Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   17 / 1677
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
JAAA ilyn van nekem is de nekem be van építve.Amúgy én azt hittem hogy vékony nem hogy alacsonyabb.Bocs
Én amúgy propeller clockot csinálok és a programozásnál vagyok elakadva mert nem találok semmi olyn normális pic égetőt ami 16f628-at is képes égetni és persze müködne is.
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
[link=http://users.atw.hu/deguss/elektro/picegeto.php]http://users.atw.hu/deguss/elektro/picegeto.php[/link]

Tutira működik...kb. 1 hete építettem meg, és elsőre jó volt!

Ezen topik 30-dik oldalára lapozva találsz 8 képet arról, hogy hogyan is néz ki a remekművem. 4 kép a NYÁK-ról ültetés előtt, 4 kép az elkészült eszközről...ez LAZÁN tud 628-at is égetni...
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Aha ezt ismerem is mert degussal elég jóva vagyunk.Amúgy 98%-ba kész is van ez a égető.Amúgy Te csináltál nyáko?vagy mi? Mert nekem is van de nem tom jó e.
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Igen, a NYÁK-ot én készítettem hozzá. Mint ahogy a képeken látszik, SMD alkatrészekhez terveztem, amit csak lehetett. 2 kondi maradt felülre, meg a Graetz, mert ha SMD-t rakok be, és mindezt alulra, akkor érthető módon billegett volna eléggé a cucc

Ezért van ott a trafón kívül pár hagyományos alkatrész is...
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Aha értem.De még azért félek még hogy mivel ez külső tápos ezért hazavágja a gépet.
(#) Norberto válasza tbence3 hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Ha jól rakod össze, és 10-szer ellenőrzöl mindent, mielőtt elsőként rádugod a gépedre, akkor semmi gáz sem lesz...

Ha az ősember nagyon félt volna lemászni a fáról, akkor most képzeld el, hogy a fákon görnyedve, egy oduból gépeznénk...hát hogy nézne az ki?
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
Végülis ja!
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Júl 28, 2006 /
 
És akkor azt mondod hogy akkor az ír 16f628at is?Biztos?
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Üdv!

Csináltam képeket a működő panelről! Várom a véleményeket , és az építő jellegű kritikákat!

sztem nappali fénynél, vaku nélkül fotoz, és kissebb képet köszi!javítottam. szabi83
(#) Darazsx válasza Pavel hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Nagyon szép munka Pavel! Nagyon tetszik!


Itt az én új munkám, sajna sehogysem sikerült most éles képeket csinálni a gépemmel

kissebb kép méretet! belenyúltam! szabi83
(#) Pavel válasza Darazsx hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
! Szép! Ha befejztem az erősítőmet. én is valami hasonlót szeretnék tenni a gépemmel !
(#) isamisa válasza Pavel hozzászólására (») Júl 29, 2006 /
 
Hi
Grat a vezérlőhöz. Biztos nagyon fel fogja dobni az egészett.
(#) bensfregen válasza Pavel hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Hűű ez a quadvezérlő nagyon megmozgatta a fantáziámat... légyszives leírnád bővebben hogy miket is csinál (mindet ! )
Nagyon szép munka !
Ha már itt vagyok hadd kérdezzem meg a kedves szakikat hogy új quadhoz honnan tudnék én beszerezni szép új fém dobozt? Vagy alut? Rackdoboznak mégjobbban örvendenék.
Előre is kösz a válaszokat
(#) Placi84 válasza Pavel hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Apám...elfolyik az agyvizem...

Hihetetlen, hogy egyes emberek mit ki nem találnak...nagyon tetszik, nagggyon jól nézki, igényes munka!!!

Én is kíváncsi vagyok, miket is vezérel, miket tud!

Üdv: PLaci
(#) szabi83 válasza bensfregen hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
de jól tettem, hogy kivilágosítottam a képeket D

amugy nekem is tetszik
(#) Istike88 válasza Pavel hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
nah asszem én ezen a ponton szerettem bele a quad-ba
nagyon jól sikerült!!!
ha megosztanád velünk a kapcs rajzokat, nyák tervewket esetlek akkor nagyon hálásak lennénk! ugye?
én biztosan!
gondolom picel csináltad. vagy van ehez vmi speckós ic?
U.I.: mégegyszer: nagyon jó!

üdw
(#) vicsys válasza Istike88 hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Nem PIC...AVR atmel (de közel jársz...)
Pavel!
Igen, én is szeretném látni a dokut,-ha nem top secret!
(#) gtk válasza Pavel hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Nagyon szep munka!
Gratulalok!
(#) Pavel válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Sziasztok!

A rajzok és tervek természetesen nem titkosak , tessék bátran letölteni ! Ha valakinek észrevétele, vagy kérdése van a rajzokkal kapcsolatban, nyugodtan keressen meg e-mail - ban vagy privivben, szívesen válaszolok bármilyen kérdésre!

Az vezérlő a következőket hivatott megvalósítani: hangerőszabályozás (DS1669), bemenetváltó vezérlése, hőtőborda hőm.figyelése és a ventillátorok ki/be kapcsolása (+ hőbizti ), némítás, a hangszórók késleltett rákapcsolása a kimenetekre...stb!

Üdv

quad.zip
    
(#) Moderátor hozzászólása Pavel hozzászólására (») Júl 30, 2006
 
A csatolást javítottam, a többi hsz-t töröltem.
(#) Pavel válasza (») Júl 30, 2006 /
 
Köszi
(#) Darazsx válasza Pavel hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Megcsináltam a háttérvilágítást is. (most tudtam jobb képeket csinálni)
(#) Pavel válasza Darazsx hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
! Igy azé jobbat mutat

Szép!
(#) vicsys válasza Darazsx hozzászólására (») Júl 30, 2006 /
 
Darazsx!
Wow! Kafa...!

Pavel!

és big-big thx!
(#) deguss válasza Darazsx hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Nagyon jól néz ki a tekerők háttérvilágítása! Mint ha gyári lenne! Ügyi vagy!
(#) Darazsx válasza deguss hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Kössz szépen a dicséreteket!
Közben rájöttem, hogy kicsik a bordák az LM317-eseken. Kellett rátennem komolyabbakat
(#) gtk válasza Darazsx hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Tenyleg szep!
(#) MPi-c válasza gtk hozzászólására (») Aug 3, 2006 / 2
 
Üdv!

Tavaly építettem egy öntözővezérlőt. A lelke egy Z80-as processzor Ne tessék kinevetni! Akkor még a mikrovezérlőkről halvány fogalmam sem volt, a Z80-assal meg még a gimiben találkoztam (az első iskola számítógép -HT1080Z kb. 23 éve - még Z80-nal ment)
A vezérlő programjával az állandó időhiány miatt még nem vagyok kész. Persze valami mikrovezérlővel kisebbet, elegánsabbat, több szolgáltatást nyújtót lehetne összerakni.
(#) MPi-c válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 3, 2006 / 2
 
Még néhány kép tőlem.
Aztán még egy, három kütyüről: egy Microchip-es (AN689) műszer, az epromégetőm és egy ProPic2.
Még annyit, hogy az elektronikával csak kizárólag hobbi szinten foglalkozom, ha az idő meg a család engedi!
(#) Pavel válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 3, 2006 /
 
Szép munka! Grat.
Következő: »»   17 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem