Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutya macska (vad) riasztó
 
Témaindító: der.alt, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   8 / 23
(#) Jihad Joe válasza ldjanos hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
ja és a trafó 390 mH-srészének a közepén mi az a vonal?
És a zener diódának mi a tipusa
meg még annyi hony a hangszórónak ugye mindegy h mien?
(#) gg630504 válasza Jihad Joe hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
* C3 = 220 pikofarad
* Trafó: feltehetően régi zsebrádió kimenőtranszformátorát használta, annak van középen kivezetése, amit itt nem kell bekötni. (( Szerintem a szövegben leírja. ))
* Z dióda: elég kis teljesítményű, pl. ZPD2.2.
* A hangszórónak ott a típusa. Piezo.
* És adok néhány karaktert, amit kihagytál vagy rosszul írtál: csá A ö z ? farad M . E s . J , g ogy ly
(#) rego válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
mgabesz!
Én kb 15E Huf-ért vettem ezt a tipust. 1 hét alatt ide ért.
http://www.eurobarkcontrol.com/products.htm
Bal első trafó nélkül.
Elég sok létezik ezt se vedd reklámnak. Az itthoni árakat
nem kommentálnám csak a "szégyen" szóval.:violent:
Építésnél a piezó a gond de erre van itt 1 másik topik külön a piezóval kapcsol.ban. Lefotóztam az kütyüt belülről/ (#362382) rego válasza zmol hozzászólására/
Üdv.
(#) Simsone válasza Frankye hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Szia! azt kérdezném, hogy a rajzodon az ic 555 -ös, és ha igen akkor a kimenet nem a 3 -as láb? /nincs elírva/
A hangszoro piezo kell feltétlenül? és müködik a kapcsolás kiprobáltad?távol tartja a macskát kutyát?
Köszi szépen.
(#) Frankye válasza Simsone hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Ha visszaköveted a hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy én csak annyit tettem, hogy az Eagle fájlokból képet készítettem. A kapcsolást nem én terveztem.
Az 555-ös IC-nek igen, a 3. lába a kimenete, a hangszóró típusát viszont nem tudom.
Szerk.:
Nem, nem próbáltam ki, nem építettem meg. Csak a két fájlt konvertáltam át.
(#) mgabesz válasza rego hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Köszi az infót.
Utánanézek.
Üdv.:
mgabesz
(#) Jihad Joe válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
köszi szépen
(#) Simsone hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Köszi a tájékoztatást, lehet, hogy más tipusu az ic?
üdv.
(#) Rita hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
A Dazzer kutyariasztóról mi a véleményetek?
Sok helyre kell mennem a munkám során. Elég sokszor kergetnek meg a kutyák. Szerencsére még nem harapot meg egy sem és szeretném is elkerülni.
Sajnos nem tudok házilag barkácsolni ilyen kutyariasztót, ezért kellene vennem egyet.
Köszi
(#) tom75 hozzászólása Feb 14, 2009 1 /
 
Készítettem egy ultrahang sugárzót kutyát távol tartására
Egy ne 555 alapú astabil 15khz-25khz között működik.
Műszer szépen jeli a kiszámolt értékem jól meg is jelenik de a kutya nem érzékel semmit.
Kitöltési tényezővel kell játszani?
Tettem a kimenetre egy tranzisztor, hogy erősebb legyen a hang de semmi se változott.
Tegyek re egy pnp-npn végfokot vagy darlington tranyot az javít a helyzeten?

Kösz ha válaszoltok Tom

vco.png
    
(#) Imi65 válasza tom75 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
A postás nekem úgy magyarázta a gyári ebriasztót, hogy a "békés" kutyára nincs hatása. Ha a kutyában fokozódik az agresszió, akkor támad. Ha azonban a riasztó hangja "még rátesz egy lapáttal", a kutya már nem "bírja a gyűrődést", és felhagy a támadással.
Hozzáteszem, hogy szinte semmit nem értek a kutyákhoz, ez csak egy információ. :nemtudom:
(#) zmol válasza tom75 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szia Tom!

Imi65-nek és a postásának igaza van, az én kísérleteim szerint is csak az agresszív, támadó hangulatban lévő kutyák reagálnak rá, azok viszont tényleg visszarettennek tőle.

A hangerőn a darlington semmit nem javít, viszont ha egy pnp-npn hidat raksz a kimenetre (gyakorlatilag a rajzod dupláját) ellenütemben meghajtva (az egyik bázispárt pl. egy inverteren át vezérelve), és a piezot a hídágba teszed, akkor azon a kimenő négyszögjel amplitúdója a tápfesz kétszerese lesz. Esetedben a 12V-os táppal 24 Volt, ami sokkal nagyobb hangerőt jelent.

Üdv.:
zmol
(#) tom75 válasza zmol hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
köszönöm a felvilágosítást
(#) tom75 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Bocs
Tehát akkor ez arra nem alkalmas, hogy egy kutya ne menjen be a más kertjébe.
kollegámnak erre kellet volna.
(#) zmol válasza tom75 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Próba nélkül nem mondanám egyértelműen, hogy nem.
A szakirodalom szerint a kutyák akkor is izgatottak alapból, ha nem a saját felségterületükön mászkálnak.
Ezt szeretném én is kihasználni, mert engem a kerítésem elé, illetve a lábazatra piszkoló kutyák elűzése érdekel, csak még nincsen készen az érzékelő rendszerem.
(#) Rita hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Köszi simpi!
Nemrég néztem meg postaköltséggel együtt 20.000Ft-ba kerül. De ha beválik, akkor megéri.
(#) tom75 válasza zmol hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Milyen kapcsolással próbálkozol?
Tudsz valami biztatót akkor lehet kérni ötletet?
(#) zmol válasza tom75 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
A 362094-es hozzászólásomban feltettem a rajzot (az előző oldalon), az eddigi tapasztalataimat pedig a 343031-ben, az 5. oldalon találod.

Amíg rossz idő van, addig felfüggesztettem a kültéri dolgokat, de tavasszal kiteszem a kerítésre a cuccot egy mozgásérzékelővel vezérelve. Mindenképpen ideírom az eredményt. Addig is állok rendelkezésedre, ha kérdésed van.
(#) vandorbot válasza tom75 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
szerintem ha átlépi a fájdalomküszöböt, semmihez sem lesz kedve. Nade tudja valaki, hogy kutyáéknál az mennyi dB ?
(#) Krisz03 hozzászólása Feb 18, 2009 /
 
Hali!

Tervezem én is, hogy nemsokára építek valami riasztót, és a hangsugárzóval lenne egy kérdésem. Ilyesmi piezo hangszóró, vagy pl egy ilyen riasztóból bontott piezo "lapka" lenne ideálisabb?
Előbbinél úgy látom, hogy 25kHz felett nem igazán sugároznak, utóbbiról nem sokat tudok.
(#) Jihad Joe hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
hi mindenki
a kutyámat be akarom tanítani hogy fogadjon szót mert általában azt teszi amit ő akar és nem nagyon érdekli h mit mondok neki.
Sóval láttam a neten: Bővebben: Link egy idomító nyakörvet.
nyakörv a kutyára adó a kézbe és ha megnyomok 1 gombot akkor megrázza a kutyát az áram. Ez mind szép és jó de 100e be kerul
nem tud vki ehez vmi kapcsolási rajzot?
nagyon megköszönném. :yes:
(#) Moderátor hozzászólása Jihad Joe hozzászólására (») Feb 28, 2009
 
Voltam régebben Dunakeszin egy kutyakiképző központban, érdekes módon sokkolás nélkül is sikerült idomítani őket. Igaz, meglehetősen "elmaradott" módszereket használtak (úgy mint érzelmek, hangulatok kifejezése, jutalom, fizikai fájdalom nélküli büntetés), viszont működött.
Remélem, ilyesfajta állatkínzáshoz senki nem ad neked ötleteket - és szégyelld magad a gondolatért is, akár van ilyen a neten, akár nincs.
(#) Jihad Joe válasza (») Feb 28, 2009 /
 
már mindent próbálta de ha rászólok is ugyan úgy ugrál mindenkire meg harapdálja (persze nem annyira erősen de azért meglátszik a nyoma)
Szóval légyszíves ha valaki tud ilyen kapcsolási rajzot tegye föl ide.
Nem akarom kínozni a kutyát én se de nem hajlandó szót fogadni és valahogy fegyelmezni kéne
(#) mgabesz válasza Jihad Joe hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
OFF:
Most komolyan árammal akarod megrázatni szegény állatot ?????
Van egy nagyon jó módszer.
FOGLALKOZNI KELL VELE !!!!!!!
Az csodákra képes.
Neked, hogyan esne ha valami hibás döntésed után telenyomnának árammal??
A gyermekeimet sem ütöm vágom, ha rosszak, pedig a kutyám néha hamarabb szót fogad.

Üdv.:
mgabesz
(#) karpi válasza Jihad Joe hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Szerintem vidd egy idomitohoz , talan meg tudja meg "nevelni" ,persze a gazda segitsegevel is , a kutyust.

Ha nincs megnevelve es ez a gazdaja hibaja nem a kutyae , nem jart oviba ( ahogy az aszony mondja) a mi kutyunkrol , de turelemmel es jutalmazassal meg lehet nevelni.

Persze fugg a kutya fajtol is.Nekem Cocker-em van igen csak onfejuek de a kajaert mindent megtanulnak , amugy meg csak azert egnedelmeskednek ha eppen kedvuk van hozza hogy a gazda kedvebe jarjanak.Nagyon karakteres ( onfeju ) kutyak.Biztos mas fajtaba is van ilyen.

Szoval nem elektromos nyakorv hanem jutalom es turelmes tanitas .
A kutya nagyon inteligens es okos ha valami az o erdeke pillanat alatt megtanulta es nem felejti el soha.

Ez az ugralas amit emlitesz jo jatek volt valamikor es "jutalmat" is kapott erte ezt a kutya nem felejti el .Ra lett szoktatva "meg lett tanitva" neki , most le kene szoktatni.
A lanyom kutyaja mindenkinek a szokasait kulon tudja , mindenkitol mas modon kuncsorogja ki a plusz kajat , allandoan kereget de mint mondom mindenkinel ahogy az illeto csaladtag megszoktatta.
Az aszonynal ugat , csahol ,nyuszit, raugrik a melso labaival a terdere majd kiveri a kavet a kezebol , nalam leul es szepen es nez mozdulatlanul
majd ha nem veszem eszre ugral mint amikor jatszani akar, lanyomnal lefekszik elebe es kinezi a falatot a szajabol de meg se nyikkan...
Lanyom 3 evet el volt menve tanulni , mikor hazajott a kutya abszolut mindent tudott es ugyanugy viselkedett es viszonyult hozza mint 3 evel azelott , tatva maradt a szank hogy milyen pontossan tudott minden szokast .Mi meg csak arra voltunk kivancsiak hogy egyaltalan emlekszik e meg a lanyunkra , hehe.

Meg csak anyit a szokas/tanitas-rol ( elnevelesrol) .
Ellopta az aszonytol a gyufat , erre az aszony: .."Nem szabad , fuj , kopd ki ...stb .....Gyere ki kapsz kekszet "...kiszlad a kutya kap kekszet en meg elszedem az otmaradt felig szejelragott gyufasdobozt.

Mit lass egy par ilyen akcio utan ! Ellopja nagy csondbe a gyufasdobozt , lefekszik szembe az aszonyal , es neha megboki a dobozt az orraval hogy vegyek eszre mi van neki , aztan a szajaba kapja a dobozt es "hivja" az aszonyt hogy menjenek a konyhaba kapjon kekszet !! kiszalad elore , az asztal ala fekszik es amig nincs a keksz nem adja a gyufat ...
"
Kesz vadaszas es cserekereskedelem...haha.Aztan ugyanezt megcsinalta zoknival is amit a szennyes-kosarbol a szellozolyukakon valahogy szepen kihuzott ...jon es becsereli kekszre!!
Ki szoktatta ra , mink .

Ugy hogy nem aramutes hanem neveles es turelmes foglalkozas kell .( kene , mert mink neveljuk el a haztol mert olyan jopofa es mint a kisgyerek rogton kihasznalja)

Kulonben borzasztoan idegesiti minden , futyules, csipogas , ciripeles bar aegy ido utan megszokja ha a kornyezetebe adot helyen es idoben van mindeg ott van , odateszi a tobbi tudnivalohoz es mar nem izgatja.
Ugyhogy kutyat biztos nem riaszt el tobszor egy hanggenerator , eloszor furcsalja , ugat esetleg aztan elfogadja hogy ez igy van es kesz.
Legalabb is a mienk igy csinalt , a kulombozo uj haztartasi "csipogo" , zorgo , zugo cucokkal aztan megszokta es nem erdelki.Eloszor szornyen uzte ugatta az uj "halk" sziszego porszivot , aztan most "lenezi" nem erdekli.
(#) Jihad Joe válasza karpi hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
elmentem egy kutyás boltba azt mondták h van egy síp aminek a hangját nem szeretik a kutyák. megvettem nem is volt drága,hazamentem rám ugrott a kutya megfújtam a sípot és egyből megállt nézett h mi van még egyszer megpróbálta megint belefújtam és többet nem ugrik már rám. Eljött a haverom rá is ráugrott a kutya megint megfújtam a sípot de le se sz**ta a kutya.
Mondjuk lehet h az is a baja hogy 8hónaposan hoztuk el és a régi gazdájánál mindent lehetett csinálnia
na mind 1 majd elviszem valahova tanítani
(#) Godesz hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Sikerült megcsinálnom az alábbi "zajgenerátort", de még növelni szeretném a frekvenciáját, hogy ultrahangot is tudjon képezni. Kérdésem az, hogy lehetséges-e, és hogy ha igen mit változtassak rajta?
Rajz
a tranyó egy BD136os, a poti pedig 100K-os, az 5ös láb javítva, a C1en megy keresztün a testre.

Köszönöm
(#) Qenk válasza Godesz hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Hali, Ez a kutyariasztó? Neked működik? Csak mert nemrégóta keresgélek és nemtalálok megfelelő konstrukciót, sem kapcsolási rajzot. Amúgy SZERINTEM a kondenzátorodon kellene változtatni, nyilván kisebb értékűre (kis érték gyors feltöltés...)

Inkább így. Frankye
(#) Godesz hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
igen, ez egy sípolást hoz létre adott frekin, de ez még max 20Ks, így ez még nem elég magas
(#) a5a hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Üdvözletem mindenkinek!

Nekem lenne egy ötletem, csak nem tudom megoldani ugyanis elég kezdő vagyok.
Egy kutyariasztótól lenne szó.
2 udvar van nálunk, egy első és egy hátsó.
Azt szeretném, hogy a kutya csak a hátsóban legyen, ugyanis sok a kapunyitogatás az autó végett és nem szeretném, hogy az utcára menjen. Eddig mindig be kellett zárni ha mentem valahova utána pedig kiengedni.
Olyan megoldás érdekelne, hogy két pontban (max 7m) ki lenne helyezve egy-egy adó vagy nem tudom pontosan mi.
És ha a kutya e közé a két pont közé menne akkor egy magas frekvenciájú hang megszólalna. A kutya nyakán lehetne egy elemes nyakörv ami "beazonosítaná" ha a két pont közé lép, így csak akkor kapcsolna be ha ő lép oda.
A szirénát meg tudom oldani. Arra lenne szükségem, hogy ez a "beazonosításos" adó-vevő vagy mi dolog menne. PIC nélkül.
Előre is köszönöm!
Mindenkinek szép napot!
Következő: »»   8 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem