Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   418 / 3951
(#) zoly15 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Tegnap elkezdtem formázni 2db 10.000µF 40V-os MM kondit...
Tegnap 18:05 - 20:54 -ig feltöltődött 21.6V-ra... Ezután abbahagytam..
Ma reggel megint elkezdtem 8:10 - 9: 25 -ig feltöltődött 25V-ra..
Mindkét esetben egy 40V-os tápról töltöm 47K Ohm -al...
Mit jelent ez a "továbbtöltődés"? Azaz kevesebb idő alatt nagyobb feszültségre töltődik fel?
Jót vagy rosszat jelent?


Üdv!
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Pont ez a cél. A formázás lényege, hogy helyreállítsuk a szigetelőképességet. A direkt rákapcsolás azért lehet problémás (formázás nélkül), mert a leromlott szigetelőképesség miatt nagy a szivárgási áram, ami hőfejlődéshez vezethet. Ezt az ellenállással olyan szintre csökkenthetjük, ami nem okozhat problémát.
Tehát, azért töltődik gyorsabban, mert egyre kisebb a szivárgási áram, ami pont ellenkezőleg, a kisütés irányába hat.
(#) Sir-Nyeteg válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Két töltés között kisütötted?
Egyébként ez a lényege a formázásnak
(#) zoly15 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Igen kisütöttem..
Egy 18K + 15K sorba kapcsolásával..
Akkor semmi gond?
Ez normális jelenség?


Imi65: Köszönöm!
Akkor értem már hogy miért melegedett az a trafó az erősítőben amiben ez a kondi volt
Szinte rövid zárban ment :yes:
Akkor eléggé ramaty lehetett ez a 2 kondi!
Köszönöm mindkettőtöknek!

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Írnál erről a formázásról egy kicsit? Még nem hallottam róla, ez tulajdonképpen hogyan működik és mire jó?
Üdv.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Az hiogy mire jó Imi65 hsz-ében van..
A rég nem használ kondikat lehet "újjáéleszteni"
Hogy hogyan megy?
Egy ellenállással sorba kapcsolva töltjük a kondit (kis árammal) És a szigetelések "helyreállnak" vagy mi

Üdv!
(#) Sir-Nyeteg válasza Doncso hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Imi65 leírta a lényeget.
Keress rá az elektrolit kondira! És láthatod hogy itt a szigetelőréteg maga a felületi oxidréteg az Al fegyverzeten. Ezáltal ha régi a kondi, nem biztos hogy megfelelő vastagságú ez az oxidréteg. Emiatt kell formázni, azaz lassan-lassan tölteni, nem egyből ráadni a névleges feszt. Emiatt van a szivárgási áram, ill. a fordított polaritás esetén való gázképződés és pukkanás is.
Tehát a formázás lényege: a szigetelőréteg helyreállítása, és a kondi üzemképességének visszaállítása.
(#) Doncso hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Értem köszi mindkettőtöknek a választ!!
(#) Laca150 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szia simpi!
Köszönöm a hozzászólást, az a gond ezzel, hogy igen nehezen oldható a "kötése".
Van valami módszer például arra, mivel lehet beragasztani, az alkatrészt mondjuk egy kis keresztmetszetű kábelsaruba, úgy, hogy abban a hővezetés megfelelő legyen?
Aki esetleg beszállna a segítségbe, annak vázolnám a dolgot, egy kis trermisto-t szeretnék rögzíteni egy hűtőbordára, de a hővezetés nekem kétségesnek tűnik az általam elgondolt módokon. Sajnos még nem találkoztam házilagos megoldásával a dolognak. Láttam olyan termostort ami csavarral rögzíthető kivitelben készült, de hogy egy szimpla példányt hogy lehet ily módon házilag összehozni?
A segítséget előre köszönöm mindenkinek!
Üdv.: Laca
(#) Dot válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Köszönöm!
Igazából a segítség ahhoz kell, hogy az alkatrészeket megvegyem!
Amit tudok, hogy kell hozzá:
-2db pergésmentes kapcsoló/órajelnek/
-valamennyi LED kijelzésnek
-4multiplexer
-4 D flip-flop
-vezeték

Kapcsolás is megvan; kivéve az nincs, hogy a LED eket hova kössem.
Szóval a segítség ahhoz kell, hogy pontosan milyen multiplexer és D ff kell! Lehet-e kapni ezeket fehérváron ,vagy meg kell rendeljem vhonnan?
(#) bbalazs_ válasza Dot hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Igazabol ebben nem tudok segiteni, epeszu ember nem csinal ilyet, hanem vesz, mert az ara igencsak alacsony (100 Ft korul van), ha diszkret elemekbol epited, akkor dragabb is lesz es sok helyet foglal.

Szerintem ha van ott valami egyszerubb elektronikai bolt, akkor megveheted, de elotte nezd ki a 74-es katalogusbol, hogy pontosan mi is kell neked.
(#) Dot válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Oks, és ilyen 74-es katalógust hol találok?
(#) watt válasza Dot hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Ha látnánk a kapcsolást, többet tudnánk segíteni.
Az is segítene, ha elárulnád mi lesz ez, és hogyan akarod működtetni, mihez fogod kötni stb.
(#) besi99 válasza Dot hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
itt fönt va egy katalógus abban lehet keresni
beírodlehet hogy még kell csillag,)
1sor: 74**
2 sor: ilyen olyan multiplexer(te tudod)
3sor: témakör
megnyomod a keress gombot
(#) besi99 válasza Laca150 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
fogóval ráhajtogatod a saru oldalábait, rendbeteszed, és satuval megnyomod. És utána befolyatnám ónnal
A másiknál lyukmarás és kétkomponensűvel kiönteni. Higanyt mégse ajánlhatok
(#) elektromania92 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Hello.Lenne egy pár kérdésem.
Epítettem egy sztereo erősítőt.Szivesen kiprobalnam. Van 2 bemenet 2x(IN, GND), 2 kimenet 2x(OUT, GND) + táp bemenet.
Talaltam egy rosz fülhallgatót, levágtam a vezetéket.
Van egy piros és fehér ér + rézszálak (gondolom az árnyékolás).
Most akkor, hogy van? A piros az egyik oldal, a fehér a másik? A GND vezetéket honnan kapom, vagy a másik az?
Ja és még egy kérdés.Kellene egy 1micros MKT az erősitőbe, de nincs. Mivel helyettesithetem?
Válaszotokat köszönöm.
(#) zoly15 hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Valaki nem tudná megmondani hogy ez minek a rajza?
Valami alkohol szondáztató lehet?
Bővebben: Link
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) sprofan hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kapcsoló üzemű táp trafót hogyan lehet kimérni? Értem ez alatt azt, hogy ha 1 tekercs több kivezetéses, akkor hogyan állapítsam meg hogy az 1. kezdő ponthoz képest melyik kivezetés következik? Mivel össze-vissza vannak ezek kivezetve. Pontosan a két végpontot nem sikerült megtalálni, mivel olyan kicsi ezen tekercsek ellenállása, hogy ha a műszer csak 0,2 ohm -ot is téved (ami igen is lehetséges) már akkor nem jó a dolog.
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Idézet:
„Valami alkohol szondáztató lehet?”

Nem!
Alkohol százalékmérő.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Jójó
Egyre gondoltunk de nem úgy fejeztük ki...
Van 2 ilyen szenzorom építek egy Alkohol százalékmérőt poénből

Üdv!
(#) vtnagy válasza Action2K hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Hogy kicsit pontosabbak legyünk, alkohol ezrelék mérő
(#) vercetti hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy a 74ls04-es ic és a 74ls06-os ic közt mi a különbség, és mikor melyiket használhatom?

előre is köszönöm a választ!

üdv!
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Egy régen megfogalmazódott kérdésem:
Az állandó mágnes mágneses mezőjét lehet valahogy semlegesíteni?

Gyakorlatban:
Felrakok valamit egy hűtőre mágnessel. Ezen van egy áramkör amit ha bekapcsolom kikapcsolja a mágnest és ezáltal az a valami leesik.
Az elektromágnessel az a gond, hogy az akkor veszi fel az áramot amikor tartja így le tud esni, ha kifogy az elem.
(pusztán elméleti kérdés, de ha könnyen kivitelezhető talán majd egyszer megcsinálom, a 555555. projectem végén ).
(#) phobia hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Nagy problémám lenne.
A bojlerben a fűtőszál nem rég lett kicsierélve. Egy hétig körülbelül volt rendesen forró vizünk, aztán egyik nap a villanyórán a kapcsoló lekapcsolódott, ami az éjjeli áram felelőse. S amióta azt visszakapcsoltam (4 napja) azóta csak langyos a víz. Bekapcsol rendesen és fűt, de egy fűtéssel nem fűti fel maxra, csak épphogy pár fokkal lesz melegebb... Ez vajon mitől lehet? Amúgy maximumra állítottam a hőfokszabályzót. Valaki tudna segíteni?

Köszönöm!
(#) wg_kezdo válasza vtnagy hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
A mai fiataloknál már lassan alkohol % mérő kell .
(#) besi99 válasza phobia hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Ez távjavítással, műszer nélkül nehéz, de sajnos igen nagy a valószínűsége, hogy a frissen berakott fűtőtest kimúlt. Fordulj ahhoz aki berakta, az ő dolga , műszerrel 2 perc alatt eldönthető a kérdés
(#) phobia hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Rendben, köszönöm szépen,mindenképp felkeresem. Csak érdekesnek tartom, egy teljesen új fűtőtest ilyen hamar elromolhat?
(#) besi99 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Hogy szűnik meg a mágneses tér:1, berakod cseppfolyós héliumba, 2. Ha patkómágnes féle , rövidrezárod egy jól mágnesezhető anyaggal, ami még vastag is. 3. Melléhelyezel egy alacsonyfrekvenciával táplált ( pl 0,2Hz ) erős U mágnest.Ezt a generátort kapcsolnád be
(#) Frankye válasza phobia hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Esetleg a termosztát? Ha bimetálos, akkor a szerelés során megnyomhatta a szerelő, és ez már okozhatja a leírt hibajelenséget.
(#) besi99 válasza phobia hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
elromolhat egy hajszálrepedéstől, a fűtőtest, vagy a kerámia anyaghibájától, tróger munkától
üdv
Egy hétig jól működött, és utána leverte az automatát
Következő: »»   418 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem