Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 64
(#) Tomszy hozzászólása Aug 11, 2006 / 1
 
Sziasztok, egy olyan témában kérnék most segítséget, melyben nem vagok teljesen otthon. Szeretnék venni egy wlan-os routert, hogy a gépemet és laptopomat rákössem. A laptop wlanon keresztül menne, és egy emelettel lejebb lenne mint a router. Nem csak internetre használnám hanem adatmásolásra is, tehát 108mb/s-es lenne ideális. de melyik típus lenne jo, amelyikkel gyorsan tudnék fájlt másolni és erős maradna a jel még egy emelet áthatolása után. Köszi a segítséget. Ja és lhetőleg baráti áron kellene.
(#) htmm válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Hali!
Konkret tipust most nem javasolnek, inkabb nehany tanacsot adok.
Mielott wlant veszel, nezd meg, hogy egyaltalan mukodhet e. Ha nincsen kozvetlen ralatas, erosen csokken a terero es a savszelesseg is!
Az elmeleti maximum csak idealis esetben erheto el, es egy emeletnyi kulonbseg nem az (gondolom, vasbeton).
Ha tenyleg fontos a 100Mbit elerese, akkor el kell, hogy keseritselek: a wlan nem az idealis valasztas. Ha azert kevesebb is eleg, akkor jo lehet.
Szerintem mindenkeppen markasabb eszkozoket vasarolj! Itthon (igaz csak b-s) Belkin es dlink eszkozok vannak. Az olcsobb kategoriabol a linksys -t javasolnam (vagy esetleg dlink -et).
(#) G-Lex válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Szia!

Én is csak tanácsokkal foglak ellátni:
egyenlőre vezeték nélkül a 100mb-et meg sem fogod közelíteni. Ideális esetben is (a két eszköz egymástól meghatározott ideális távolságban helyezkedik el és semmi nincs közöttük valamint nincs semmi más zavaró jel.) csak 70-80mbit körül teljesítenek. Vagyis átvisz 108mbitet, de abba neked van egy rakat "haszontalan" információ (crc, javító bitek, ellenőrző bitek). A 108mb-es változat meg még bizonytalanabb cucc. én egy g szabványú eszközt javasolnék igaz csak 54mb de jóval megbízhatóbb mint a tuningolt 108as.
Amennyiben még nincs a laptopodban wifi kártya, úgy a kettő eszközt (router + kártya) együtt vedd meg, hogy biztosan kompatiblisek legyenek. Valamilyen védelmet mindenképp rakj rá (WEP vagy WPA) A WEP az adatforgalmat kódolja, a WPA pedig a belépést korlátozza...
(#) PCB válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Szia !

Én is csak azt javaslom neked, hogy ha teheted old meg a kábeles router használatát.
Kevesebbet fogsz mérgelődni
(#) patexati válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Nemtudom,hogy egy bluetouth kapcsolat mekkora sebességen képes max üzemelni? Én ezzel szeretnék ép kapcsolatot teremteni a laptop és az asztali gépem között.Nem sok sikerrel
(#) G-Lex válasza PCB hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
laptoppal nagyon jó a wifi...

szerintem a géped próbáld UTP-n és csak a laptopnak legyen WiFi.
Olyan WiFi routert vegyél ami switchként is üzemel. Általában 4portosak. amikor komolyabb másolásba kezdessz a laptopot is UTPn rányomod a routerre. Netre meg jó a WiFi
(#) peter007 válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Vagy lenne még 1 verzió de ez macerás és sztem lassú is. Veszel egy sima 4 portos routert az egyik port az asztali gép. És a mási kettőre pedig rákötsz egy-egy WLAN acess pointot. Ami annyit tesz hogy a sima utp jelet vezeték nélkülivé alakítja. Egyik az egyik emelt a másik a másik. De ez nagyon macerás de így jó lenne a jelerősség.
(#) Tomszy válasza htmm hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Azt meg lehetne esetleg oldani, hogy két antennás wlan routert veszek, és a lépcsőnél helyezem el a két szint között, az egyiket lefelé a másik antennát pedig felfelé irányítom. Akkor szerintetek nem jó a 108mbes cucc? Találtam egy asus-t is amiree 125mb van irva, adok hozzá egy linket, ez esetleg?
http://depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=95&c_id=127&p_id=26...page=2
(#) Tomszy válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Persze a gép az mindenképp utp-n menne rá a routerre, akkor ha olyan routert veszek emi switchként is üzemel, az gyorsabb másolást tud biztosítani?
(#) PCB válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Szia!

Idézet:
„amikor komolyabb másolásba kezdessz a laptopot is UTPn rányomod a routerre. Netre meg jó a WiFi”


Ha ott az UTP a laptopnál minek már cserélgetni
(#) PCB válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Szia !

Többe fog kerülni a leves mint a hús
(#) Tomszy válasza PCB hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Most ezt nem értem. Alapba internet menne a laptopon wlanon keresztül, és akkor, mivel ti mondtátok hogy wlanon keresztül nagon lassú a másolás, ezért rá fogom csatlakoztatni az utp kábelre. Viszzont az internetet szeretnám ugy használni hogy semmilyen kábel ne legyen a laptopba dugva, így bárhova vihessem gondok nélkül.
(#) Lucifer válasza patexati hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
(#) PCB válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Idézet:
„hogy semmilyen kábel ne legyen a laptopba dugva, így bárhova vihessem gondok nélkül.”


Az más, akkor ez a megoldás tűnik a legjobbnak.
(#) Tomszy válasza PCB hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
akkor összefoglalva a dolgokat, nem érdemes 108-ast venni, és érdemes hogy legyen rajta switch is, a gyorsabb másolás érdekében. Már csak egy kérdés maradt, az emelet problémája. Szted ha a két emelet között helyezném el a lépcsőnél, akkor az jo lenne mindkét szintre? Ill, legyen minél erősebb sugárzása a wlannak, azt hol tudom leellenőrizni?
(#) G-Lex válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Nálunk az emeleten van a router az egyik szobába és az alsó szinten is tökéletesen jön a jel. majdnem ugyan olyan erősen mint a felső szinten 1 szobával a router mellet... felesleges szerintem helyezgetni a cuccot

Ja és azért ne a 108-asat vagy hasonlót vegyél, mert az nem szabvány, az csak egy tuningolása a g (54mb) szabványnak. negyedére csökken a hatótáv és sokkal kényesebb no meg nem is minden cucc eszi meg...
(#) Tomszy válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
aha, nektek milyen típusú routeretek van?
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Érdekesség képpen:
Szabvány (Éve)- Névleges sebesség - átlagos sebesség - hatótáv
802.11b (1999) - 11 Mbit/s - 6 Mbit/s - 30m
802.11g (2003) - 54 Mbit/s - 25 Mbit/s - 30m
802.11n (?2007?) - 540 Mbit/s - 200 Mbit/s - 50m
(#) G-Lex válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
SMC Barricade a pontos típust nemtom
2 antenna van rajta
(#) htmm válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Van egy D-Link DWL-700AP (ez csak AP, de tud klienskent is mukodni), es van egy Belkin, de ennek a tipusat nem tudom, ez router, de csak APnek hasznaljuk.
A ket eszkoz kb 60-70m tavolsagra van egymastol, igaz van kozvetlen ralatas (csak fak vannak kozottuk). Legtobbszor jo, de ha a fak levele vizes, akkor mar gond van a kapcsolattal...
(#) G-Lex válasza htmm hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
megfelelő antennával akár 1 vagy több km-t is át lehet lőni
(#) Tomszy válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
hello, találtam egy használtat, ez jo lenne? http://www1.vatera.hu/item/view/real.php?cod=11044535
(#) Tomszy válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
vagy akkor annyit kérhetnék, hogy a depo-n mondjatok egy routert ami megbizhato, valakinek bevállt, mert nem vagyok bent ezekben a dolgokban. köszi
(#) htmm válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Ha nekem kellene, ezt vennem:
Linksys WRT54G
(#) G-Lex válasza Tomszy hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
jó a vaterás cucc, csak szerintem 10ért nem fogod megkapni. htmm linkje is jó
(#) patexati válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Köszi Lucifer! Ezt már bluetooth kapcsolaton nyomom működik az egész lakásban (még az ágyban is )
(#) Lucifer válasza patexati hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Nincs mit!
Amúgy aki még WLAN routert keres, annnak én is a
WRT-ket ajánlom. Okosok, megbízhatóak. Meg lehet rájuk LINUXot rakni. Amúgy http://www.huwico.hu itt is van érdekesség.
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Azt szeretném még megtudni,hogy ha a bluetooth (usb adapter)-re ha szétszedem és rákötök egy koaxoális kábelt a belső kis antennára el tudom e rajta vezetni a jelet? És ha igen milyen távolságig max?usb hosszabító az nem érdekel csak ez a megoldás ha egyáltalán lehetségesí!
(#) Lucifer válasza patexati hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Hali!
Elvileg lehet:
http://trifinite.org/trifinite_stuff_bluetooone.html

De én garis cuccot nem bántanék.
Meg ugye kell hozzá egy jó páka, meg egy kis gyakorlat.

Minél hosszabb a koax annál nagyobb lesz a jelveszteség. Mármint a wifinél, rádiós cuccoknál meg általában így van.
Természetesen számít a koax minősége is.
Gondolom én csak class1-es cuccal érdemes kínlódni, mert a külső antenna nélkülieknél nemigen találod meg az antennát.
(#) patexati válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Szétszedtem már egyszer egy kis nyákantenna van a végén arra gondoltam a koaxot.Páka nem gond wellert használok!Azért kérdeztem mert potyára nem veszek kábelt
Következő: »»   1 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem