Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   435 / 2208
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Feb 27, 2009
Zoli! Örülök Neked! Végre a környéken nem vagyok egyedül! Hétvégén lehet megyünk Jánosra. Otthon leszel? Ha megyünk lehet átmegyek, csak kell mennem 1-2 rádióért valahova. Addig is szia!
Bocsi az OFF-ért!!!
Még mindig sz*rakodok az erősítővel . Holnap ha ráérek, átkötöm a kondikat párhuzamosra, és talán jó lesz.
(#) mark.budai hozzászólása Feb 27, 2009
Ja! Mi ott fennt az az "Még X óra Y perc Z mp"? Mi lesz?
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 27, 2009
világvége
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Feb 27, 2009
Az honnan tudnák... Komolyan, most mi lesz? Csak nem megszűnik a fórum !?
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 27, 2009
Erőlködődbe benne van már minden? Mert a múltkor a fele ki volt hagyva mikor utoljára szó volt róla, azt láttátok volna mit műveltünk szakkörön a cleetus-al az ő pcl86-ján Leválasztás nélkül ügyködtünk oylan rövidzárat sikerült öszehoznom a bemeneti jack-al hogy fél óra volt mire megtalálták a 3db biztit amit levertem
(hiába mondtam hogy kell az a leválasztás)
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2009
Köszönöm, az újabb útmutatást. Nincs esetleg valami konkrét ötleted, bevát kapcsolásod? A boltban (ez amolyan alkatrész böngészde) ahol a nagyfesz kondikat szoktam beszerezni (Rubycon, Elna - részben bontott), akad néhány új G807 (persze foglalat nélkül), de ehhez semmi jó kapcsolást sem találtam. A börzére sajnos nem hiszem, hogy feljutok. Mostanában ritkán járok Pestre (sajnos hanglemezért sem). Az általatok megjelölt netes csőforrás és egy ismerősömön kersztül a distrelec csőválasztékát elérem. Persze nem fognék bele egy 300B SE-be, mert ha annyi fölös pénzem lenne, inkább hanglemezre költeném.
(#) fleta hozzászólása Feb 27, 2009
Ez a rengeteg felkijáltó jel mind azért van a nickem mellett, mert nem tudtam hogyan kell linkelni.
Üzenem a modiknak hogy bocsánatot kérek a tudatlanságomért!
Hát akkor cső mindenkinek!
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 27, 2009
G807 az már elég lenne .
Kipróbált kapcsolásom nincs ehhez , de található sok ..
Pl:G807SE
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2009
G807 -es /uborka/ az mit tud SE -é ben?
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 27, 2009
Max. 8-10W .
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 27, 2009
Én itt vettem régebben lemezeket :LP
(#) besi99 válasza fleta hozzászólására (») Feb 27, 2009
figyuzz Fleta!
Én kifejezetten megkérdeztem, hogy hogyan kell a netről, és még válaszra se méltattak !!!!!!
Szerintem a modi se tudta; vagy azt hitte, hogy 67 éves korára már úgyis mindent tud az ember!?
(#) besi99 hozzászólása Feb 27, 2009
és fél
(#) Müszi válasza besi99 hozzászólására (») Feb 27, 2009
Ezt most nem értem
Mi a probléma?
Tudok segíteni?

üdv
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Feb 27, 2009
Volt egy kis gondjuk az URL gomb használatával ! De már megoldódott ?
(#) l48 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 27, 2009
Meg! Nézd meg a fejdiszem
(#) Merkel Géza hozzászólása Feb 27, 2009
Sziasztok!
A csöves gityóerőlködő építő gurukhoz lennének kérdéseim. Építettem egy VOX AC-4-es klónt amelyben az ECC83 bázisú tremoló egység sehogy sem akar nekem szuperálni. Pedig állítólag ez egy nagyon szépen szóló cucc lenne hisz még Brian May (QUEEN) is néha ezen játszott a stúdióban. Nincs elkötés a kapcsolásban és már több ECC83-as csővel is próbálkoztam. Igaz ezek mind szovák JJ csövek voltak... Hasonlóan nem működik a tremoló fokozat abban a Marshall 18 wattos klónban sem amit néhány éve építettem. Pedig valamikor (immáron 40 éve) a zenekarom szólógitárosa, aki egyébként rádióamatőr volt, perceken belül épített frankón szóló tremolófokozatokat ECC83 ill. 6N2P csővekkel. Én a tremolóhatást mindíg a Shadows Waterfall c. számával próbálom le. Sajnos most hiába próbálkozom....Help!
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2009
Ez a kapcsolás szimpatikusnak tűnik, és még talán a 400v-os kondikat is elfogadja. Valóban lehet olyan szép a hangja mint az eleve hangfrekis célra tervezett csöveknek? És erről a viszonylag kis feszültségről is tud SE-ben 8W-ot? Mert ha azt mondod érdemes vele foglalkozni lecsapok rá, hiszen a cső olcsóbb lenne, mint a neten a foglalata v. az anódsapkája Köszi!
(#) rockersrac hozzászólása Feb 27, 2009
az ECC85-nél hova kössem a hangfrekvenciás kábelt,és hova kössem az EM80-bemeneteit? előre is köszönöm a segítséget!
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2009
Én is nagy vásárlója voltam, bár amióta elköltözött csak a barátaim hoztak Tőle néhány kinézett lemezt. A gyűjtemény "fő csapásiránya" a komolyzene ezért a Dob utca és a Múzeum körút bánja inkább, hogy ritkábban járok feléjük.
(#) Danaman válasza Merkel Géza hozzászólására (») Feb 27, 2009
Most lehet hogy egy nagyon amatőr dolgot kérdezek, da fűtés jól van bekötve? ha 6.3V-al fűtessz akkor 4-5 öszekötve az egyik és 9-es a másik fele.
(#) baggab válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 27, 2009
Azért az a nixicsöves RDS megmozgatta a fantáziámat.. Nagyon vagány lenne.
(#) Joseppe210 hozzászólása Feb 27, 2009
Nincs valakinek elfekvőben ecc83 uj csöve?
Tungsramban.
Tudnék felajánlani cserébe mást, vagy másokat.

(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 27, 2009
GU17-ből lehetne valami erősítőt építeni? Valami rajzot tudna valaki adni esetleg hozzá? Adatlap
(#) Merkel Géza válasza Danaman hozzászólására (») Feb 27, 2009
Azért fű nem vagyok. A cső számomra ezer éve ismert. Most is úgy van bekötve ahogy kell. Régebben fütöttem ezt a csövet 12.6 Volttal is az élettartam miatt. Most sajnos nem ez a helyzet. Azaz úgy kötöttem be ahogy Te is mondod.
(#) fleta válasza Merkel Géza hozzászólására (») Feb 27, 2009
Tudnál rajzot mellékelni?
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Feb 27, 2009
G807 tetróda , szerintem jó hangja lehet , nem próbáltam , így csak feltételezem .
Engem az anód kivezetése riaszt el csak .
Tudnia kell a 8W-ot , neked előnyös is lehet , hogy ez a kapcsolás nagy bemeneti feszültséget igényel .
(#) Action2K válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 27, 2009
8W-ot simán tudja, bár elég nagyfrekis cső, nem tudom milyen lenne a karakterisztikája hangfrekin. Ha csak 1 darabod van, ne nagyon szórakozz vele, hacsak nem subnak akarod stereo PCL86 SE-hez
Ami előnyös, hogy ha jól nézem, noval 9-es a foglalata.
Adatlapja angolul: Link
(#) vandorbot válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2009
Persze nem kötelező, vannak egyszerűbb megoldások, egyszerűbb paraméterekkel.
Számlálódemodulátor olyan van, integráló elven működik, 1% az elméleti min. torzítása.
Vagy van még egyenesvevő, audion, stb.
De ha igazán jót akar, akkor el lehet felejteni jutubot.
(#) vandorbot válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 28, 2009
Tessék mazsolázz.
Következő: »»   435 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem