy ha én megyek, és találok olyan valamit, amit ő keres, (kér,) megveszem neki, és elpostázom. Vannak vidéki barátaim, akikkel ápolok ilyen kapcsolatot, - természetesen bizalom kell hozzá.
Lehet, hogy máshol is vannak börzék? Kíváncsian várom, hogy ismertek-e hasonló elektronikai kirakodó vásárokat valahol másol.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Danaman válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Jó hogy nyitottál topikot kár hogy nem jutott előbb eszünkbe
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia! Jó ötlet ez a topik.
Idézet:
„Az egyen póló... ...Egyen kabát?”
Inkább sapka, persze "baseball" az az ember legmagasabb pontján van, és a tömegben jobban kiszúrható.
Idézet:
„megveszem neki, és elpostázom”

Szerintem ez CSAK a nagyon jó haveroknak oldható meg, de gondolom már volt rá példa ilyenre. Viszont, szerintem nem örülnél, ha egy idő után "kilóméteres" bevásárlólistával kellene oda menned.
Idézet:
„Lehet, hogy máshol is vannak börzék?”

Ezt én is szívesen várom, felénk nem tudok ilyenről.
(#) DuMatyi hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
De jó friss téma! Valaki tudja, van Hobbielektronikás póló? Javaslom Anaheim Angels baseball sapka viselését is, mert nekem is van és mindannyian angyalok lennénk, nemde? Esetleg HE-s kitűző?
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Kicsit féltem a visszhangtól, de úgy vélem, másnak is tetszik a topic…Ennek viszont örülök!
Értelemszerűen mindennek van határa. Ha tök ismeretlenül megkér a Kozseba Lajos, hogy kéne neki egy PCLakárhány, (mondjuk 200 Ft) ezért tényleg gazdaságtalan lenne felutazni Debrecenből, - megveszem és elküldöm neki. Elküldöm a bankszámlaszámomat is, és bízom abban, hogy alkalmasint átutalja azt a cca. 500 Ft-ot.. (A legrosszabb esetben a postán, de talán nagyrészünknek van már bankszámlája.) Ha nem, azért ebbe nem fogok tönkremenni, de ide a fórumra sem fog jönni többet.
Ha valaki méteres listát küldene, akkor nyilván már meg is érné neki ideutazni is.
(#) Danaman hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Akkor már kérdezném is hogy ki jön a következőre? Mostmár tényleg találkozni kéne mindenkivel Köv alkalommal én csak nézelődni fogok úgyhogy megyek 9re mint ti.
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem tudom, hogy 25-én megyek-e, talán a február 7. jobb, mert lesz nosztalgia. Szeretnék venni egy CB667 előtti telefont. (fémtárcsás)
Amúgy én 8-ra mentem, direkt a kedvedért!
(#) Danaman válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Olyankor rádiókat meg ilyeneket árulnak?
(#) llaci56 válasza Danaman hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
...is. A nagyteremben olyankor "rádiótorony" szokott lenni.
(#) Szebence válasza Danaman hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ha mentek, csináljatok már pár képet légyszi, mert még nem vettem ilyenen részt és egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy milyen, és hogy körülbelül mik vannak...
Ha esetleg ez a dolog működne nagyban is, akkor esetleg annak elkerülésére, hogy valaki megkér, hogy vegyél valamit és nem fizet, azt fel lehetne tenni egy feketelistára az oldalon, csak ehhez több dolgot is megkell csinálnia Topinak és nem is biztos, hogy működni fog ez az egész vidékra küldöm dolog.
Pedig az ötlet nekem is nagyon tetszik!
(#) llaci56 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem akarom "feketelistával" bonyolítani a dolgot.
A fényképezés nem jó ötlet, még nyakon is vághatnak érte. Ez egy intézmény, (iskola,) ahol nem hiszem, hogy az igazgató engedélye nélkül illendő fényképezni.
(#) gulyi88 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
a képcsinálós dolgot támogatom, még én sem voltam ilyen börzén, és el nem tudom képzelni mi lehet még rádiós dolgokon kívül. (rádiós téma az nem az én világom)
(#) Müszi hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
A börzés képeimet itt találjátok:
Bővebben: Link

Egyébbként májusba megyek legközelebb megint, mert drága az út, és messze van!
kb 200km

Csőgyűjtő lévén, én csak a csőritkaságokat veszem meg, de tervezem egy szép rádió beszerzését is, majd egyszer.

üdv
(#) llaci56 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szabad a gazda! Hogy lehet megnézni?
(#) gulyi88 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
kb 5 percig én is eltököltem vele...
de a fekete megaupload felirat mellett (fejléc alatt)
van egy plíz enter : 3 betűs kód , beírod mellette lévő kalickába, és klikk download... utána vársz 45 másodpercet...
(#) Szebence válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat, neked Müszi meg a képeket, mindjárt meg is nézem!
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ja... 74,4-gyel...
(#) Norberto válasza Szebence hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Idézet:
„valaki megkér, hogy vegyél valamit és nem fizet, azt fel lehetne tenni egy feketelistára az oldalon, csak ehhez több dolgot is megkell csinálnia Topinak és nem is biztos, hogy működni fog ez az egész vidékra küldöm dolog.”


Ez az egész vidékre küldöm dolog nem kell, hogy nagy volumeneket és nagy megmozdulásokat okozzon. Sőt, az benne a szép, hogy lényegében a felszín alatt mennek az ilyenek... aki így szeretne vásárolni, és korrekt, úgyis megtalálja a megfelelő utakat; ez szerintem pont az, ami nem kéne, hogy reklámtéma kellene legyen ennyire "nagyban és nyíltan". Meghát azt is le merem fogadni, hogy erre irányuló megmozdulás itt az oldal fejlesztésében nemigen lesz (fentebb írottak alapján - jogosan).
(#) Action2K válasza Müszi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Köszi a képeket! Nagyon jó nézni ezeket a régi rádiókat műszereket. Ezek az igazi technikai vívmányok. Annak idején ilyeneket szinte a semmiből fejlesztettek a feltalálóik. Ma már csak a kész IC-ket "összekábelezzük", esetleg dobunk rá egy szoftvert, és már kész is a... szóval olyan dolog, amit már "sok-ezren" megépítettek. Ma már csak korszerűsítjük elődeink nagy találmányait. Összeraktam, fejlesztettem már sok mindent, de nagy élmény lesz számomra, ha megépítem az első csöves erősítőmet. Tisztelet az ősöknek!
(#) llaci56 válasza Norberto hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
K1ll3rghost hozzászólásában félreértelmezte a mondataimat, ezt válaszomban mondtam is. Dehogy akarok én hivatalos letiltást...
Ez a szürke a szürkében milyen irányzat?
(#) gg630504 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
wiki.ham.hu Rádióstalálkozók. Az egyes találkozók oldalain mutatók az ott készült képek táraira.
(#) perlaci hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Régen jártam már bőrzén én biztos megyek. Legutoljára nyáron volt a csepelszigeten. Azért jó lenne tudni budapesten van e még valahol ilyen vagy hasonló témában kirakodóvásár. körül érdeklődöm a szakmabelieket hátha találunk még valamit. Akár itt is lehetne nyitni egy naptárt, vagy csak beírnánk a figyelőbe és amikor közeledik egy időpont bárki egyszer beír ide és jelez mindenkinél a gép.
(#) Danaman válasza perlaci hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Igen van nem is egy link itt van olvas vissza pontos időpontok is vannak.
(#) weend válasza Szebence hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szia!
Ime a sok kacat a burabu-ról.(az asszony szerint).
(#) llaci56 válasza weend hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Az asszonyt értem, a kacatot is értem, de mi az a burabu?
(#) icserny válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Idézet:
„Az asszonyt értem, a kacatot is értem, de mi az a burabu?”

Én sem tudtam, de kikerestem guglival:
Budapesti Rádióamatőr Bugi

Ha netán a bugi (vugi, To-vugi) jelentése is kérdéses: A Pallas Lexikon szerint Celebesz délkeleti csúcsán (Szunda-szigetek) élő maláji néptörzs. Erőteljes zömök testalkatuak, nőik meglepően szépek, tüzes feketeszemüek, kellemes világosbarna bőrüek és koromfekete hajuak. A nők társadalmi helyzete igen kedvező, még a tróntól sincsenek kizárva, szépen öltőzködnek s a gazdagok aranytól és gyémántoktól ragyognak. Vállalkozó kereskedők, főszenvedélyök a határtalan játékdüh s különösen a kakasviadalokat kedvelik, melyeknél fogadásokat tesznek; kivüle az ópiumszívásnak a rabjai. A B.-nyelvvel és irodalommal Matthes holland nyelvtudós foglalkozik: Boegineesche Spraak-Kunst (Hága 1875).
(#) llaci56 válasza icserny hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Köszönöm a kimerítőt!
(#) weend válasza icserny hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szia!
Itt is lehetne börzét tartani 73
(#) pet válasza weend hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Jé, nem is tudtam hogy a "mellettünk" levő most jégpálya helyén nyáron elektros börze van
(#) Danaman hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
üdv,
Szerintem a fórumozók megkülömböztetésére egy ilyen (melléklet) kis papírt kéne kitűzni bár ez csak a csövekkel foglalkozó társaimnak tetszene de hátha

image056.gif
    
Következő: »»   1 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem