Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 24/12V-os inverter
 
Témaindító: Hurka, idő: Jún 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Hurka hozzászólása Jún 18, 2006 /
 
Sziasztok!

Szeretném kérdezi, hogy lehet 24/12/4A-es invertert készíteni? Kapcsrajz is érdekelne!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Hurka
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
annyi kapcs.üzis tápos topik van
minek kellet újjat nyítni?
ha már hassonló témáról szól...tök mindegy hogy 2*50Vot veszelki, az alap ugyan az, csak másik trafót kell méretezni..ennyi a történet..
minden ért nem kellene témát nyitni szentem

amugy meg:
Idézet:
„Szeretném kérdezi, hogy lehet 24/12/4A-es invertert készíteni?”

lehet persze..

üdv minden jót
(#) Placi84 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Miért pont invertert? Mé nem valami stabilizátort akarsz építeni???(Gondolom a 24V-od az egyen...)
(#) szabi83 válasza Placi84 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
me gondolom a 7812 + bd tranyó sokat fűt...
(#) Hurka válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
stabilizátor is tökéletesen megteszi...
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
kapcsrajzot tudsz mellékelni?
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Jún 18, 2006 / 4
 
[link=http://bss.fw.hu/index.php?id=126]http://bss.fw.hu/index.php?id=126[/link]

itt van tessék, van ott nyák is..

üdv
(#) Placi84 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Szabi! Csak nem ideges vagy??????? Vagy csak én vettem rossz hangsúlyban a hozzászólásod? Mert akkor mega sorry!!!!
(#) gulyi88 válasza Placi84 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
csáá

én nem ajánlanám az áteresztőtranyós/darlingtonos stabilizátorokat

24-->12V 4A mellett 48W ot fog fűteni
azé szem az már elég sok
hatásfok felől meg 50% szem belátható, hogy
(egy találo magyar kifejezéssel): szar

mo.:
DC/DC konverter 90 -- 95 % hatásfokával a legjobb ((egyenlőre)) (főleg ha nem áll töménytelen mennyiségű energia a rendelkezésünkre vagy épp spórolni kell vele )

hy
(#) Tomi20 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Heló!

Egy motorra akarok rakni fesz szabályzót, de a 78XX stabilizátorok nem szeretik, ha nagyon ingadozik a bemenő fesz. Arról nem is beszélve, hogy nagyon fűt. A motor alapjáraton 6V körül termel, fordulaton meg 24V körül. 6V-ra kellene stabilizálni, mert megy még a motorba akkumulátor is, és a helytakarékosság miatt kellene 6V. (régebben olvastam az egyik topicban ilyen problémáról, de most egyszerűen nem találom, hogy melyikben)
Ezért valamiféle DC-DC konverter kellene, ami szabályozná a kimeneti feszt. 4A-es terhelhetőségű kellene. Előre is kössz.
(#) gulyi88 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
beroosálok jó az időzítésed

pont most tervezem a szoimómra dc/dc vel
14V 30W 7V 10W 2.5V 5W os tápot
az első refi az nem erőől a tápról fog menni
mert az 50W körüli lenne (min30W) nah azt egy PWM tejesítményszab fogja hajtani.
az akkutöltés a 14 voltról menne

akkuról menne a dc/dc tápja de a feszt a generátorról kapná (mámint amit stabilizál)

és a végső stabilizálást a 78xx ekkel fogom megoldani minden késöbbi áramkörbe teszek egyet és így tuti hogy meg lesz a stab 12V, 5V

a 2.5V az a ledes hácccsólámpámhoz lesz (meg ha lesz index stb)

jah kicsit átalakított a simóm generátora 5db babetta tekercs full tekerve 0,75 zománcozott rézzel
maj külön-külön egyenirányít és párhuzamosít--->dc/dc

jah tl494 el fog menni a dc/dc és talán eggyüteműban kellene, hogy elérhető léegyen a 100% kitöltési tényező (a nagy feszingadozás miatt)
a kitöltési témnyező "állítgatásával" stabilizálná a feszt.....

hy
(#) szabi83 válasza Placi84 hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Idézet:
„Miért pont invertert?”


erre válaszoltam csak

(#) gulyi88 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
jah amúgy a 6 voltos akkut 7V al kell tölteni (max 7,2V)
Ah/10 árammal.

csá
(#) Tomi20 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Aha, de most gondolkozok rajta, hogy ez sehogy sem lesz így jó. 6V X 4A=24W ez nagyon kevés.
De a tekercsek nem adnak le több áramot 4A-nél, tehát mégis 12V-os kellene. Most nézem, hogy 12V/1,3Ah -s akkumulátor 2200Ft. Ha esetleg van/lesz kapcsolási rajzod a fesz szabályzóhoz, akkor megoszthatnád velem A gyári fesz szabályzók hogy működnek?? (nem a generátoros fesz szabályzók érdekelnek, hanem a dinamós)
(#) gulyi88 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
csá

te mit akarsz azzal az 1,3Ah s akksival??
az nagyon kevéske egy mociba nekem 5Ah s van zselés de még az is alig súrolja a lécet
ezt a dinamóval egyensúlyozom vagyis a legnagyobb fogyasztót az első refit soha sem kapcsolom az akkura... fél óra alatt leszopná azt akkor b@szhatom. mivel atz akku töltése nekem a dc/dc ről fog menni viszont a dc/dc tápja meg az akku lol lol lol
(bár az nem eszik sokat 500mA-t ha megeszik)

a gyári fesszab az valani kókány simóéba volt 2 tekercs meg egy dióda azt szevassz.

milyen mocid van??? nem lehet a tekercseket tuningolni?
(#) Tomi20 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Egy régi Komáron dolgozom
A gyári tekercsei megégtek, és újra tekertem őket. Eredetileg 0,75mm-es dróttal volt tekerve, és ez amúgy is nagyon kevés volt... Most 1,5mm -es dróttal tekertem, és ez már bika
Az akkumulátorról csak helyzetjelző menne.
Egyébként ledes a hátsó féklámpa, hátsó világítás, irányjelzők. Tehát ezek nem vesznek föl nagy áramot. Az első világítás, az, ami húzós, mert valami komolyabb égőt kellene berakni, a gyárinál.
(#) gulyi88 válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
a komár az egy jó gép
haweromnak van //inkább volt
az én rometemet mindíg odaverte
de én csak ritkán toltam haza ellentétben vele

nah a gyújtásod az gyári?? vagy trafós??

a gyújtótekercset is át kellene tekerni és egy CDI gyújtást berakni így még 2A lenne ami már össz 6A 6V az 36W alapjáraton!!!!!! + dc/dc vel 13V stabil

akkor má lenne gazdagon fény szem 35W ot röhögve vinne fordulaton meg 55W is mene.
(#) MaSTeRFoXX válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
OFF: Nekem is van Rometom!
(#) Tomi20 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Nekem egy életre elegem lett a tekercselésből
Kicsi volt a csévetest, a drót meg vastag, és nehezen hajlítható, és vagy két napig fájt az ujjam utánna. A gyári gyújtása van rajta, de szerintem marad is. Fordulaton eléri váltóban a 16V-ot. A két tekercs most sorba van kapcsolva, mert nem akartam párhuzamosítani, mert a két tekercsen nem azonos a menetszám, és így különböző feszültséget állítanak elő, és így egymást fognák a tekercsek... pontosan le kellene mérni, hogy 12V-on hány ampert tud leadni a tekercs. Gondoltam rá, hogy rakni kéne bele egy 12V/55W -os halogén égőt, és az már nagyon világítana.
Egyébként nem baj, hogy OFF-oljuk a témát??
Mert ha probléma, akkor nyitok egy új topicot, és áthelyeztetjük a hozzászólásokat...
(#) tatabike válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
REOFF: Nekem meg Rigám volt....
(#) Hurka válasza tatabike hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Nekem komárom van!!!
(#) mex válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
(#) Tomi20 válasza mex hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Kössz, ezt a topicot kerestem régóta.
(#) tbence3 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
sziasztok!
Nekem nagyob A es trafó kellene. Autóba kellene hogy 24 V-ról 12-t csináljon de de bika amber kellene úgy 20-30A
(Hűtőtéska rádió meg még egy pár dolgot szeretnk róla müködtetni.)
Na tudna nekem segíteni? Elöre is kösz
Bence
(#) tbence3 válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Na tud segyeni valaki?
(#) szabi83 válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
a 24V honnan van?
IFA -kban van ilyen 24V -> 12V.. de hogy csak egy kivezetés az aksiról vagy valami szerkezet nem tom..
(#) drmogus hozzászólása Jan 30, 2007 /
 
Hali csatlakozom Benvéhez, nekem is hasonló kellene!
Ami nekem kell pontosan: 24/12v dc 10-20A körül
Kamionban volt egy ilyen szar, de elszállt és sokba kerül, főnök nem vesz én meg unatkozom út közben. Azér kellene ekkora áram, mert akkor a kávémelegítő, automagnó meg a laptop is menne róla. Stab nem igen jöhet szóba, mert télen oké, de nyáron iszonyat melegben az elmelegedne. MC34063 külső fettl (IRFZ44)el szerintetek menne? mondjuk egy 10A os tekercsel.
Elég fontos lenne, aki tud please segítsen. Köszi előre is
(#) mitibi hozzászólása Feb 10, 2007 /
 

Sziasztok,egyik barátomnak a kamionjába kellene egy12v-os megoldást kitalálni,ugyanis van egy hordozható dvd-je ami erről működne.
Mit ajánltok,
Minden segítséget nagyon köszönök!!!
(#) pclaci hozzászólása Márc 1, 2007 /
 
Nekem is hasonlo problemam van. Teherautoba kellene egy 10 A koruli 24/12-13 voltos dc-dc konverter radioscd es egyeb kutyuk pl.:rele, ac pumpa es tarsai meghajtasahoz...
(#) peterrapid hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
helosztok!én nem találtam meg a megfelelő topicot,de sztem kapcsolodik ide
akarok csinálni egy invertert ami 12V-ból csinál 24V-ot,csak nem tudom ,h milyen tranyót használjak..
ebben kérném a segítségeteket,h adjatok vmi tippet ,plss
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem