Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Walkie Talkie
 
Témaindító: vviktor2, idő: Júl 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 6
(#) vviktor2 hozzászólása Júl 13, 2006 /
 
Hali!
Nem tudja valaki hogy hogyan kell házilag walkie talkiet késziteni? Előre is köszi:
V Viktor
(#) Gory válasza vviktor2 hozzászólására (») Júl 13, 2006 /
 
Helló!
Fogod magad bemész egy boltba és veszel 3 ezer forintért vagy 5 ért. Olcsóbban nem hozod ki. Amúgy meg google
(#) Valteri válasza Gory hozzászólására (») Júl 17, 2006 / 4
 
sztem ő nem erre gondolt (mivan ha vannal alkatrészei otthon)
Nah szóval kell két fm adó, meg két fm vevő,
Jó a vezetéknélküliu poloska kapcsrajza , csak a tekercset kell belőni az fm sáv aljára kb 60-70 mhz-re
A vevőket meg úgy hogy keresztbe legyenek hangolva
tehát 1-----------2
adó---------vevő (65mhz)
vevő--------adó (70mhz)
Kell valami fm vevő ic pl tda5*** (gugli fm receiver)
Az adatlapjában lesz kapcsolásirajz is (az adót meg a vevőt kell összehangolni (ez nehéz lesz de nem megoldhatalan)
Kb ennyi
Üdv valteri
(#) Kera_Will válasza Valteri hozzászólására (») Júl 17, 2006 /
 
Akkor már jobban járna ha az alsóbb frekiken próbálkozik !

27 Megán ottan FMben 4 Wattig lehet CEPT norma szerint rádiót üzemeltetni!

Legális is ... csak home made eszközök nem elismertek ezen a sávon de ha nem akar messzire szólni és még hordozható is , kis teljeyítményű akkor lehetne játszadozni FM üzemű 27megás "wókí-tókival". Igaz itt ajánlott KVARC vezérlésű rádiót építeni. Adó kavicsot szinte majd minden távírányítós autóban találni. középső 14es csatira 27.125MHzre. Vevő kavics is létezik ide.
Igaz akkor 1 rádióban csatinként 1 pár kvarcot kell rakni ,adó kavics / vevő kavics.2 rádióval már 4 db kvarc kell.

De ennyi kvarccal már akár 40 csatis rádió is építhető ha szintézerrel dolgoznál a rádióban!
1 kavics a szinti referenciájához + 1 kavics a szintitvezérlő kontrollerhez.
De ha megelégszel 3 4 csatival akkor nem is kell microkontroller, néhány diódás logika meg átkapcsoló elég a szinti megfelelő lábinak a programozásához.
(#) maestro hozzászólása Aug 14, 2006 /
 
Hello everybody!
Azt szeretném megtudni, hogy a walkie-talkie-m hatótávolságát meg lehet-e növelni valamilyen módszerrel? Mert még 1km sincs a hatótávolsága. Olyan 100km-es hatótávolságra gondoltam.
Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) Muri válasza maestro hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Szerintem egy jó antenna sokat dobna rajta.
(#) maestro válasza Muri hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
A walkie-talkie-k antennája nem tekercsből áll, úgy mint az AM vételre alkalmas készülékekben? Ha igen akkor nem a menetszámot kellene megnövelni, vagy valami ilyesmit?
(#) maestro válasza maestro hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Nem tekercsekből áll. Egy rugószerű antenna van benne. Antennaerősítővel nem lehetne felturbózni, mert ha az antennát növelem, akkor nem férne el a zsebemben.
(#) mrkatona válasza maestro hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Most akkor a pmr rádiókról van szó?

Mert ott egy jól illesztett antenna is csodákra képes!

Bár azért azt ne felejtsük el,hogy a gyári antenna eltávolítását vagy kicsatlakoztatását a törvény tíltja!
(#) maestro válasza mrkatona hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Egy régebbi típusú walkie-talkie-ről van szó. A törvény meg nem nagyon érdekel. Honnan tudnák meg?
(#) Frankye válasza maestro hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Idézet:
„A törvény meg nem nagyon érdekel. Honnan tudnák meg?”


Pl.:
- Bezavarsz valakinek a beszélgetésébe
- Egy automata scanner fogja az adásod
- Bemérő kocsi arra cirkál, amerre forgalmazol...

Súlyos árat is fizethetsz a "törvény nem érdekel"-ért...
(#) maestro válasza Frankye hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Az ok, hogy be tudják mérni. De azt honnan tudnák meg, hogy a két kütyü 3km távolságra van egymástól, vagy 100km-re? Mert ha 3km távolságra vannak, akkor az nem illegális.
(#) vicsys válasza maestro hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Nem a távolságot nézik, hanem az adóteljesítményt (és a frekvenciát). Na gyobb távolság áthidalásához nagyobb adóteljesítmény kell(ene)...
(#) maestro válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
És ha mind a kettőbe építenék egy olyan antennaerősítőt, amilyen a TV-ken is van. Mert a TV önmagában nem fog be szinte semmilyen csatornát (egy normál antennával). Vagyis ha a legyengült jeleket felőrísetem, akkor az is illegális (be tudják mérni)?
(#) Frankye válasza maestro hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Azt hiszem, az nem. De ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
Viszont a probléma ez esetben az, hogy az adó jelei el sem jutnak akkora távolságra. Legalábbis szvsz.
(Azért különböztessük meg a két dolgot: Az, hogy valami legális-e vagy sem, az egyik dolog. A másik dolog az, hogy tudják-e ezt ellenőrizni. Szóval ne tegyünk egyenlőségjelet a két fogalom közé.)
(#) huba válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
ha már a törvénynél tartunk akkor szeretném megkérdezni hogyan lehet mérni egy adó teljesiményét. hogy benne van még a legális teljesitményben vagy sem. 27 Mhz ben
(#) Frankye válasza huba hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
A kisugárzott energia mennyiségét mérik egy mozgó mérőkocsi segítségével Ezen van egy iránymérésre is alkalmas eszköz, ami tudja mérni az adó által sugárzott jel energiamennyiségét.
A mérést 3 pontból elvégezve már csak matek meg topográfia kérdése, hogy meghatározzák a sugárzási pontot, egyszerű háromszögeléssel.
(#) huba válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
engem inkább az érdekelne hogy házilag ithon lemérjem adóm teljesitményét. vagy jelentesem fel magam a szomszéddal és akkor kijönnek a bemérökocsival, megmérik a teljesitményt s ha illegális megbüntetnek?
(#) Frankye válasza huba hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Az utóbbi ötlet sem rossz!
De azért ne próbáld ki, hátha...
Igazából nem tudom, milyen jelerősség-mérő műszert lehetne összeeszkábálni hozzá, én csak az elvét ismerem a dolognak...
Talán akad valaki, akinek van rá tippje!
(#) huba válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
én hallottam ojanrol hogy egy izzot sorba kötnek az antenával. az antenna tövénél és például 1W-os teljesitmény mellett az égö 1w al világit. nem tudom hogy müködik-e talán egy könyvben volt...
(#) maestro válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
szvsz.???
(#) szabi83 válasza maestro hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
szvsz -> Szerény Véleményem Szerint

üdv
(#) gyubear válasza vviktor2 hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Holnap, azaz szombaton Szarvason rádióamatőr találkozó lesz. Ott bitzosan találsz valami okosságot a problémára. Hatalmas elektronikai kirakodóvásár....
Én biztosna ott leszek, már összeszedtem a kipakolni való "lomot".

Üdv.: Gyubear
(#) Frankye válasza gyubear hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Csak az a kár, hogy Szarvas marha messze van tőlünk... (Maglód) Különben szívesen elmennék, már csak nézelődni is!

Pest környékén nem szokott ilyen lenni?
(#) gyubear válasza Frankye hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Biztosan van Pesten, és a környékén is . Debrecenben és Sopronban is lesz nemsokára. Szarvas, csak 60 kilóméter tőlünk.
Viszek sok mindent felesleges dolgot és elcserélem olyanokra, amik jövőre válank feleslegessé számomra.
(#) Frankye válasza gyubear hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Idézet:
„Viszek sok mindent felesleges dolgot és elcserélem olyanokra, amik jövőre válank feleslegessé számomra.”
(#) madage hozzászólása Dec 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy walkie- talkie-t hogy lehetne átalakítani egyszerű FM adóvá.
(#) Dempsey hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Szerintetek a csatolt képen látható kapcsolásból lehet csinálni normális walkie-talkie-t?
(#) Georgee hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Üdv mindenkinek,

Van egy pár artlight walkie talkien, és 2 PMR-em, megoldható valahogy, hogy a walkie talkie-t ráállítsam a PMR frekvenciájára? A pmr 446MHZ-n dolgozik, viszont a walkieban a kvarc helyett egy 25pF os kerámia kondi van. A kérdésem, ha kicserélem a kerámia kondit kvarcra akkor van esély arra, hogy a PMR-el közös nevezőre jussak? Még egy kérdés, a VOX hangot, hogy lehet kiiktatni a gatyi 2 walkie talkie-kon?

a válaszokat előre is köszönöm.
(#) huti00 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Hali kedves fórumtársak egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy nincs e valakinek egy működő Walkie Talkie kapcsolása amit megosztanál velem előre is köszi
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem